Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Stafett, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Stafett, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: söndag 26 augusti 2018

Inskolning

1 640 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emmett KeyGotlands Bro OK36:5122:28
Lewis KeyGotlands Bro OK36:3922:20
Alvar KnutasSvaide Roma SOK29:0017:40
Leia LeveauGotlands Bro OK25:1715:25
Molly LeveauGotlands Bro OK25:1515:23
Hedvig RådenmanGotlands Bro OK33:1420:15
Ingrid Dohse NylénGotlands Bro OK25:5215:46

U1

2 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin Svensson EikenesSvaide Roma SOK30:0514:53
2Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg30:50+0:4515:15
3Ida Svensson EikenesSvaide Roma SOK31:05+1:0015:23
4Jacob TynnvallGotlands Bro OK40:31+10:2620:03
5Jakob Svensson EikenesSvaide Roma SOK56:27+26:2227:56

U2

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nellie LeveauGotlands Bro OK30:3412:44
2Truls AppelgrenVisborgs OK34:01+3:2714:10
3Ebba AppelgrenVisborgs OK34:03+3:2914:11
4Svante GustafssonGotlands Bro OK46:51+16:1719:31
Elmer AllmungsIF Hansa-Hoburgej godkänd

Öppen motion 3

3 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias WestergaardSvaide Roma SOK46:1115:20
2Gerhard HåkanssonVisborgs OK1:05:14+19:0321:40
Petter AllmungsIF Hansa-Hoburgej godkänd

Öppen motion 5

3 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Urban AllmungsIF Hansa-Hoburg53:4615:08
2Göran PerssonGotlands Bro OK53:57+0:1115:11
3Julia KeyGotlands Bro OK1:14:21+20:3520:56

Öppen motion 7

3 350 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell LidholmIFK Hedemora OK30:068:59
2Maria PerssonVisborgs OK45:33+15:2713:35
3Lena JanssonJärla Orientering56:07+26:0116:45
4Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK56:28+26:2216:51
5Isak WestergaardSvaide Roma SOK58:13+28:0717:22
6Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg1:00:29+30:2318:03
7Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg1:00:40+30:3418:06
8Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK1:18:09+48:0323:19
Anneli AllmungsIF Hansa-Hoburgej godkänd

Öppen motion 8

4 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg35:387:49
2Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK1:28:01+52:2319:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser