Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Masstart on the Klockaregårdskullen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Masstart on the Klockaregårdskullen
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: torsdag 16 augusti 2018

Öppen motion 2

1 500 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor HedströmOK Skogshjortarna13:339:02
2Olof TholénOK Skogshjortarna19:56+6:2313:17
3Melker SundströmHestra IF19:59+6:2613:19
4Ella PetterssonOK Kullingshof22:03+8:3014:42
5Meja PetterssonOK Kullingshof22:04+8:3114:42
6Sven TholénOK Skogshjortarna26:44+13:1117:49
7Arvid BjörnstamOK Skogshjortarna28:12+14:3918:48
8Joar BlomqvistBredareds IF28:18+14:4518:52
9Lars JohanssonBredareds IF29:58+16:2519:58
10Alice LarssonBredareds IF30:15+16:4220:10
11Elsa JohanssonBredareds IF30:17+16:4420:11
12Leonie LichtenbergBredareds IF30:18+16:4520:12
13Olle LaasOK Skogshjortarna31:33+18:0021:02
14Linda AppelkvistBredareds IF33:50+20:1722:33
15Anna JohanssonBredareds IF33:52+20:1922:34
16William JosefssonOK Kullingshof35:06+21:3323:24
17Agnes JohanssonBredareds IF36:56+23:2324:37
18Eleonor StenbaekOK Skogshjortarna40:14+26:4126:49
19Nora JacobssonOK Kullingshof49:55+36:2233:16
Albin SchröderOK Skogshjortarnafullföljt
Cornelia MellgrenOK Kullingshofej godkänd

Öppen motion 3

2 800 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina ThernOK Skogshjortarna26:189:23
2Johan SchröderOK Skogshjortarna31:46+5:2811:20
3Klara NilssonHestra IF36:25+10:0713:00
4Oliver JohanssonBredareds IF39:05+12:4713:57
5Erika FredrixonOK Skogshjortarna39:13+12:5514:00
6Gunilla FredmanOK Skogshjortarna41:12+14:5414:42
7Kurt FredrixonOK Skogshjortarna43:09+16:5115:24
8Linnea StenbaekOK Skogshjortarna44:54+18:3616:02
9Hampus ElmquistBredareds IF45:08+18:5016:07
10Rasmus LarssonBredareds IF45:13+18:5516:08
11Eva IsakssonOK Skogshjortarna45:44+19:2616:20
12Viktoria FredrixonOK Skogshjortarna45:52+19:3416:22
13Monica IvarssonOK Skogshjortarna45:54+19:3616:23
14Moa HolstenHestra IF47:22+21:0416:55
15Marie LichtenbergBredareds IF53:06+26:4818:57
16Lina JohanssonBredareds IF57:36+31:1820:34
17Albin ElmquistBredareds IF1:02:29+36:1122:18
18Birgit LichtenbergBredareds IF1:11:51+45:3325:39
19Reimar LichtenbergBredareds IF1:13:07+46:4926:06
Kent CarlgrenOK Skogshjortarnaej godkänd
Olle JohanssonBredareds IFej godkänd
Frida ÖhrvallOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 5

3 800 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna SundströmHestra IF30:087:55
2Fredrik SundströmHestra IF31:49+1:418:22
3Albin SundströmHestra IF32:28+2:208:32
4Gustav HarrysonOK Skogshjortarna34:51+4:439:10
5Åsa HedströmOK Skogshjortarna35:10+5:029:15
6Bengt LarssonBredareds IF39:20+9:1210:21
7Wilma PetterssonOK Kullingshof40:17+10:0910:36
8Annica TholénOK Skogshjortarna40:21+10:1310:37
9Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna43:15+13:0711:22
10Roger WalderstedtOK Skogshjortarna44:53+14:4511:48
11Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna45:19+15:1111:55
12Ann Warma LaasOK Skogshjortarna45:50+15:4212:03
13Per FredrikssonOK Skogshjortarna46:07+15:5912:08
14Suzy LarssonOK Skogshjortarna46:20+16:1212:11
15Johan ElmquistBredareds IF52:22+22:1413:46
16Kent IvarssonOK Skogshjortarna53:34+23:2614:05
17Eva ÖhrvallOK Skogshjortarna1:07:01+36:5317:38
Jens HallgrenOK Skogshjortarnaej godkänd
Ebba ThernOK Skogshjortarnaej godkänd
Kristian GustafssonOK Skogshjortarnaej start

Öppen motion 7

4 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ThernOK Skogshjortarna35:457:36
2Johan LarssonOK Skogshjortarna36:53+1:087:50
3Andres LaasOK Skogshjortarna38:25+2:408:10
4Gary LarssonOK Skogshjortarna39:28+3:438:23
5Pontus ForsbergOK Kullingshof40:19+4:348:34
6Andréas ThernOK Skogshjortarna40:26+4:418:36
7Sandra LaasOK Skogshjortarna40:50+5:058:41
8Kjell EinarssonOK Skogshjortarna47:29+11:4410:06
9Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna57:31+21:4612:14
Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser