Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MTBO, SNO ABCD-Cup

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO, SNO ABCD-Cup
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: onsdag 5 september 2018

Herrar Lång

12 120 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sebastian SvärdHaninge SOK54:144:28
2Ronnie PetterssonHaninge SOK54:54+0:404:31
3Ola SvärdHaninge SOK55:51+1:374:36
4Magnus BlåuddOK Rodhen56:09+1:554:37
5Joakim SkärlenHaninge SOK59:13+4:594:53
6Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:02:39+8:255:10
7Magnus HellbergEskilstuna OL1:03:41+9:275:15
8Henrik LundgrenCentrum OK1:07:34+13:205:34
9Henrik TrofastTullinge SK1:08:15+14:015:37
10Ulf AnderssonHaninge SOK1:09:02+14:485:41
11Peter JäderfeldtOK Klemmingen1:11:06+16:525:51
12Hans OlsénSundbybergs IK1:11:28+17:145:53
13Mats SundbÿeSträngnäs-Malmby OL1:12:10+17:565:57
14Martin SkärlénHaninge SOK1:13:04+18:506:01
15Claes RennerHaninge SOK1:34:16+40:027:46
Stefan JohanssonTrosabygdens OKej godkänd
Per-Göran MånssonSödertälje-Nykvarn OFutgått

Damer Lång

9 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna TidermanHaninge SOK54:105:29
2Helene RipaHaninge SOK1:07:12+13:026:48
3Daniela RennerHaninge SOK1:14:08+19:587:31
4Ulrika AnderssonHaninge SOK1:18:38+24:287:58

Herrar Kort

8 450 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer NorinJärfälla OK44:145:14
2Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF44:16+0:025:14
3Per StålhammarTullinge SK47:30+3:165:37
4Björn RennerHaninge SOK48:37+4:235:45
5Jan LindgrenOK Södertörn58:07+13:536:52
6Magnus IsakssonKlubblös58:26+14:126:54
7Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF58:52+14:386:57
8Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF58:55+14:416:58
9Axel TrofastTullinge SK1:09:26+25:128:13
10Jan-Erik WibergJärla Orientering1:11:56+27:428:30
11Torbjörn GustafssonJärla Orientering1:15:00+30:468:52
Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Ronny HedlundOK Södertörnej start

Damer Kort

7 640 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina HedeSödertälje-Nykvarn OF1:01:248:02
2Anna EkSödertälje-Nykvarn OF1:06:48+5:248:44
Helena HedeSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser