Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mini-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mini-KM
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: måndag 3 september 2018

Herrar

2 225 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BoströmJärfälla OK13:346:05
2Anton SilierJärfälla OK14:11+0:376:22
3Robert PedersenJärfälla OK15:04+1:306:46
4Erik BovalliusJärfälla OK15:37+2:037:01
5Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK16:37+3:037:28
6Göran LundqvistJärfälla OK18:03+4:298:06
7Per NilssonJärfälla OK18:38+5:048:22
8Frank SteinerJärfälla OK19:05+5:318:34
9Melker PalmJärfälla OK19:18+5:448:40
10Marcus GrunderJärfälla OK19:26+5:528:44
11Lars PalmqvistJärfälla OK19:31+5:578:46
12Anders LundJärfälla OK19:38+6:048:49
13Anders NissarJärfälla OK19:54+6:208:56
14Magnus LennartssonJärfälla OK19:56+6:228:57
15Erik NylundJärfälla OK19:59+6:258:58
16Per LindJärfälla OK21:47+8:139:47
17Asbjörn GrøvlenJärfälla OK23:49+10:1510:42
18Anton WällstedtJärfälla OK24:33+10:5911:02
19Henrik AndersonJärfälla OK24:41+11:0711:05
20Leif MörkforsJärfälla OK25:09+11:3511:18
21Andreas GrunderJärfälla OK26:00+12:2611:41
22Johan SköldJärfälla OK26:06+12:3211:43
23Anton MörkforsJärfälla OK26:11+12:3711:46
24Fredrik BartschJärfälla OK27:43+14:0912:27
25Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK28:12+14:3812:40
26Magnus SneitzJärfälla OK28:26+14:5212:46
27Jonatan AndersonJärfälla OK29:21+15:4713:11
28Mikael HedinJärfälla OK30:05+16:3113:31
29Albin KvarnefalkJärfälla OK30:19+16:4513:37
30Conny AnderssonJärfälla OK32:13+18:3914:28
31Hampus AnkaJärfälla OK34:50+21:1615:39
32Bo WinanderJärfälla OK35:51+22:1716:06
33Göran ReinholdssonJärfälla OK36:41+23:0716:29
34Josef AnderssonJärfälla OK42:42+29:0819:11
35Johan TofteJärfälla OK44:08+30:3419:50
36Mikael SvallingJärfälla OK49:40+36:0622:19
Lars JonassonJärfälla OKej godkänd
Jan NettelbjerJärfälla OKej godkänd
Ola BovalliusJärfälla OKej start
Nils EdvardssonJärfälla OKej start
Henrik HanssonJärfälla OKej start
Jannick Karlsson BrabieJärfälla OKej start
Benjamin LangerakJärfälla OKej start
Christer NorinJärfälla OKej start
Per NylundJärfälla OKej start
Ulf RadlerJärfälla OKej start
Eric RollerJärfälla OKej start
Gunnar SvanbergJärfälla OKej start
Erik WällstedtJärfälla OKej start
Jesper ÅkessonJärfälla OKej start

Damer

2 225 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Miia RollerJärfälla OK19:138:38
2Maria PedersenJärfälla OK22:07+2:549:56
3Lina BerglundJärfälla OK22:47+3:3410:14
4Sara AndersonJärfälla OK24:03+4:5010:48
5Birgitta BillstamJärfälla OK24:05+4:5210:49
6Tove HammarbergJärfälla OK24:36+5:2311:03
7Helena NymanJärfälla OK25:28+6:1511:26
8Carin HomannJärfälla OK26:00+6:4711:41
9Louise NilssonJärfälla OK27:17+8:0412:15
10Andrea SilierJärfälla OK28:31+9:1812:48
11Eva SvanbergJärfälla OK28:50+9:3712:57
12Magdalena GrunderJärfälla OK30:43+11:3013:48
13Bella PedersenJärfälla OK31:39+12:2614:13
14Susanne BovalliusJärfälla OK37:14+18:0116:44
15Teresia WällstedtJärfälla OK37:57+18:4417:03
16Maria EdvardssonJärfälla OK38:30+19:1717:18
17Anna LindquistJärfälla OK40:17+21:0418:06
18Alice HallménJärfälla OK45:52+26:3920:36
19Emma AlmJärfälla OK49:58+30:4522:27
20Ellinor BjörklundJärfälla OK56:18+37:0525:18
Anne-li LidmanJärfälla OKej godkänd
Edith KuoskuJärfälla OKej godkänd
Ann RollerJärfälla OKej start

Pojkar

1 550 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus SundbergJärfälla OK12:197:56
2Carl ÖrnebrandJärfälla OK12:58+0:398:21
3Benjamin HjerténJärfälla OK13:11+0:528:30
4Oliver BinnbergJärfälla OK14:12+1:539:09
5Noah MehreteabJärfälla OK15:15+2:569:50
6Oskar BartschJärfälla OK16:08+3:4910:24
7Leo UvhagenJärfälla OK16:50+4:3110:51
8Jamie RollerJärfälla OK17:30+5:1111:17
9John NymanJärfälla OK17:53+5:3411:32
10Viktor TofteJärfälla OK18:04+5:4511:39
11David NymanJärfälla OK19:44+7:2512:43
12Arvid SollenbergJärfälla OK20:35+8:1613:16
13Justus HedinJärfälla OK22:16+9:5714:21
14Lars LöthmanJärfälla OK22:17+9:5814:22
15Melvin BinnbergJärfälla OK30:32+18:1319:41
16Simon SjölundJärfälla OK30:43+18:2419:49
17Max HedinJärfälla OK34:27+22:0822:13
18Folke WällstedtJärfälla OK44:39+32:2028:48

Flickor

1 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina PedersenJärfälla OK15:5510:16
2Sofia El HajjiJärfälla OK18:02+2:0711:38
3Sofia SollenbergJärfälla OK20:43+4:4813:21
3Julia PetterssonJärfälla OK20:43+4:4813:21
5Ida PetterssonJärfälla OK23:05+7:1014:53
6Amanda MörkforsJärfälla OK26:41+10:4617:12
7Moa SundbergJärfälla OK29:22+13:2718:56
Stella ÖstblomJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser