Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering vid Biltema

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering vid Biltema
Arrangörsorganisation: Skellefteå OK
Datum: tisdag 21 augusti 2018

Grön 1,7

1 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo Johansson15:449:15
2Ingrid Hedman18:48+3:0411:03
3Carola Nilsson21:14+5:3012:29
4Love Johansson21:54+6:1012:52
5Ruth Olsson24:18+8:3414:17
6Vilgot Åkerlund25:00+9:1614:42
7Ellen Windling25:23+9:3914:55

Gul 2.1

2 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa Lindström20:329:46
2Cecilia Lind24:13+3:4111:31
3Vidar ÅKERLUND24:55+4:2311:51
4Thorsten Johansson27:04+6:3212:53
5Alma Lindgren28:38+8:0613:38
6Lia Eriksson28:40+8:0813:39
7Klara Lugner35:32+15:0016:55

Blå 2.6

2 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn Wennberg28:3010:57
2S-O WIKSTRÖM29:15+0:4511:15
3Holger Lind32:32+4:0212:30
4Vilja �kerlund35:01+6:3113:28
5Elin lindgren36:28+7:5814:01
6Åsa Olsson38:21+9:5114:45
7Lennart Östlund41:24+12:5415:55
8Göran Enqvist43:07+14:3716:35
9Jonna Deilert44:13+15:4317:00
10Eva Feil44:52+16:2217:15
11Max Eriksson45:08+16:3817:21
12Bennet Areljung1:02:36+34:0624:04

Violett 4.0

4 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thea Wennberg44:4111:10
2Peter Lugner50:42+6:0112:40
3Stefan Eriksson51:28+6:4712:52
4Håkan Lundmark58:08+13:2714:32
5Sanna Öhman1:01:39+16:5815:24
6P A Lindgren1:04:35+19:5416:08
7Petter Kajok1:04:58+20:1716:14
8Bo Jonsson1:21:18+36:3720:19
9Kent Lundmark1:23:00+38:1920:45
10Ingemar Swärd1:28:17+43:3622:04
Hildur Stenlundej godkänd
Johanna Sundqvistej godkänd

Svart 5.6

5 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob ForsseliusSkellefteå OK40:207:12
2Martin �kerlund41:26+1:067:23
3Mikael Lindmark42:35+2:157:36
4Ulf Hägglund45:45+5:258:10
5ULF RUDÄLV48:42+8:228:41
6Arvid FEIL49:36+9:168:51
7Ola Mannberg57:59+17:3910:21
8Olov Holmgren58:11+17:5110:23
9Tobias Söderlund1:03:49+23:2911:23
10Jonathan Önnerlöv1:04:16+23:5611:28
11Thomas Persson1:07:02+26:4211:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser