Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-O Gbg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-O Gbg
Arrangörsorganisationer: OK Landehof / OK Orinto
Datum: torsdag 6 september 2018

Långa

3 920 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ClassonOK Orinto24:376:16
2Lennart HålsjöOK Skogshjortarna40:28+15:5110:19
3Ulf PalmérUlricehamns OK40:33+15:5610:20
4Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK44:18+19:4111:18
5Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK44:22+19:4511:19
6Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK45:32+20:5511:36
7Sören AnderssonIK Dran47:52+23:1512:12
8Ted LiivrandOK Skogshjortarna48:24+23:4712:20
9Sten BlomströmIK Stern56:53+32:1614:30
10Anders BerglundOK Skogshjortarna56:57+32:2014:31
11Margareta JohanssonHalmstad OK1:01:45+37:0815:45
12Jukka RankanenSjövalla FK1:01:58+37:2115:48
13Nisse KarlssonSävedalens AIK1:03:54+39:1716:18
13Ingemar LindblomOK Orinto1:03:54+39:1716:18
15Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:06:27+41:5016:57
16Perry LundqvistSävedalens AIK1:07:10+42:3317:08
17Eva AlsinIK Ymer1:09:40+45:0317:46
Rosa JohanssonIK Uvenej godkänd
Lars JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Mellan

2 940 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent ErikssonLerums SOK33:1811:19
2Mats EricssonOK Skogshjortarna33:47+0:2911:29
3Åke GatelidOK Skogshjortarna35:32+2:1412:05
4Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb38:27+5:0913:04
5Solveig HedenblomSjövalla FK38:35+5:1713:07
6Ronny AnderssonOK Skogshjortarna38:58+5:4013:15
7Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK41:48+8:3014:13
8Kent IvarssonOK Skogshjortarna42:28+9:1014:26
9Magne HagströmFrölunda OL43:02+9:4414:38
10Sören SvenssonSjövalla FK44:01+10:4314:58
11My EngströmLerums SOK44:21+11:0315:05
12Bertil HermanssonStenungsunds OK46:05+12:4715:40
13Kjell JeppsonIF Rigor46:50+13:3215:55
14Britt RangertIK Ymer48:07+14:4916:21
15Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK50:14+16:5617:05
16Monica LarssonOK Tranan50:21+17:0317:07
17Per LjungbergOK Alehof51:06+17:4817:22
18Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK51:49+18:3117:37
19Lennart AlmströmIK Stern55:46+22:2818:58
20Eva BlomströmIK Stern58:19+25:0119:50
21Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK59:13+25:5520:08
22Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK59:30+26:1220:14
23Eva ThörnblomSjövalla FK1:00:35+27:1720:36
24Erland SvensonFrölunda OL1:00:50+27:3220:41
25Gösta MalmerIF Marin Väst1:02:59+29:4121:25
26Kurt-Åke KarlssonSjövalla FK1:03:32+30:1421:36
27Eva IsakssonOK Skogshjortarna1:04:12+30:5421:50
28Lars-Erik SällOK Alehof1:07:07+33:4922:49
29Lars-Åke LarssonOK Tranan1:08:21+35:0323:14
30Ann-Christine BorgFrölunda OL1:08:32+35:1423:18
31Lennart KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:10:04+36:4623:49
32Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:10:47+37:2924:04
33Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK1:10:50+37:3224:05
34Tommy PedersenKlubblös1:15:08+41:5025:33
35Karl-Axel JohanssonIK Uven1:22:48+49:3028:09
36Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:46:24+1:13:0636:11
Mariann KjellbergBredareds IFej godkänd
Sören HaglundOK Kullingshofej godkänd
Johnny KarlssonUddevalla OKej godkänd
Sven LarssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Lennart SvenssonIK Uvenutgått

Korta

2 170 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Barbro VallinKungälvs OK44:4120:35
2Gunnel BörjessonIK Uven45:43+1:0221:04
3Marie BergIK Uven51:59+7:1823:57
3Barbro BörjessonOK Skogshjortarna51:59+7:1823:57
5Harriet AnderssonOK Skogshjortarna52:42+8:0124:17
6Percy KarlssonSävedalens AIK55:48+11:0725:42
7Inga PerssonOK Skogshjortarna57:51+13:1026:39
8Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:06:52+22:1130:48
9Gösta GrahnGöteborgs SK1:25:12+40:3139:15
10Inger ErnstsonOK Skogshjortarna1:33:36+48:5543:08
11Marianne GrahnGöteborgs SK1:34:10+49:2943:23
Barbro AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Reijo MukkalaHalmstad OKej godkänd
Lilian SamuelssonKungälvs OKej godkänd
Agne ÖstenssonSävedalens AIKutgått
Carl-Henrik HallbergIK Uvenutgått

Stig

1 660 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune JungbjerGöteborgs SK31:2918:57
2Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna36:21+4:5221:53
3Inger LindblomOK Orinto41:18+9:4924:52
4Lillemor HallinOK Landehof48:10+16:4129:00
5Magnar ErvikIK Stern1:17:59+46:3046:58
6Inger HallbergIK Uven1:18:41+47:1247:23

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser