Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Älgots cup, ungdomstävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Älgots cup, ungdomstävling
Arrangörsorganisation: OK Kontinent
Datum: lördag 7 maj 2011

D16

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie MalmbergMalmö OK19:198:23
2Frida JönssonLunds OK29:18+9:5912:44

D14

2 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida MalmbergMalmö OK17:528:30
2Cecilia RämmalLunds OK20:51+2:599:55
3Klara GewertLunds OK23:16+5:2411:04
4Saga WennerholmOK Kontinent33:05+15:1315:45

H14

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper ÅgrenLunds OK14:477:02
2Anton HanssonLunds OK18:43+3:568:54
Oscar Åkerman-GreenOK Kontinentej start

D12

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tova HermodssonLunds OK17:258:42
2Erika HatjeEslövs FK18:18+0:539:09
3Sara SjöstrandOK Kontinent37:53+20:2818:56
Wilma MarkholmSkåneslättens OLej start

H12

2 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Allan HedbergLunds OK13:136:36
2Erik WinbladhLunds OK14:46+1:337:23
3Erik JönssonLunds OK15:17+2:047:38
4Matti ÅgrenLunds OK17:09+3:568:34
5Ludvig DanielssonOK Kontinent18:53+5:409:26
6Erik Landin GrubbMalmö OK22:33+9:2011:16
Adrian EngströmOK Silvadiskvalificerad

D10

1 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa Landin-GrubbMalmö OK17:0512:12
2Sofia RämmalLunds OK26:36+9:3119:00

H10

1 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus ÅgrenLunds OK10:337:32
2Povel HedbergLunds OK11:02+0:297:52
3Måns BerggrenLunds OK15:10+4:3710:50
4Henrik BillströmOK Kontinent15:20+4:4710:57

Inskolning

1 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sander CronbergOK Kontinentfullföljt
Ebba Harder BäckströmOK Kontinentfullföljt
Ebba LennerstedtLunds OKfullföljt
Hanna OlanderLunds OKfullföljt
Maja SörensenOK Kontinentfullföljt
Jakob Åkerman-GreenOK Kontinentej start

U1

1 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa EricssonLunds OK18:4813:25
2David OlanderLunds OK20:44+1:5614:48
3John WennerholmOK Kontinent20:58+2:1014:58
4Edvin VensrydEslövs FK25:08+6:2017:57
5Olle RuskOK Kontinent25:25+6:3718:09
6Cornelia MöllerOK Kontinent30:31+11:4321:47

U2

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel HatjeEslövs FK26:1113:05
2Johan WinbladhLunds OK26:38+0:2713:19
3Kajsa HeydenLunds OK28:05+1:5414:02
4Pontus ThuressonSkåneslättens OL28:25+2:1414:12
5Johan HatjeEslövs FK29:35+3:2414:47

Öppen 3

2 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kerstin RuskOK Kontinentdiskvalificerad

Öppen 4

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer NilssonLunds OK16:527:01
2Sofie LarsenMalmö OK23:10+6:189:39
3Marie LarsenMalmö OK26:15+9:2310:56
4Malin MalmbergMalmö OK26:22+9:3010:59
Alice ArnessonMalmö OKdiskvalificerad

Öppen 10

1 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa MalmquistOK Kontinent18:1514:02
2Selma VensrydEslövs FK25:43+7:2819:46

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser