Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: OK Österåker
Datum: torsdag 6 september 2018

Extralånga

5 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert JohanssonTäby OK48:428:52
2Madelene LimparAttunda OK1:20:09+31:2714:35
3Lars BoudrieVäsby OK1:20:18+31:3614:37
Anders HolmqvistSnättringe SKutgått

Långa

4 350 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika LindbergAttunda OK55:3712:47
2Peteer BrunnbergVallentuna-Össeby OL1:01:32+5:5514:08
3Eddie BjärenholtRånäs OK1:02:06+6:2914:16
4Anders LindgrenVallentuna-Össeby OL1:20:04+24:2718:24
5Anders LundbergOK Roslagen1:20:10+24:3318:25
6Göran LarboAttunda OK1:25:16+29:3919:36
7Per-Åke HolmSigtuna OK1:27:31+31:5420:07
8Eva ElnerudSigtuna OK1:35:16+39:3921:54
Linda LönnebergTäby OKej godkänd

Mellan

3 390 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL49:3414:37
2Kjell LidholmIFK Hedemora OK52:06+2:3215:22
3Jan LindgrenOK Södertörn56:31+6:5716:40
4Kjell JanssonLånghundra IF56:35+7:0116:41
5Stellan FehrnströmEnebybergs IF56:47+7:1316:45
6Lars WestinVallentuna-Össeby OL59:05+9:3117:25
7A-C SchunnessonAttunda OK59:30+9:5617:33
8Tommy HöglundLånghundra IF1:00:29+10:5517:50
9Thord RådbergOK Roslagen1:00:49+11:1517:56
10Leif BergSigtuna OK1:01:27+11:5318:07
11Bengt FribergJärfälla OK1:03:36+14:0218:45
12Leif NordinTurebergs IF1:04:21+14:4718:58
13Birgitta KlangLånghundra IF1:04:51+15:1719:07
14Rolf AnderssonRimbo SOK1:06:47+17:1319:42
15Claes HarvelbergSothdowns Orinters1:07:23+17:4919:52
16Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK1:08:00+18:2620:03
17Ulf ÅströmOK Roslagen1:11:37+22:0321:07
18Gertrud VilhelmssonStigfinnarna1:13:47+24:1321:45
19Ove ForsbergTurebergs IF SOK1:14:58+25:2422:06
20Stig JaremanVallentuna-Össeby OL1:20:45+31:1123:49
21Kjell BergmanStigfinnarna1:23:20+33:4624:34
22Leif WallenbroVäsby OK1:29:09+39:3526:17
Ann SjöbergEnebyberegej godkänd

Korta

2 390 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan BojlingSolna OK38:1616:00
2Rune CarlssonSundbybergs IK45:03+6:4718:50
3Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF46:08+7:5219:18
4Gerhard Lilienstierna52:55+14:3922:08
5Lennart JanssonHäverödals SK53:28+15:1222:22
6Kjell JanssonVäsby OK56:48+18:3223:45
7Åke LinderothSundbybergs IK57:24+19:0824:01
8Bo WestlingHäverödals SK59:17+21:0124:48
9Olov JanssonHäverödals SK1:00:02+21:4625:07
10Jan-Olof MalmSigtuna OK1:00:06+21:5025:08
11Gevert SanddahlTäby OK1:03:45+25:2926:40
12Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:05:11+26:5527:16
13Björn ErikssonOK Roslagen1:05:23+27:0727:21
14Sivert SöderbärgOK Roslagen1:10:31+32:1529:30
15Göran AnderssonTäby OK1:12:49+34:3330:28
16Bertil LjungemyrIFK Lidingö SOK1:13:01+34:4530:33
17Margaretha WallenTäby OK1:14:33+36:1731:11
18Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:21:50+43:3434:14
19Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:25:16+47:0035:40
Tage AnderssonRånäs OKej godkänd
Curt LindgrenOK Roslagenutgått
Göran GrimvallTäby OKutgått
Berndt JohanssonHäverödals SKutgått
Claes WalinOK Roslagenutgått

Extrakorta

1 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ragnar AnderssonHäverödals SK39:0625:53
2Pia VikströmTäby OK56:49+17:4337:37
Conny OlssonHäverödals SKej godkänd
Eva-Lena SvanströmTäby OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser