Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran OL Mullsjö

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran OL Mullsjö
Arrangörsorganisation: Mullsjö SOK
Datum: tisdag 11 september 2018

Bottnaryds IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lena SternerDamer lång (1)1:12:4017:48
8Ingemar IvarssonHerrar kort (20)47:24+8:5921:21
13Lars FranssonHerrar lång (18)1:10:14+28:4917:12
14Gunnar GrönkvistHerrar kort (20)1:01:52+23:2727:52
Hans-Åke ArnessonHerrar mellan (26)ej godkänd

Falköpings AIK OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ing-Marie HjertDamer kort (8)48:38+2:4321:54
3Kurt JohanssonHerrar mellan (26)44:17+5:0314:36
5Rolf GabrielssonHerrar kort (20)45:55+7:3020:40
6Stig JohanssonHerrar lång (18)52:13+10:4812:47
8Lars-Eric AnderssonHerrar mellan (26)49:24+10:1016:18
11Thomas HjertHerrar lång (18)1:04:18+22:5315:45

FK Friskus-Varberg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bernice AntonssonDamer kort (8)45:5520:40

IF Hallby SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ann-Britt LingforsDamer mellan (8)55:14+5:2518:13

IK Hakarpspojkarna

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kurt SvenssonHerrar lång (18)41:2510:09
1Albin AxelssonÖppen lång (1)29:187:10
2Anita HolmqvistMotion (12)34:09+0:0122:01
2Lena BarkestamDamer mellan (8)50:42+0:5316:43
2Lennart BarkestamHerrar kort (20)38:40+0:1517:25
2Stig KarlsmoHerrar mellan (26)42:16+3:0213:56
4Göran CarnanderHerrar lång (18)49:46+8:2112:11
7Kjell HolmqvistHerrar kort (20)46:55+8:3021:08
8Stefan HåmåsHerrar lång (18)57:11+15:4614:00
14Bo EklöfHerrar lång (18)1:19:46+38:2119:33
16Weine CarlssonHerrar kort (20)1:05:56+27:3129:41
18Anders FrönellHerrar kort (20)1:11:41+33:1632:17
Gunnar EckertHerrar mellan (26)ej godkänd
Kristina HåmåsHerrar lång (18)ej godkänd
Sonny AnderssonHerrar lång (18)ej godkänd
Thomas PeterssonHerrar mellan (26)ej godkänd
Hans BredhHerrar kort (20)utgått

IK Vista

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Lars-Göran BjörnlingerHerrar kort (20)40:44+2:1918:20
6Gunnar AnderssonHerrar mellan (26)46:47+7:3315:26
9Gunnel LarssonMotion (12)45:58+11:5029:39
13Per-Åke SandbergHerrar kort (20)59:54+21:2926:58
Ann-Britt BjörnlingerDamer kort (8)ej godkänd
Alf LarssonHerrar kort (20)utgått
Kenneth CarlssonHerrar kort (20)utgått
Arne LarssonHerrar mellan (26)utgått

Jönköpings OK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bengt SörensenHerrar mellan (26)39:1412:56
3Sören BråhnMotion (12)38:15+4:0724:40
4Vega SlottnerDamer mellan (8)59:23+9:3419:35
4Carina WennblomDamer kort (8)1:37:22+51:2743:51
4Erland LingHerrar mellan (26)45:33+6:1915:01
5Kjell SimonssonHerrar mellan (26)46:31+7:1715:21
6Arnold BäckMotion (12)40:37+6:2926:12
6Anna-Cajsa ErikssonDamer mellan (8)1:08:37+18:4822:38
7Gunvor ArnessonMotion (12)44:04+9:5628:25
7Lars WürsigHerrar mellan (26)48:26+9:1215:59
7Lennart GustafssonHerrar lång (18)52:15+10:5012:48
8Ulla LingDamer mellan (8)1:31:49+42:0030:18
8Eva RybergMotion (12)45:54+11:4629:36
9Allan ArnessonHerrar lång (18)1:01:12+19:4715:00
9Rolf JonassonHerrar mellan (26)49:59+10:4516:29
10Inger BlomqvistMotion (12)46:00+11:5229:40
10Gunnar WallinHerrar mellan (26)50:09+10:5516:33
13Per LarssonHerrar mellan (26)54:14+15:0017:53
14Torbjörn BlomqvistHerrar mellan (26)54:25+15:1117:57
15Per GranevikHerrar lång (18)1:26:26+45:0121:11
16Rune AhlanderHerrar mellan (26)57:52+18:3819:05
17Lennart KammenhedHerrar mellan (26)1:04:49+25:3521:23
17Åke PerssonHerrar kort (20)1:07:18+28:5330:18
John-Erik ErikssonHerrar mellan (26)ej godkänd
Gunnar AntonssonHerrar mellan (26)ej godkänd
Monica BråhnDamer kort (8)ej godkänd
Gerd WallinHerrar mellan (26)ej godkänd
Monica KammenhedDamer kort (8)utgått
Marie-Louise PeterssonDamer kort (8)utgått
Kenneth GattmalmHerrar kort (20)utgått
Bo CarlströmHerrar kort (20)utgått
Anders HjorthHerrar kort (20)utgått

KFUM Jönköping IA

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Carlheim BengtMotion (12)34:0822:01
11Eriksson KurtHerrar kort (20)48:30+10:0521:50

Mullsjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Bengt JanssnHerrar lång (18)utgått

OK Gisle

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Mikael JohanssonHerrar lång (18)44:04+2:3910:48

OK Gränsen

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Bengt LindmanMotion (12)39:36+5:2825:32
5Kerstin GustafssonDamer mellan (8)1:00:29+10:4019:57
5Lars GustafssonHerrar lång (18)50:26+9:0112:21
7Marianne SjöbergDamer mellan (8)1:14:53+25:0424:42
11Harald HåkanssonMotion (12)46:27+12:1929:58
15Sigvard ErikssonHerrar mellan (26)57:49+18:3519:04
19Åke SjöbergHerrar mellan (26)1:10:50+31:3623:22
Kennet JohanssonHerrar kort (20)ej godkänd
Britt JohanssonDamer kort (8)ej godkänd
Jan LenhammarHerrar lång (18)utgått

OK Tranan

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Monica LarssonDamer kort (8)50:07+4:1222:34
6Lars-Åke LarssonHerrar kort (20)46:39+8:1421:00
12Kjell MartinssonHerrar lång (18)1:06:55+25:3016:24

Skillingaryds FK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Torild BornetunHerrar kort (20)40:24+1:5918:11
9Bernt EmanuelssonHerrar kort (20)48:06+9:4121:39
11Bengt BengtssonHerrar mellan (26)50:11+10:5716:33
Lars-Åke ClaessonHerrar mellan (26)ej godkänd
Eibert DanielssonHerrar kort (20)utgått
Sture FilipssonHerrar kort (20)utgått

Tenhults SOK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lars-Erik BjörkegrenHerrar kort (20)38:2517:18
5Åke JohanssonMotion (12)39:43+5:3525:37
10Hans TrofastHerrar lång (18)1:02:11+20:4615:14
12Inga PetterssonMotion (12)53:41+19:3334:38
12Lennart KarlströmHerrar kort (20)53:07+14:4223:55
12Karl-Axel MalmbergHerrar mellan (26)50:24+11:1016:38
15Stig WikströmHerrar kort (20)1:03:12+24:4728:28
Gerd JohanssonMotion (12)utgått
Gunnar JohanssonHerrar kort (20)utgått
Carl-Johan StillströmHerrar kort (20)utgått
Eskil FolkelidDamer kort (8)utgått

Ulricehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ulf PalmérHerrar lång (18)46:31+5:0611:24
Roland HulanderHerrar lång (18)ej godkänd

Vaggeryds SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lisbeth KarlssonDamer mellan (8)49:4916:26
10Agne RybeckHerrar kort (20)48:25+10:0021:48
18Ingemar GustavssonHerrar mellan (26)1:07:03+27:4922:07
Yvonne LiljelandDamer kort (8)utgått

Ölmstads IS

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Kerstin ElfDamer kort (8)1:42:17+56:2246:04
Gösta LindblomHerrar kort (20)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser