Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-ligan deltävling 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-ligan deltävling 5
Arrangörsorganisation: Åmåls OK
Datum: onsdag 12 september 2018

D16

2 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonOK Skärmen29:169:51
2Emelie BackmanÅmåls OK33:33+4:1711:17
3Linnea AxelssonÅmåls OK39:46+10:3013:23
Agnes GleisnerOK Skärmenej start

H16

3 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker AnderssonEds SK34:3910:07

D14

2 740 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa GlueOK Skärmen53:5119:39
2Emilia SandinOK Skärmen57:35+3:4421:00
3Felicia SandinOK Skärmen1:01:34+7:4322:28

D12

2 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva OlssonÅmåls OK24:369:10
2Emilie HellströmÅmåls OK28:13+3:3710:31
3Saga KällstrandÅmåls OK28:49+4:1310:45
4Lina AhlstedtÅmåls OK38:38+14:0214:24

H12

2 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SkottÅmåls OK21:417:38
2Eric ÅhlÅmåls OK27:54+6:139:49
3Pontus NilssonÅmåls OK31:45+10:0411:10
4Alexander LännhultEds SK35:04+13:2312:20
Noel JohanssonOK Skärmenej start

D10

1 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eira OlssonÅmåls OK15:268:07
2Jonna ÅhlÅmåls OK17:59+2:339:27
3Alice KällstrandÅmåls OK18:49+3:239:54
4Elsa ReuterÅmåls OK21:39+6:1311:23
5Emma HellströmÅmåls OK23:11+7:4512:12
6Elin ReuterÅmåls OK34:13+18:4718:00
7Ingela GlueOK Skärmen35:54+20:2818:53
8Rebecca ErikssonOK Skärmen42:36+27:1022:25
9Ellen ÓlafsdóttirOK Skärmen43:25+27:5922:51
10Agnes MalmEds SK45:13+29:4723:47
Hilma KahraÅmåls OKej godkänd
Ella JohanssonOK Skärmenej start
Malvina WieslanderOK Skärmenej start

H10

2 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid ErikssonÅmåls OK19:318:49
2Simon SkottÅmåls OK24:26+4:5511:03
3Noah OlssonStigsökarna28:05+8:3412:42
4William LännhultEds SK30:29+10:5813:47
5Oscar AhlstedtÅmåls OK40:38+21:0718:23
6Oskar GalleEds SK45:41+26:1020:40
7Melker MalmEds SK52:18+32:4723:39
8Albert FredrikssonStigsökarna56:01+36:3025:20

U1

1 730 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nils SundellÅmåls OK25:4714:54
Oscar SolliStigsökarna27:0415:38
Alma SolliStigsökarna27:0115:36
Vanja SolliStigsökarna26:1915:12
Linnea FredrikssonStigsökarna39:1522:41
Ellie-Lo SundellÅmåls OK22:5613:15
Colin Mc CannÅmåls OK26:4915:30
Carl Johansson PurontakaEds SK27:3915:58
Gustaf AnderssonÅmåls OK26:4615:28
Algot MalmEds SK38:3422:17
Jack MattssonEds SK27:0815:41
Ludvig SjöbergOK Skärmen23:2213:30
Victor LarssonOK Skärmen24:0713:56
Kasper JohanssonEds SK44:0025:26
Albert MattssonEds SK32:4718:56
Albin GalleEds SK43:5825:24
Klara MattssonEds SK32:4518:55
Patricia ErikssonOK Skärmen24:3614:13
Andre ErikssonOK Skärmen24:3314:11
Neo JohanssonOK Skärmen29:0316:47
Frans SkoogÅmåls OK28:2616:26
Ida NilssonÅmåls OK19:3311:18
Hilda FredrikssonStigsökarnaej godkänd
Majken CarlssonÅmåls OKej start
Ellen SjöbergOK Skärmenej start

U2

2 210 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vidar KrokströmOK Skärmen31:3814:18
2Ella NylénÅmåls OK35:42+4:0416:09
3Jenny ErikssonStigsökarna36:36+4:5816:33
4Lukas JanssonSäffle OK36:44+5:0616:37
4Viktor JohanssonSäffle OK36:44+5:0616:37
6Julia JohanssonEds SK37:06+5:2816:47
7Hampus GustafssonEds SK38:23+6:4517:22
8Jessica ErikssonOK Skärmen41:51+10:1318:56
9Oreana PazOK Skärmen42:03+10:2519:01
10Melker JohanssonOK Skärmen42:18+10:4019:08
11Valfrid MattssonEds SK42:37+10:5919:17
12Oskar OlssonÅmåls OK42:42+11:0419:19
13Pontus MattssonEds SK43:14+11:3619:33
14Tovali GunnarssonÅmåls OK44:33+12:5520:09
15Cyrille LeroyOK Kroppefjäll45:16+13:3820:28
16Erik HåfströmStigsökarna46:24+14:4620:59
17Emma JohanssonOK Skärmen51:23+19:4523:15
18Joel GustafssonEds SK54:20+22:4224:35
19Noah Nilsson-DagEds SK54:21+22:4324:35
20Olivia GranliStigsökarna55:25+23:4725:04
Hanna CarlssonÅmåls OKej godkänd
William Christensen GranliStigsökarnaej godkänd
Klara GalleEds SKej godkänd
Amanda JohanssonEds SKej godkänd

U3

2 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver JonassonSäffle OK31:4514:25
2Oscar HåfströmStigsökarna37:33+5:4817:04
3Eulalie LeroyOK Kroppefjäll40:45+9:0018:31
4Oskar BryntessonEds SK56:50+25:0525:49
Felicia ThorellSäffle OKej start

Extra kort

2 740 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy ReuterÅmåls OK36:3713:21
2Michael Mc CannÅmåls OK49:51+13:1418:11
3Ingela KarlssonStigsökarna50:49+14:1218:32
Ida SundellÅmåls OKej godkänd
Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OKej start
Bengt ZetterbergOK Skärmenej start

Extra lång

3 420 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas JohanssonÅmåls OK23:316:52
2Gert AnderssonEds SK31:16+7:459:08
3Helena ErikssonEds SK37:38+14:0711:00
4Erika JensenÅmåls OK51:49+28:1815:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser