Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 7-klubbs

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 7-klubbs
Arrangörsorganisation: OK Nolaskogsarna
Datum: tisdag 28 augusti 2018

Grön/vit

1 990 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten KjellqvistSidensjö IK14:327:18
2Elsa WoxlinSkogslöparna16:06+1:348:05
3Edvin WesterSkogslöparna16:53+2:218:29
4Hilding KjellqvistSidensjö IK17:27+2:558:46
5Nils JonssonSkogslöparna18:22+3:509:13
6Gabriel RisvallOK Nolaskogsarna18:48+4:169:26
7Astrid ÖströmOK Nolaskogsarna18:49+4:179:27
8Vanja BjörkOK Nolaskogsarna18:50+4:189:27
9Benjamin RisvallOK Nolaskogsarna19:00+4:289:32
10Vilhelm NygrenSkogslöparna24:15+9:4312:11
11Lily SundquistOK Nolaskogsarna25:32+11:0012:49
12Agnes LundgrenSkogslöparna27:50+13:1813:59
13Sally ArvidssonSkogslöparna29:07+14:3514:37
14Sara HäggquistOK Nolaskogsarna29:15+14:4314:41
15Emma ByströmOK Nolaskogsarna29:19+14:4714:43
16Tove ArvidssonSkogslöparna30:00+15:2815:04
17Tilde LarssonÖrnsköldsviks OK32:19+17:4716:14
18Isabell AhlqvistÖrnsköldsviks OK32:23+17:5116:16
19Filip Aspnäs FärmSidensjö IK34:33+20:0117:21
20Sandra MelinSidensjö IK38:50+24:1819:30
21Freja BjörkOK Nolaskogsarna40:37+26:0520:24
22Amelia Lundin LåglandSkogslöparna45:56+31:2423:04

Gul

2 870 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tindra RytterstedtSkogslöparna28:109:48
2Hanna WoxlinSkogslöparna28:52+0:4210:03
3Felix ÖhmanSkogslöparna30:27+2:1710:36
4Valter LindbladSkogslöparna34:58+6:4812:11
5Sören HäggkvistOK Nolaskogsarna35:56+7:4612:31
6Axel JonssonSkogslöparna37:31+9:2113:04
7Ture ForsbergSkogslöparna38:00+9:5013:14
8Elton SundquistOK Nolaskogsarna43:32+15:2215:10
9Ingmarie NorbergSidensjö IK44:07+15:5715:22
10Fredrik BergvinSkogslöparna48:44+20:3416:58
11Gustaf BergvinSkogslöparna48:46+20:3616:59
12Minna GustavssonOK Nolaskogsarna53:58+25:4818:48
13Maksoud AhmedOK Nolaskogsarna54:01+25:5118:49
14Maria AhlqvistÖrnsköldsviks OK56:21+28:1119:38
15Anna HörnquistÖrnsköldsviks OK56:42+28:3219:45
Elina NilssonOK Nolaskogsarnaej godkänd

Orange

3 450 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HälldalSkogslöparna30:228:48
2Anette NyströmOK Nolaskogsarna36:11+5:4910:29
3Viktor ÖhmanSkogslöparna39:08+8:4611:20
4Louise WoxlinSkogslöparna39:36+9:1411:28
5Alice RytterstedtSkogslöparna39:59+9:3711:35
6Mats NilssonOK Nolaskogsarna41:06+10:4411:54
7Filip NordströmSkogslöparna43:32+13:1012:37
8David BlombergOK Nolaskogsarna44:22+14:0012:51
9Alva PerboSkogslöparna45:30+15:0813:11
10Per BengtssonSidensjö IK46:50+16:2813:34
11Joel ByströmOK Nolaskogsarna49:20+18:5814:17
12Sebastian SundkvistSkogslöparna50:41+20:1914:41
13Kristina PerboSkogslöparna51:52+21:3015:02
14Emilia JohanssonOK Nolaskogsarna53:08+22:4615:24
15Marcus NilssonSkogslöparna55:16+24:5416:01
16Maud WestbergSkogslöparna55:19+24:5716:02
17Victor VikmanOK Nolaskogsarna57:24+27:0216:38
18William HäggkvistOK Nolaskogsarna58:11+27:4916:51
19Signe ForsbergSkogslöparna58:42+28:2017:00
20Julina NyströmOK Nolaskogsarna59:08+28:4617:08
21Linn MelinSidensjö IK59:27+29:0517:13
22Anki JonssonOK Nolaskogsarna1:00:31+30:0917:32
23Cecilia FällströmOK Nolaskogsarna1:01:16+30:5417:45
24Saga BergvinSkogslöparna1:03:19+32:5718:21

Violett

4 080 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert HäggströmOK Nolaskogsarna44:2210:52
2Jonatan HälldalSkogslöparna44:56+0:3411:00
3Erik ByströmOK Nolaskogsarna45:05+0:4311:02
4Nora EngströmOK Nolaskogsarna46:01+1:3911:16
5Axel MannelqvistOK Nolaskogsarna47:30+3:0811:38
6Lina KjellqvistSidensjö IK50:23+6:0112:20
7Martin NilssonSkogslöparna51:21+6:5912:35
8Mikael NilssonSkogslöparna51:39+7:1712:39
9Eero O NiemiSkogslöparna52:26+8:0412:51
10Sverker RytterstedtSkogslöparna53:26+9:0413:05
11Lennart StrandbergSkogslöparna54:37+10:1513:23
12Anna-Lena LindströmOK Nolaskogsarna55:57+11:3513:42
13Thomas NäslundOK Nolaskogsarna57:28+13:0614:05
14Emelie WibergSkogslöparna57:44+13:2214:09
15Johan EklundOK Nolaskogsarna1:01:07+16:4514:58
16Mats LarssonSkogslöparna1:03:22+19:0015:31
17Lena DahlbergOK Nolaskogsarna1:04:01+19:3915:41
18Daniel GustavssonOK Nolaskogsarna1:04:02+19:4015:41
19Samuel JohanssonOK Nolaskogsarna1:04:10+19:4815:43
20Katarina KvickSkogslöparna1:04:36+20:1415:50
21Johanna NygrenSidensjö IK1:06:15+21:5316:14
22Jenny ÖhmanSkogslöparna1:08:30+24:0816:47
23Yvonne NäslundSkogslöparna1:09:52+25:3017:07

Blå

5 020 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristofer WesterSkogslöparna34:576:57
2Peter WoxlinSkogslöparna43:39+8:428:41
3Thomas NordströmSkogslöparna44:04+9:078:46
4Karin ArvidssonSkogslöparna44:57+10:008:57
5Kristofer ÖhmanSkogslöparna45:03+10:068:58
6Jörgen EdinSidensjö IK45:14+10:179:00
7Lisa WesterSkogslöparna45:51+10:549:08
8Torgny NäslundSkogslöparna48:27+13:309:39
9Monika WesterlundOK Nolaskogsarna53:51+18:5410:43
10Håkan WallbergKlubblös57:41+22:4411:29
11Emma WibergSkogslöparna59:01+24:0411:45
12David KjellqvistSidensjö IK1:00:46+25:4912:06
13Victoria KarlssonSkogslöparna1:07:15+32:1813:23

Svart

6 360 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan SjölundSkogslöparna45:247:08
2Isak ErikssonOK Nolaskogsarna48:12+2:487:34
3Simon DahlbergOK Nolaskogsarna48:36+3:127:38
4Mathias WesterlundOK Nolaskogsarna50:09+4:457:53
5Rune LindströmOK Nolaskogsarna52:39+7:158:16
6Arvid StrandbergSkogslöparna53:48+8:248:27
7Jonas HälldalSkogslöparna1:00:22+14:589:29
8Anders MannelqvistOK Nolaskogsarna1:01:28+16:049:39
Eric ÖsterbergSkogslöparnaej godkänd

MtbO Kort

4 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn MelinSidensjö IK1:20:3116:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser