Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VB-serien, deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VB-serien, deltävling 3
Arrangörsorganisation: OK Malmia
Datum: tisdag 4 september 2018

D16

2 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin WedmanLudvika OK33:2711:13
2Kajsa IvarssonOK Malmia35:50+2:2312:01
3Tyra DernfalkLudvika OK43:04+9:3714:27
Elsa ForsgrenVästerbergslagens OLej start
Alma SandOK Malmiaej start

H16

2 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henry SvensLudvika OK26:118:47

D14

2 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olga RindeskogLudvika OK22:299:49
2Stina DernfalkLudvika OK31:03+8:3413:33

H14

2 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isaak GustafssonOK Malmia24:2110:37
2Nils Arvid WedmanLudvika OK26:56+2:3511:45
3Gabriel JireniusLudvika OK30:42+6:2113:24
4Karl ForsgrenVästerbergslagens OL58:37+34:1625:35

D12

1 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nelly RindeskogLudvika OK23:4112:35
2Elsa IvarssonOK Malmia28:48+5:0715:19
Agnes GustafssonOK Malmiaej start

H12

1 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle WallmanOK Malmia13:267:08
2Andre ÖstmanSmedjebackens OK16:55+3:298:59

D10

1 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella SandOK Malmia22:5412:18
2Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL30:45+7:5116:31

H10

1 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per Gustav WedmanLudvika OK21:0211:18

Inskolning

1 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Astrid FredrikssonLudvika OK28:4517:25
Lina EnbergLudvika OK42:0725:31
Ludvig HedlundLudvika OK32:2619:39

U2

1 860 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel ÖstmanSmedjebackens OK19:5010:39
2Viktor HöökLudvika OK20:31+0:4111:01
3Maja HöökLudvika OK22:25+2:3512:03
4Nils ForsgrenVästerbergslagens OL22:33+2:4312:07
5Emma DanielssonLudvika OK27:18+7:2814:40
6Meike BronsveldLudvika OK28:40+8:5015:24
7Wille EnbergLudvika OK28:58+9:0815:34
8Adrian ÄngegärdLudvika OK36:53+17:0319:49
9Elvira Lopes SaxbergOK Malmia42:44+22:5422:58
Hugo HedlundVästerbergslagens OLej godkänd
Axel SandOK Malmiaej start
Aron SöderholmLudvika OKej start

Öppen motion 5

2 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David RindeskogLudvika OK29:4813:00
2Tomas JiréniusVästerbergslagens OL40:53+11:0517:51
3Malena DernfalkVästerbergslagens OL41:11+11:2317:59

Öppen motion 7

2 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas ErikssonSmedjebackens OK25:308:33
2Per LovangVästerbergslagens OL27:44+2:149:18
3Alva RyttherOK Malmia34:32+9:0211:35
4Lars DanilsVästerbergslagens OL38:30+13:0012:55
5Ragnhild SvensLudvika OK41:27+15:5713:54
6Harry EnbergVästerbergslagens OL43:12+17:4214:29
Lotta WedmanVästerbergslagens OLej godkänd
Jakob WedmanLudvika OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser