Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävling
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: söndag 5 maj 2019

H20 Elit

9 860 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel GranqvistOK Ravinen57:07
2August MollénOK Denseln58:29+1:22
3Emil AuseliusBredaryds SOK58:35+1:28
4Gustav RuneforsVäxjö OK59:01+1:54
5Erik HerneOK Ravinen59:33+2:26
6Filip TrofastBredaryds SOK1:02:50+5:43
7Jonas AnderssonOK Roxen1:04:46+7:39
8Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK1:04:47+7:40
9Hugo LillieströmOK Roxen1:04:50+7:43
10Kristoffer TengrothSundbybergs IK1:06:27+9:20
11Sebastian DalandIFK Göteborg Orientering1:06:45+9:38
12Olof SkoglundKils OK1:06:48+9:41
13Oskar EdvardssonJärfälla OK1:06:57+9:50
14Oscar JohanssonKarlskrona SOK1:06:58+9:51
15Ludvig EkNyköpings OK1:07:47+10:40
16Johan GibergSödertälje-Nykvarn OF1:09:54+12:47
17Felix AxelssonMarkbygdens OK1:10:23+13:16
18Simon HardenFK Boken1:10:29+13:22
19Carl CarlssonNyköpings OK1:10:44+13:37
20Victor HanssonJönköpings OK1:11:20+14:13
21Niklas CarlssonSundbybergs IK1:12:14+15:07
22Jonathan UllerKils OK1:13:51+16:44
23Fredrik HamreforsVästerås SOK1:14:11+17:04
24Lukas KatvalaKarlskrona SOK1:14:12+17:05
25Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK1:14:22+17:15
26Olle GrywenzOK Linné1:14:23+17:16
27Filip BengtssonOK Orion1:14:55+17:48
28Andreas JonssonOK Orion1:15:00+17:53
29Axel OlssonIF Hagen1:15:19+18:12
30Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:16:20+19:13
31Oscar ModigOK Pan-Kristianstad1:16:22+19:15
32Zac HuddIFK Lidingö SOK1:16:39+19:32
33Daniel BogrenIF Hagen1:17:18+20:11
34Isac EricssonVäxjö OK1:17:19+20:12
35Martin LammFrölunda OL1:17:22+20:15
36Emil PetterssonKarlskrona SOK1:17:26+20:19
37Hugo DalhammerOK Roxen1:21:04+23:57
38Albin AnderssonTullinge SK1:22:42+25:35
39Emil KarlssonHestra IF1:22:47+25:40
40Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:22:55+25:48
41Mattias KallhaugeSnättringe SK1:22:58+25:51
42Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna1:23:01+25:54
43Jonathan JylltorpLinköpings OK1:23:04+25:57
44Gabriel SturessonLerums SOK1:23:06+25:59
45Simon FreylandEksjö SOK1:23:10+26:03
46Hannes SvahnOK Ravinen1:23:13+26:06
47Simon DahlbergOK Nolaskogsarna1:24:28+27:21
48Francesco MagenesVäxjö OK1:25:22+28:15
49Emil GrehnOK Rodhen1:26:44+29:37
50Edvin NordströmTäby OK1:26:47+29:40
51Ludvig HallabroHässleholms OK1:27:06+29:59
52Oskar SvahnEksjö SOK1:27:13+30:06
53Truls LindholmSundsvalls OK1:30:09+33:02
54Daniel HellbergLunds OK1:33:13+36:06
55Sixten TörnqvistVästerås SOK1:38:00+40:53
56Klas JohanssonOK Tranan1:39:24+42:17
57Emil ArvidssonSäterbygdens OK1:39:33+42:26
Erik ErikssonOK Älgenej godkänd
Gustav FrænellSundsvalls OKej godkänd
Erik WigleSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Johannes ÖhgrenOK Kåreej godkänd
Marcus CarlssonIF Hagenej start
Oskar EngesAttunda OKej start
Jakob IngströmIK Hakarpspojkarnaej start
Tim JohanssonFK Friskus-Varbergej start
Walter LagerhällRehns BKej start
Harald LarssonBergnäsets AIKej start
Lukas OlmKils OKej start
Gustav OlssonOK Orionej start
Benjamin LangerakJärfälla OKåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser