Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävling
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: söndag 5 maj 2019

H55

5 430 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF33:53
2Johan HallgrenBjursås OK38:35+4:42
3Per BacklundOK Södertörn39:23+5:30
4Mikael KindbornOK Hällen39:34+5:41
5Anders BergLinköpings OK39:43+5:50
6Kent KlassonHestra IF40:08+6:15
7Mats HallNyköpings OK40:18+6:25
8Jan CarlssonSöders-Tyresö42:18+8:25
9Colin Mc IntyreOK Tyr42:40+8:47
10Magnus JosefssonSävedalens AIK43:13+9:20
11Lars PalmqvistJärfälla OK43:50+9:57
12Ronny NordgrenSundbybergs IK44:04+10:11
13Dan NilssonNyköpings OK44:32+10:39
14Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF44:33+10:40
15Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK44:39+10:46
16Kalle PerssonOK Österåker44:44+10:51
17Ari PaganusAngelniemen Ankkuri44:55+11:02
18Jan-Olof BogrenSundbybergs IK45:21+11:28
19Per CarlssonNyköpings OK45:31+11:38
20Henrik HagwallJärla Orientering46:06+12:13
21Stig ThunellIFK Lidingö SOK46:11+12:18
22Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK46:17+12:24
23Ove RinnbäckOK Ravinen47:02+13:09
24Per KallhaugeSnättringe SK47:57+14:04
25Thomas NybergAttunda OK48:22+14:29
26Carl-Johan ThorellOK Ravinen48:52+14:59
27Anders MattssonOK Älvsjö-Örby49:11+15:18
28Janne NilssonCentrum OK49:31+15:38
29Frank SteinerJärfälla OK52:22+18:29
30Lars GerhardssonAttunda OK52:29+18:36
31Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF52:51+18:58
32Per WolgastSnättringe SK53:15+19:22
33Mats AronssonBromma-Vällingby SOK53:20+19:27
34Bengt NilssonSolna OK55:01+21:08
35Ulf SkoglundKils OK55:06+21:13
36Håkan RedtzerAttunda OK55:26+21:33
37Anders S NybergSäterbygdens OK56:43+22:50
38Jan LindhSundbybergs IK57:57+24:04
39Torbjörn OhlssonHaninge SOK59:21+25:28
40Lars HallabroHässleholms OK59:56+26:03
41Mats JönssonKorsnäs IF OK1:00:24+26:31
42Leif LundinJärla Orientering1:00:32+26:39
43Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:03:47+29:54
44Claes RennerOK Södertörn1:04:37+30:44
45Mats NordTumba-Mälarhöjden OK1:06:06+32:13
46Bo LauriSnättringe SK1:07:02+33:09
47Kent LjungbergIF Nerike1:10:04+36:11
48Bertil ÅkessonMarkbygdens OK1:10:24+36:31
Jan HanssonStenungsunds OKej godkänd
Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Bo GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Tomas NilssonHässleholms OKej godkänd
Håkan SvenssonBredaryds SOKej start
Michael WehlinSkogspojkarnas OKej start
Peo SvenskStora Tuna OKej start
Roger DjupsjöOskarströms OKej start
Thomas CallebergSnättringe SKej start
Sven WigertzLånghundra IFej start
Jan NettelbjerJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser