Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närnatt Cup, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närnatt Cup, etapp 3
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / OK Alehof
Datum: torsdag 25 oktober 2018

D16

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eleonora AlinderSjövalla FK32:389:29
2Olivia LundstedtSjövalla FK47:08+14:3013:42
Olivia AspIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Elsa KarlssonOK Landehofej start
Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubbej start
Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubbej start

H16

3 930 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix DrejmoOK Landehof33:198:28
2Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK33:21+0:028:29
3Simon NordbergGöteborg-Majorna OK38:03+4:449:40
4Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK38:13+4:549:43
5Jakob GunnarssonLerums SOK38:50+5:319:52
6Anton KastrupSävedalens AIK40:53+7:3410:24
7Jonas OlandersLerums SOK50:32+17:1312:51
Tom Axel EkenstråleFK Herkulesej godkänd
William SturessonLerums SOKåterbud

D14

2 790 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida BengtssonOK Alehof22:498:10
2Maja AxelssonLerums SOK26:47+3:589:35
3Emilia LundstedtSjövalla FK29:38+6:4910:37
4Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb33:38+10:4912:03
5Matilda WallströmSävedalens AIK37:12+14:2313:20
6Ella PetterssonSävedalens AIK38:52+16:0313:55
7Elsa MoqvistLerums SOK40:37+17:4814:33
8Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb46:54+24:0516:48
Ebba NäsmanLerums SOKej start
Elina ReinholdssonOK Alehofej start

H14

3 210 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid SkeppSävedalens AIK22:557:08
2William RönnborgIK Uven25:08+2:137:49
3Melker ÅkessonOK Landehof27:00+4:058:24
4Hannes PerssonFK Herkules27:04+4:098:25
5Elias NordbergGöteborg-Majorna OK30:06+7:119:22
6Hannes EssungerSjövalla FK30:21+7:269:27
7Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb33:17+10:2210:22
8Linus AlinderSjövalla FK33:19+10:2410:22
9Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb33:46+10:5110:31
10Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK35:13+12:1810:58
11Elias NyqvistOK Landehof35:44+12:4911:07
12Marcus LammFrölunda OL36:02+13:0711:13
13Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb36:05+13:1011:14
14Alfred JohanssonOK Alehof38:48+15:5312:05
15Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb40:47+17:5212:42
16Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb41:35+18:4012:57
17Victor BeischerIK Uven48:06+25:1114:59
18David RothamelTolered-Utby Ol-klubb1:04:37+41:4220:07
19Kristian Berggren WestfeldtGöteborg-Majorna OK1:06:38+43:4320:45
20Oscar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK1:19:17+56:2224:41
Gustav BertsOK Alehofej godkänd
Erik SlättOK Alehofej start
Adrian BergqvistOK Alehofej start
Fabian AlinderSjövalla FKej start
Gunnar FovaeusSävedalens AIKej start

D12

2 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Miranda WallströmSävedalens AIK21:048:35
2Wilma ReinholdssonOK Alehof22:33+1:299:12
3Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering24:10+3:069:51
4Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb26:26+5:2210:47
5Signe KullanderSävedalens AIK28:34+7:3011:39
6Alice OlssonMölndal Outdoor IF30:02+8:5812:15
7Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb30:13+9:0912:19
8Jennie LidénOK Landehof37:45+16:4115:24
Evelina LindsjöSävedalens AIKej godkänd
Elin LidénOK Landehofej godkänd
Elin AxelssonLerums SOKej start

H12

2 400 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid HermanssonKungälvs OK19:107:59
2Felix JohanssonOK Alehof20:58+1:488:44
3Noah HedenblomSjövalla FK21:00+1:508:45
4Lukas RandåkerSjövalla FK23:30+4:209:47
5Gustav RexOK Landehof24:50+5:4010:20
6Filip ValentinGöteborg-Majorna OK24:51+5:4110:21
7Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb25:09+5:5910:28
8Ola LeireGöteborg-Majorna OK25:28+6:1810:36
9Axel SlättOK Alehof26:25+7:1511:00
10Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb28:17+9:0711:47
11Axel RydgrenTolered-Utby Ol-klubb31:34+12:2413:09
12Charlie WennbergTolered-Utby Ol-klubb31:55+12:4513:17
13Einar BeckmanSjövalla FK32:24+13:1413:30
14Emil AugustssonGöteborgs SK33:57+14:4714:08
15Alex BergerTolered-Utby Ol-klubb36:23+17:1315:09
16Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb36:44+17:3415:18
17Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb37:30+18:2015:37
18Alvar NivertFK Herkules37:42+18:3215:42
19Linus AugustssonGöteborgs SK41:34+22:2417:19
20Axel JohanssonTolered-Utby Ol-klubb44:25+25:1518:30
Elias BergqvistOK Alehofej start
Gustav HedlundLerums SOKej start

D10

1 750 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LövgärdOK Alehof13:027:26
2Elsa ArvidssonSjövalla FK15:09+2:078:39
3Wilma RosénGöteborg-Majorna OK15:52+2:509:04
4Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK18:27+5:2510:32
5Vera HöglundSjövalla FK18:45+5:4310:42
6Linnéa RexOK Landehof19:59+6:5711:25
7Amanda PehrsonGöteborg-Majorna OK22:03+9:0112:36
8Selma PerssonFK Herkules26:18+13:1615:01
9Hedvig AugustssonGöteborgs SK31:27+18:2517:58

H10

1 740 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb15:539:07
2Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb17:40+1:4710:09
3Jesper RandåkerSjövalla FK19:04+3:1110:57
4Axel PerssonGöteborg-Majorna OK21:08+5:1512:08
5Theander HulthénMölndal Outdoor IF23:12+7:1913:20
6Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb23:52+7:5913:42
7Alvar HedenblomSjövalla FK24:05+8:1213:50
8Viggo NäsmanLerums SOK26:16+10:2315:05
9Hilding MartinssonLerums SOK30:15+14:2217:23
10Victor Lin-björnströmGöteborg-Majorna OK37:26+21:3321:30
Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Jonas LeireGöteborg-Majorna OKej start

U1

1 740 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel PerssonFK Herkules17:5610:18
2Moa DahlOK Alehof19:34+1:3811:14
3Rut MårildGöteborgs SK38:19+20:2322:01
4Fanny FeldmanisGöteborgs SK38:22+20:2622:02
Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Linnea LundstedtSjövalla FKej godkänd

U2

2 130 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob RingströmOK Landehof19:489:17
2Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb20:58+1:109:50
3Anton DuvemarGöteborg-Majorna OK23:31+3:4311:02
4Hjalmar JohanssonOK Alehof24:31+4:4311:30
5Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb25:50+6:0212:07
6Alexander LindellOK Alehof26:14+6:2612:18
7Ludvig LindenauOK Alehof29:11+9:2313:42
8Oliver WennbergTolered-Utby Ol-klubb29:16+9:2813:44
9Martin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb30:55+11:0714:30
10Olle AnderssonGöteborgs SK34:55+15:0716:23
11Elliot HalldinGöteborgs SK36:20+16:3217:03
12Signe AxelssonGöteborg-Majorna OK36:34+16:4617:10
13Erik LidénOK Landehof45:23+25:3521:18

U3

3 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara BengtssonOK Alehof36:3711:55
2Isak DahlOK Alehof36:40+0:0311:56
3Arvid MårildGöteborgs SK1:03:44+27:0720:45

Öppen motion 1

2 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cecilia KarlssonGöteborgs SK32:2615:31
2Susanne AndreassonGöteborgs SK32:35+0:0915:35

Öppen motion 3

3 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid AlinderSjövalla FK37:0312:04
2Eric OlofssonSjövalla FK40:46+3:4313:16
3Staffan OlofssonSjövalla FK40:48+3:4513:17
4Glen NivertFK Herkules42:44+5:4113:55
5Anton LarssonOK Landehof44:47+7:4414:35

Öppen motion 5

3 420 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter AspIFK Göteborg Orientering33:329:48
2Jonas AxelssonLerums SOK34:42+1:1010:08
3Tobias AnderssonGöteborgs SK35:34+2:0210:23
4Martin LindsjöSävedalens AIK36:48+3:1610:45
5Erik AderstedtKungälvs OK38:21+4:4911:12
6Ulf NyqvistOK Landehof38:45+5:1311:19
7Per BaierTolered-Utby Ol-klubb40:55+7:2311:57
8Mats RönnborgIK Uven41:35+8:0312:09
9Lovisa LemanGöteborgs SK42:12+8:4012:20
10Magnus AlinderSjövalla FK42:48+9:1612:30
11Joel RingströmOK Landehof44:04+10:3212:53
12Daniel TorstenssonGöteborgs SK45:07+11:3513:11
13Martin LidénOK Landehof47:02+13:3013:45
14Filip LemanGöteborgs SK48:00+14:2814:02
15Erik HulthénMölndal Outdoor IF48:35+15:0314:12
16Peter AugustssonGöteborgs SK52:10+18:3815:15
17Patrik JohanssonLerums SOK52:42+19:1015:24
18Hans Andersson StrinningUddevalla OK53:41+20:0915:41
19Isak MalmstenTolered-Utby Ol-klubb54:25+20:5315:54
20Henrik OlssonMölndal Outdoor IF55:36+22:0416:15
21Martin SykGöteborgs SK57:42+24:1016:52
22Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb58:36+25:0417:08
23Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb59:20+25:4817:20
24Per PerssonFK Herkules59:23+25:5117:21
25Tuuli SaariFK Herkules59:37+26:0517:25
26Pontus KastrupFK Herkules1:00:20+26:4817:38
27Lars TorstenssonGöteborgs SK1:01:01+27:2917:50
28Jessica AugustssonGöteborgs SK1:06:27+32:5519:25
29Agnetha Le ClaireFK Herkules1:09:36+36:0420:21
30Malin LammFrölunda OL1:10:16+36:4420:32
Nina KastrupFK Herkulesej godkänd
Magnus KarlssonOK Landehofej start
Daniel ValentinGöteborg-Majorna OKej start
Johan LidénOK Landehofåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser