Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hellasmedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hellasmedeln
Arrangörsorganisation: Hellas Orientering
Datum: lördag 21 september 2019

Öppen 7

2 810 m, 78 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Staffan ZillingOK Södertörn29:46
2Nils Forsberg RundströmIFK Enskede31:14+1:28
3Jesper ErikssonStreet Mentality Parkourklubb32:28+2:42
4Rickard OlssonKamrat och IF KIF32:35+2:49
5Rodiere SoniaIFK Lidingö SOK34:46+5:00
6Karin TidevallSkogsluffarnas OK35:46+6:00
7Erling GustafssonFjärås AIK37:25+7:39
8Karin GreilertHaninge SOK37:50+8:04
9Albert NordSnättringe SK38:14+8:28
10Elin WolgastSnättringe SK38:45+8:59
11Anna CarlsundTumba-Mälarhöjden OK39:25+9:39
12Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK39:27+9:41
13Fredric HöglindIFK Enskede39:28+9:42
14Einar BodströmKamrat och IF KIF39:53+10:07
15Malisolle PerrineKlubblös40:25+10:39
16Marie Therese BrandbergCentrum OK41:05+11:19
17Anna LundquistOK Ravinen41:25+11:39
18Annica LübckeOK Ravinen41:26+11:40
19Mari HeijkenskjöldTullinge SK41:56+12:10
20Alexander RydbergSöders-Tyresö42:14+12:28
21Lars MongårdSkogsluffarnas OK42:28+12:42
22Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK43:50+14:04
23Gunnar EhnTullinge SK43:51+14:05
24Börje LenasSkogsluffarnas OK44:42+14:56
25Lovisa HöglundTullinge SK45:07+15:21
26Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK45:42+15:56
27Kristina ZillingOK Södertörn46:11+16:25
28Åsa EdgrenSkarpnäcks OL47:01+17:15
29Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK47:15+17:29
30Mikael PihlbladSöders-Tyresö48:26+18:40
31Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK48:54+19:08
32Ilic DavidParacin Ok49:06+19:20
33Ingela ArenanderSkarpnäcks OL49:23+19:37
34Anders WetterlingJärla Orientering49:31+19:45
35Anna-Karin FridmarGustavsbergs OK49:32+19:46
36Jan HägerOK Södertörn50:05+20:19
37Heléne KlassonOK Ravinen51:44+21:58
38Per Åke ErikssonCycling Plus52:50+23:04
39Anders EkKlubblös52:55+23:09
40Jenny StruckOK Ravinen53:02+23:16
41Christer GalleMälarö SOK53:04+23:18
42Sven-Eric AmrénSnättringe SK53:33+23:47
43Åsa Lindqvist RodellMälarö SOK56:01+26:15
44Jan LindqvistMälarö SOK56:14+26:28
45Linn RönnolsKlubblös57:36+27:50
46Cia HunhammarBromma-Vällingby SOK58:14+28:28
47Jasinta RajanIFK Lidingö SOK59:27+29:41
48Krister NilssonIFK Lidingö SOK59:30+29:44
49Anneli ChristieSnättringe SK59:52+30:06
50Ingemar TedhamreSnättringe SK1:00:33+30:47
51Caroline JohanssonGustavsbergs OK1:01:49+32:03
52Elias LindqvistCentrum OK1:02:10+32:24
53Viktoria RubinKlubblös1:02:15+32:29
54Stefan NorellAttunda OK1:02:19+32:33
55Inger SörlenTäby OK1:03:31+33:45
56Love DanielssonSolna OK1:07:17+37:31
57Elisabet LarssonOK Älvsjö-Örby1:07:21+37:35
58Per SundbergSkogsluffarnas OK1:09:13+39:27
59Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:12:47+43:01
60Majvie AnnegårdSOK Viljan1:14:28+44:42
61Maggan TärnblomSöders-Tyresö1:18:03+48:17
62Marianne JernbergSöders-Tyresö1:18:06+48:20
63Jan LarssonTullinge SK1:18:52+49:06
64Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:21:51+52:05
65Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:24:42+54:56
66Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:27:27+57:41
67Magnus SamuelssonOK Södertörn1:35:09+1:05:23
68Marita LindholmKöping-Kolsva OK1:44:49+1:15:03
69Margaretha NylundOK Södertörn1:46:16+1:16:30
70Caroline GyllenbergSkogsluffarnas OK1:49:23+1:19:37
Christer AskerblomKlubblösej godkänd
James ChristieSnättringe SKej godkänd
Ina WidegrenSkogsluffarnas OKej godkänd
Emelie RökenTäby OKej godkänd
Monica Lindkvist MöllerSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Tomas NetzJärla Orienteringej godkänd
Anneli LidmarSnättringe SKej godkänd
Börje PerssonOK Ravinenutgått
Lilly ChristieSnättringe SKej start
Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OKej start
Desirée SegerslättSkåneslättens OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser