Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hellasmedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hellasmedeln
Arrangörsorganisation: Hellas Orientering
Datum: lördag 21 september 2019

D21

4 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF51:0311:49
2Malin AnnegårdCentrum OK56:46+5:4313:08
3Barbora PijákováIFK Lidingö SOK57:04+6:0113:12
4Daniela RennerOK Södertörn1:01:28+10:2514:13
5Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK1:08:51+17:4815:56
Tove SundSundbybergs IKej godkänd
Linda RennerOK Södertörnej start

H21

5 780 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK49:028:28
2Andreas EdlundMälarö SOK49:32+0:308:34
3Michael ReforsJärla Orientering50:29+1:278:44
4Mattias HovmöllerSöders-Tyresö50:37+1:358:45
5Viktor AntonssonEksjö SOK52:19+3:179:03
6Per LindmanFinspångs SOK52:45+3:439:07
7Gustav NäsmanHaninge SOK54:54+5:529:29
8Christian WåhlstedtCentrum OK55:31+6:299:36
9Jakob JanssonJärla Orientering57:33+8:319:57
10Rickard NorlinKungälvs OK58:38+9:3610:08
11Jon LindmarkCentrum OK1:00:04+11:0210:23
12Philip PålssonSkåneslättens OL1:01:06+12:0410:34
13Niclas SjögrenHaninge SOK1:04:15+15:1311:06
14Sverker LenasCentrum OK1:04:59+15:5711:14
15Adam NymanCentrum OK1:05:52+16:5011:23
16Hugo LindskogOK Ravinen1:07:48+18:4611:43
17Martin LindskogOK Ravinen1:08:35+19:3311:51
18Jonas HolmgrenGustavsbergs OK1:08:43+19:4111:53
19Johan KaminskyIF Hagen1:18:14+29:1213:32
20Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:18:43+29:4113:37
21Mats AnderssonCentrum OK1:24:12+35:1014:34
22Daniel JanischowskyOLG Regensburg1:26:57+37:5515:02
23Per LjungCentrum OK1:59:14+1:10:1220:37
Olle TyrlandCentrum OKej godkänd
Fredrik GrimborgSkarpnäcks OLej godkänd
Jakob SegerslättSkåneslättens OLej godkänd
Linus RisplingCentrum OKej godkänd
Mikael WilhelmssonSöders-Tyresöutgått
Kalle BergmanOK Ravinenej start
Jörgen OhlinTullinge SKej start
Yngve RahlénOK Ravinenej start

D18

3 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylva SandénOK Södertörn39:2312:25
2Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF53:22+13:5916:50
Maja SandvikAttunda OKej start

H18

4 090 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Linus HalvorsenSkarpnäcks OLej start
Lukas ÖstmanSkarpnäcks OLej start

D16

3 350 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrika NordquistTäby OK39:1611:43
2Lovisa LindqvistIFK Enskede41:37+2:2112:25
3Tindra JonssonSkarpnäcks OL43:43+4:2713:02
4Vendela RundströmOK Ravinen44:01+4:4513:08
5Tove OlssonOK Södertörn46:02+6:4613:44
6Katja GustafssonNyköpings OK54:53+15:3716:22
7Linn NilssonSöders-Tyresö1:01:45+22:2918:25
Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresöej godkänd
Lisa ThunellIFK Lidingö SOKej start
Åsa SundströmJärla Orienteringej start

H16

3 350 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin ForsbergOK Ravinen29:008:39
2Teo StruckOK Ravinen29:23+0:238:46
3Marcus EkmanTäby OK30:45+1:459:10
4Björn RennerOK Södertörn32:54+3:549:49
5Joel GolsäterKorsnäs IF OK33:24+4:249:58
6Lukas WallhedJärla Orientering34:45+5:4510:22
7Wilhelm BergmanTullinge SK35:48+6:4810:41
8Hannes LindqvistIFK Enskede38:32+9:3211:30
9Erik LundquistOK Ravinen39:06+10:0611:40
10Johan FochsenWaxholms OK39:12+10:1211:42
11Olle SandströmOK Ravinen45:26+16:2613:33
12Emil HelanderTullinge SK48:34+19:3414:29
13Justus ArenanderSkarpnäcks OL51:30+22:3015:22
14Filip DryseliusSkarpnäcks OL53:42+24:4216:01
15Mathias DryseliusSkarpnäcks OL55:19+26:1916:30
16Erik FranklingIFK Lidingö SOK58:06+29:0617:20
Ludvig FerdmanTullinge SKej godkänd
Elis IversAttunda OKej start
William MöllerSkarpnäcks OLej start
Erik NederheimTäby OKej start
Elis Forsberg RundströmIFK Enskedeej start

D14

2 940 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn De BoussardIFK Enskede25:598:50
2Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF26:33+0:349:01
3Alice RökenTäby OK29:46+3:4710:07
4Alva Lidström LauriSnättringe SK36:45+10:4612:30
5Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö39:28+13:2913:25
6Moa GlanshedHaninge SOK41:22+15:2314:04
7Emilia BergmanTullinge SK43:17+17:1814:43
8Mette HuitfeldtSkarpnäcks OL48:29+22:3016:29
9Anna FranklingIFK Lidingö SOK50:18+24:1917:06
10Greta HägerOK Södertörn50:47+24:4817:16
11Kimberly EkenstedtTullinge SK51:17+25:1817:26
12Majken JanssonSkarpnäcks OL53:08+27:0918:04
13Emelie HolmströmTäby OK58:20+32:2119:50
Mirja NordinSkarpnäcks OLutgått
Tilde MansénSkarpnäcks OLej start
Lovisa NordquistTäby OKej start
Fanny SundbergTullinge SKej start

H14

2 940 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF24:468:25
2Linus ForsbergOK Ravinen25:10+0:248:33
3Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK25:30+0:448:40
4Jens FochsenWaxholms OK28:52+4:069:49
5Joel WallnerAttunda OK29:03+4:179:52
6Simon StridhSkogsluffarnas OK29:44+4:5810:06
7Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK30:32+5:4610:23
7Svante SandvikAttunda OK30:32+5:4610:23
9Ludvig HagwallJärla Orientering32:34+7:4811:04
10Arvid MyrbergerTullinge SK32:54+8:0811:11
11Linus NileviHaninge SOK34:47+10:0111:49
12Oliver LiwångIFK Lidingö SOK34:58+10:1211:53
13Peter LindvallHaninge SOK35:19+10:3312:00
14Axel TrofastTullinge SK36:21+11:3512:21
15Alexander DybergIFK Lidingö SOK37:39+12:5312:48
16Malte ThelanderHaninge SOK37:45+12:5912:50
17Ludvig NordSnättringe SK37:54+13:0812:53
18Hampus GlanshedHaninge SOK41:30+16:4414:06
19Marcus BarbozaAttunda OK43:40+18:5414:51
20Adrian WernerIFK Lidingö SOK44:19+19:3315:04
21Leo LjungbergSkarpnäcks OL47:05+22:1916:00
22Folke KåbergOK Ravinen52:04+27:1817:42
23Aron HöglundTullinge SK1:00:27+35:4120:33
Ruben HårdSkogsluffarnas OKej start
Elmin HovmöllerSöders-Tyresöej start
Sandro PruthSkogsluffarnas OKej start
Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OKej start
Nils SamrudIFK Lidingö SOKej start

H14 Kort

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emeric DesboisSkarpnäcks OL1:05:1224:19
2Erik MörckSkarpnäcks OL1:13:56+8:4427:35

D12

2 680 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida RökenTäby OK31:0611:36
2Sara LiwångIFK Lidingö SOK32:15+1:0912:02
3Fanny BergmanTullinge SK32:39+1:3312:10
4Milla KlassonOK Ravinen34:19+3:1312:48
5Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF36:52+5:4613:45
6Viola HolmströmOK Ravinen41:10+10:0415:21
7Clara WerdinOK Älvsjö-Örby47:40+16:3417:47
8Ines MolinSödertälje-Nykvarn OF47:57+16:5117:53
9Isabel CarlssonIFK Lidingö SOK55:30+24:2420:42
10Julia HolmströmTäby OK57:09+26:0321:19
11Ester HägerOK Södertörn1:02:08+31:0223:11
Alva SchylanderOK Älvsjö-Örbyej start

H12

2 680 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav NetzJärla Orientering22:008:12
2Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK23:17+1:178:41
3Botvid SimonssonSundbybergs IK26:16+4:169:48
4Petter LjungquistTäby OK28:47+6:4710:44
5Oscar LundquistOK Ravinen29:00+7:0010:49
6Lucas De BoussardIFK Enskede29:05+7:0510:51
7Anton AkterinOK Älvsjö-Örby31:01+9:0111:34
8Teodor JonssonSkarpnäcks OL32:00+10:0011:56
9Wilmer HagrotTäby OK34:14+12:1412:46
10Ivar MessingOK Älvsjö-Örby36:58+14:5813:47
11Vilmer FolckeJärla Orientering42:40+20:4015:55
12Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK44:08+22:0816:28
13Alvin NordinOK Älvsjö-Örby44:49+22:4916:43
14Ludvig SundströmSundbybergs IK50:34+28:3418:52
15Oskar MagnellSkarpnäcks OL53:05+31:0519:48
16Lukas Ferner ThurénSkarpnäcks OL57:17+35:1721:22
17Kevin KarlssonSkarpnäcks OL1:03:07+41:0723:33
Ruben ArenanderSkarpnäcks OLej godkänd
Eskil MyrbergerTullinge SKej godkänd
Caio PruthSkogsluffarnas OKej start

H12 Kort

2 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliver NilssonSöders-Tyresö30:3512:54
2Gustav NyströmOK Ravinen43:18+12:4318:16
3Viktor Nimrodsson EngblomOK Älvsjö-Örby51:29+20:5421:43

D10

2 370 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BergOK Ravinen19:438:19
2Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK20:38+0:558:42
3Greta SandvikAttunda OK20:54+1:118:49
4Lovisa NederheimTäby OK21:57+2:149:15
5Cloe MatthewsTullinge SK23:15+3:329:48
6Alva GawellIFK Lidingö SOK23:44+4:0110:00
7Iris AhlqvistTäby OK26:21+6:3811:07
8Telma PruthSkogsluffarnas OK26:25+6:4211:08
9Alma OlssonTullinge SK27:15+7:3211:29
10Lova JonssonSkarpnäcks OL29:24+9:4112:24
11Ida AnderssonTullinge SK29:58+10:1512:38
12Anja HartleyHaninge SOK37:50+18:0715:57
13Tuva ThörnqvistSöders-Tyresö44:53+25:1018:56
Hanna SundströmSundbybergs IKej godkänd

H10

2 370 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof HagwallJärla Orientering15:306:32
2Sven BörjessonJärla Orientering18:27+2:577:47
3Linus DanielssonSolna OK19:32+4:028:14
4Erik LjungquistTäby OK20:39+5:098:42
5Hugo NyströmOK Ravinen20:53+5:238:48
6Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK21:36+6:069:06
7Hannes PihloOK Ravinen21:50+6:209:12
8Alexander Nimrodsson EngblomOK Älvsjö-Örby21:54+6:249:14
9Maximilian MazyaAttunda OK23:34+8:049:56
10Jon Forsberg RundströmIFK Enskede26:22+10:5211:07
11Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK26:59+11:2911:23
12Malte BergHaninge SOK27:16+11:4611:30
13Love AkterinOK Älvsjö-Örby27:46+12:1611:42
14Oskar LindholmTullinge SK41:24+25:5417:28
15Axel NäsmanTullinge SK43:22+27:5218:17
Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOKej godkänd
Malte HolmquistIFK Enskedeej godkänd
Axel NymanSnättringe SKej start

D35

3 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda RuthströmJärla Orientering51:5313:56
2Therese PerssonSnättringe SK1:04:23+12:3017:18

H35

4 320 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joachim WansölinOK Ravinen53:3012:23
2Torbjörn PerssonNässjö OK54:03+0:3312:30
3Emil HåsteenTullinge SK55:12+1:4212:46
4Daniel HalvardssonNässjö OK57:56+4:2613:24
5Peter LöfgrenTäby OK59:31+6:0113:46
Johan AnemyrNässjö OKej godkänd
Jonas LindholmCentrum OKej godkänd

D40

3 350 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK33:069:52
2Nina ErikssonSöders-Tyresö38:39+5:3311:32
3Lena LjungquistTäby OK39:39+6:3311:50
4Lina MatthewsTullinge SK41:47+8:4112:28
5Jenny WallnerAttunda OK43:46+10:4013:03
6Malin LindskogOK Ravinen44:32+11:2613:17
7Eva HagwallJärla Orientering55:45+22:3916:38
8Elisabeth SchylanderOK Älvsjö-Örby59:49+26:4317:51
9Marianne HenkeAttunda OK1:00:52+27:4618:10
10Susanne AkterinOK Älvsjö-Örby1:32:57+59:5127:44
Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresöej start

H40

4 090 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens MolinSödertälje-Nykvarn OF34:268:25
2Lasse ForsbergOK Ravinen40:26+6:009:53
3Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK49:09+14:4312:01
4Björn LjungquistTäby OK49:59+15:3312:13
5Gustav MelanderCentrum OK51:38+17:1212:37
6Daniel RejmentOK Linné57:24+22:5814:02
7Niclas PeterssonCentrum OK1:05:13+30:4715:56
8Stefan LindvallHaninge SOK1:12:44+38:1817:46

D45

3 170 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina AnelandOK Ravinen33:2810:33
2Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK42:21+8:5313:21
3Ulrika ForsbergOK Ravinen43:45+10:1713:48
4Malin SamuelssonJärla Orientering46:09+12:4114:33
5Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF46:40+13:1214:43
6Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK51:33+18:0516:15
7Therese HolmströmOK Ravinen51:58+18:3016:23
8Hillevi EkstrandGustavsbergs OK52:28+19:0016:33
9Camilla GöstasSöders-Tyresö54:45+21:1717:16
10Cecilia FochsenWaxholms OK55:51+22:2317:37
11Gunilla ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK58:40+25:1218:30
12Anna Maja SvenssonSöders-Tyresö1:03:43+30:1520:05
13Lisa ÖsterlingOK Södertörn1:03:46+30:1820:06
Jenny BergOK Ravinenej godkänd
Anna SchandlOK Södertörnej godkänd

H45

4 090 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK41:4410:12
2Anders BøgevigBromma-Vällingby SOK42:27+0:4310:22
2Henrik SjögrenHaninge SOK42:27+0:4310:22
4Mikael NyströmOK Ravinen44:38+2:5410:54
5Stefan BergOK Ravinen44:44+3:0010:56
6Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK46:02+4:1811:15
7Christopher LindqvistIFK Enskede46:07+4:2311:16
8Patric De BoussardIFK Enskede47:26+5:4211:35
9Peter HaglundHaninge SOK48:44+7:0011:54
10Henrik NordSnättringe SK50:29+8:4512:20
11Peter BergmanTullinge SK55:06+13:2213:28
12Erik PihloOK Ravinen56:41+14:5713:51
13Henrik MorastHaninge SOK59:02+17:1814:26
14Lars SegermanSkarpnäcks OL1:02:26+20:4215:15
Mattias HolmbergCentrum OKej godkänd
Per EdvallSkarpnäcks OLej start

D50

3 050 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HatlenSnättringe SK31:1310:14
2Madeleine LimparAttunda OK35:26+4:1311:37
3Annica JanssonIFK Lidingö SOK38:12+6:5912:31
4Anna SundbergOK Södertörn38:50+7:3712:43
5Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF38:56+7:4312:45
6Louise NilssonJärfälla OK41:33+10:2013:37
7Anna TedhamreSnättringe SK43:15+12:0214:10
8Teija LeppinenIFK Lidingö SOK46:47+15:3415:20
9Ileana von MelenIFK Enskede47:18+16:0515:30
10Anna EngquistHaninge SOK49:28+18:1516:13
11Madelene BarbozaAttunda OK49:29+18:1616:13
12Johanna AnderssonNynäshamns OK51:31+20:1816:53
13Nina KarlssonIFK Lidingö SOK52:19+21:0617:09
14Carina NilssonTäby OK52:46+21:3317:18
15Lena ErlandssonOK Södertörn55:44+24:3118:16
16Kristina MarteliusAttunda OK1:00:57+29:4419:59
17Cecilia WestströmSundbybergs IK1:05:01+33:4821:19

H50

3 720 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK30:138:07
2Conny StrandbergGustavsbergs OK31:11+0:588:22
3Per ForsbergIFK Enskede33:21+3:088:57
4Ulrik IversAttunda OK35:35+5:229:33
5Erik BerggrenTullinge SK37:01+6:489:57
6Håkan JanssonNynäshamns OK37:55+7:4210:11
7Ola KåbergOK Ravinen39:49+9:3610:42
8Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK41:25+11:1211:08
9Tomas MattssonOK Södertörn42:00+11:4711:17
10Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK42:51+12:3811:31
11Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby43:09+12:5611:35
12Fredrik MorastHaninge SOK43:56+13:4311:48
13Mikael NordquistTäby OK45:15+15:0212:09
14Eric HuijsersHammarby IF OF45:43+15:3012:17
15Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK46:01+15:4812:22
16Nils EklöwOK Södertörn46:31+16:1812:30
16Mattias SkepplingOK Södertörn46:31+16:1812:30
18Johan LidmarSnättringe SK46:51+16:3812:35
19Anders HolmqvistSnättringe SK47:01+16:4812:38
20Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK48:18+18:0512:59
21Jörgen StegardSkarpnäcks OL50:50+20:3713:39
22Ola SvärmOK Roxen52:02+21:4913:59
23Christophe HerlyOK Södertörn54:10+23:5714:33
24Mats KarlssonSnättringe SK54:29+24:1614:38
25Tomas GlanshedHaninge SOK56:27+26:1415:10
26Daniel HelanderTullinge SK1:07:36+37:2318:10
Sven BolmbladOK Södertörnej godkänd
Oskar NederheimTäby OKej godkänd
Joakim SkantzeSundbybergs IKej godkänd
Kenneth JönssonTullinge SKej godkänd
Mats EkmanTäby OKej start
Lennart SwahnSundbybergs IKej start

D55

3 050 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika SvenssonSolna OK43:1014:09
2Åsa LindhSundbybergs IK48:31+5:2115:54
3Kerstin OhlssonHaninge SOK49:02+5:5216:04
4Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby55:40+12:3018:15
5Gunilla KallhaugeSnättringe SK56:43+13:3318:35
6Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK58:43+15:3319:15
7Helena PepaHagaby GoIF Örebro1:00:49+17:3919:56
8Ingalill KåbergOK Ravinen1:17:12+34:0225:18
9Anna Brandhorst-SatzkornJärla Orientering1:24:19+41:0927:38
Johanna SundströmJärla Orienteringej start
Annalena AndersenWaxholms OKej start

H55

3 350 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan LundOK Linné30:599:14
2Ulf KallhaugeSnättringe SK31:49+0:509:29
3Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF34:53+3:5410:24
4Per KallhaugeSnättringe SK35:59+5:0010:44
5Anders MansénSkarpnäcks OL36:02+5:0310:45
6Peter ZetterströmSöders-Tyresö36:22+5:2310:51
7Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF36:57+5:5811:01
8Jan LavénGustavsbergs OK38:18+7:1911:25
9Janne NilssonCentrum OK38:55+7:5611:37
10Hans OlsénSundbybergs IK39:08+8:0911:40
11Jan NettelbjerJärfälla OK41:59+11:0012:31
12Kalle PerssonAttunda OK42:06+11:0712:34
13Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering42:28+11:2912:40
14Lars PalmqvistJärfälla OK43:25+12:2612:57
15Jan FrödinIFK Enskede43:59+13:0013:07
16Bengt WerdinOK Älvsjö-Örby45:15+14:1613:30
17Lars GreilertHaninge SOK45:26+14:2713:33
18Anders S NybergSäterbygdens OK46:22+15:2313:50
19Bo LauriSnättringe SK48:27+17:2814:27
20Anders MattssonOK Älvsjö-Örby48:42+17:4314:32
21Torbjörn BerntstedtOK Österåker53:16+22:1715:54
22Tomas HultqvistTullinge SK53:37+22:3816:00
23Mats NordTumba-Mälarhöjden OK53:52+22:5316:04
24Claes RennerOK Södertörn57:19+26:2017:06
25Roger DjupsjöOskarströms OK58:48+27:4917:33
Anders LundJärfälla OKej godkänd
Stefan MarteliusAttunda OKutgått

D60

2 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering33:5813:03
2EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF35:27+1:2913:38
3Carina DoyleSundbybergs IK35:58+2:0013:50
4Åsa SundbergOK Södertörn36:39+2:4114:05
5Anita KarlssonOK Södertörn36:49+2:5114:09
6Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby38:36+4:3814:50
7Eva OlssonRånäs OK40:37+6:3915:37
8Christina SegerslättSkåneslättens OL42:21+8:2316:17
9Eva MolénSkarpnäcks OL46:00+12:0217:41
10Susanne HolmbergOK Södertörn47:15+13:1718:10
11Margareta WadinOK Älvsjö-Örby49:24+15:2619:00
12Karin IvarssonHaninge SOK52:15+18:1720:05
13Christina NordströmBodens Bandyklubb OS1:01:31+27:3323:39
Eva WareniusAvesta OKej godkänd

H60

3 350 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter LundbergJärfälla OK32:389:44
2Pelle BengtssonIFK Enskede36:39+4:0110:56
3Anders LöfgrenJärfälla OK37:08+4:3011:05
4Lars AnderssonOK Södertörn39:11+6:3311:41
5Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF40:19+7:4112:02
6Christer HördellSöders-Tyresö40:48+8:1012:10
7Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF40:52+8:1412:11
8Ulf BurmanGustavsbergs OK41:47+9:0912:28
9Mikael SternJärla Orientering41:49+9:1112:28
10Jan EskilssonHaninge SOK44:38+12:0013:19
11Rolf KarlssonJärla Orientering45:03+12:2513:26
12Jan GottfridssonNorbergs OK45:06+12:2813:27
13Sven-Anders OlssonAttunda OK45:39+13:0113:37
14Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL46:17+13:3913:48
15Ulf MagnussonJärfälla OK48:47+16:0914:33
16Torbjörn BergmanSnättringe SK48:58+16:2014:37
17Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF49:18+16:4014:42
18Peter OlssonTäby OK51:34+18:5615:23
19Curt RahlénOK Ravinen53:55+21:1716:05
20Reinhold LenneboIF Thor54:48+22:1016:21
21Göran IvarezOK Södertörn55:02+22:2416:25
22Werner KöhlerTullinge SK55:49+23:1116:39
Lars HagrotTäby OKej godkänd
Göran DoyleSundbybergs IKutgått
Tommy HolmérVäsby OKej start
Tapani MattusIFK Lidingö SOKej start
Peter KarlbergSnättringe SKej start

D65

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK49:2018:58
2Ulla ClevnertSpårvägens OK49:59+0:3919:13
3Anneli LindqvistGustavsbergs OK50:05+0:4519:15
4Ingrid GraneliHaninge SOK52:53+3:3320:20
5Riggan FrändénJärla Orientering53:24+4:0420:32
6Helena KorhonenHaninge SOK53:34+4:1420:36
7Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:12:32+23:1227:53
Kristina WåhlinVästerås SOKej godkänd
Lena JanssonJärla Orienteringej start

H65

3 050 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK29:129:34
2Per Ove WallénTäby OK34:32+5:2011:19
3Roland WareniusAvesta OK34:42+5:3011:22
4Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF35:41+6:2911:41
5Ulf RadlerJärfälla OK36:02+6:5011:48
5Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF36:02+6:5011:48
7Mikael TarandiIFK Lidingö SOK36:22+7:1011:55
8Ola LindholmKöping-Kolsva OK37:30+8:1812:17
9Lars BoudrieVäsby OK40:22+11:1013:14
10Ingemar GardSöders-Tyresö41:26+12:1413:35
11Per ÖhlundGustavsbergs OK41:43+12:3113:40
12Håkan Berglund LakeKovlands IF42:10+12:5813:49
13Kjell HolmbergOK Södertörn42:34+13:2213:57
14Arne JohanssonOK Ravinen43:17+14:0514:11
15Lennart HävrénTullinge SK43:57+14:4514:24
16Sven-Inge NylundJärfälla OK46:37+17:2515:17
16Göran HanssonTäby OK46:37+17:2515:17
18Per FredrikssonOK Skogshjortarna50:00+20:4816:23
19Matts BjörkeSöders-Tyresö50:23+21:1116:31
20Tommy LindbergHaninge SOK50:35+21:2316:35
21Sven HedmanAttunda OK50:38+21:2616:36
22Hans-Erik PerssonSundbybergs IK50:49+21:3716:39
23Reijo KorhonenHaninge SOK51:05+21:5316:44
24Anders SohlbergOK Södertörn53:25+24:1317:30
25Lars SegerqvistSkarpnäcks OL59:57+30:4519:39
26Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK1:02:55+33:4320:37
27Martin ErikssonOK Södertörn1:15:38+46:2624:47
28Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:16:00+46:4824:55
Karl-Erik JohanssonOK Södertörnej godkänd
Magnus HaraldssonGustavsbergs OKej godkänd

D70

2 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BlomgrenTullinge SK34:3515:34
2Maria EhnTullinge SK35:16+0:4115:53
3Margareta HaraldssonGustavsbergs OK36:13+1:3816:18
4Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL36:32+1:5716:27
5Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK39:31+4:5617:48
6Gullevi SvenssonRonneby OK46:30+11:5520:56
7Kristina Nygren FriskAttunda OK1:04:20+29:4528:58

H70

2 810 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF33:0111:44 Ladda ner rutt i gpx-format
2Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK39:40+6:3914:06
3Bror FureskogAlfta-Ösa OK40:30+7:2914:24
4Åke WansölinSöders-Tyresö40:38+7:3714:27
5Karl Evert SvenssonIF Hagen42:02+9:0114:57
6Göran FriskAttunda OK43:03+10:0215:19
7Tommy WåhlinVästerås SOK47:25+14:2416:52
8Jan BojlingSolna OK51:44+18:4318:24
9Göran LarboAttunda OK57:08+24:0720:19
10Åke LewanderSkarpnäcks OL59:04+26:0321:01
11Bo WinanderJärfälla OK1:01:14+28:1321:47
Alf Eriksson-LångSöders-Tyresöej godkänd
Anders StenbackBromma-Vällingby SOKej start
John ÖstlundSundbybergs IKej start

D75

2 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro CedérusSnättringe SK52:3925:26
2Inger PahlénSöders-Tyresö54:56+2:1726:32
3Marianne HamiltonEnebybergs IF55:37+2:5826:52
Gunnel BalckIFK Lidingö SOKej godkänd
Berit LindungerHaninge SOKej godkänd

H75

2 810 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HedlundIFK Enskede36:2712:58
2Staffan ElmhagenSöders-Tyresö38:55+2:2813:50
3Rolf ÖhrnNynäshamns OK41:49+5:2214:52
4Leif StrandbergGustavsbergs OK44:28+8:0115:49
5Håkan SjökvistSöders-Tyresö47:25+10:5816:52
6Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF48:00+11:3317:04
7Jan-Erik WibergJärla Orientering54:02+17:3519:13
8Leif HermundstadSnättringe SK55:50+19:2319:52
9Karl-Erik JohnssonOK Nolaskogsarna1:05:47+29:2023:24
10Lars NordinSolna OK1:09:24+32:5724:41
11Gunnar BramstenSundbybergs IK1:22:29+46:0229:21
Ingvar LarssonGustavsbergs OKej godkänd
Sverre JonssonOK Ravinenej godkänd

D80

2 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK36:0817:27
2Gunnel JunegardOK Södertörn48:33+12:2523:27
3Britt ErikssonHammarby IF OF52:15+16:0725:14
4Gunvor GranathNynäshamns OK1:41:04+1:04:5648:49
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Ann SjöbergEnebybergs IFej godkänd

H80

2 220 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK35:5416:10
2Lars CedérusSnättringe SK39:33+3:3917:48
3Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK48:07+12:1321:40
4Hugo IsgrenIFK Enskede49:49+13:5522:26
5Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK51:54+16:0023:22
6Stig LindskogVisborgs OK59:44+23:5026:54
7Lars LöthmanJärfälla OK1:14:56+39:0233:45
8Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:16:23+40:2934:24
9Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:25:52+49:5838:40
Rune CarlssonSundbybergs IKej godkänd

Inskolning

1 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lars AhlqvistSundbybergs IKfullföljt
Alvin ForsgrenTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Ariadne KällgrenJärla Orienteringfullföljt
Oscar RynerSnättringe SKfullföljt
Vidar WisénSnättringe SKfullföljt

U1

2 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ilon HolmströmOK Ravinen26:2211:52
2Milo HogartJärla Orientering26:29+0:0711:55
3Nora DecknerSkarpnäcks OL32:21+5:5914:34
4Matilda NymanSnättringe SK34:56+8:3415:44
5Kasper FlorczykHaninge SOK35:14+8:5215:52
6Vincent FrelinHellas Orientering38:38+12:1617:24
7Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF39:26+13:0417:45
8Cecilia SilverHaninge SOK49:37+23:1522:20

U2

2 370 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva NybergJärla Orientering22:439:35
2Dikte JunkerSkarpnäcks OL23:29+0:469:54
3Billie JunkerSkarpnäcks OL23:31+0:489:55
4Nora EnlundSkarpnäcks OL27:35+4:5211:38
5Maximilian JohanssonIFK Lidingö SOK27:52+5:0911:45
6Erik EklövTumba-Mälarhöjden OK28:14+5:3111:54
7Madicken BergmanSnättringe SK29:30+6:4712:26
8Isak WimmerSnättringe SK29:39+6:5612:30
9Liam de BoussardIFK Enskede30:11+7:2812:44
10Robin NileviHaninge SOK31:52+9:0913:26
11Henry DecknerSkarpnäcks OL32:13+9:3013:35
12Elin StorellHaninge SOK32:17+9:3413:37
13Henning NordSkarpnäcks OL32:29+9:4613:42
14Daniel SöderbergHaninge SOK33:20+10:3714:03
15Inez Fred SmithSkarpnäcks OL33:23+10:4014:05
16Alice NeedhamSkarpnäcks OL33:25+10:4214:05
17Nadia FlorczykHaninge SOK34:44+12:0114:39
18Elton EddingHaninge SOK35:28+12:4514:57
19Sara BergOK Ravinen36:12+13:2915:16
20Sofia SilverHaninge SOK36:24+13:4115:21
21Vera HolmbergHaninge SOK38:42+15:5916:19
22Norma JanssonSkarpnäcks OL39:23+16:4016:37
23Linnea EkstrandHaninge SOK41:32+18:4917:31
24Sagali HassiusHaninge SOK43:15+20:3218:14
25Kristoffer Schramm FridolfssonSkarpnäcks OL47:07+24:2419:52
26Oscar Dahlgren TuckerSkarpnäcks OL50:35+27:5221:20
27Nele SamuelssonOK Södertörn53:40+30:5722:38
28Amelie DryseliusSkarpnäcks OL1:00:46+38:0325:38
29Elliot Wangler BjörkJärla Orientering1:10:00+47:1729:32
Miranda MazyaAttunda OKej godkänd
Esther EnlundSkarpnäcks OLej start
Glorylin Grosse FontaineSkarpnäcks OLej start
Melker HagwallJärla Orienteringej start
Alice LindholmTullinge SKej start

Öppen 1

2 370 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida SamuelssonOK Södertörn31:1813:12
2Vera RevenySkarpnäcks OL33:40+2:2214:12
3Johan WallinKlubblös34:28+3:1014:32
4Lotti UhrnellSkarpnäcks OL38:51+7:3316:23
5Alfred SpångmarkKlubblös38:57+7:3916:26
6Josefin LindqvistIFK Enskede40:39+9:2117:09
7Arne FridmarKlubblös44:00+12:4218:33
8Elin DjupsjöOskarströms OK49:07+17:4920:43
9Anita OlssonSkarpnäcks OL53:16+21:5822:28
Heintz KerstiKlubblösutgått

Öppen 3

2 900 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wirdby SigneCentrum OK43:1614:55
2Mathias FlinkKlubblös47:02+3:4616:13
3Karin FolckeJärla Orientering48:23+5:0716:41
4Albin HessleTullinge SK49:35+6:1917:05
4Maria HessleTullinge SK49:35+6:1917:05
6Martina MäkeläHaninge SOK53:48+10:3218:33
7Christina StrandbergGustavsbergs OK55:24+12:0819:06
8Dagny TirénOK Ravinen1:02:45+19:2921:38
9John DryseliusSkarpnäcks OL1:03:43+20:2721:58
10Ankie HöglindIFK Enskede1:05:37+22:2122:37
11Claes OlssonTullinge SK1:09:30+26:1423:57
12Marlene WåhlstedtFjärås AIK1:11:35+28:1924:41
13Eva ThurénSkarpnäcks OL1:15:26+32:1026:00
14Johan SmithSkarpnäcks OL1:25:21+42:0529:25
15Samuel JonasSkarpnäcks OL1:30:15+46:5931:07
16Carin BauerIFK Lidingö SOK1:32:01+48:4531:43
17Elisabeth FridhKlubblös1:40:17+57:0134:34
18Maria MarquezTumba-Mälarhöjden OK2:00:03+1:16:4741:23
19Jari TapanainenKlubblös2:04:10+1:20:5442:48
Carolina AnderssonTullinge SKej godkänd
Anders EjewallSnättringe SKej godkänd
Carolina KällgrenCentrum OKej godkänd
Anton WarneIFK Lidingö SOKej godkänd
Ville Åman KlasénIFK Lidingö SOKej godkänd
Marie ÖhlundGustavsbergs OKej godkänd
Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OLej godkänd
Camilla KarlgrenIF Friskis&Svettisej godkänd

Öppen 5

2 910 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor SkantzeSundbybergs IK26:359:08
2Nora TydalOK Österåker28:17+1:429:43
3Mårten RevenySkarpnäcks OL32:08+5:3311:02
4Daniel AnderssonKlubblös32:35+6:0011:11
5Elias LindqvistCentrum OK34:14+7:3911:45
6Erica StrandbergGustavsbergs OK36:19+9:4412:28
7Helena FalkTäby OK37:49+11:1412:59
8Daniel BruseOK Södertörn40:17+13:4213:50
9Madeleine FrödinIFK Enskede41:35+15:0014:17
10Fredrik WarneIFK Lidingö SOK43:21+16:4614:53
11Hanna JonssonSöders-Tyresö44:38+18:0315:20
12Henrik EllerKlubblös45:55+19:2015:46
13Simon BerglundKlubblös46:06+19:3115:50
14Åsa NylénBromma-Vällingby SOK46:50+20:1516:05
15Leif JönssonFjärås AIK48:52+22:1716:47
16Rebecka NylénKlubblös49:06+22:3116:52
17Daniel EkenstedtTullinge SK49:11+22:3616:54
18Mia JönssonKlubblös49:29+22:5417:00
19Hampus HolmbergSkarpnäcks OL50:02+23:2717:11
20Anna ReforsJärla Orientering51:53+25:1817:49
21Henrik WolffSkogsluffarnas OK52:13+25:3817:56
22Linda BergmanTullinge SK52:32+25:5718:03
23Per FranklingIFK Lidingö SOK55:48+29:1319:10
24Charlotte PruthSkogsluffarnas OK56:06+29:3119:16
25Anna PramborgIFK Lidingö SOK58:47+32:1220:12
26Maria FranklingIFK Lidingö SOK1:00:28+33:5320:46
27Åsa EklövOK Södertörn1:06:13+39:3822:45
28Arvid KristofferssonSkarpnäcks OL1:07:50+41:1523:18
29Samuel HowardSkarpnäcks OL1:08:13+41:3823:26
30Kersti Birgitta LarssonSpårvägens OK1:08:17+41:4223:27
31Ann HagermoGävle OK1:10:44+44:0924:18
32Anna AhlbergJärla Orientering1:11:25+44:5024:32
33Cecilia EdgrenKlubblös1:13:20+46:4525:12
34Terri LindholmTullinge SK1:15:49+49:1426:03
35Ravineet SinghJärla Orientering1:35:07+1:08:3232:41
36Johanna TuufJärla Orientering1:35:09+1:08:3432:41
37Håkan LarssonOK Älvsjö-Örby1:43:27+1:16:5235:32
Olof LindholmTullinge SKej godkänd
Håkan FalkOK Ravinenej godkänd
Lisa LindqvistCentrum OKej godkänd
Katarina Wangler BjörkJärla Orienteringej start

Öppen 7

2 810 m, 78 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan ZillingOK Södertörn29:4610:35
2Nils Forsberg RundströmIFK Enskede31:14+1:2811:06
3Jesper ErikssonStreet Mentality Parkourklubb32:28+2:4211:33
4Rickard OlssonKamrat och IF KIF32:35+2:4911:35
5Rodiere SoniaIFK Lidingö SOK34:46+5:0012:22
6Karin TidevallSkogsluffarnas OK35:46+6:0012:43
7Erling GustafssonFjärås AIK37:25+7:3913:18
8Karin GreilertHaninge SOK37:50+8:0413:27
9Albert NordSnättringe SK38:14+8:2813:36
10Elin WolgastSnättringe SK38:45+8:5913:47
11Anna CarlsundTumba-Mälarhöjden OK39:25+9:3914:01
12Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK39:27+9:4114:02
13Fredric HöglindIFK Enskede39:28+9:4214:02
14Einar BodströmKamrat och IF KIF39:53+10:0714:11
15Malisolle PerrineKlubblös40:25+10:3914:22
16Marie Therese BrandbergCentrum OK41:05+11:1914:37
17Anna LundquistOK Ravinen41:25+11:3914:44
18Annica LübckeOK Ravinen41:26+11:4014:44
19Mari HeijkenskjöldTullinge SK41:56+12:1014:55
20Alexander RydbergSöders-Tyresö42:14+12:2815:01
21Lars MongårdSkogsluffarnas OK42:28+12:4215:06
22Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK43:50+14:0415:35
23Gunnar EhnTullinge SK43:51+14:0515:36
24Börje LenasSkogsluffarnas OK44:42+14:5615:54
25Lovisa HöglundTullinge SK45:07+15:2116:03
26Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK45:42+15:5616:15
27Kristina ZillingOK Södertörn46:11+16:2516:26
28Åsa EdgrenSkarpnäcks OL47:01+17:1516:43
29Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK47:15+17:2916:48
30Mikael PihlbladSöders-Tyresö48:26+18:4017:14
31Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK48:54+19:0817:24
32Ilic DavidParacin Ok49:06+19:2017:28
33Ingela ArenanderSkarpnäcks OL49:23+19:3717:34
34Anders WetterlingJärla Orientering49:31+19:4517:37
35Anna-Karin FridmarGustavsbergs OK49:32+19:4617:37
36Jan HägerOK Södertörn50:05+20:1917:49
37Heléne KlassonOK Ravinen51:44+21:5818:24
38Per Åke ErikssonCycling Plus52:50+23:0418:48
39Anders EkKlubblös52:55+23:0918:49
40Jenny StruckOK Ravinen53:02+23:1618:52
41Christer GalleMälarö SOK53:04+23:1818:53
42Sven-Eric AmrénSnättringe SK53:33+23:4719:03
43Åsa Lindqvist RodellMälarö SOK56:01+26:1519:56
44Jan LindqvistMälarö SOK56:14+26:2820:00
45Linn RönnolsKlubblös57:36+27:5020:29
46Cia HunhammarBromma-Vällingby SOK58:14+28:2820:43
47Jasinta RajanIFK Lidingö SOK59:27+29:4121:09
48Krister NilssonIFK Lidingö SOK59:30+29:4421:10
49Anneli ChristieSnättringe SK59:52+30:0621:18
50Ingemar TedhamreSnättringe SK1:00:33+30:4721:32
51Caroline JohanssonGustavsbergs OK1:01:49+32:0321:59
52Elias LindqvistCentrum OK1:02:10+32:2422:07
53Viktoria RubinKlubblös1:02:15+32:2922:09
54Stefan NorellAttunda OK1:02:19+32:3322:10
55Inger SörlenTäby OK1:03:31+33:4522:36
56Love DanielssonSolna OK1:07:17+37:3123:56
57Elisabet LarssonOK Älvsjö-Örby1:07:21+37:3523:58
58Per SundbergSkogsluffarnas OK1:09:13+39:2724:37
59Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:12:47+43:0125:54
60Majvie AnnegårdSOK Viljan1:14:28+44:4226:30
61Maggan TärnblomSöders-Tyresö1:18:03+48:1727:46
62Marianne JernbergSöders-Tyresö1:18:06+48:2027:47
63Jan LarssonTullinge SK1:18:52+49:0628:03
64Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:21:51+52:0529:07
65Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:24:42+54:5630:08
66Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:27:27+57:4131:07
67Magnus SamuelssonOK Södertörn1:35:09+1:05:2333:51
68Marita LindholmKöping-Kolsva OK1:44:49+1:15:0337:18
69Margaretha NylundOK Södertörn1:46:16+1:16:3037:49
70Caroline GyllenbergSkogsluffarnas OK1:49:23+1:19:3738:55
Christer AskerblomKlubblösej godkänd
James ChristieSnättringe SKej godkänd
Ina WidegrenSkogsluffarnas OKej godkänd
Emelie RökenTäby OKej godkänd
Monica Lindkvist MöllerSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Tomas NetzJärla Orienteringej godkänd
Anneli LidmarSnättringe SKej godkänd
Börje PerssonOK Ravinenutgått
Lilly ChristieSnättringe SKej start
Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OKej start
Desirée SegerslättSkåneslättens OLej start

Öppen 8

4 320 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders WisénSnättringe SK41:009:29
2Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF41:02+0:029:29
3Lars Håkan SandvikAttunda OK42:55+1:559:56
4Anton SundgrenLånghundra IF44:29+3:2910:17
5Simon TeikeForsa OK45:11+4:1110:27
5Daniel BergstenForsa OK45:11+4:1110:27
7Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF45:58+4:5810:38
8Emil NilssonUmeå OK47:53+6:5311:05
9Juha LoenbergSkarpnäcks OL48:16+7:1611:10
10Douglas LundinSkogsluffarnas OK48:55+7:5511:19
11Henrik SandströmOK Ravinen49:25+8:2511:26
12Niklas WansölinOK Ravinen49:40+8:4011:29
13Sofia ForsgrenOK Skogsfalken49:50+8:5011:32
14Rickard AnderssonTullinge SK52:11+11:1112:04
15Martin AhlforsOK Skogshjortarna52:28+11:2812:08
16Johan CarlsundTumba-Mälarhöjden OK52:41+11:4112:11
17Malin LönnqvistSkarpnäcks OL52:46+11:4612:12
18Lars ForsbergOK Ravinen53:37+12:3712:24
19Henrik TrofastTullinge SK57:54+16:5413:24
20Erika LindholmCentrum OK58:26+17:2613:31
21Johan AleniusIFK Lidingö SOK58:43+17:4313:35
22Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK58:46+17:4613:36
23Jan StridhSkogsluffarnas OK58:56+17:5613:38
24Mattias LiljedahlFK Boken59:29+18:2913:46
25Thomas EdwallOK Österåker1:00:05+19:0513:54
26Per FranzénOK Södertörn1:00:09+19:0913:55
27Anna RökenTäby OK1:03:03+22:0314:35
28Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK1:03:35+22:3514:43
29Jorrit BoekelCentrum OK1:04:04+23:0414:49
30Mattias PalmKlubblös1:05:37+24:3715:11
31Ann FranzénOK Södertörn1:05:40+24:4015:12
32Ulf HellerstedtIFK Lidingö SOK1:05:49+24:4915:14
33Ruhdi KarlssonVästerås SOK1:07:35+26:3515:38
34Lena ÖhmanCentrum OK1:09:57+28:5716:11
35Malin StrandbergGustavsbergs OK1:11:00+30:0016:26
36Roland NorellSöders-Tyresö1:12:07+31:0716:41
37Thomas HjortMälarö SOK1:12:11+31:1116:42
38Peter HerbertGävle OK1:12:15+31:1516:43
39Niklas AhlqvistTäby OK1:12:51+31:5116:51
40Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK1:13:40+32:4017:03
41Lovisa EklöfHagaby GoIF Örebro1:14:24+33:2417:13
42Erika HerbertGävle OK1:14:25+33:2517:13
43Johan DanielssonSolna OK1:15:04+34:0417:22
44Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK1:15:39+34:3917:30
45Ola NyqvistOK Södertörn1:17:55+36:5518:02
46Pontus HållstedtOK Södertörn1:18:22+37:2218:08
47Peter SundströmSkogsluffarnas OK1:18:34+37:3418:11
48Tomas MovinSnättringe SK1:21:38+40:3818:53
49Jennifer WendeliusIFK Lidingö SOK1:22:19+41:1919:03
50Harald BauerIFK Lidingö SOK1:23:35+42:3519:20
51Torbjörn ThufvessonCentrum OK1:25:31+44:3119:47
52Bo RenellOK Tor1:27:49+46:4920:19
53Åsa BörjessonJärla Orientering1:29:41+48:4120:45
54Thomas LundbergMälarö SOK1:29:58+48:5820:49
55Niklas FelixNynäshamns OK1:32:17+51:1721:21
56Morgan SkoghKlubblös1:35:46+54:4622:10
57Patric LarssonKlubblös1:36:14+55:1422:16
58Anders RyrmanCentrum OK1:37:08+56:0822:29
59Torbjörn WrighedMotala AIF OL1:37:20+56:2022:31
60Tomas EklundSkogsluffarnas OK1:44:36+1:03:3624:12
61Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:51:54+1:10:5425:54
62Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:56:44+1:15:4427:01
Mikael WesterVingåkers OKej godkänd
Therese BergstedtCentrum OKej godkänd
Magnus MörckSkarpnäcks OLej godkänd
Niclas RökenTäby OKej godkänd
Åke AndreassonGustavsbergs OKej godkänd
Jenny EkstömKlubblösej godkänd
Johan StrandbergGustavsbergs OKutgått
Emelie HolmströmJärla Orienteringutgått
Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OKutgått
Hanna BrusSnättringe SKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser