Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppna Banor DM Stafetten Dalarna/Västmanland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppna Banor DM Stafetten Dalarna/Västmanland
Arrangörsorganisation: Avesta OK
Datum: söndag 26 augusti 2018

Inskolning

1 140 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kevin AmnéusDalaportens OLfullföljt
Lucas BaggeLeksands OKfullföljt
Filados Berket TesfazgiSala OKfullföljt
Evelina EdbäckOK Kårefullföljt
Hilda ElfvingDomnarvets GOIFfullföljt
Ezana Yosief GhideSala OKfullföljt
Eskil LöfåsDomnarvets GOIFfullföljt
Signe Montelius RisbergOK Kårefullföljt
Klara OldaeusVästerås SOKfullföljt
Axel SandVästerbergslagens OLfullföljt
Svea Spolander LinderNorbergs OKfullföljt
Olle StinessenDalaportens OLfullföljt
Solhem TesfazgiSala OKfullföljt
Edith WinqvistNorbergs OKfullföljt

Öppen motion 1

1 980 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lova HolmströmIFK Hedemora OK30:0415:11
2Elliot TyskOK Kåre30:45+0:4115:31
3Felix HerbstVästerås SOK35:41+5:3718:01
4Noring RasmusVästerås SK OK35:52+5:4818:06
5Zetterberg OlleVästerås SK OK36:21+6:1718:21
6Sara WallinKorsnäs IF OK36:22+6:1818:22
7Jonatan AlinIFK Mora OK45:32+15:2822:59

Öppen motion 3

2 680 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla ThapperVästerås SOK36:2613:35
2Minna WestbomSäterbygdens OK46:53+10:2717:29
3Nils UllbergAvesta OK47:14+10:4817:37
4William WestbomSäterbygdens OK48:32+12:0618:06
5Oskar DalinLeksands OK49:22+12:5618:25
6Conny ErikssonIFK Mora OK52:00+15:3419:24
7Fanny EnokssonAvesta OK52:56+16:3019:45
8Anders HolmströmKlubblös58:43+22:1721:54
9Axel SandbergDomnarvets GOIF1:02:20+25:5423:15
10Kattis Svartling SandbergDomnarvets GOIF1:03:00+26:3423:30
11Tuva WestbomSäterbygdens OK1:04:24+27:5824:01
12Liz PorteousVästerås SOK1:15:34+39:0828:11
13Pär WiklundVästerås SOK1:27:52+51:2632:47
14Hanna AspersandSala OK1:45:13+1:08:4739:15
Cecilia ErikssonNorbergs OKej godkänd

Öppen motion 5

3 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petra LorentzonLeksands OK42:3912:32
2Åke FridmanKorsnäs IF OK1:01:46+19:0718:10
3Sofia PerssonDomnarvets GOIF1:09:09+26:3020:20
4David RindeskogVästerbergslagens OL1:19:11+36:3223:17
5Ove BackströmNorbergs OK2:27:40+1:45:0143:25

Öppen motion 7

3 230 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik GranathSvärdsjö SOK31:269:43
2Mathias BladlundKarlsbyhedens OK41:01+9:3512:41
3Marie LarssonKöping-Kolsva OK42:49+11:2313:15
4Lars HalvarssonLeksands OK43:15+11:4913:23
5Roger CarlssonVästerås SOK46:01+14:3514:14
6Petra Hurtig HalvarssonLeksands OK46:25+14:5914:22
7Hanna ErikssonNorbergs OK48:07+16:4114:53
8Camilla BerglundKarlsbyhedens OK1:01:14+29:4818:57
9Stina BjörnbergVästerås SOK1:11:29+40:0322:07
10Carina GunérusSurahammars SOK1:18:16+46:5024:13
11Gunilla HamreforsVästerås SOK2:16:56+1:45:3042:23

Öppen motion 17

18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias ViertelVästerås SOK31:42
2Karin SvenskStora Tuna OK38:37+6:55
3Bernt LöfkvistBjursås OK40:33+8:51
4Catarina LarssonVästerås SK OK41:50+10:08
5Ola WiksellStora Tuna OK42:12+10:30
6Kurt ErikssonVandrarringen42:30+10:48
7Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK45:56+14:14
8Anders S NybergSäterbygdens OK46:39+14:57
9Gun JanssonSala OK47:02+15:20
10Fredrik NordforsStora Tuna OK47:36+15:54
11Evy JohanssonSala OK52:24+20:42
12Karin ÅkermanVästerås SOK54:08+22:26
13John SivarsDalaportens OL54:14+22:32
14Annica BergerDomnarvets GOIF55:36+23:54
15Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL58:03+26:21
16Wallin BoKorsnäs IF OK1:03:55+32:13
17Marianne DanielssonInsjöns IF OK1:07:40+35:58
18Lars KjellmanVandrarringen1:22:22+50:40

Öppen motion 8

4 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ÖstbergStora Tuna OK39:428:48
2Joakim AhlströmVästerås SOK46:36+6:5410:19
3Daniel WestbomSäterbygdens OK49:28+9:4610:58
4Thomas AnderssonVästerås SOK55:02+15:2012:12
5Henrik HellgrenNorbergs OK58:10+18:2812:53
6Sara HamreforsVästerås SOK1:00:40+20:5813:27
7Peter KraftSala OK1:13:18+33:3616:15
8Charlotta MellegårdVästerbergslagens OL1:39:14+59:3222:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser