Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hittaut-träning 1 sept.

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hittaut-träning 1 sept.
Arrangörsorganisation: OK Dellen
Datum: lördag 1 september 2018

Kort o lätt

2 490 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel HolmKlubblös20:348:15
2Håkan SvedbergKlubblös21:14+0:408:31
3Lars-Åke PerssonKlubblös24:06+3:329:40
4Alfred HolmKlubblös28:31+7:5711:27
5Lars Anders HolmKlubblös28:56+8:2211:37
6Lena OlssonKlubblös33:23+12:4913:24
7Ian HennestrandKlubblös34:53+14:1914:00
8Jeanette HennestrandKlubblös34:57+14:2314:02
9Göran EngmanKlubblös35:46+15:1214:21
9Bengt EngmanHudiksvalls OK35:46+15:1214:21
11Eva BodellHudiksvalls IF35:49+15:1514:23
12Anna HermanssonOK Dellen39:03+18:2915:40
13Elin AuraOK Dellen39:05+18:3115:41
13Alice AuraOK Dellen39:05+18:3115:41
15Peter BackströmKlubblös40:50+20:1616:23
16Jeanette LövgrenKlubblös40:52+20:1816:24
17Amilia RileyHudiksvalls OK42:17+21:4316:58
18Anna SjödinHudiksvalls OK42:25+21:5117:02
19Göran AlmstedtOK Dellen46:23+25:4918:37
20Hanna AlmstedtOK Dellen46:26+25:5218:38
21Karin AlmstedtOK Dellen47:04+26:3018:54
22Anna SundkvistKlubblös47:05+26:3118:54
23Ulrika BjörsKlubblös47:21+26:4719:00
24Åsa MarschKlubblös47:25+26:5119:02
25Hugo FinnmanOK Dellen48:08+27:3419:19
26Karin NordgrenOK Dellen48:42+28:0819:33
27Lukas FinnmanOK Dellen48:45+28:1119:34
28Erika FinnmanOK Dellen48:48+28:1419:35
29Erik NordgrenOK Dellen48:50+28:1619:36
30Marica NilssonKlubblös50:49+30:1520:24
31Helen SpikForsa OK51:12+30:3820:33
32Marie TörnlundIVA Hudiksvall53:02+32:2821:17
32Lars SundbergKlubblös53:02+32:2821:17
34Stig AnderssonKlubblös54:02+33:2821:42
35Arne OlssonHudiksvalls OK54:06+33:3221:43
36Nova JakobssonKlubblös58:09+37:3523:21
37Kristina KronOK Dellen1:00:06+39:3224:08
38Emma LausenOK Dellen1:00:17+39:4324:12
39Isabell ÖstgårdOK Dellen1:00:38+40:0424:21
40Birgitta EliasonKlubblös1:00:46+40:1224:24
41Harry BrunoOK Dellen1:03:54+43:2025:39
42Mats RunefeltKlubblös1:04:01+43:2725:42
43Anna Lisa SundmanOK Dellen1:04:02+43:2825:42
Thomas AspKlubblösutgått

Lång o svår

3 840 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BrunoOK Dellen26:216:51
2Per-Åke BladForsa OK29:36+3:157:42
3Åsa ErikssonForsa OK30:57+4:368:03
4Lars EklundForsa OK33:59+7:388:50
5Annika StaafForsa OK35:01+8:409:07
6Anki Teike AnderssonForsa OK39:48+13:2710:21
7Wilmer WennbergHudiksvalls OK40:24+14:0310:31
8Stefan GunnarssonHudiksvalls OK40:30+14:0910:32
9Sören BergströmOK Dellen50:17+23:5613:05
10Lennart WinbergHudiksvalls OK50:18+23:5713:05
11Sture GeddaOK Dellen1:37:52+1:11:3125:29
Zack ÖstgårdOK Dellenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser