Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Run to the Hills 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Run to the Hills 4
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: lördag 1 september 2018

Långa

3 940 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin SöderbergSelånger SOK31:167:56
2Henriksson, LarsSundsvalls OK37:51+6:359:36
3Erik JakobssonSundsvalls OK41:09+9:5310:26
4Pontén, FredrikSelånger SOK47:14+15:5811:59
5Wiberg, JonasVK Uvarna48:39+17:2312:20
6Niklas MartinNjurunda OK51:22+20:0613:02
7Lindén, SofiaSelånger SOK51:57+20:4113:11
8Engberg, ThomasVK Uvarna52:40+21:2413:22
9Gunnar JonssonSelånger SOK1:05:53+34:3716:43

Mellan

3 320 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olsson, EvaNjurunda OK37:3611:19
2Andersson, MatsSelånger SOK40:25+2:4912:10
3Björklund, WinnSundsvalls OK41:15+3:3912:25
4Augustsson, MikaelSelånger SOK42:48+5:1212:53
5Larsson, KasperSundsvalls OK48:39+11:0314:39
6Fryxell, JohanForsa OK49:20+11:4414:51
7Peter LorentzsonSundsvalls OK53:20+15:4416:03
8Sundberg, AndersSelånger SOK55:00+17:2416:33
9Harri NäätänenKovlands IF57:09+19:3317:12
10Pontén, ÅsaSelånger SOK58:00+20:2417:28
11Sandberg, KristinaForsa OK58:47+21:1117:42
12Nylander, JohanNjurunda OK1:00:44+23:0818:17
13Sten Åke VedinSelånger SOK1:01:32+23:5618:32
14Yvonne SellstedtSelånger SOK1:05:07+27:3119:36
15Annelie NordströmSelånger SOK1:05:36+28:0019:45
16Mats JohanssonSundsvalls OK1:08:06+30:3020:30
17Inger LorentzsonSundsvalls OK1:10:27+32:5121:13
Sten-Olov HellbergSundsvalls OKej godkänd

Korta

2 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isaksson Norman, ElisabethVK Uvarna25:4710:44
2Kardell, ErikNjurunda OK30:15+4:2812:36
3Widell, LenaSelånger SOK37:41+11:5415:42
4Wallgren, JanSelånger SOK39:58+14:1116:39
5Laila NäslundSelånger SOK41:17+15:3017:12
6Erngrund, CarlSelånger SOK45:48+20:0119:05
7Sundlöf, Anna-CarinSelånger SOK55:40+29:5323:11
8Norgren, AlvaSelånger SOK59:02+33:1524:35
9Olle NäslundSelånger SOK1:15:08+49:2131:18

Lätta

1 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda NylanderSelånger SOK38:3320:36
2Isak NorgrenSelånger SOK46:40+8:0724:57

Nybörjare

1 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias EngbergVK Uvarna42:5129:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser