Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höstspringet Eskilstuna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höstspringet Eskilstuna
Arrangörsorganisation: OK Tor
Datum: tisdag 11 september 2018

Bana 1

2 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil WinnerstamEskilstuna OL32:0115:10
2Anton MobergEskilstuna OL32:02+0:0115:10
3Liv KlevstigEskilstuna OL38:08+6:0718:04
4Liv MobergEskilstuna OL40:41+8:4019:16
Lovisa Eriksson WibergStora Sundby GoIFej godkänd

Bana 2

2 630 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice CarlssonIK Standard38:0814:29
2Anders ElovssonIK Standard42:57+4:4916:19
3Amanda LindIK Standard44:22+6:1416:52
4Sanna NorrmanIK Standard44:23+6:1516:52
5Alf LundkvistOK Tor58:04+19:5622:04
Matilda EkEskilstuna OLutgått

Bana 3

3 290 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert NordlanderKjula IF34:1210:23
2Thomas NyzellEskilstuna OL35:40+1:2810:50
Lasse WahlgrenMSEej godkänd
Marcus WibergStora Sundby GoIFutgått
Lukas WibergStora Sundby GoIFutgått
Julia AnderssonOK Torutgått
Catharina AnderssonOK Torutgått

Bana 4

4 530 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger HaapaniemiOK Tor43:559:41
2Tommy FröjdSundsvalls OK44:55+1:009:54
3Malin BierfeldtÄrla IF45:39+1:4410:04
4Karl ZensOK Tor46:35+2:4010:16
5Stefan VikströmOK Tor48:05+4:1010:36
6Olof BergmanEskilstuna OL48:21+4:2610:40
7Mona BierfeldtÄrla IF49:05+5:1010:50
8Rasmus HedarOK Tor50:38+6:4311:10
9Wilma LarssonOK Tor50:48+6:5311:12
9Marie HedarOK Tor50:48+6:5311:12
11Anette LarssonOK Tor50:51+6:5611:13
12Lina HolmqvistOK Tor1:01:14+17:1913:31
13Helen MagnussonOK Tor1:07:28+23:3314:53
14Marie BjörklundEskilstuna OL1:11:38+27:4315:48
15Tommy LundbergEskilstuna OL1:13:13+29:1816:09

Bana 5

6 470 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik JonssonÄrla IF39:466:08
2Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro41:09+1:236:21
3Emil AnderssonÄrla IF45:22+5:367:00
4Casper HedarOK Tor52:22+12:368:05
5Pontus BierfeldtÄrla IF52:24+12:388:05
6Tomas EklundKLubblös55:11+15:258:31
7Lisa AnderssonÄrla IF55:49+16:038:37
8Linn BrännebyÄrla IF57:00+17:148:48
9Patrik LindÄrla IF58:17+18:319:00
10Viktor FröbergOK Tor58:36+18:509:03
10Anders FröbergOK Tor58:36+18:509:03
12Per VernerOK Tor1:02:32+22:469:39
13Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF1:04:48+25:0210:00
14Jan ViklundVästerås SOK1:13:45+33:5911:23
15Peter YlsöbäckKjula IF1:15:47+36:0111:42
16Tomas AnderssonOK Tor1:31:21+51:3514:07
Håkan GustafsonEskilstuna OLutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser