Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-Sprinten nr 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-Sprinten nr 4
Arrangörsorganisation: Timrå SOK
Datum: tisdag 11 september 2018

Öppen 1 mixad

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olle DanielssonSundsvalls OK10:50
2Alva VestinKlubblös11:55+1:05
2Isabelle HedlundKlubblös11:55+1:05
4Linnea DufvaSundsvalls OK12:24+1:34
5Isak NorgrenSelånger SOK13:44+2:54
6Simon ForsbergKlubblös14:57+4:07
7Ludvig VestinKlubblös20:42+9:52

Öppen 2 mixad

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Albin TuvessonSundsvalls OK11:39
2Alexander DufvaSundsvalls OK13:20+1:41
3Aron CarlssonSundsvalls OK15:02+3:23
4Elin KarlssonKovlands IF16:21+4:42
5Sara JakobssonSundsvalls OK24:03+12:24
6Axel DanielssonSundsvalls OK24:31+12:52
7Elisabet EngbergSundsvalls OK29:47+18:08

Öppen 3 kort Dam

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Wilma LindströmSundsvalls OK13:55
2Olivia KarlssonKovlands IF14:42+0:47
3Karin ViklundKovlands IF17:44+3:49
4Ulla HellmanSundsvalls OK18:46+4:51

Öppen 3 kort Herr

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kasper LarssonSundsvalls OK9:40
2Andrei KuzminSundsvalls OK10:18+0:38
3Alex AnderssonSundsvalls OK12:22+2:42
4Peter ErngrundSelånger SOK12:27+2:47
5Carl ErngrundSelånger SOK13:39+3:59
6Ivar GranholmSundsvalls OK15:08+5:28
7Elias KnabäckVK Uvarna50:49+41:09

Öppen 4 medel Dam

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria DanielssonBjursås OK16:50
2Ebba AnderssonSundsvalls OK18:44+1:54
3Amanda SchönfeldtSundsvalls OK19:51+3:01
4Lisa JakobssonSundsvalls OK21:13+4:23
5Alice LarssonSundsvalls OK21:33+4:43
6Emma JohanssonSundsvalls OK22:40+5:50
7Ylva SandströmSundsvalls OK23:21+6:31
8Lena AnderssonSundsvalls OK24:06+7:16
9Katharina SandströmSundsvalls OK30:27+13:37
10Inger LorentzsonSundsvalls OK32:56+16:06

Öppen 4 medel Herr

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olov NorinSundsvalls OK17:16
2Edvin LakeSundsvalls OK17:38+0:22
3Mattias LarssonSundsvalls OK18:37+1:21
4Winn BjörklundSundsvalls OK25:43+8:27
5Björn AbelssonSundsvalls OK26:05+8:49
6Anders SundbergSelånger SOK30:57+13:41
7Sten-Olov HellbergSundsvalls OK32:34+15:18
8Peter LorentzsonSundsvalls OK37:28+20:12

Öppen 5 lång Dam

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Irmelie EnströmSundsvalls OK22:54
2Karin LarssonSundsvalls OK25:07+2:13
3Sofia LindénSelånger SOK26:30+3:36
4Annelie NordströmSelånger SOK26:32+3:38
5Viktoria KarlssonKovlands IF32:26+9:32
Charlotte VikströmSundsvalls OKej godkänd

Öppen 5 lång Herr

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oskar VikströmSundsvalls OK18:26
2Erik NorinSundsvalls OK19:17+0:51
3Janne NäätänenSundsvalls OK20:18+1:52
4Ivan KuzminSundsvalls OK20:49+2:23
5Magnus JonssonSundsvalls OK21:02+2:36
6Erik JakobssonSundsvalls OK21:08+2:42
7Henrik LundgrenSundsvalls OK23:19+4:53
8Johan LindénSelånger SOK24:33+6:07
9Torbjörn AnderssonSundsvalls OK24:45+6:19
10Sten Åke VedinSelånger SOK28:34+10:08

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser