Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien med NOK träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien med NOK träning
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: tisdag 4 september 2018

D16

4 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia TunessonSkogspojkarnas OK50:4612:05

H16

4 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping40:249:37
2Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping40:29+0:059:38
3Axel KindåkerFinspångs SOK46:30+6:0611:04
4Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb51:31+11:0712:15
5Elmer WaldfeltFinspångs SOK1:14:55+34:3117:50
Erik JohnssonOK Kolmårdenej godkänd
Andreas TörnkvistOK Denselnej start
Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubbej start
Sverre RöjgårdOK Kolmårdenej start

D14

3 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården26:218:14
2Sofie EttlingSkogspojkarnas OK33:59+7:3810:37
3Stella RosengrenTjalve IF Norrköping34:58+8:3710:55
Klara ZimmermanTjalve IF Norrköpingej start

H14

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus ÖstemarFinspångs SOK37:0911:36
2John KinnanderMatteus SI37:49+0:4011:49
3Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb38:42+1:3312:05
4David MalmOK Kolmården42:43+5:3413:20
5Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping51:17+14:0816:01
Axel WågbergNAIS Orienteringsklubbej start

D12

2 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy BorgOK Denseln27:4811:35
2Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb31:31+3:4313:07
3Ylva WengelinNAIS Orienteringsklubb49:23+21:3520:34
4Alice EttlingSkogspojkarnas OK50:11+22:2320:54
Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköpingej godkänd
Moa GöhlFinspångs SOKej godkänd
Clara IllnerTjalve IF Norrköpingej start

H12

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping24:3310:13
2Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb26:49+2:1611:10
3Melker ÖsterströmHammarkinds OK29:29+4:5612:17
4Vincent DahmTjalve IF Norrköping31:00+6:2712:55
Adam LundbyTjalve IF Norrköpingej godkänd
Sixten WågbergNAIS Orienteringsklubbej start

D10

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna JosefssonOK Kolmården32:5916:29
2Ella EngvallOK Kolmården33:30+0:3116:45
3Tuva JakobssonOK Kolmården46:24+13:2523:12
4Disa WengelinNAIS Orienteringsklubb1:05:55+32:5632:57
Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubbej godkänd

H10

2 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel JarlNAIS Orienteringsklubb21:5210:56
2Malte AnderssonMatteus SI24:08+2:1612:04
3Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping36:23+14:3118:11
4Sixten LevinsonOK Kolmården37:57+16:0518:58
5Ville AnderssonMatteus SI42:11+20:1921:05
6Leonardo MelinOK Kolmården49:57+28:0524:58
7Oscar (Kevin) LundbyTjalve IF Norrköping54:11+32:1927:05
Mio NorinMatteus SIej start
Jakob FjellnerMatteus SIej start
Theo IllnerTjalve IF Norrköpingej start
Viggo PeterssonOK Kolmårdenej start

Inskolning

1 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Mathilda FilipssonOK Kolmårdenfullföljt
Elsa GillerforsNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Hilda JoelssonMatteus SIfullföljt
Tuva KarlssonOK Denselnfullföljt
Emma KinnanderMatteus SIfullföljt

U1

1 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leon LarssonOK Kolmården22:0012:13
2My ÖsterlundMatteus SI26:48+4:4814:53
3Ylva-li JarlNAIS Orienteringsklubb29:05+7:0516:09
4Ture LevinsonOK Kolmården29:16+7:1616:15
5Sigrid LindMatteus SI31:59+9:5917:46
6Siri EngvallOK Kolmården32:48+10:4818:13
7Matilda ÖsterlundMatteus SI32:57+10:5718:18
8Ella LindbergOK Kolmården42:03+20:0323:21
9Alexander BergholtzOK Kolmården42:12+20:1223:26
Mathilda FilippsonOK Kolmårdenej godkänd
Ivar ViklundMatteus SIej start

U2

2 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred PetterssonFinspångs SOK20:5410:27
2Alexander LarssonFinspångs SOK22:21+1:2711:10
3Agnes NygrenTjalve IF Norrköping24:08+3:1412:04
4Valentin WiganderNAIS Orienteringsklubb27:24+6:3013:42
5Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb28:08+7:1414:04
6Moa PeterssonOK Kolmården28:33+7:3914:16
7Agnes EklundOK Denseln30:11+9:1715:05
8Ida PeterssonOK Kolmården33:21+12:2716:40
9Linus JosefssonOK Kolmården34:17+13:2317:08
10Oscar BergholtzOK Kolmården36:11+15:1718:05
11Linn BorgOK Denseln42:56+22:0221:28
William LarssonOK Kolmårdenej start

U3

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb53:2822:16

U4

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia LarssonFinspångs SOK54:1116:55

Bana A

8 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pavlo UshkvarokOK Denseln59:597:24 Ladda ner rutt i gpx-format
Anna NorinMatteus SIej start

Bana B

6 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter EttlingSkogspojkarnas OK52:027:53
2Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb1:03:03+11:019:33
3Jonas ViklundMatteus SI1:03:54+11:529:40
4Jesper WaldfeltFinspångs SOK1:09:23+17:2110:30
5Assar JohanssonTjalve IF Norrköping1:09:39+17:3710:33
6Anders JägrydSkåneslättens OL1:15:18+23:1611:24
7Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping1:18:18+26:1611:51
8Andreas HellgrenHammarkinds OK1:20:42+28:4012:13
9Johan FlyxénHammarkinds OK1:20:46+28:4412:14

Bana C

4 700 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus AnderssonMatteus SI38:088:06
2Jonas WestinKlubblös47:26+9:1810:05
3Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb51:08+13:0010:52
4Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK54:57+16:4911:41
5Christer BroströmOK Denseln55:14+17:0611:45
6Niclas KinnanderMatteus SI55:27+17:1911:47
7Tommy PatrikssonMatteus SI55:52+17:4411:53
8Lars HörnströmKlubblös56:02+17:5411:55
9Linda EdströmMatteus SI56:35+18:2712:02
10Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping57:06+18:5812:08
11Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping57:19+19:1112:11
12Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb58:50+20:4212:31
13Kjell JosefssonOK Kolmården59:56+21:4812:45
14Lena LindmanFinspångs SOK1:00:19+22:1112:50
15Johan DahmTjalve IF Norrköping1:03:02+24:5413:24
16Bo EliassonSkogspojkarnas OK1:06:52+28:4414:13
17Fredrik KempeOK Denseln1:08:09+30:0114:30
18Greger MattssonOK Kolmården1:08:23+30:1514:32
19Airi NikkoOK Kolmården1:16:48+38:4016:20

Bana D

3 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per WirénOK Kolmården39:3312:21
2Erik JakobssonOK Kolmården46:38+7:0514:34
3Peter HagströmTjalve IF Norrköping46:53+7:2014:39
4Gerd HagströmTjalve IF Norrköping47:47+8:1414:55
5Anna MartinNAIS Orienteringsklubb49:56+10:2315:36
6Carina LindmanFinspångs SOK59:12+19:3918:30
7Nils SjödinTjalve IF Norrköping1:00:16+20:4318:50
8Ida ZimmermanKlubblös1:07:32+27:5921:06
9Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping1:07:35+28:0221:07
10Åsa KindåkerFinspångs SOK1:08:22+28:4921:21
11Annica KarlssonTjalve IF Norrköping1:29:52+50:1928:05
Harald BrandeTjalve IF Norrköpingej godkänd
Annika JosefssonOK Kolmårdenej godkänd

Bana E

4 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes WernSkogspojkarnas OK49:3312:05
2Mats KarlssonTjalve IF Norrköping56:43+7:1013:50
3Lisa ErikssonSundbybergs IK59:19+9:4614:28
4Erik CarlssonMatteus SI1:00:07+10:3414:39
5Karl MollénOK Denseln1:01:55+12:2215:06
6Niklas EklundOK Denseln1:03:16+13:4315:25
7Peter NikkoOK Kolmården1:09:13+19:4016:52
8Anneli BorgOK Denseln1:10:57+21:2417:18
9Ulf SvenssonKlubblös1:19:23+29:5019:21
10Susanne MagnussonKlubblös1:31:14+41:4122:15
11Charlotte TingströmNAIS Orienteringsklubb1:49:54+1:00:2126:48
Magnus AnderssonOK Denselnej godkänd

Bana F

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona EklundOK Denseln37:0715:27
2Jessica LundbyTjalve IF Norrköping1:14:52+37:4531:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser