Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Medel-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-KM
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: torsdag 6 september 2018

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D50 | H50 | D60 | H60 | U1 | ÖM1 | ÖM5

IFK Göteborg Orientering

67 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Nils AndreassonH12 (2)17:427:22
1Signe HördegårdhD12 (5)17:407:21
1Matilda AspD14 (3)28:199:08
1Tage KinellH16 (1)43:5513:18
1Valter GerleH10 (5)20:3910:52
1Helen CarlbomD50 (2)46:2514:03
1Malin AlbrektssonÖppen motion 5 (2)39:3612:46
1Elsie HördegårdhD10 (3)16:088:29
1Isak DellmingU1 (4)28:0214:45
1Lukas ErdalenH14 (1)25:438:17
1Danica TasevaÖppen motion 1 (1)40:5321:31
1Kasper FosserH21 (25)23:535:18
1Bo HåkanssonH60 (5)33:3210:09
2Hedvig GrahnD10 (3)20:15+4:0710:39
2Gustav AspH12 (2)18:56+1:147:53
2Anna-Lisa KinellD12 (5)26:34+8:5411:04
2Fredrik BakkmanH21 (25)24:35+0:425:27
2Filippa FagerströmD14 (3)28:35+0:169:13
2Ann-Kristin NyqvistD50 (2)59:20+12:5517:58
2Artur StjernlöfH10 (5)21:02+0:2311:04
2Karin EdeskogÖppen motion 5 (2)44:34+4:5814:22
2Hans KarlssonH60 (5)37:38+4:0611:24
2Edvin StjernlöfU1 (4)33:49+5:4717:47
2Sara HagströmD21 (10)24:22+2:416:46
3Alice FagerströmD10 (3)24:15+8:0712:45
3Linn EneljungD14 (3)42:40+14:2113:45
3Jan CarlssonH60 (5)39:01+5:2911:49
3Olle JohanssonH10 (5)21:36+0:5711:22
3Elin MånssonD21 (10)25:13+3:327:00
3Ingrid AndreassonU1 (4)39:16+11:1420:40
3Elin JohanssonD12 (5)27:22+9:4211:24
3Jens WängdahlH21 (25)25:34+1:415:40
4Vetle Ruud BråtenH21 (25)25:38+1:455:41
4Arve StrömH10 (5)24:00+3:2112:37
4Ebba KopkaD12 (5)29:43+12:0312:22
4Kjell EhrencronaH60 (5)45:01+11:2913:38
4Emmi JokelaD21 (10)26:57+5:167:29
5Ted NömmH10 (5)24:40+4:0112:58
5Jenny JohanssonD21 (10)27:01+5:207:30
5Hedda RoosD12 (5)32:05+14:2513:22
5Christer WestbergH60 (5)1:01:45+28:1318:42
5Niclas JonassonH21 (25)26:08+2:155:48
6Johan HögstrandH21 (25)27:20+3:276:04
7Josefine SvenssonD21 (10)29:42+8:018:15
7Fredrik LöwegrenH21 (25)27:49+3:566:10
8David BejmerH21 (25)27:50+3:576:11
9Erik EngstrandH21 (25)28:17+4:246:17
9Annica EngD21 (10)31:33+9:528:45
10Karin ÅkesdotterD21 (10)45:33+23:5212:39
10Thomas AspH21 (25)28:20+4:276:17
11Håvard Sandstad EidsmoH21 (25)28:33+4:406:20
12Johan G HördegårdhH21 (25)29:23+5:306:31
13Jakob EngH21 (25)30:36+6:436:48
14Anders HederskogH21 (25)30:42+6:496:49
15Martin LarssonH21 (25)30:54+7:016:52
16Jens ThorildH21 (25)32:17+8:247:10
17Fredrik PerssonH21 (25)32:19+8:267:10
18Jimmy PetterssonH21 (25)34:43+10:507:42
19Peter AspH21 (25)35:23+11:307:51
20Ramsus ÖdumH21 (25)36:26+12:338:05
21John LandstedtH21 (25)38:36+14:438:34
22Daniel LarssonH21 (25)40:38+16:459:01
23Robert EneljungH21 (25)44:35+20:429:54
24Victor BlomH21 (25)58:51+34:5813:04
Johan LidströmH21 (25)ej godkänd
Herman EngU1 (4)ej godkänd
Andreas SølbergH21 (25)utgått
Meja EneljungD21 (10)ej start
Camilla EngstrandD21 (10)ej start
Karolina KällstrandD21 (10)ej start
Anna NärhiD21 (10)ej start
Elin PetterssonD21 (10)ej start
Daniel GrahnH21 (25)ej start
Joakim KopkaH21 (25)ej start
Patrik MartnerH21 (25)ej start
John PerssonH21 (25)ej start
Stefan RoosH21 (25)ej start
Olivia AspD16ej start
Carl ErixonH16 (1)ej start
Jakob AspH14 (1)ej start
Albin BoellH14 (1)ej start
Linus Carlsson KokinskyH14 (1)ej start
Melker MartnerU1 (4)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser