Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VeteranOL 3-stad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VeteranOL 3-stad
Arrangörsorganisationer: Trollhättans SK / Uddevalla OK
Datum: onsdag 29 augusti 2018

Långa

4 040 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Urban LarssonOK Gipen46:3811:32
2Yngve NilssonOK Gipen51:39+5:0112:47
3Lars HogedalVänersborgs SK52:03+5:2512:53
4Rune SandbergUddevalla OK52:13+5:3512:55
5Dan WidercrantzOK Skärmen53:01+6:2313:07
6Pierre KarlssonOK Alehof53:48+7:1013:19
7Roland MattssonOK Skärmen54:05+7:2713:23
8Josef HåkanssonOK Skärmen54:16+7:3813:25
9Bo KarlssonLjungskile FK56:44+10:0614:02
10Anders ErikssonOK Gipen58:18+11:4014:25
11Leif LöfTrollhättans SOK58:25+11:4714:27
12Arne AlexanderssonStenungsunds OK59:20+12:4214:41
13Hans-Olof HolmOK Skogsvargarna1:00:33+13:5514:59
14Hans Andersson StrinningUddevalla OK1:01:23+14:4515:11
15Jan-Erik PålssonUddevalla IS1:01:44+15:0615:16
16Clyde PerssonLjungskile FK1:02:35+15:5715:29
17Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:05:11+18:3316:08
18Lennart FärjhageOK Gipen1:08:25+21:4716:56
19Lennart HermanssonStångenäs AIS1:08:38+22:0016:59
20Bertil HermanssonStenungsunds OK1:10:46+24:0817:30
21Leif OlofssonOK Flundrehof1:12:19+25:4117:54
22Marion HallstenUddevalla OK1:12:37+25:5917:58
23Eva KarlssonUddevalla OK1:13:39+27:0118:13
24Birgitta StenströmVänersborgs SK1:15:13+28:3518:37
25Gunilla HogedalVänersborgs SK1:27:25+40:4721:38
26Erland SvensonKvillebyns SK1:46:33+59:5526:22

Mellan

3 030 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK37:0012:12
2Ted LiivrandOK Skogshjortarna41:30+4:3013:41
3Gunnar BejbomUddevalla OK44:00+7:0014:31
4Matti LindqvistTrollhättans SOK47:06+10:0615:32
5Allsing CarlssonOK Skogsvargarna47:48+10:4815:46
6Göran JohnssonUddevalla IS48:04+11:0415:51
7Bengt LarssonTrollhättans SOK48:10+11:1015:53 Ladda ner rutt i gpx-format
8Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK48:16+11:1615:55
9Nils-Erik GunnarssonOK Gipen49:19+12:1916:16
10Jan JohanssonVänersborgs SK49:32+12:3216:20
11Göran SandbergUddevalla IS50:16+13:1616:35
11Kristin Back FriskVänersborgs SK50:16+13:1616:35
13Leif BoströmTrollhättans SOK50:27+13:2716:39
14Ronny AnderssonOK Skogshjortarna50:29+13:2916:39
15Kent FredrikssonOK Skogsvargarna51:05+14:0516:51
16Leif JohanssonTrollhättans SOK51:40+14:4017:03
17Matts MattssonOK Gipen55:02+18:0218:09
18Kalevi MononenOK Gipen57:39+20:3919:01
19Kristina NilssonOK Skärmen59:00+22:0019:28
20Kenneth OlssonOK Skärmen59:44+22:4419:42
21Bo CederlöfKFUM Örebro OK1:01:39+24:3920:20
22Göran RubendahlOK Skogshjortarna1:02:44+25:4420:42
23Knut NilssonOK Skärmen1:03:04+26:0420:48
24Gunnar ChristianssonTrollhättans SK1:05:19+28:1921:33
25Kerstin SvenssonTrollhättans SOK1:18:43+41:4325:58
Lena WaernTrollhättans SOKej godkänd
Karin CederlöfKFUM Örebro OKej godkänd

Korta

2 440 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK29:4112:09
2Göte NatanaelssonLjungskile FK38:10+8:2915:38
3Hans LindqvistTrollhättans SOK44:40+14:5918:18
4Rune OlaussonOK Gipen46:08+16:2718:54
5Arne ClaessonLjungskile FK47:09+17:2819:19
6Lars-Erik KristianssonTrollhättans SOK51:23+21:4221:03
7Sven PerssonLjungskile FK51:50+22:0921:14
8Margareta JohanssonTrollhättans SOK51:58+22:1721:17
9Gunnar LarssonUddevalla IS57:42+28:0123:38
10Gunnar WaernTrollhättans SOK58:33+28:5223:59
11Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK59:03+29:2224:12
12Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:00:37+30:5624:50
13Gunnar JohanssonOK Gipen1:02:25+32:4425:34
14Lillemor GunnarssonOK Gipen1:03:30+33:4926:01
15Eva OlofssonOK Flundrehof1:05:14+35:3326:44
16Bertil BorglundTrollhättans SK1:05:25+35:4426:48
17Signe NymanUddevalla IS1:05:58+36:1727:02
18Ingegerd FrickTrollhättans SK1:06:25+36:4427:13
19Ove KilbornUddevalla IS1:07:35+37:5427:41
20Kent-Erik RosengrenTrollhättans SK1:08:34+38:5328:06
21Kjell-Arne FasthOK Skogsvargarna1:12:40+42:5929:46
22Britt-Marie JohanssonVänersborgs SK1:38:05+1:08:2440:11
23Ingrid BorglidenVänersborgs SK1:44:09+1:14:2842:41
Erik LindhUddevalla ISej godkänd
Gunvor JonssonVänersborgs SKutgått

Enkla

1 940 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo KarlssonTrollhättans SOK36:1718:42
2Kurt JohanssonUddevalla IS37:18+1:0119:13
3Göran NordhTrollhättans SK37:29+1:1219:19
4Lars BolinUddevalla IS38:00+1:4319:35
5Kerstin OlaussonStenungsunds OK39:08+2:5120:10
6Marita AlexanderssonStenungsunds OK39:41+3:2420:27
7Rolf JonassonVänersborgs SK39:48+3:3120:30
8Inga PerssonOK Skogshjortarna42:36+6:1921:57
9Stina AnderssonUddevalla OK52:01+15:4426:48
10Bibbi GustafssonOK Gipen57:49+21:3229:48
11Inga-Lill KristianssonTrollhättans SOK1:02:38+26:2132:17
12Eva OlssonOK Skärmen1:04:33+28:1633:16
13Ragnar HallstenOK Roto1:06:52+30:3534:28

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser