Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL nr 9

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL nr 9
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 14 november 2018

Långa

3 100 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt SvedjebySkattkärrs SOK33:1710:44
2Ingemar ZiljatKristinehamns OK36:22+3:0511:43
3Robert LarssonHagaby GoIF Örebro36:27+3:1011:45
4Anders RobertssonAlmby IK37:48+4:3112:11
5Stefan GunnarssonKristinehamns OK38:46+5:2912:30
6Sven-Erik BrodinKristinehamns OK38:55+5:3812:33
7Runo JohanssonKristinehamns OK40:32+7:1513:04
8Bengt CarlssonSkattkärrs SOK40:57+7:4013:12
9Åke GustavssonOK Älgen41:17+8:0013:19
10Kurt ÅbergOK Tisaren41:37+8:2013:25
11Bosse GustavssonKristinehamns OK42:44+9:2713:47
12Maria HelgesonKristinehamns OK43:33+10:1614:02
13Ingvar AnderssonOK Amne44:33+11:1614:22
14Hans PerssonOK Älgen44:34+11:1714:22
15Börje MüllerKristinehamns OK45:13+11:5614:35
16Birgitta JohanssonKristinehamns OK46:37+13:2015:02
17Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro48:43+15:2615:42
18Lasse HageröKristinehamns OK49:07+15:5015:50
19Christer GillenäsKristinehamns OK49:34+16:1715:59
20Britt-Marie AnderssonOK Amne51:46+18:2916:41
21Anders ElofssonOK Djerf51:56+18:3916:45
22Leif SalinOK Tyr52:37+19:2016:58
23Marit NilssonKils OK53:45+20:2817:20

Korta

2 400 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sune AnderssonKristinehamns OK36:3815:15
2Karin MoodOK Tyr37:11+0:3315:29
3Göran NilssonKristinehamns OK38:47+2:0916:09
4Gunnel GillenäsKristinehamns OK39:42+3:0416:32
5Britt GunnarssonKristinehamns OK41:03+4:2517:06
6Anders NybergKristinehamns OK44:30+7:5218:32
7Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr45:17+8:3918:52
8Kalle WickströmKristinehamns OK46:20+9:4219:18
9Stig VahlbergKristinehamns OK46:44+10:0619:28
10Eva TrangiusOK Tyr52:55+16:1722:02
11Roland ÖmanKristinehamns OK53:04+16:2622:06
12Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK54:36+17:5822:45
13Nils GrannKristinehamns OK55:32+18:5423:08
14Roger AnderssonKristinehamns OK57:09+20:3123:48
15Sten AnderssonKristinehamns OK57:28+20:5023:56
16Siv AnderssonKristinehamns OK57:52+21:1424:06
17Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:12:08+35:3030:03
Lennart JohanssonKristinehamns OKfullföljt
Christer ElfsbergKristinehamns OKutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser