Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gävle Indoor

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gävle Indoor
Arrangörsorganisation: Gävle OK
Datum: lördag 26 januari 2019

D17-44

34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tilda GolsäterKorsnäs IF OK51:55
2Maria Von SchmalenséeAttunda OK56:18+4:23
3Åsa WilestedtAttunda OK56:36+4:41
4Elsa NilssonDomnarvets GOIF57:51+5:56
5Kristina CanowOK Österåker59:16+7:21
6Malin StrömqvistAttunda OK1:00:05+8:10
7Sofia HägglundOK Hammaren1:00:10+8:15
8Cornelia IvarssonOK Hammaren1:01:11+9:16
9Sofia IversAttunda OK1:02:03+10:08
10Sara HägglundOK Hammaren1:02:12+10:17
11Linnea PerssonValbo AIF1:04:44+12:49
12Maja SandvikAttunda OK1:07:37+15:42
13Jenny JohanssonValbo AIF1:10:33+18:38
14Anna-Clara WistedtSundbybergs IK1:10:39+18:44
15Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:12:01+20:06
16Linnéa WinterrosOK Hammaren1:12:10+20:15
17Jenny WallnerAttunda OK1:12:23+20:28
18Alva RyttherVästerbergslagens OL1:12:38+20:43
19Alma KappelOK Tyr1:14:47+22:52
20Monica RoosAttunda OK1:15:31+23:36
21Jenny WesterberghRasbo IK1:18:44+26:49
22Maria WikströmOK Hammaren1:19:04+27:09
23Marion BüchliOLG Suhr1:23:18+31:23
24Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK1:26:05+34:10
25Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK1:26:11+34:16
26Therese HolmströmOK Ravinen1:27:55+36:00
27Malin SundebyCentrum OK1:29:49+37:54
28Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:33:46+41:51
29Catherine WennbergHudiksvalls OK1:35:41+43:46
30Anna LundquistOK Ravinen1:44:22+52:27
31Jessica StrömqvistAttunda OK1:50:43+58:48
32Nayara GillsparrOK Österåker1:55:06+1:03:11
32Annika BjörkOK Linné1:55:06+1:03:11
Johanna GustavssonKorsnäs IF OKej godkänd

H17-44

44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hugo FlordalSnättringe SK42:03
2David HectorStockholms Inomhusorienterare43:20+1:17
3Oskar ForsbergStockholms Inomhusorienterare44:52+2:49
4Albin HainkeSnättringe SK44:54+2:51
5Noa StenälvValbo AIF45:24+3:21
6Rasmus SöderbergGävle OK46:16+4:13
7Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK46:55+4:52
8Marcus SteneboAttunda OK47:02+4:59
9Fredrik JonssonAttunda OK48:23+6:20
10Jonas HolmgrenOK Hammaren49:23+7:20
11Fredrik SoneAttunda OK49:24+7:21
12Tony UdrisSYO50:02+7:59
13Johan HammarbäckOK Triangeln50:53+8:50
14Elis IversAttunda OK51:58+9:55
15Viktor SoneAttunda OK53:03+11:00
16Elis SandbergAlfta-Ösa OK54:55+12:52
17Eric HallnerOckelbo OK56:38+14:35
18Joel WallnerAttunda OK58:46+16:43
19Magnus FlodmanOK Hammaren59:47+17:44
20Anders JanssonGrycksbo IF OK1:00:39+18:36
21Andreas BorängSnättringe SK1:01:05+19:02
22Marcus BarbozaAttunda OK1:01:35+19:32
23Robert BlomSöderhamns OK1:02:33+20:30
24Erik JonssonLånghundra IF1:02:58+20:55
25Måns HolmgrenOK Hammaren1:03:10+21:07
26Alexander AlnessLånghundra IF1:05:15+23:12
27Ulrik IversAttunda OK1:05:44+23:41
28Lucas SöderbergGävle OK1:05:54+23:51
29Torbjörn GillsparrOK Österåker1:08:04+26:01
30Mats HainkeSnättringe SK1:09:58+27:55
31Mattias EklundOckelbo OK1:10:24+28:21
32Peter AugustssonGöteborgs SK1:11:37+29:34
33Torbjörn BlomValbo AIF1:14:54+32:51
34Linus BacklundTrollhättans SOK1:16:21+34:18
35Tobias StenälvValbo AIF1:17:21+35:18
36Magnus StrömqvistAttunda OK1:18:01+35:58
37Harry HietanenGävle OK1:34:37+52:34
38Daniel WallnerAttunda OK1:39:18+57:15
39Fredrik LysénOK Linné1:55:28+1:13:25
Peter HambäckLånghundra IFej godkänd
David BjörkValbo AIFej godkänd
Jonatan SöderbergGävle OKej godkänd
Emil SoneAttunda OKej godkänd
Isak BerggrenGävle OKej godkänd

D16

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ella SandbergAlfta-Ösa OK33:55
2Maja BergqvistKorsnäs IF OK35:06+1:11
3Cecilia HectorSnättringe SK38:33+4:38
4Elin WolgastSnättringe SK43:43+9:48
5Thea NordinKorsnäs IF OK44:13+10:18
6Ebba OttossonGävle OK44:59+11:04
7Sara ÅbomGävle OK47:58+14:03
8Märta SandvikAttunda OK49:53+15:58
9Mathilda KarlssonValbo AIF51:05+17:10
10Tilde BredermanVäsby OK55:02+21:07
11Katja GustafssonNyköpings OK57:34+23:39
12Julia NäslundOK Hammaren58:13+24:18
13Tilde JonssonOK Österåker1:00:25+26:30
14Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL1:01:36+27:41
15Agnes WallinKorsnäs IF OK1:05:59+32:04
16Wilma JosefssonVäsby OK1:06:08+32:13
17Olga RindeskogVästerbergslagens OL1:11:57+38:02
18Tyra ForsbergValbo AIF1:16:17+42:22
My VelanderSurahammars SOKej godkänd
Madeleine GranathVäsby OKej godkänd
Moa JohanssonVäsby OKej godkänd
Elin BryggarKorsnäs IF OKej godkänd
Clara SvenssonSurahammars SOKej start

H16

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emil HelanderTullinge SK38:32
2Joel GolsäterKorsnäs IF OK47:43+9:11
3Ludvig FerdmanTullinge SK50:05+11:33
4Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK52:24+13:52
5Joar MorénGävle OK53:55+15:23
6Loke HolmgrenOK Hammaren56:16+17:44
7Klockar-Eskil NääsLeksands OK1:05:17+26:45
8Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK1:05:29+26:57
9Edvin LakeSundsvalls OK1:09:36+31:04
10Fabian SundOK Hammaren1:13:18+34:46
Edvin MäkinenOK Hammarenej godkänd
Oskar EureniusOK Hammarenej godkänd
Hjalmar WennbergHudiksvalls OKej godkänd

D14

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sara StrömqvistAttunda OK1:08:15
2Linda StrömqvistAttunda OK1:10:14+1:59
3Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:11:21+3:06
4Lina WidelundOK Kåre1:13:22+5:07
5Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK1:14:57+6:42
6Signe WikstenGävle OK1:39:08+30:53
7Moa BergqvistKorsnäs IF OK1:39:40+31:25
8Tua OffrellGävle OK1:41:01+32:46
9Alma NordkvistStorviks IF1:41:07+32:52
10Elma WikströmOK Hammaren1:49:21+41:06
11Linnéa WestlinValbo AIF1:53:51+45:36
Ellen ThorsénSurahammars SOKej godkänd

H14

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik LundquistOK Ravinen46:24
2Elias WesterberghRasbo IK47:55+1:31
3Alfred DanielssonIFK Mora OK48:50+2:26
4Axel GräfningsGrycksbo IF OK55:17+8:53
5Vigor KjellmanStorviks IF57:37+11:13
6Axel SöderholmValbo AIF58:13+11:49
7Axel HejdenbergGävle OK1:03:49+17:25
8Anton EngstrandStorviks IF1:07:53+21:29
9Niklas BlomValbo AIF1:12:57+26:33
10Rasmus WidelundOK Kåre1:14:34+28:10
11Elliot JonssonAttunda OK1:23:01+36:37
12Vidar NettelmarkSurahammars SOK1:25:52+39:28
13Leo WikströmOK Hammaren1:31:25+45:01
14Samuel AspforsOK Hammaren1:38:19+51:55
15Love ErlandssonKorsnäs IF OK1:41:25+55:01
Albin VelanderSurahammars SOKej godkänd
Anton VelanderSurahammars SOKej godkänd
Hugo LavigneGävle OKej godkänd
Alex ZetterbergHärnösands OKej godkänd
Ivar StenälvValbo AIFej godkänd
Alfred JeppssonOK Hammarenej start
Aron SidenvallHudiksvalls OKej start
Oskar BjörkOK Hammarenej start

D12

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elsa GolsäterKorsnäs IF OK23:41
2Nilla EnquistOK Hammaren32:02+8:21
3Sanna ErlandssonKorsnäs IF OK47:26+23:45
4Svea ForsslundGävle OK48:50+25:09
5Greta SandvikAttunda OK49:26+25:45
6Siri HejdenbergGävle OK51:52+28:11
7Vera JeppssonOK Hammaren53:14+29:33
8Rut SidenvallHudiksvalls OK1:31:54+1:08:13
Elin JonssonHudiksvalls OKej godkänd
Viola HolmströmOK Ravinenej start

H12

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alfons WesterberghRasbo IK37:55
2Alexander GertzénValbo AIF38:49+0:54
3Egon WistedtSundbybergs IK38:57+1:02
4Ludwig SjödénOK Hammaren44:05+6:10
5Wilmer WennbergHudiksvalls OK51:48+13:53
6David EideforsSundbybergs IK54:11+16:16
7Egil HenerydValbo AIF57:13+19:18
8Emil AugustssonGöteborgs SK57:55+20:00
9Filip ÅkärbjärIFK Mora OK57:56+20:01
Edvin WallnerAttunda OKej godkänd
Oliver JonssonAttunda OKej godkänd

D10

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Iris WikströmOK Hammaren1:15:06
2Alma WestlinValbo AIF1:46:29+31:23

H10

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1John DanielssonIFK Mora OK56:07
2Melker KjellmanStorviks IF1:27:43+31:36
Erik GräfningsGrycksbo IF OKej godkänd
Alve WistedtSundbybergs IKej godkänd
Frank SidenvallHudiksvalls OKej start

D45-59

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna EideforsSundbybergs IK52:17
2Stina BorängSnättringe SK55:14+2:57
3Madelene BarbozaAttunda OK1:04:49+12:32
4Nina IversAttunda OK1:06:11+13:54
5Gun KristenssonOK Enen1:06:27+14:10
6Louise Jeppsson WulffOK Hammaren1:10:11+17:54
7Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK1:11:48+19:31
8Lotta JungåkerKorsnäs IF OK1:12:25+20:08
9Helena BångaAlfta-Ösa OK1:12:38+20:21
10Anette EngströmValbo AIF1:13:32+21:15
11Camilla NäslundOK Hammaren1:19:20+27:03
12Katrin JosefssonVäsby OK1:25:20+33:03
13Maria WestlinValbo AIF1:30:11+37:54
14Laila IngelssonOK Hammaren1:35:29+43:12
15Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:40:59+48:42
16Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK1:41:03+48:46
17Sarah StutzOLG Suhr1:45:03+52:46
18Jeanette JonssonOK Österåker1:54:50+1:02:33
Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebroej godkänd
Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OLej godkänd

H45-59

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan WesterberghRasbo IK1:01:21
2Krister GumaeliusWaxholms OK1:01:47+0:26
3Krister ÅkärbjärIFK Mora OK1:03:50+2:29
4Mats GustafssonNyköpings OK1:04:20+2:59
5Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL1:04:35+3:14
6Magnus JeppssonOK Hammaren1:09:51+8:30
7Daniel HelanderTullinge SK1:10:23+9:02
8Lennarth KarlssonValbo AIF1:11:46+10:25
9Daniel SundOK Hammaren1:20:38+19:17
10Lars WestlinValbo AIF1:24:35+23:14
11Håkan DahlbäckOK Österåker1:25:48+24:27
12Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:26:35+25:14
13Peter EnokssonOK Österåker1:28:46+27:25
14Johan SidenvallHudiksvalls OK1:30:54+29:33
15Jens LindquistLånghundra IF1:34:55+33:34
16Karl-Erik EngblomValbo AIF1:36:30+35:09
17Lars GustafssonOK Kåre1:44:58+43:37
18Martin WidmerOLG Suhr1:53:38+52:17
19Jonas NäslundOK Hammaren1:54:20+52:59
Anders NordkvistStorviks IFej godkänd
Mats JönssonKorsnäs IF OKej godkänd
Håkan PerssonValbo AIFej godkänd
Jesper NordinKorsnäs IF OKej start
Börje PerssonOK Ravinenej start

D60

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Carina HolmbergOK Hammaren1:05:11
2Elke WilkeTierps SOK2:10:38+1:05:27
Mona ÅkermanValbo AIFej start

H60

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Svante LindgrenKorsnäs IF OK58:13
2Per ElfströmÅrsunda IF1:22:06+23:53
Karl-Olof BorgOckelbo OKej godkänd
Lars LindgrenOK Ödmårdenej godkänd

U1

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1My OffrellGävle OK23:03
2Helena EideforsSundbybergs IK23:10+0:07
3Signe BacklundGävle OK24:36+1:33
4Matilda FlordalSnättringe SK24:38+1:35
5Axel GustafssonNyköpings OK25:53+2:50
6Terje HenerydValbo AIF26:09+3:06
7Axel JonssonHudiksvalls OK26:39+3:36
8Irma JonssonHudiksvalls OK28:38+5:35
9Viola ForsbergValbo AIF28:57+5:54
10Love ForsslundGävle OK29:02+5:59
11Malte ForsslundGävle OK29:37+6:34
12Ofelia FällgrenValbo AIF33:12+10:09
13Ellen BergmanGävle OK34:44+11:41
14Love VelanderSurahammars SOK35:56+12:53
15Lukas JohanssonValbo AIF36:12+13:09
16Neo BorgGävle OK40:46+17:43
17Lisen BacklundGävle OK40:49+17:46
18Annie LavigneGävle OK44:32+21:29
19Albin HulkkoOK Enen48:09+25:06
20Saga WallnerAttunda OK55:14+32:11
Ellie SöderbergGävle OKej start

Öppen 3

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Malin Lidow HenerydValbo AIF33:15
2Maria DanielssonIFK Mora OK47:37+14:22
3Pontus LindquistLånghundra IF53:26+20:11
4Joel WesterberghRasbo IK54:16+21:01
5Niklas HenerydValbo AIF54:35+21:20
6Amanda LindquistLånghundra IF55:28+22:13
7Nina LindquistLånghundra IF55:33+22:18
8Sofia RenmanLånghundra IF55:37+22:22
9Ingela SelbherrValbo AIF1:00:55+27:40
10Neo SelbherrValbo AIF1:07:33+34:18
11David LiljequistSöderhamns OK1:24:00+50:45
12Britt-Marie SjöbergOK Tor1:32:50+59:35
Marie Olsson EliassonGävle OKej godkänd
Maria Kjellman WallénStorviks IFej godkänd
Tomas DanielssonIFK Mora OKej godkänd
Andreas SelbherrValbo AIFej godkänd

Öppen 5

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jenny WindahlGävle OK38:08
2Robin WessmanOK Hammaren38:30+0:22
3Matilda AxelssonKlubblös44:04+5:56
4Stellan TäckOK Hammaren44:43+6:35
5Stephan AspforsOK Hammaren48:16+10:08
6Carl SmidingGävle OK48:55+10:47
7Ebba RamelKlubblös52:10+14:02
8Carin HomannJärfälla OK58:51+20:43
9Sofia ElbergKlubblös58:54+20:46
10Klockar Mattias NääsLeksands OK59:09+21:01
11Annika BryggarGrycksbo IF OK1:00:27+22:19
12Patrik EureniusOK Hammaren1:03:05+24:57
13Göran HedmanValbo AIF1:04:22+26:14
14Charlotta WallinKorsnäs IF OK1:09:01+30:53
15Anna-Karin EklundSöderhamns OK1:13:48+35:40
16Selma IvarssonOK Hammaren1:16:01+37:53
17Gunnar EricssonGävle OK1:20:09+42:01
Anna GustafssonNyköpings OKej godkänd
Catrine JohanssonVäsby OKej godkänd
Lars-Erik EnquistOK Hammarenej godkänd
Ann-Sofie TäckOK Hammarenej godkänd
Rafael SaersGävle OKej godkänd

Öppen 8

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro56:25
2Malin WidelundOK Kåre1:09:08+12:43
3Simon BergrothGävle OK1:09:42+13:17
4Hanna LundgrenSelånger SOK1:19:14+22:49
5Nina WallanderJärla Orientering1:31:32+35:07
6Fredrik ZetterbergHärnösands OK1:36:48+40:23
7Anna BörjesIK Jarl Rättvik1:43:51+47:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser