Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sandvikens öppna kommunmästerskap

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sandvikens öppna kommunmästerskap
Arrangörsorganisation: OK Hammaren
Datum: lördag 17 augusti 2019

H20

7 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus TäckOK Hammaren1:38:4413:41

D18

5 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa KarlssonOK Hammaren51:369:07
2Linnea PerssonValbo AIF1:02:42+11:0611:05

D16

5 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tyra ForsbergValbo AIF50:3510:00

H16

5 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel OwénValbo AIF49:509:52

H16 Kort

3 810 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Oskar EureniusOK Hammarenej start

D14

3 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elma WikströmOK Hammaren43:4911:30
2Ebba FlodmanOK Hammaren1:08:37+24:4818:00

H14

3 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred JeppssonOK Hammaren24:276:25
2Vigor KjellmanStorviks IF25:24+0:576:40
3Hampus KarlssonOK Hammaren30:30+6:038:00
4Oskar BjörkOK Hammaren42:49+18:2211:14
5Isak BjörkOK Hammaren52:52+28:2513:52
Gustav LjunggrenOK Hammarenej start

D12

2 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nilla EnquistOK Hammaren18:447:00
2Vera JeppssonOK Hammaren19:53+1:097:26
3Selma PartanenOK Hammaren20:01+1:177:29
4Amanda LindDalaportens OL33:34+14:5012:34

H12

2 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav MattssonValbo AIF19:147:12
2Arvid KjellmanStorviks IF23:11+3:578:40
3Egil HenerydValbo AIF46:11+26:5717:17
Isak StinessenDalaportens OLej start
Adam EngstrandStorviks IFej start

D10

2 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Iris WikströmOK Hammaren12:515:32
2Viola ForsbergValbo AIF13:05+0:145:38
3Vendela Kettunen SvedbergOK Hammaren16:35+3:447:08
4Kajsa LundgrenOK Hammaren19:52+7:018:33

H10

2 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker KjellmanStorviks IF12:505:31
2Ludvig LjunggrenOK Hammaren17:13+4:237:25

D40

4 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena BernhardssonÅrsunda IF28:247:04
2Maria WikströmOK Hammaren33:58+5:348:28
3Louise Jeppsson WulffOK Hammaren36:14+7:509:02
4Carin HomannJärfälla OK38:08+9:449:30
5Ann-Sofie TäckOK Hammaren41:20+12:5610:18

H40

5 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan StridValbo AIF38:516:52
2Ulf KarlssonStorviks IF43:27+4:367:41
3Magnus JeppssonOK Hammaren43:44+4:537:44
4Torbjörn BlomValbo AIF44:08+5:177:48
5Sven PerssonÅrsunda IF46:20+7:298:12

H55

5 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael BacklundDalaportens OL42:047:26
2Anders RönnlundJärbo OK45:14+3:108:00
3Lennarth KarlssonValbo AIF52:07+10:039:13
Jan LindbergKorsnäs IF OKej start

D60

3 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger AnderssonÅrsunda IF37:3210:39
2Ingela BengtssonÅrsunda IF38:33+1:0110:57

H60

5 650 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LindgrenOK Ödmården37:506:41
2Mats LundbergDalaportens OL38:47+0:576:51
3Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK45:55+8:058:07
4Lars-Ove SkoghÖsterfärnebo IF47:55+10:058:28
5Kjell BomanSöderhamns OK48:34+10:448:35
6Mats HedbergÅrsunda IF49:21+11:318:44
7Mats KarlssonOK Ödmården53:29+15:399:27
8Lars BengtssonÅrsunda IF56:31+18:4110:00
9Ola HedinOK Hammaren59:05+21:1510:27
10Sven-Erik LevinTierps SOK59:17+21:2710:29
Svante LindgrenKorsnäs IF OKej start

H65

4 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf LundbergOK Ödmården28:327:06
2Bengt SöderqvistDalaportens OL33:57+5:258:27
3Sune ÅkessonOckelbo OK36:42+8:109:09

H70

3 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse HolmStorviks IF28:228:03
2Per ElfströmÅrsunda IF30:00+1:388:31
3Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF32:19+3:579:10
4Stig OvelandValbo AIF35:53+7:3110:11
5Yngve PerssonTierps SOK41:49+13:2711:52
6Ingemar NygrenÅrsunda IF45:38+17:1612:57

H75

3 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn TirénHellas Orientering40:0911:24
2Hans NybergGävle OK42:54+2:4512:11
3Sören AnderssonJärbo OK42:59+2:5012:12
4Kurt SandströmSkutskärs OK48:35+8:2613:48

H80

3 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Börje WestringGävle OK35:4410:59
2Magnus MejyrGävle OK46:08+10:2414:11
Erik LindbergKorsnäs IF OKej start

U1

1 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe PartanenOK Hammaren12:026:02
2Maja RosénOK Hammaren12:06+0:046:04
3Elvira NorgrenDalaportens OL12:36+0:346:19
4Melker MattssonValbo AIF12:57+0:556:30
5Simon BjörkOK Hammaren16:54+4:528:29

U2

2 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Algot NorgrenDalaportens OL17:507:41
2Terje HenerydValbo AIF19:36+1:468:26
3Nova HelmOK Hammaren21:22+3:329:12

Öppen 3

2 670 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin Lundvik-BarkeliusDalaportens OL33:2312:30
2Eva NorgrenDalaportens OL35:01+1:3813:06
3Maja OwénValbo AIF40:55+7:3215:19
4Lena VestbomOckelbo OK42:16+8:5315:49
5Ida JohanssonOK Hammaren46:32+13:0917:25
6Karin ForsbergValbo AIF54:40+21:1720:28

Öppen 5

3 810 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin MöllerbergValbo AIF33:238:45
2Malin Lidow HenerydValbo AIF33:43+0:208:50 Ladda ner rutt i gpx-format
3Niklas HenerydValbo AIF38:48+5:2510:11 Ladda ner rutt i gpx-format
4Liv SperlingGävle OK40:33+7:1010:38
5Henrik NorgrenDalaportens OL41:44+8:2110:57
6Tomas ForsbergÅrsunda IF44:35+11:1211:42
7Andreas J. WikströmOK Hammaren51:22+17:5913:28
8Satu KettunenOK Hammaren1:04:42+31:1916:58

Öppen 7

3 250 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan PerssonValbo AIF23:527:20
2Bengt FröjdfeldtGävle OK27:54+4:028:35
3Staffan VestbomOckelbo OK29:18+5:269:00
4Marita KarlssonStorviks IF31:23+7:319:39
5Sven-Åke WindahlGävle OK38:04+14:1211:42

Öppen 8

3 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK32:268:30
2Kjell HolmDalaportens OL37:16+4:509:46

Öppen 9

7 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam HodinÅrsunda IF54:187:31
2Andreas ForsbergValbo AIF1:30:16+35:5812:31
3Stina FranssonHofors OK1:33:12+38:5412:55
4Joakim GustavssonHofors OK1:34:22+40:0413:05
Per LidströmOK Hammarenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser