Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25Mannatest 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25Mannatest 3
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: lördag 22 september 2018

Bana 1 (vit, kort)

1 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Norin, OlovSundsvalls OK13:036:52
2Dufva, LovisaSundsvalls OK13:06+0:036:53
3Kuzmin, AndreiSundsvalls OK13:07+0:046:54
4Rex, AstridSundsvalls OK13:28+0:257:05
5Ebba AnderssonSundsvalls OK14:06+1:037:25
6Alex AnderssonSundsvalls OK14:10+1:077:27
7Larsson, KasperSundsvalls OK14:12+1:097:28
8Ylva SandströmSundsvalls OK14:19+1:167:32
9Edström, KlaraSundsvalls OK14:36+1:337:41
10Dufva, AlexanderSundsvalls OK14:43+1:407:44
11Eliasson, AlvaSundsvalls OK14:51+1:487:48
12Ytterström, EllaSundsvalls OK15:05+2:027:56
13Feil, SigneSundsvalls OK29:03+16:0015:17
14Feil, AgnesSundsvalls OK36:05+23:0218:59
15Andersson, JosefSundsvalls OK36:06+23:0319:00
16Carl ErngrundSelånger SOK43:09+30:0622:42
Lindholm, EbbaSundsvalls OKej godkänd
Larsson, AliceSundsvalls OKej start
Lindholm, StinaSundsvalls OKej start
Larsson, WilmaSundsvalls OKej start
Rex, WilmerSundsvalls OKej start

Bana 2 (röd, mellan)

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn AnderssonSundsvalls OK33:499:23
2Anders LindholmSundsvalls OK35:24+1:359:50
3Timner, SaraSundsvalls OK37:10+3:2110:19
4Frænell, OlofSundsvalls OK37:49+4:0010:30
5Kadri KalvoSundsvalls OK40:09+6:2011:09
6Björklund, WinnSundsvalls OK42:29+8:4011:48
7Abelsson, BjörnSundsvalls OK44:36+10:4712:23
8Lena AnderssonSundsvalls OK50:43+16:5414:05
9Frænell, KerstinSundsvalls OK52:34+18:4514:36
Rex, ClarySundsvalls OKej godkänd
Lundgren, HenrikSundsvalls OKej godkänd
Salomonsson, RolandVittjärvs IKej godkänd
Peter ErngrundSelånger SOKutgått
Larsson, KarinSundsvalls OKej start
Lindholm, PiaSundsvalls OKej start
Frænell, ToveSundsvalls OKej start

Bana 3 (blå, lång)

5 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders AxlingSundsvalls OK34:076:49
2Frænell, GustavSundsvalls OK39:53+5:467:58
3Kuzmin, IvanSundsvalls OK41:03+6:568:12
4Henriksson, LarsSundsvalls OK42:16+8:098:27
5Jonas ÅkerdahlSundsvalls OK42:51+8:448:34
6Oskar VikströmSundsvalls OK45:10+11:039:02
7Jonne LiukkonenSundsvalls OK47:27+13:209:29
8Norin, ErikSundsvalls OK48:47+14:409:45
Albin KårénSundsvalls OKej godkänd
Liukkonen, PessiSundsvalls OKej start
Rex, ThomasSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser