Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna Täby

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna Täby
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: torsdag 20 september 2018

Kort

2 900 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf CarnbyTäby OK33:0211:23
2Jan BojlingSolna OK36:57+3:5512:44
3Rolf AnderssonRimbo SOK38:19+5:1713:12
4Christer AnderssonATG40:48+7:4614:04
5Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL43:14+10:1214:54
5Ewa NordlundLänna IF43:14+10:1214:54
7Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL43:19+10:1714:56
8Bo WestlingHäverödals SK43:20+10:1814:56
9Roine MattssonHäverödals SK43:51+10:4915:07
10Sven-Olov NorlinRimbo SOK44:36+11:3415:22
11Norman ThulinTäby OK45:07+12:0515:33
12Per Lennart KarlssonJärfälla OK45:20+12:1815:37
13Claes WallenOK Roslagen46:09+13:0715:54
14Ingvar LarssonGustavsbergs OK48:09+15:0716:36
15Curt LindgrenOK Roslagen48:17+15:1516:38
16Stig LarssonLänna IF48:36+15:3416:45
17Olov JanssonHäverödals SK49:21+16:1917:01
18Lennart JanssonHäverödals SK49:34+16:3217:05
19Kristina ErikssonLänna IF50:28+17:2617:24
20Sören ErikssonLänna IF52:40+19:3818:09
21Lars RoosAttunda OK52:44+19:4218:11
22Kjell JanssonVäsby OK53:02+20:0018:17
23Göran BengtssonOK Österåker53:50+20:4818:33
24Lars-Olov AnderssonSigtuna OK57:07+24:0519:41
25Åke LinderothSundbybergs IK58:15+25:1320:05
26Lars-Erik LindellVäsby OK59:15+26:1320:25
27Björn ErikssonOK Roslagen1:02:21+29:1921:30
28Gunnel BalckIFK Lidingö SOK1:02:35+29:3321:34
29Göran GrimvallTäby OK1:03:05+30:0321:45
30Carl LangOK Österåker1:06:00+32:5822:45
31Sivert SöderbärgOK Roslagen1:06:17+33:1522:51
32Tage AbrahamssonRånäs OK1:07:56+34:5423:25
33Gunilla SchönningJärfälla OK1:10:07+37:0524:10
34Ingrid JarlebringVäsby OK1:13:53+40:5125:28
35Eva-Lena SvanströmTäby OK1:23:16+50:1428:42
36Ingvar OskarssonKlubblös1:29:13+56:1130:45

Mellan

3 800 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL35:559:27
2Leif NordlundLänna IF38:55+3:0010:14
3Lars WestinVallentuna-Össeby OL39:52+3:5710:29
4Anne-Chr SchunnessonAttunda OK40:33+4:3810:40
5Gerhard LilliestiernaOK Roslagen41:09+5:1410:49
6Jan GottfridssonNorbergs OK41:12+5:1710:50
7Kjell HolmbergOK Södertörn41:55+6:0011:01
8Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL42:03+6:0811:03
9Per-Johan JanssonLänna IF42:25+6:3011:09
10Torsten PetterssonLånghundra IF43:14+7:1911:22
11Leif BergSigtuna OK44:13+8:1811:38
12Eva ElnerudSigtuna OK44:34+8:3911:43
13Leif WallenbroVäsby OK45:36+9:4112:00
14Bengt FribergJärfälla OK46:03+10:0812:07
15Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF46:12+10:1712:09
16Stellan FehrnströmEnebybergs IF46:43+10:4812:17
17Per-Åke HolmSigtuna OK46:48+10:5312:18
18Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL46:53+10:5812:20
19Martyn PassmoreSigtuna OK47:59+12:0412:37
20Kerstin RosengrenAttunda OK48:21+12:2612:43
21Per-Åke CarlenstamVäsby OK48:30+12:3512:45
22Tommy HöglundLånghundra IF49:31+13:3613:01
23Leif LundquistEnebybergs IF50:15+14:2013:13
24Leif NordinAttunda OK51:33+15:3813:33
25Thord RådbergOK Roslagen52:01+16:0613:41
26Gunnar KvarnerudLänna IF52:55+17:0013:55
27Birgitta KlangLånghundra IF52:58+17:0313:56
28Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK53:16+17:2114:01
29Kurt AnderssonEnebybergs IF53:32+17:3714:05
30Bo WinanderJärfälla OK54:23+18:2814:18
31Leif HermundstadSnättringe SK56:56+21:0114:58 Ladda ner rutt i gpx-format
32Ove ForsbergTurebergs IF SOK57:37+21:4215:09
33Marita BergSigtuna OK58:13+22:1815:19
34Kjell BergmanStigfinnarna1:01:53+25:5816:17
35Ann SjöbergEnebybergs IF1:02:41+26:4616:29
36Gertrud VilhelmssonStigfinnarna1:04:18+28:2316:55
37Jan ÅhlénOK Österåker1:36:47+1:00:5225:28
38Marianne ÅhlénOK Österåker1:37:16+1:01:2125:35

Lång

4 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard EkmanOK Roslagen35:437:17
2Johan LindqvistTäby OK36:10+0:277:22
3Mikael GottfridssonSala OK51:20+15:3710:28
4Leif ÅkerblomOK Österåker51:45+16:0210:33
5Eddie BjärrenholtRånäs OK53:09+17:2610:50
6Bo DavidssonSolna OK56:52+21:0911:36
7Per-Johan VikforsOK Österåker56:53+21:1011:36
8Lars BoudrieVäsby OK57:04+21:2111:38
9Anders LindgrenVallentuna-Össeby OL1:02:53+27:1012:49
10Anders LundbergOK Roslagen1:13:38+37:5515:01
11Kurt MaxéSundbybergs IK1:28:24+52:4118:02

Ultrakort

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conny OlssonHäverödals SK33:58
2Ragnar AnderssonHäverödals SK42:55+8:57
3Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF49:37+15:39
4Yvonne RoosAttunda OK1:04:56+30:58
Sven ErikssonOK Roslagenutgått
Alf PerssonOK Österåkerutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser