Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kils nattpatrull

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kils nattpatrull
Arrangörsorganisation: Kils OK
Datum: tisdag 16 oktober 2018

Öppen Vit

24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Malte GranefeltOK Tyr19:36
1Olle GranefeltOK Tyr19:36
3Ida HäggqvistKils OK29:26+9:50
4Tilda KindlundOK Tyr29:28+9:52
5Irma EricssonOK Tyr30:08+10:32
6Vilma JonssonOK Tyr30:09+10:33
7Alrik WikströmOK Tyr36:16+16:40
8Vincent LjungbergOK Tyr36:17+16:41
9Emmelie SvenssonKils OK44:24+24:48
9Emmelie SvenssonKils OK44:24+24:48
11Melker CederOK Tyr45:06+25:30
12Erik CederOK Tyr45:07+25:31
13Mira SvenssonKils OK51:14+31:38
14Mira SvenssonKils OK51:15+31:39
15Alva InelindKils OK52:25+32:49
16Evelina BönströmKils OK52:27+32:51
17Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK53:04+33:28
18Nova GynnemoLustens OK53:05+33:29
19Gustav Osbrink NilssonKils OK1:00:44+41:08
19Gustav Osbrink NilssonKils OK1:00:44+41:08
21Erik EdelkransOK Tyr1:01:01+41:25
22Martin EdelkransOK Tyr1:01:29+41:53
23Ola ÖsterlingOK Tyr1:06:05+46:29
23Ola ÖsterlingOK Tyr1:06:05+46:29

Öppen Gul

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Joel HolmgårdKils OK40:07
1Henry NordströmKils OK40:07
3Izabella LjungbergOK Tyr41:01+0:54
4Ivar WikströmOK Tyr41:05+0:58
5Hugo StåhlOK Tyr54:36+14:29
5Magnus StåhlOK Tyr54:36+14:29
7Arvid EngströmOK Tyr1:02:08+22:01
7Martin EngströmOK Tyr1:02:08+22:01
9Johannes IsakssonOK Tyr1:02:55+22:48
10Adam StråleOK Tyr1:03:01+22:54
11Sara Storm-AnderssonOK Tyr1:20:00+39:53
12Linnea BjörklundOK Tyr1:20:01+39:54
13Axel LindOK Tyr1:26:21+46:14
13Axel LindOK Tyr1:26:21+46:14

Öppen Orange

32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Cornelia KindlundOK Tyr46:53
2Johanna KindlundOK Tyr46:54
3Oscar AnderssonOK Tyr54:24+7:30
4Malin JonssonOK Tyr54:27+7:34
5Amanda AlfredssonOK Tyr1:00:16+13:22
5Emma AlfredssonOK Tyr1:00:16+13:23
7Danilo MobergOK Tyr1:00:21+13:28
8Isak HolmgårdKils OK1:00:22+13:28
9Milla ForkéusOK Tyr1:00:58+14:04
10Linn AnderssonOK Tyr1:00:59+14:06
11Julia ForsgrenOK Tyr1:04:39+17:46
11Lina UllerKils OK1:04:39+17:45
13Tuva HenrikssonOK Tyr1:07:30+20:36
14Johan HenrikssonOK Tyr1:07:32+20:39
15Maria ErikssonOK Tyr1:09:38+22:44
15Jenny NilssonOK Tyr1:09:38+22:45
17Rebecka WestlundKils OK1:10:14+23:21
18Anders WestlundKils OK1:10:19+23:25
19Hugo EkströmOK Tyr1:17:48+30:55
20Anton JonssonOK Tyr1:17:49+30:55
21Johanna AlfredssonOK Tyr1:21:03+34:10
22Mikael AlfredssonOK Tyr1:21:04+34:10
23Kristina KlingnéusIK Vikings OK1:22:23+35:29
23Thea SvenssonIK Vikings OK1:22:23+35:30
25Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK1:22:36+35:42
25Tanja DalheimerIK Vikings OK1:22:36+35:43
27Maud MossbergOK Järnbärarna2:04:51+1:17:57
28Håkan MossbergOK Järnbärarna2:04:53+1:18:00
Elin BomanSkattkärrs SOKej godkänd
Lison BourdeauOK Tyrutgått
Ann-Sofie HultsvedOK Tyrutgått
Markus HultsvedOK Tyrutgått

Öppen Violett

18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elin LundgrenOK Tyr46:24
2Lars-Håkan BengtssonOK Tyr46:25
3Fredrik HaneOK Tyr47:29+1:05
3Mattias HaneOK Tyr47:29+1:04
5Jonas BergenfurSkattkärrs SOK51:05+4:40
6Mats BergenfurIK Vikings OK51:06+4:42
7Thomas HollowellOK Tyr1:00:32+14:07
7Tone HollowellOK Tyr1:00:32+14:08
9Anna Weckner WestlundOK Tyr1:03:27+17:03
9Sixten WestlundOK Tyr1:03:27+17:02
11Anna UllerKils OK1:04:50+18:26
12Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr1:04:52+18:27
13Lina RööhsSkattkärrs SOK1:12:00+25:36
14Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:12:01+25:36
15Mats KensbyOK Tyr1:15:17+28:52
16Ingrid KensbyOK Tyr1:15:18+28:54
17Martin LjungbergOK Tyr1:16:12+29:47
18Mattias PerssonOK Tyr1:16:13+29:49
Håkan BlomkvistSkattkärrs SOKej start
Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser