Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-klubbsmatch no 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-klubbsmatch no 4
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: lördag 29 september 2018

Nivå 1 flickor

2 130 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hedvig SundbergOK Måsen33:36+13:3215:46
Hedvig DavidssonNyköpings OK32:26+12:2215:13
Elise ThedvallTrosabygdens OK33:00+12:5615:29
Elsa LindqvistOK Måsen20:049:25
Hanna KarlssonOK Hällen36:54+16:5017:19
Vera SundbergOK Måsen34:19+14:1516:06
Astrid HamiltonNyköpings OK31:10+11:0614:37
Märta StraussNyköpings OK43:12+23:0820:16
Vilma LjungwaldOK Måsen43:13+23:0920:17
Alicia HögforsTrosabygdens OK34:21+14:1716:07
Elvy EkbergOK Måsen1:17:34+57:3036:24
Siri SpångNyköpings OK22:29+2:2510:33
Ingalisa ÖbergOK Hällen48:17+28:1322:40
Vera von BerensTrosabygdens OK47:54+27:5022:29
Maja DahlgrenNyköpings OK37:12+17:0817:27
Alice AbrahamssonOK Måsen47:16+27:1222:11
Agnes HolstOK Måsen56:19+36:1526:26
Iris KällströmerNyköpings OKej start

Nivå 1 pojkar

2 130 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Love Andersson CarlénOK Måsen32:35+13:0415:17
Erik JohanssonOK Måsen31:12+11:4114:38
Svante GustafssonOK Måsen30:12+10:4114:10
Albin JohanssonOK Hällen40:10+20:3918:51
Arvid LjungwaldOK Måsen40:16+20:4518:54
Harald HamiltonNyköpings OK56:51+37:2026:41
Axel GustafssonNyköpings OK29:13+9:4213:43
Lukas ÖbergOK Hällen26:11+6:4012:17
Algot StenssonNyköpings OK27:49+8:1813:03
Milo BruzellTrosabygdens OK41:32+22:0119:29
Vilgot WestlinNyköpings OK50:52+31:2123:52
Gunnar VibergOK Måsen32:37+13:0615:18
Axel StridTrosabygdens OK31:48+12:1714:55
Loke ZeinowOK Hällen46:50+27:1921:59
Sebastian LejonedNyköpings OK36:20+16:4917:03 Ladda ner rutt i gpx-format
Ludvig HolmgrenOK Måsen45:22+25:5121:17
Teodor BjerkeNyköpings OK34:30+14:5916:11
Teo KlefbohmOK Måsen43:42+24:1120:30
Ivar StridTrosabygdens OK1:17:00+57:2936:09
Ludwig TengkvistTrosabygdens OK1:17:36+58:0536:25
Filip KarlssonOK Måsen31:33+12:0214:48
Theodor WestlinNyköpings OK24:08+4:3711:19
Elias ÖbergOK Hällen19:319:09
Algot LindstenNyköpings OK25:44+6:1312:04
Theo AleniusNyköpings OK24:29+4:5811:29
Dexter JohanssonOK Måsenej start

Nivå 2 flickor

2 530 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina PeterssonNyköpings OK42:4616:54
2My TullbergNyköpings OK46:57+4:1118:33
3Vilia Andersson CarlénOK Måsen48:45+5:5919:16
4Olivia ThorburnOK Måsen53:38+10:5221:11
5Tuva Karlsson SandbergOK Hällen57:09+14:2322:35
6Edith von BerensTrosabygdens OK1:01:11+18:2524:10
7Elma StraussNyköpings OK1:04:56+22:1025:39
Novella ValenciaNyköpings OKej godkänd
Anna FribergNyköpings OKej godkänd

Nivå 2 pojkar

2 780 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot HellstenNyköpings OK29:0310:26
2Victor PalmqvistNyköpings OK35:14+6:1112:40
3Emil ÖbergOK Hällen35:48+6:4512:52
4Sixten NordinOK Hällen36:34+7:3113:09
5August HedinNyköpings OK38:06+9:0313:42
6Melker ClashammarNyköpings OK38:50+9:4713:58
7Gustav HjelmOK Måsen39:55+10:5214:21
8Melvin JohanssonOK Hällen41:28+12:2514:54
9Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK42:57+13:5415:26
10Erik SvedlindOK Hällen43:22+14:1915:35
11Jonathan PeterssonNyköpings OK44:04+15:0115:51
12Ville MellwordNyköpings OK44:58+15:5516:10
13Erik EkbergOK Måsen48:24+19:2117:24
14Wilmer ThedvallTrosabygdens OK49:59+20:5617:58
15Tage LindstenNyköpings OK50:08+21:0518:02
16Gabriel GöranssonOK Måsen52:04+23:0118:43
17Elvis UdinNyköpings OK52:13+23:1018:46
18Axel ThorburnOK Måsen57:29+28:2620:40
19Arvid HenleyTrosabygdens OK1:01:51+32:4822:14
20Lukas KaragiannisTrosabygdens OK1:02:03+33:0022:19
21Axel HolstOK Måsen1:15:23+46:2027:06
Leon ÅmanOK Måsenej start
Charlie AlesandNyköpings OKej start
Elliot ÅmanOK Måsenej start
Oscar SvenssonNyköpings OKej start
Alfons StenilsOK Hällenej start

Nivå 3 flickor

2 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa GuttkeNyköpings OK25:518:54
2Adele PalmqvistNyköpings OK28:20+2:299:46
3Elvira LindstenNyköpings OK31:17+5:2610:47
4Miriam GustafssonNyköpings OK32:16+6:2511:07
5Elsa JohanssonOK Måsen33:14+7:2311:27
6Molly EliassonNyköpings OK42:12+16:2114:33

Nivå 3 pojkar

3 220 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders PeterssonNyköpings OK33:5210:31
2Valdemar HamiltonNyköpings OK35:57+2:0511:09
3Rasmus ÖbergOK Hällen38:03+4:1111:49
4Leo ÖrnebroOK Måsen42:00+8:0813:02
5Hampus HolmgrenOK Måsen43:28+9:3613:29
6Isac LidehnNyköpings OK45:02+11:1013:59
7Tryggve StraussNyköpings OK45:49+11:5714:13
8Ludvig HedinNyköpings OK47:05+13:1314:37
9Theo Lund RüdénNyköpings OK49:55+16:0315:30
10August JacobsenOK Måsen56:24+22:3217:30
11Casper Andersson CarlénOK Måsen58:23+24:3118:07
12Axel Björnberg FärdigNyköpings OK58:54+25:0218:17
13Valter HedinNyköpings OK1:03:10+29:1819:37
Neo BergNyköpings OKej godkänd
Jonah StenilsOK Hällenej start
Filip BerghNyköpings OKej start

Nivå 4 flickor

3 590 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovis HellstenNyköpings OK39:1410:55
2Hanna AnängenNyköpings OK41:13+1:5911:28
3Katja GustafssonNyköpings OK44:51+5:3712:29
4Meja AleniusNyköpings OK45:24+6:1012:38
5Tindra EkholmOK Måsen52:17+13:0314:33
6Vilma JohanssonOK Hällen1:23:45+44:3123:19
Ylva LidehnNyköpings OKej godkänd
Wilma HögbergOK Måsenej start
Cajsa AleniusNyköpings OKej start

Nivå 4 pojkar

3 830 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian SjöqvistOK Måsen39:1910:15
2Arvid LindqvistOK Måsen43:17+3:5811:18
3Wilhelm TengrothOK Måsen44:17+4:5811:33
4Victor JacobsenOK Måsen45:24+6:0511:51
5Oscar EkenborgNyköpings OK45:31+6:1211:53
6Melker BerggrenNyköpings OK46:53+7:3412:14
7Emil BrunbergNyköpings OK48:50+9:3112:45
8Emil ClashammarNyköpings OK52:19+13:0013:39
9Emanuel ErikssonNyköpings OK53:35+14:1613:59
10William LindOK Måsen1:04:34+25:1516:51
11Isak SöderblomNyköpings OK1:22:21+43:0221:30
Albin StenssonNyköpings OKej start

Nivå 5 flickor

4 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice EkNyköpings OK43:089:25
2Caroline GuttkeNyköpings OK43:58+0:509:35
3Elsa LinderOK Hällen50:48+7:4011:05
4Frida JardingNyköpings OK53:34+10:2611:41
5Ella StenilsOK Hällen57:21+14:1312:31
6Emma WesterlundNyköpings OK1:08:57+25:4915:03

Nivå 5 pojkar

5 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo KindbornOK Hällen36:066:54
2Kasper LagerströmNyköpings OK37:11+1:057:07
3Edvin HellstenNyköpings OK38:55+2:497:27
4Odin EkNyköpings OK41:22+5:167:55
5Isak AnängenNyköpings OK41:26+5:207:56
6Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen41:34+5:287:57
7Axel LindgrenNyköpings OK41:51+5:458:01
8Sven SjöqvistOK Måsen47:34+11:289:06
9Anton BörjessonOK Måsen52:12+16:0610:00
10Andreas HolmqvistNyköpings OK52:26+16:2010:02
11Gustav NorbergOK Hällen1:13:05+36:5914:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser