Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteranträning-O Gbg

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranträning-O Gbg
Arrangörsorganisation: IK Uven
Datum: torsdag 15 november 2018

Mellan

3 070 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kent ErikssonLerums SOK37:15
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna39:02+1:47
3Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb41:40+4:25
4Solveig HedenblomSjövalla FK43:34+6:19
5Roger AnderssonSävedalens AIK45:44+8:29
6Åke GatelidOK Skogshjortarna46:08+8:53
7Bertil JohanssonOK Skogshjortarna46:14+8:59
8Ulla LindheIK Stern47:40+10:25
9Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK48:00+10:45
10Göte NatanaelssonLjungskile FK51:28+14:13
11My EngströmLerums SOK53:05+15:50
12Kurt EkbergOK Orinto56:51+19:36
13Ingrid HermanssonIK Ymer56:57+19:42
14Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK57:19+20:04
15Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK58:43+21:28
16Göran RubendahlOK Skogshjortarna59:37+22:22
17Eva IsakssonOK Skogshjortarna1:00:32+23:17
18Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK1:00:45+23:30
19Mats EricssonOK Skogshjortarna1:00:47+23:32
20Britt RangertIK Ymer1:01:09+23:54
21Ann-Christine BorgFrölunda OL1:02:08+24:53
22Kurt-Åke KarlssonSjövalla FK1:04:07+26:52
23Anders SternöTolered-Utby Ol-klubb1:04:14+26:59
24Mariann KjellbergBredareds IF1:04:55+27:40
25Kurt FredrixonOK Skogshjortarna1:05:55+28:40
26Bertil HermanssonStenungsunds OK1:06:46+29:31
27Lennart KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:10:49+33:34
28Conny VernerssonOK Orinto1:13:01+35:46
29Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:13:12+35:57
30Lars-Erik SällOK Alehof1:13:20+36:05
31Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:16:35+39:20
32Eva AlsinIK Ymer1:20:27+43:12
33Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK1:21:13+43:58
34Lotta BörjessonSävedalens AIK1:23:51+46:36
35Per LjungbergOK Alehof1:25:07+47:52
36Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:32:47+55:32
Gösta MalmerIF Marin Västej godkänd
Barbro AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Stig-Ove TollIK Sternej godkänd
Elisabet HemlinIK Uvenutgått
Henrik CarlssonIK Uvenutgått
Ulf PalmérUlricehamns OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser