Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteranträning-O Gbg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranträning-O Gbg
Arrangörsorganisation: IK Uven
Datum: torsdag 15 november 2018

Kort

2 010 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland BrandshageSävedalens AIK32:1716:03
2Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK34:44+2:2717:16
3Göran LefflerLerums SOK46:16+13:5923:01
4Gösta CederinGöteborg-Majorna OK46:37+14:2023:11
5Barbro BörjessonOK Skogshjortarna46:45+14:2823:15
6Claes SöderströmOK Skogshjortarna49:35+17:1824:40
7Tomas StåhleOK Orinto50:23+18:0625:03
8Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna51:01+18:4425:22
9Barbro VallinKungälvs OK51:17+19:0025:30
10Percy KarlssonSävedalens AIK52:27+20:1026:05
11Marianne GrahnGöteborgs SK1:00:24+28:0730:02
12Berit BobergIF Rigor1:33:51+1:01:3446:41
Gullveig SöderströmOK Skogshjortarnaej godkänd

Mellan

3 070 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent ErikssonLerums SOK37:1512:08
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna39:02+1:4712:42
3Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb41:40+4:2513:34
4Solveig HedenblomSjövalla FK43:34+6:1914:11
5Roger AnderssonSävedalens AIK45:44+8:2914:53
6Åke GatelidOK Skogshjortarna46:08+8:5315:01
7Bertil JohanssonOK Skogshjortarna46:14+8:5915:03
8Ulla LindheIK Stern47:40+10:2515:31
9Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK48:00+10:4515:38
10Göte NatanaelssonLjungskile FK51:28+14:1316:45
11My EngströmLerums SOK53:05+15:5017:17
12Kurt EkbergOK Orinto56:51+19:3618:31
13Ingrid HermanssonIK Ymer56:57+19:4218:33
14Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK57:19+20:0418:40
15Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK58:43+21:2819:07
16Göran RubendahlOK Skogshjortarna59:37+22:2219:25
17Eva IsakssonOK Skogshjortarna1:00:32+23:1719:43
18Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK1:00:45+23:3019:47
19Mats EricssonOK Skogshjortarna1:00:47+23:3219:47
20Britt RangertIK Ymer1:01:09+23:5419:55
21Ann-Christine BorgFrölunda OL1:02:08+24:5320:14
22Kurt-Åke KarlssonSjövalla FK1:04:07+26:5220:53
23Anders SternöTolered-Utby Ol-klubb1:04:14+26:5920:55
24Mariann KjellbergBredareds IF1:04:55+27:4021:08
25Kurt FredrixonOK Skogshjortarna1:05:55+28:4021:28
26Bertil HermanssonStenungsunds OK1:06:46+29:3121:44
27Lennart KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:10:49+33:3423:04
28Conny VernerssonOK Orinto1:13:01+35:4623:47
29Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:13:12+35:5723:50
30Lars-Erik SällOK Alehof1:13:20+36:0523:53
31Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:16:35+39:2024:56
32Eva AlsinIK Ymer1:20:27+43:1226:12
33Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK1:21:13+43:5826:27
34Lotta BörjessonSävedalens AIK1:23:51+46:3627:18
35Per LjungbergOK Alehof1:25:07+47:5227:43
36Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:32:47+55:3230:13
Gösta MalmerIF Marin Västej godkänd
Barbro AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Stig-Ove TollIK Sternej godkänd
Elisabet HemlinIK Uvenutgått
Henrik CarlssonIK Uvenutgått
Ulf PalmérUlricehamns OKutgått

Lång

4 090 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK37:049:03
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK40:37+3:339:55
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto42:52+5:4810:28
4Kalle JohanssonOK Skogshjortarna44:17+7:1310:49
5Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF46:34+9:3011:23
6Bo KarlssonLjungskile FK50:39+13:3512:23
7Henrik HvoslefIK Stern51:37+14:3312:37
8Lars JohanssonOK Skogshjortarna53:03+15:5912:58
9Anders BerglundOK Skogshjortarna54:28+17:2413:19
10Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb54:55+17:5113:25
11Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK55:40+18:3613:36
12Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna57:31+20:2714:03
13Torbjörn WikströmOK Orinto57:51+20:4714:08
14Ted LiivrandOK Skogshjortarna58:42+21:3814:21
15Lennart HermanssonStångenäs AIS59:22+22:1814:30
16Clyde PerssonLjungskile FK59:28+22:2414:32
17Anders KumlinIK Ymer1:00:01+22:5714:40
18Mats KågesonGöteborg-Majorna OK1:00:33+23:2914:48
19Lennart AlmströmIK Stern1:00:52+23:4814:52
20Kjell BengtssonSävedalens AIK1:01:19+24:1514:59
21Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb1:02:46+25:4215:20
22Bo W LarssonVäxjö OK1:06:03+28:5916:08
23Gunnar BejbomUddevalla OK1:06:32+29:2816:16
24Hans CarlstedtSävedalens AIK1:06:38+29:3416:17
25Kjell JeppsonIF Rigor1:07:38+30:3416:32
26Anders MohlinIK Stern1:08:15+31:1116:41
27Nisse KarlssonSävedalens AIK1:10:15+33:1117:10
Jukka RankanenSjövalla FKej godkänd
Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SKej godkänd

Stigbana

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lillemor HallinOK Landehof42:2222:17
2Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna44:29+2:0723:24
3Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK48:40+6:1825:36
4Magnar ErvikIK Stern1:27:59+45:3746:18
Rune JungbjerGöteborgs SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser