Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna-träning / NOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna-träning / NOK
Arrangörsorganisation: NAIS Orienteringsklubb
Datum: tisdag 18 september 2018

Bana A

5 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robbin KantarpÄrla IF37:066:16
2Fredrik EngmanOK Denseln53:21+16:159:01
3Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb55:09+18:039:19
4Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb55:49+18:439:26
5Simon NybergNAIS Orienteringsklubb55:51+18:459:27
6Jonas WestinNAIS Orienteringsklubb1:00:23+23:1710:13
Kristian AlgersSkogspojkarnas OKej godkänd

Bana B

4 850 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per KempeOK Denseln39:068:03
2Emma KantarpÄrla IF40:12+1:068:17
3Hans PerssonOK Kolmården40:16+1:108:18
4Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping44:10+5:049:06
5Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb45:05+5:599:17
6Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping47:19+8:139:45
7Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK51:15+12:0910:34
8Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb51:48+12:4210:40
9Dag JehrlanderTjalve IF Norrköping52:40+13:3410:51
10Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb52:52+13:4610:54
11Niclas KinnanderMatteus SI55:04+15:5811:21
12Lars HörnströmKlubblös57:04+17:5811:45
13Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb1:07:59+28:5314:01
Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubbej start

Bana C

3 320 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping26:027:50
2Sofia TunessonSkogspojkarnas OK26:03+0:017:50
3Ebba SkullmanLinköpings OK30:51+4:499:17
4Christer BroströmOK Denseln31:03+5:019:21
5Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb31:07+5:059:22
6Karl MollénOK Denseln31:38+5:369:31
7Lena MalmströmTjalve IF Norrköping31:42+5:409:32
8Runar AldénOK Kolmården31:45+5:439:33
9Pelle SkullmanLinköpings OK31:57+5:559:37
10Britt-Marie AldénOK Kolmården32:22+6:209:44
11Anna MartinNAIS Orienteringsklubb32:26+6:249:46
12Hugo JosefssonTjalve IF Norrköping33:33+7:3110:06
13Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping33:34+7:3210:06
14Markus MeyerMatteus SI33:35+7:3310:06
15Vincent DahmTjalve IF Norrköping33:37+7:3510:07
16Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping33:40+7:3810:08
16Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping33:40+7:3810:08
18Johan DahmTjalve IF Norrköping33:46+7:4410:10
19Sara AnderssonOK Denseln33:56+7:5410:13
20Magnus AnderssonOK Denseln40:51+14:4912:18
21Lars HammarströmOK Kolmården41:11+15:0912:24
22Lennart KjellgrenLjusdals OK42:46+16:4412:52
23Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb44:21+18:1913:21
24Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping46:22+20:2013:57
25Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping46:24+20:2213:58
26Alf MattssonOK Kolmården50:21+24:1915:09
27Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK52:45+26:4315:53
28Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK55:52+29:5016:49
29Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:01:19+35:1718:28
30Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:01:29+35:2718:31
31Tobias JanssonNAIS Orienteringsklubb1:08:21+42:1920:35
32Francesco SavaniSkogspojkarnas OK1:11:22+45:2021:29
Erik FredrikssonTjalve IF Norrköpingej godkänd
Axel JarlNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Airi NikkoOK Kolmårdenej godkänd
Stella RosengrenTjalve IF Norrköpingej godkänd
Klara ZimmermanTjalve IF Norrköpingej godkänd
Simon FlankegårdTjalve IF Norrköpingej start

Bana D

2 670 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköping31:3411:49
2Oskar ReuteråsTjalve IF Norrköping31:35+0:0111:49
3Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb33:59+2:2512:43
4Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping34:01+2:2712:44
5Lukas KantarpÄrla IF39:37+8:0314:50
6Markus KantarpÄrla IF41:30+9:5615:32
7Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb42:28+10:5415:54
8Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb50:29+18:5518:54
9Valentin WiganderNAIS Orienteringsklubb53:28+21:5420:01
10Timbastian BranderTjalve IF Norrköping3:33:58+3:02:241:20:08
11Disa WengelinNAIS Orienteringsklubb3:42:26+3:10:521:23:18
12Ylva WengelinNAIS Orienteringsklubb3:50:15+3:18:411:26:14
Edwin WedinNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Ylva-li JarlNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Alice ClassonNAIS Orienteringsklubbutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser