Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Köping-Kolsva OK KM Medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Köping-Kolsva OK KM Medel
Arrangörsorganisation: Köping-Kolsva OK
Datum: lördag 29 september 2018

D21

4 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina WelénKöping-Kolsva OK33:097:51
Charlotte EnarssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Malin WelénKöping-Kolsva OKej start

H21

5 160 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne SelkäläKöping-Kolsva OK37:427:18
2Johan CelanderKöping-Kolsva OK43:05+5:238:20
3Thomas LagesonKöping-Kolsva OK44:25+6:438:36
4Thomas EkKöping-Kolsva OK46:35+8:539:01
5Cristian LarssonKöping-Kolsva OK46:40+8:589:02
6Mattias LööfMariestads FK47:55+10:139:17 Ladda ner rutt i gpx-format
7Henrik SjöblomKöping-Kolsva OK1:09:49+32:0713:31
8Anders ErikssonKöping-Kolsva OK1:16:14+38:3214:46
Lars HolmströmKöping-Kolsva OKej godkänd
Joakim SandbergKöping-Kolsva OKej start

D16

3 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonna SandbergKöping-Kolsva OK51:5815:14

H12

2 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob SandbergKöping-Kolsva OK31:4412:09
2Ville SjöblomKöping-Kolsva OK39:35+7:5115:09

D10

2 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefin SandbergKöping-Kolsva OK33:0415:40

H10

2 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus EnarssonKöping-Kolsva OK23:3411:10
2Jonathan EnarssonKöping-Kolsva OK27:03+3:2912:49

D50

3 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK38:4411:21
2Helena HolmbergKöping-Kolsva OK44:06+5:2212:55

H50

3 890 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK40:1310:20
2Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK44:45+4:3211:30
3Göran WelénKöping-Kolsva OK45:23+5:1011:40
4Mats BirkestålKöping-Kolsva OK46:03+5:5011:50
5Mats LandquistKöping-Kolsva OK46:49+6:3612:02

H65

3 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK43:3512:46
2Leif WadmanKöping-Kolsva OK46:25+2:5013:36
Ola LindholmKöping-Kolsva OKej start

H70

3 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LindbergKöping-Kolsva OK34:5410:14
2Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK49:24+14:3014:29
3Lars FogelbergKöping-Kolsva OK50:02+15:0814:40

H75

3 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders WelénKöping-Kolsva OK52:5615:31
2Sune AhlinKöping-Kolsva OK1:09:35+16:3920:24

Öppen

3 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ZetterlundMariestads FK51:4515:10 Ladda ner rutt i gpx-format

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser