Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKOs 25-mannaträning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKOs 25-mannaträning
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: tisdag 18 september 2018

Mellan

3 730 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt NorrmanTrollhättans SOK33:539:05
2Kristina ÅhlundVänersborgs SK41:06+7:1311:01
3Katarina EnbomVänersborgs SK41:36+7:4311:09
4Britta SahlinVänersborgs SK44:18+10:2511:52
5Agnes ErikssonTrollhättans SOK45:39+11:4612:14
6Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna46:40+12:4712:30
7Karin LaurellOK Flundrehof49:12+15:1913:11
8Rebecka RundbladFrämmestads IK52:43+18:5014:07
Peter LarssonTrollhättans SOKej godkänd
Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarnaej start
Peter StrömdahlOK Skogsvargarnaej start

Kort Svår

2 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel HogedalVänersborgs SK28:2612:38
2Alvin RösehagVänersborgs SK30:03+1:3713:21
3Vilgot ÅhlundVänersborgs SK30:59+2:3313:46
4Johannes AnderssonVänersborgs SK31:05+2:3913:48
5Berkley StaggOK Skogsvargarna34:17+5:5115:14
Tuva JohanssonFrämmestads IKej godkänd

Lätta

2 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte AnderssonTrollhättans SOK27:3112:33
2Malte ZijpVänersborgs SK39:08+11:3717:52
3Klara GustafssonFrämmestads IK40:44+13:1318:35
4Lina Adamsson AndréassonFrämmestads IK43:20+15:4919:47
5Amie WahllöfFrämmestads IK44:41+17:1020:24
Elvira ÅhlundVänersborgs SKej godkänd

Långa Gemensam

5 980 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus KristianssonTrollhättans SOK38:026:21
2Hugo MandingerTrollhättans SOK38:09+0:076:22
2Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad38:09+0:076:22
4Joar TryggöTrollhättans SOK38:40+0:386:27
5Tommy AnderssonVänersborgs SK38:57+0:556:30
6Björn KristianssonTrollhättans SOK44:19+6:177:24
7Martin SchagerlindTrollhättans SOK45:09+7:077:33
8David AlménTrollhättans SOK45:11+7:097:33
9Tobias MattssonTrollhättans SOK46:08+8:067:42
10Robert EnbomVänersborgs SK46:56+8:547:50
11Eric BerlinTrollhättans SOK47:18+9:167:54
12Elvira BjörklundTrollhättans SOK50:23+12:218:25
13Andreas LindahlFrämmestads IK58:44+20:429:49
14Moa ErikssonTrollhättans SOK59:22+21:209:55
15Ida JohanssonFrämmestads IK59:35+21:339:57
16Ronja AnderssonTrollhättans SOK1:02:34+24:3210:27
17Elin JohanssonFrämmestads IK1:09:21+31:1911:35
Olle MelénTrollhättans SOKej godkänd

Mellan Gemensam

3 730 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny NymanVänersborgs SK30:368:12
2Peter WesterbergVänersborgs SK31:06+0:308:20
3Liam HogedalVänersborgs SK32:38+2:028:44
4Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna32:41+2:058:45
5Edvin OckbornTrollhättans SOK32:44+2:088:46
6Anders AxelssonOK Skogsvargarna33:13+2:378:54
7Johan ErikssonOK Skogsvargarna33:47+3:119:03
8Jacob ÖstermanVänersborgs SK33:58+3:229:06
9Martin MandingerTrollhättans SOK35:42+5:069:34
10Viggo AnderssonTrollhättans SOK47:03+16:2712:36
11Andreas JohanssonFrämmestads IK47:22+16:4612:41
12Thomas KarlssonFrämmestads IK47:51+17:1512:49
13Elsa MartanderTrollhättans SOK48:30+17:5413:00
14Anna JohanssonFrämmestads IK54:53+24:1714:42
Edvin LarssonVänersborgs SKej godkänd

Kort Svår Gemensam

2 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo EngbladFrämmestads IK30:3213:34
2Usman AfridiTrollhättans SOK32:31+1:5914:27
3Linn EnbomVänersborgs SK32:46+2:1414:33
4Andrea EnbomVänersborgs SK32:48+2:1614:34
Maja NymanVänersborgs SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser