Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mila Stockholm by Night, #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm by Night, #3
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: onsdag 16 januari 2019

Damer

5 825 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering51:258:49
2Helena KarlssonIFK Lidingö SOK52:10+0:458:57
3Rebecka HeinrupTullinge SK52:13+0:488:57
4Susen LöschÄrla IF56:15+4:509:39
5Louise BeechIK Hakarpspojkarna1:03:34+12:0910:54
6Hanna LagerbergOK Södertörn1:04:32+13:0711:04
7Sofia ForsgrenOK Skogsfalken1:05:08+13:4311:10
8Irina NybergAlfta-Ösa OK1:05:22+13:5711:13
9Vera RolfssonSkarpnäcks OL1:05:23+13:5811:13
10Amanda GranqvistOK Ravinen1:05:58+14:3311:19
11Josefine AnderssonTäby OK1:06:10+14:4511:21
12Annick MeisterOK Södertörn1:07:18+15:5311:33
13Frida HectorSnättringe SK1:07:19+15:5411:33
14Tova OlssonIK Hakarpspojkarna1:08:25+17:0011:44
15Johanna SundströmJärla Orientering1:10:48+19:2312:09
16Lovisa HambäckLånghundra IF1:11:17+19:5212:14
17Kristina TedhamreSnättringe SK1:16:18+24:5313:05
18Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK1:21:05+29:4013:55
19Gunilla KreissJärla Orientering1:23:04+31:3914:15
20Åsa SundströmJärla Orientering1:33:20+41:5516:01
21Matilda AhlquistJärla Orientering1:54:43+1:03:1819:41
Jenny HåkanssonOK Orionej godkänd
Matilda MartinssonFalkenbergs OKej godkänd
Katarina NorrbyOK Södertörnej godkänd
Caroline PigerreIFK Lidingö SOKej godkänd
Elin RahmqvistIFK Lidingö SOKej godkänd
Sara SjökvistJärla Orienteringej godkänd
Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Lisa AnderssonÄrla IFej start
Anna BachmanIFK Lidingö SOKej start
Julia DavidssonÄrla IFej start
Moa KjellstrandCentrum OKej start
Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOKej start
Emma LindgrenVisborgs OKej start
Linda LönnebergTäby OKej start
Hilda MattssonJärla Orienteringej start
Elin PramlidOK Klemmingenej start
Lisa RönnolsOK Linnéej start
Lisa ÖsterlingOK Södertörnej start

Herrar

8 675 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LjungemyrOK Kolmården53:546:12
2Simon HectorSnättringe SK56:23+2:296:29
3Emil AnderssonÄrla IF56:55+3:016:33
4Andreas HallIFK Lidingö SOK58:13+4:196:42
5Chamuel ZbindenJärla Orientering58:17+4:236:43
6David BejbomJärla Orientering59:14+5:206:49
7Timo MähönenIFK Lidingö SOK59:35+5:416:52
8Hector HainesIFK Lidingö SOK59:36+5:426:52
9Kalle BergmanOK Ravinen59:50+5:566:53
10Love BerzellOK Ravinen1:00:38+6:446:59
11Josef NordlundOK Linné1:00:56+7:027:01
12Oskar MalmbergIFK Umeå1:02:22+8:287:11
13Melker ForsbergKFUM Örebro OK1:05:06+11:127:30
14Edvin NilssonLånghundra IF1:05:09+11:157:30
15Göran ThimbergSöders-Tyresö1:05:59+12:057:36
16Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:06:29+12:357:39
17Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:06:30+12:367:39
18Johan CallebergSnättringe SK1:06:31+12:377:40
19Anton SilierJärfälla OK1:06:32+12:387:40
20Jonas KjällCentrum OK1:07:02+13:087:43
21Oskar EdvardssonJärfälla OK1:07:49+13:557:49
22Filip MöllerOK Södertörn1:08:05+14:117:50
23Oscar VångellÄrla IF1:11:44+17:508:16
24Thomas PetterssonAttunda OK1:15:31+21:378:42
25Nick BarrableOK Ravinen1:15:41+21:478:43
26Johan BernhardSnättringe SK1:16:33+22:398:49
27Urban SelanderSkarpnäcks OL1:16:34+22:408:49
28Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL1:16:42+22:488:50
29Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:18:27+24:339:02
30William GrunderJärfälla OK1:18:37+24:439:03
31John SolbreckLånghundra IF1:19:29+25:359:09
32Otto BalckTäby OK1:19:31+25:379:09
33Oskar NordmarkCentrum OK1:19:36+25:429:10
34Håkan RolfssonSkarpnäcks OL1:23:29+29:359:37
35Viktor AntonssonEksjö SOK1:25:26+31:329:50
36Patrik ÄppelgranSnättringe SK1:37:17+43:2311:12 Ladda ner rutt i gpx-format
37Fredric JohanssonSnättringe SK1:38:30+44:3611:21 Ladda ner rutt i gpx-format
38Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK1:57:05+1:03:1113:29
39Erik FroodeLostwater1:57:06+1:03:1213:29
40Allan EverumStockholm Multisport Klubb2:09:31+1:15:3714:55
41Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:25:56+1:32:0216:49
Markus AdolfssonTullinge SKej godkänd
Albin AnderssonOK Ravinenej godkänd
Harri AndréeJärla Orienteringej godkänd
Tomas LiljaSöders-Tyresöej godkänd
Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOKej godkänd
Jens RönnolsJärla Orienteringej godkänd
Niklas SvenssonJärfälla OKej godkänd
Karl EngesAttunda OKej start
Johan GibergSödertälje-Nykvarn OFej start
Manne HammarbergJärfälla OKej start
Victor ImarkTullinge SKej start
Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Henrik JonssonÄrla IFej start
Olle KallurOK Ravinenej start
Jesper LidmarSnättringe SKej start
Markus MartinelleSöders-Tyresöej start
Duncan RobertsonSvaide Roma SOKej start
Felix SpäthIFK Lidingö SOKej start

Pöbelina

4 250 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HatlenSnättringe SK57:3213:32
2Elin SundqvistTullinge SK57:52+0:2013:36
3Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL1:05:07+7:3515:19
4Sara MöllerOK Södertörn1:07:36+10:0415:54
5Cecilia HectorSnättringe SK1:07:49+10:1715:57
6Hedda RöstinOK Ravinen1:08:30+10:5816:07
7Agnes DambergIFK Lidingö SOK1:08:33+11:0116:07
8Lisa ThunellIFK Lidingö SOK1:08:48+11:1616:11
9Ella BroquistIFK Lidingö SOK1:08:51+11:1916:12
10Åsa BörjessonJärla Orientering1:08:52+11:2016:12
11Frida ArnessonSkarpnäcks OL1:09:08+11:3616:16
12Eva HagwallJärla Orientering1:09:30+11:5816:21
13Sussie TistadIFK Lidingö SOK1:15:40+18:0817:48
14Ann RollerJärfälla OK1:16:25+18:5317:58
15Louise NilssonJärfälla OK1:17:10+19:3818:09
16Tindra JonssonSkarpnäcks OL1:29:59+32:2721:10
17Stina BorängSnättringe SK1:30:27+32:5521:16
18Wilma JosefssonVäsby OK1:42:00+44:2824:00
Elin AhlströmIFK Enskedeej godkänd
Karin BjörklundIFK Enskedeej godkänd
Tilda DalekantIFK Enskedeej godkänd
Nayara GillsparrOK Österåkerej godkänd
Katarina HammasVäsby OKej godkänd
Ebba Lindgren HermanssonLunds OKej godkänd
Sofia LindhagenIFK Enskedeej godkänd
Sara HektorJärla Orienteringej start
Sara JonassonCentrum OKej start
Teija LeppinenIFK Lidingö SOKej start
Miia RollerJärfälla OKej start
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OKej start
Anna-Karin SundqvistTullinge SKej start
Elin WolgastSnättringe SKej start

Pöbel

6 175 m, 109 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas NordströmTullinge SK43:497:05
2Oskar SvenssonFinspångs SOK43:55+0:067:06
3Mattias KallhaugeSnättringe SK43:58+0:097:07
4Casper GidingKamrat och IF KIF44:27+0:387:11
5Fredrik AhnlénOK Hammaren45:34+1:457:22
6Anders HedmanSnättringe SK45:55+2:067:26
7Michael ReforsJärla Orientering45:58+2:097:26
8Tomas HolmbergCentrum OK46:00+2:117:26
9Isak GeliusSnättringe SK46:16+2:277:29
10Halvor Eid NielsenÄrla IF46:18+2:297:29
11Alexander NilssonGotlands Bro OK46:25+2:367:31
12John WolgastSnättringe SK46:30+2:417:31
13Peter AnderssonSöders-Tyresö46:36+2:477:32
14David HectorSnättringe SK47:42+3:537:43
15Simon BohmanRånäs OK49:09+5:207:57
16Joel BerringCentrum OK49:17+5:287:58
17Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK49:21+5:327:59
18Pär LiljaIFK Lidingö SOK49:58+6:098:05
19Hugo FlordalSnättringe SK51:24+7:358:19
20Wilhelm BergmanTullinge SK51:28+7:398:20
21Magnus RajanIFK Lidingö SOK51:32+7:438:20
22Robert PedersenJärfälla OK51:56+8:078:24
23Tobias KarlssonSnättringe SK51:58+8:098:24
24Nils EdvardssonJärfälla OK51:59+8:108:25
25Mats HainkeSnättringe SK52:00+8:118:25
26Erik MattssonJärla Orientering52:02+8:138:25
27Jonas ÖhmanVäsby OK52:03+8:148:25
28Jesper ÅkessonJärfälla OK52:13+8:248:27
29Linus RisplingCentrum OK52:39+8:508:31
30Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK53:07+9:188:36
31Piero SannicolòTullinge SK54:19+10:308:47
32Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL54:22+10:338:48 Ladda ner rutt i gpx-format
33Hans SundqvistTullinge SK54:27+10:388:49
34Filip LindqvistTäby OK54:28+10:398:49
35Melker PalmJärfälla OK54:30+10:418:49
36Per KallhaugeSnättringe SK54:31+10:428:49
37Peter LandénGustavsbergs OK54:33+10:448:50
38Mattias ÅgrenCentrum OK55:01+11:128:54
39Hugo LindskogOK Ravinen55:31+11:428:59
40Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK55:34+11:458:59
41Per DambergIFK Lidingö SOK55:35+11:469:00
42Ronny NordgrenSundbybergs IK55:37+11:489:00
43Jakob TedhamreSnättringe SK55:45+11:569:01
44Lars SegermanSkarpnäcks OL55:47+11:589:02
45Mats BernSnättringe SK55:57+12:089:03
46Peter RosénAlfta-Ösa OK56:01+12:129:04
47Jesper LagerbergOK Södertörn56:08+12:199:05
48Stig ThunellIFK Lidingö SOK56:18+12:299:07
49Pontus AxellIFK Enskede57:20+13:319:17
50Joel WallnerAttunda OK58:42+14:539:30
51Ola LagerströmAttunda OK58:44+14:559:30
52Jacob SvenssonSöders-Tyresö59:01+15:129:33
53Johan LidmarSnättringe SK1:00:08+16:199:44
54Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK1:00:11+16:229:44
55Kenneth JönssonTullinge SK1:00:18+16:299:45
56Elis Forsberg RundströmIFK Enskede1:00:21+16:329:46
57Per ForsbergIFK Enskede1:00:25+16:369:47
58Martin AhlströmIFK Enskede1:01:01+17:129:52
59Erik NorinSöders-Tyresö1:02:20+18:3110:05
60Erik BerggrenTullinge SK1:03:01+19:1210:12
61Justus ArenanderSkarpnäcks OL1:03:20+19:3110:15
62Frank SteinerJärfälla OK1:03:26+19:3710:16
63Thomas NybergAttunda OK1:05:34+21:4510:37
64Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:06:11+22:2210:43
65Janne NilssonCentrum OK1:06:14+22:2510:43
66Erik BovalliusJärfälla OK1:06:50+23:0110:49
67Daniel RejmentOK Linné1:08:31+24:4211:05
68Björn RegerSöders-Tyresö1:08:53+25:0411:09
69Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby1:09:28+25:3911:14
70Ola BovalliusJärfälla OK1:10:59+27:1011:29
71Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK1:11:51+28:0211:38
72Anders BjörklundIFK Enskede1:13:29+29:4011:54
73Hans LiwångIFK Lidingö SOK1:14:54+31:0512:07
74Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:16:05+32:1612:19
75Albin HainkeSnättringe SK1:17:19+33:3012:31
76Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:17:26+33:3712:32
77Jens WernerGustavsbergs OK1:19:45+35:5612:54
78Dennis NyqvistVäsby OK1:19:54+36:0512:56
79Jan StridhSkogsluffarnas OK1:19:55+36:0612:56
80Gustav BjörklundIFK Enskede1:20:01+36:1212:57
81Torbjörn GillsparrOK Österåker1:20:07+36:1812:58
82Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:20:38+36:4913:03
83Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:20:40+36:5113:03
84Mats LarssonIFK Enskede1:20:50+37:0113:05
85Bo LauriSnättringe SK1:22:22+38:3313:20
86Erik AnderssonOK Österåker1:22:40+38:5113:23
87Joakim OlssonVäsby OK1:23:03+39:1413:26
88Stefan NorinSöders-Tyresö1:24:57+41:0813:45
89Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:31:06+47:1714:45
Sven EdvardssonSundbybergs IKej godkänd
Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Åke FalkenströmSkogsluffarnas OKej godkänd
Michael GranqvistOK Ravinenej godkänd
Hampus HatlenSnättringe SKej godkänd
Daniel HelanderTullinge SKej godkänd
Emil HelanderTullinge SKej godkänd
Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOKej godkänd
Ted LagerströmAttunda OKej godkänd
Erik Lidström LauriSnättringe SKej godkänd
Johan LindqvistTäby OKej godkänd
Albin LindskogOK Ravinenej godkänd
Hans OlsénSundbybergs IKej godkänd
Love PalmgrenSkogsluffarnas OKej godkänd
Simon StridhSkogsluffarnas OKej godkänd
Fredric SunessonKlubblösej godkänd
Olle ThimbergSöders-Tyresöej godkänd
Per WesterlundSkogsluffarnas OKej godkänd
Erik WidingSkarpnäcks OLej godkänd
Joakim SkantzeSundbybergs IKej godkänd
Alexander AlnessLånghundra IFej start
Jesper AnderssonSnättringe SKej start
Martin BjurnerBromma-Vällingby SOKej start
Göran EklundSkarpnäcks OLej start
Nils EklöwOK Södertörnej start
Henrik FlordalKatrineholms OKej start
Per FranzénOK Södertörnej start
Jan GlevénJärla Orienteringej start
Göran HellgrenOK Södertörnej start
Henrik HellmanJärla Orienteringej start
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Jonas HolmgrenVästerbergslagens OLej start
Thomas JanssonOK Roslagenej start
Carl-Johan KrookSöders-Tyresöej start
Juha LoenbergSkarpnäcks OLej start
Arvid MyrbergerTullinge SKej start
Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OLej start
Fredrik NilssonLånghundra IFej start
Göran NilssonSnättringe SKej start
Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OLej start
Petter SkantzeIFK Lidingö SOKej start
Eskil WidehagSundbybergs IKej start
Per WolgastSnättringe SKej start
Staffan ÅkerblomOK Linnéej start
Max ÖsterbergGustavsbergs OKej start

Vilsna Själar

4 250 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars ForsstedtSöders-Tyresö1:00:4914:18
2Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK1:04:16+3:2715:07
3Anders KärrströmTullinge SK1:04:41+3:5215:13
4Lennart HävrénTullinge SK1:06:04+5:1515:32
5Matz LarssonGustavsbergs OK1:07:28+6:3915:52
6Anna BlomgrenTullinge SK1:08:17+7:2816:04
7Lars RönnolsTäby OK1:10:32+9:4316:35
8My RönnolsTäby OK1:12:30+11:4117:03
9Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK1:17:50+17:0118:18
Harald BauerIFK Lidingö SOKej godkänd
Torbjörn BergmanSnättringe SKej godkänd
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Gunnar LangsSkarpnäcks OLej godkänd
Anders RahmqvistIFK Lidingö SOKej godkänd
Lotta ValentinGustavsbergs OKej godkänd
Claes GustafssonOK Södertörnej start
Magnus HaraldssonGustavsbergs OKej start
Margareta HaraldssonGustavsbergs OKej start
Leif HermundstadSnättringe SKej start
Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OKej start
Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OKej start
Mikael SternJärla Orienteringej start
Per ÖhlundGustavsbergs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser