Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mila Stockholm by Night, #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm by Night, #4
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: onsdag 13 februari 2019

Damer

5 720 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara SjökvistJärla Orientering37:576:38
2Susen LöschÄrla IF38:30+0:336:43
3Irina NybergAlfta-Ösa OK41:26+3:297:14
4Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering43:06+5:097:32
5Amanda GranqvistOK Ravinen44:24+6:277:45
6Julia DavidssonÄrla IF45:07+7:107:53
7Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK45:17+7:207:55
8Annick MeisterOK Södertörn45:39+7:427:58
9Hanna LagerbergOK Södertörn46:04+8:078:03
10Vera RolfssonSkarpnäcks OL53:57+16:009:25
11Josefine AnderssonTäby OK54:08+16:119:27
12Ellinor ErikssonOK Tisaren54:38+16:419:33
13Gunilla KreissJärla Orientering1:01:01+23:0410:40
14Johanna SundströmJärla Orientering1:03:05+25:0811:01
Rebecka HeinrupTullinge SKej start
Matilda MartinssonFalkenbergs OKej start
Åsa SundströmJärla Orienteringej start

Herrar

8 420 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens RönnolsJärla Orientering48:205:44
2Axel GranqvistOK Ravinen50:01+1:415:56
3Oskar EdvardssonJärfälla OK50:07+1:475:57
4Johan GibergSödertälje-Nykvarn OF50:10+1:505:57
5Niklas CarlssonSundbybergs IK50:20+2:005:58
6Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF50:24+2:045:59
7Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK51:58+3:386:10
8Jesper LidmarSnättringe SK52:27+4:076:13
9Karl EngesAttunda OK54:24+6:046:27
10Mikael NilssonSnättringe SK55:24+7:046:34
11Olle KallurOK Ravinen55:35+7:156:36
12Marcus SteneboAttunda OK56:35+8:156:43
13Göran ThimbergSöders-Tyresö56:37+8:176:43
14Erik LindgrenOK Tisaren56:42+8:226:44
15Victor ImarkTullinge SK56:45+8:256:44
16William GrunderJärfälla OK56:51+8:316:45
17Oskar MalmbergIFK Umeå57:04+8:446:46
18Nick BarrableOK Ravinen58:09+9:496:54
19Anton SundgrenLånghundra IF58:26+10:066:56
20Otto BalckTäby OK58:58+10:387:00
21Stefan Svensson GeliusSnättringe SK59:41+11:217:05
22Aske JepsenSøllerød OK1:01:11+12:517:15
23Erik FroodeKlubblös1:02:23+14:037:24
24Johan BernhardSnättringe SK1:02:44+14:247:27
25Martin BellanderGustavsbergs OK1:03:33+15:137:32
26Sergiu FalaOK Ravinen1:04:34+16:147:40
27Oskar NordmarkCentrum OK1:06:14+17:547:51
28Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:07:07+18:477:58
29Samuel LindénAttunda OK1:07:11+18:517:58
30Fredric JohanssonSnättringe SK1:12:19+23:598:35 Ladda ner rutt i gpx-format
31Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL1:13:39+25:198:44
32Robert PedersenJärfälla OK1:15:58+27:389:01
33Håkan RolfssonSkarpnäcks OL1:23:22+35:029:54
34Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK1:26:15+37:5510:14
Anton SilierJärfälla OKej godkänd
Per WesterlundSkogsluffarnas OKej godkänd
Markus AdolfssonTullinge SKej start
David BejbomJärla Orienteringej start
Gustav BergmanOK Ravinenej start
Kalle BergmanOK Ravinenej start
Love BerzellOK Ravinenej start
Manne HammarbergJärfälla OKej start
Johan HöijOK Linnéej start
Emil LjungemyrOK Kolmårdenej start
Halvor Eid NielsenÄrla IFej start
Edvin NilssonLånghundra IFej start
Duncan RobertsonSvaide Roma SOKej start
Urban SelanderSkarpnäcks OLej start
John SolbreckLånghundra IFej start
Niklas SvenssonJärfälla OKej start

Pöbelina

4 130 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida HänströmTäby OK35:548:41
2Thea Nordin AbajiEksjö SOK35:58+0:048:42
3Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL36:16+0:228:46
4Ida HofstedtTäby OK39:18+3:249:30
5Linda NordinEksjö SOK40:26+4:329:47
6Åsa BörjessonJärla Orientering40:45+4:519:52
7Elin SundqvistTullinge SK41:31+5:3710:03
8Lisa ThunellIFK Lidingö SOK41:50+5:5610:07
9Elin AhlströmIFK Enskede43:07+7:1310:26
10Karin HagwallLunds OK43:08+7:1410:26
11Maria PereverzinaHertfordshire Orienteering Club HH43:19+7:2510:29
12Louise NilssonJärfälla OK43:31+7:3710:32
13Frida ArnessonSkarpnäcks OL43:47+7:5310:36
14Sara JonassonCentrum OK43:51+7:5710:37
15Ann RollerJärfälla OK43:54+8:0010:37
16Linn De BoussardIFK Enskede43:59+8:0510:38
17Eva HagwallJärla Orientering44:23+8:2910:44
18Elin RahmqvistIFK Lidingö SOK44:44+8:5010:49
19Carin KihlströmTäby OK45:30+9:3611:01
20Caroline WestbomOK Österåker46:28+10:3411:15
21Stina BorängSnättringe SK48:26+12:3211:43
22Nayara GillsparrOK Österåker49:19+13:2511:56
23Elin WolgastSnättringe SK54:19+18:2513:09
24Åsa LindhSundbybergs IK59:32+23:3814:24
25Tilda DalekantIFK Enskede1:04:24+28:3015:35
26Karin BjörklundIFK Enskede1:09:39+33:4516:51
27Sofia LindhagenIFK Enskede1:32:25+56:3122:22
28Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:33:31+57:3722:38
Nadja RutzSundbybergs IKej godkänd
Hedda RöstinOK Ravinenej godkänd
Miia RollerJärfälla OKej start

Pöbel

5 720 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak GeliusSnättringe SK39:006:49
2Nils EdvardssonJärfälla OK40:05+1:057:00
3Mattias KallhaugeSnättringe SK40:06+1:067:00
4Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK42:56+3:567:30
5Andreas LundstenCentrum OK43:07+4:077:32
6Tobias KarlssonSnättringe SK44:33+5:337:47
7Jonas GidingVallentuna-Össeby OL45:13+6:137:54
8Olle ThimbergSöders-Tyresö45:15+6:157:54
9Patric De BoussardIFK Enskede45:25+6:257:56
10Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK45:40+6:407:59
10Eskil WidehagSundbybergs IK45:40+6:407:59
12Hugo FlordalSnättringe SK45:43+6:437:59
13Mats HainkeSnättringe SK46:02+7:028:02
14Jesper AnderssonSnättringe SK46:24+7:248:06
15Filip LindqvistTäby OK46:47+7:478:10
16Pär LiljaIFK Lidingö SOK46:51+7:518:11
17Albin HainkeSnättringe SK47:15+8:158:15
18Per DambergIFK Lidingö SOK47:22+8:228:16
19Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL47:39+8:398:19
20Stig ThunellIFK Lidingö SOK47:47+8:478:21
21Per KallhaugeSnättringe SK47:49+8:498:21
22Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL48:20+9:208:26
23Hans LiwångIFK Lidingö SOK48:33+9:338:29
24Henrik HellborgCentrum OK48:35+9:358:29
25Piero SannicolòTullinge SK48:41+9:418:30
26Erik NorinSöders-Tyresö49:01+10:018:34
27Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK49:05+10:058:34
28Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK49:10+10:108:35
29Gustav BjörklundIFK Enskede49:20+10:208:37
30Kenneth JönssonTullinge SK49:37+10:378:40
31Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK49:46+10:468:42
32Hampus HatlenSnättringe SK49:48+10:488:42
32Melker PalmJärfälla OK49:48+10:488:42
34Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK50:04+11:048:45
35Asbjörn GrøvlenJärfälla OK50:18+11:188:47
36Lars SegermanSkarpnäcks OL50:45+11:458:52
37Tobias AnderssonOK Österåker50:58+11:588:54
38Janne NilssonCentrum OK51:07+12:078:56
39Jan GlevénJärla Orientering51:10+12:108:56
40Erik BerggrenTullinge SK51:17+12:178:57
41Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL51:33+12:339:00
42Martin AhlströmIFK Enskede52:43+13:439:12
43Johan LidmarSnättringe SK52:52+13:529:14
44Joachim WansölinOK Ravinen52:56+13:569:15
45Fredrik NorlinIFK Mora OK53:11+14:119:17
46Stefan NorinSöders-Tyresö53:18+14:189:19
47Pontus AxellIFK Enskede53:21+14:219:19
48Per DalekantIFK Enskede53:23+14:239:19
49Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK54:14+15:149:28
50Hans TarandiIFK Lidingö SOK54:30+15:309:31
51Anders BjörklundIFK Enskede54:40+15:409:33
52Nicklas DoyleSkarpnäcks OL54:45+15:459:34
53Michael GranqvistOK Ravinen55:05+16:059:37
54Håkan DahlbäckOK Österåker55:30+16:309:42
55Hans OlsénSundbybergs IK56:11+17:119:49
56Karin FägerlindCentrum OK57:06+18:069:58
57Torbjörn GillsparrOK Österåker57:49+18:4910:06
58Erik AnderssonOK Österåker58:45+19:4510:16
59Elis Forsberg RundströmIFK Enskede1:01:04+22:0410:40
60Per ForsbergIFK Enskede1:01:15+22:1510:42
61Joel WallnerAttunda OK1:01:18+22:1810:43
62Per WolgastSnättringe SK1:02:15+23:1510:52
63Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:03:35+24:3511:06
64Per EdvallSkarpnäcks OL1:05:26+26:2611:26
64Mats LarssonIFK Enskede1:05:26+26:2611:26
66Jan LindhSundbybergs IK1:10:08+31:0812:15
67Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:16:18+37:1813:20
68Emil HelanderTullinge SK1:21:04+42:0414:10
69Daniel HelanderTullinge SK1:21:11+42:1114:11
Peter LandénGustavsbergs OKej godkänd
Joakim SkantzeSundbybergs IKej godkänd
Erik WidingSkarpnäcks OLej godkänd
Joel BerringCentrum OKej start
Erik BovalliusJärfälla OKej start
Jesper LagerbergOK Södertörnej start
Fredrik NilssonLånghundra IFej start
Ove OksvoldCentrum OKej start
Linus RisplingCentrum OKej start
Donald StaudteJärla Orienteringej start
Hans SundqvistTullinge SKej start
Jacob SvenssonSöders-Tyresöej start
John WolgastSnättringe SKej start
Jesper ÅkessonJärfälla OKej start
Max ÖsterbergGustavsbergs OKej start
Ola BovalliusJärfälla OKåterbud

Vilsna själar

4 080 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars ForsstedtSöders-Tyresö37:429:14
2Lars RönnolsTäby OK38:32+0:509:26
3Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK39:51+2:099:46
4Harald BauerIFK Lidingö SOK41:36+3:5410:11
5Torbjörn BergmanSnättringe SK41:57+4:1510:16
6Lennart HävrénTullinge SK42:24+4:4210:23
7Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK43:30+5:4810:39
8Anders KärrströmTullinge SK47:47+10:0511:42
9Birgitta BillstamJärfälla OK55:32+17:5013:36
10Anna BlomgrenTullinge SK1:27:27+49:4521:26
11Leif HermundstadSnättringe SK1:36:09+58:2723:33
Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser