Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sumpnatta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sumpnatta
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: fredag 29 mars 2019

D16

4 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa SundströmJärla Orientering39:298:02
2Fredrika NordquistTäby OK40:28+0:598:14
3Lisa WadenbrantSundbybergs IK54:20+14:5111:03
4Ronja StåhlSundbybergs IK54:55+15:2611:11
5Moa FröstadiusSundbybergs IK59:30+20:0112:07
6Tindra JonssonSkarpnäcks OL1:01:25+21:5612:30

H16

5 550 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus HatlenSnättringe SK35:196:21
2Edvin NilssonLånghundra IF36:11+0:526:31
3Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK40:23+5:047:16
4Erik BovalliusJärfälla OK40:42+5:237:20
5Filip LindqvistTäby OK41:19+6:007:26
6Wilhelm BergmanTullinge SK44:48+9:298:04
7Albin WarvelinLånghundra IF45:08+9:498:07
8Marcus EkmanTäby OK45:51+10:328:15
9Emil FranzénSundbybergs IK55:00+19:419:54
10Birger NormanSundbybergs IK1:14:01+38:4213:20
Eskil WidehagSundbybergs IKej godkänd
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Jesper ÅkessonJärfälla OKej start
Melker PalmJärfälla OKej start
Emil HelanderTullinge SKej start

D14

3 720 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid JohanssonSundbybergs IK37:5010:10
2Klara HartOK Linné37:52+0:0210:10
3Lovisa LindqvistIFK Enskede40:16+2:2610:49
4Emilia BergmanTullinge SK43:43+5:5311:45
5Maja FalkSundbybergs IK44:11+6:2111:52

H14

3 820 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes LindqvistIFK Enskede27:217:09
2Joel WallnerAttunda OK30:42+3:218:02
3Svante SandvikAttunda OK37:16+9:559:45
4Wilhelm GrönquistSundbybergs IK50:07+22:4613:07
Jonatan AndersonJärfälla OKej start
Max ÖsterbergGustavsbergs OKej start

H14 Kort

2 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Melvin EkSundbybergs IKej godkänd

D12

2 660 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HellbergSundbybergs IK29:3311:06
2Irma WidehagSundbybergs IK40:56+11:2315:23
3Fanny BergmanTullinge SK44:43+15:1016:48
4Alma WesselLänna IF50:47+21:1419:05
Emelie HolmströmTäby OKej godkänd
Fanny KarlsVäsby OKej start

H12

2 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Egon WistedtSundbybergs IK24:149:04
Botvid SimonssonSundbybergs IKej godkänd
Noel HellbergSundbybergs IKej start

H12 Kort

1 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teodor JonssonSkarpnäcks OL22:3711:43

D10

1 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stella Näsman LandhSundbybergs IK14:457:38
2Bodil JohanssonSundbybergs IK15:15+0:307:54
3Ida PetterssonJärfälla OK25:12+10:2713:03
4Alice Slars PaulssonSundbybergs IK26:55+12:1013:56
5Ida HellbergSundbybergs IK29:20+14:3515:11
6Greta SandvikAttunda OK31:34+16:4916:21
7Saga HellbergSundbybergs IK33:24+18:3917:18

H10

1 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Folke JohanssonSundbybergs IK17:058:51
2Deniz BasolTäby OK17:46+0:419:12
3Max LindqvistTäby OK22:54+5:4911:51

D40

4 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin FägerlindCentrum OK41:138:25
2Linda LönnebergTäby OK41:34+0:218:30
3Maria Von SchmalenséeAttunda OK43:13+2:008:50
4Stina BorängSnättringe SK54:52+13:3911:13

H40

7 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy LindbergOK Roslagen52:097:06
2Robert PedersenJärfälla OK52:52+0:437:12
3Mats WarvelinLånghundra IF58:56+6:478:01
4Emil AnderssonLänna IF1:02:10+10:018:28
5Jonas SellingLänna IF1:09:02+16:539:24
6Henrik HellborgCentrum OK1:10:54+18:459:39
7Marcus NilssonÄrla IF1:19:35+27:2610:50
Torbjörn GillsparrOK Österåkerej start
Gustav NäsmanHaninge SOKej start

H45

7 340 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John SolbreckLånghundra IF50:426:54
2Johan LindqvistTäby OK51:25+0:437:00
3Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK57:31+6:497:50
4Magnus LennartssonJärfälla OK1:03:26+12:448:38
5Lars SegermanSkarpnäcks OL1:04:42+14:008:48
6Fredrik NilssonLånghundra IF1:04:52+14:108:50
7Bo SegermanIF Thor1:08:25+17:439:19
8Per WesterlundSkogsluffarnas OK2:06:20+1:15:3817:12
Ola CarlénBromma-Vällingby SOKej start

D50

4 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HartOK Linné46:3411:03
2Sara HektorJärla Orientering1:18:35+32:0118:39
Monica HatlenSnättringe SKej godkänd

H50

5 570 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK40:587:21
2Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK42:55+1:577:42
3Asbjörn GrøvlenJärfälla OK46:34+5:368:21
4Patrik SteenOK Enen48:23+7:258:41
5Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK52:17+11:199:23
6Anders BerkelundVäsby OK57:28+16:3010:19
7Jonatan LindellGustavsbergs OK1:01:59+21:0111:07
8Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:04:15+23:1711:32
Roger BerggrenAttunda OKej godkänd
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej start

D55

4 210 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla AdlertegOK Enen39:579:29
2Annika SvenssonSolna OK42:55+2:5810:11
3Johanna SundströmJärla Orientering44:51+4:5410:39
4Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK45:43+5:4610:51
5Annika LundströmVäsby OK48:09+8:1211:26
Helena PepaHagaby GoIF Örebroej start

H55

5 570 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne NilssonCentrum OK42:447:40
2Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK44:10+1:267:55
3Kenneth HermanssonSigtuna OK44:26+1:427:58
4Anders BjörklundIFK Enskede44:35+1:518:00
5Thomas CallebergSnättringe SK45:17+2:338:07
6Thomas JanssonOK Roslagen45:40+2:568:11
7Frank SteinerJärfälla OK47:56+5:128:36
8Mats AronssonBromma-Vällingby SOK48:50+6:068:46
9Peter HambäckLånghundra IF49:40+6:568:55
10Lars GerhardssonAttunda OK50:33+7:499:04
11Erik AnderssonOK Österåker50:59+8:159:09
12Bo LauriSnättringe SK57:37+14:5310:20

D60

3 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering33:319:00
2Lena LarssonSala OK39:38+6:0710:39
3Ulla GummesonVäsby OK50:38+17:0713:36

H60

4 910 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf BurmanGustavsbergs OK39:388:04
2Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF45:36+5:589:17
3Tapani MattusIFK Lidingö SOK45:41+6:039:18
4Lars LandströmLånghundra IF47:45+8:079:43
5Harald BauerIFK Lidingö SOK49:03+9:259:59
6Ivar NäsholmÄrla IF49:14+9:3610:01
7Björn RegerSöders-Tyresö50:00+10:2210:10
8Torbjörn BergmanSnättringe SK51:23+11:4510:27
9Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK52:20+12:4210:39
10Lars HagrotTäby OK54:02+14:2411:00
11Stefan SundeliusJärfälla OK55:40+16:0211:20 Ladda ner rutt i gpx-format
12Jan GottfridssonNorbergs OK59:14+19:3612:03
13Peder KarlssonRånäs OK59:20+19:4212:05
14Reinhold LenneboIF Thor1:03:04+23:2612:50
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

H65

4 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten-Åke HolmbergSala OK46:549:33
2Göran LarssonSala OK53:17+6:2310:51
3Kurt ErikssonVandrarringen54:11+7:1711:02
4Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK58:43+11:4911:57
5Björn LindgrenOK Österåker1:08:40+21:4613:59
Christer NordströmOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Thomas WesterGustavsbergs OKej start

D70

3 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK39:0612:15
2Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:01:36+22:3019:18
3Elke WilkeTierps SOK1:45:06+1:06:0032:56

H70

3 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GärderudEnebybergs IF39:3210:24
2Urban BoströmSolna OK40:47+1:1510:43
3Ingemar LarssonTullinge SK40:50+1:1810:44
4Jan BojlingSolna OK45:30+5:5811:58
5Leif WallenbroVäsby OK1:01:04+21:3216:04
6Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden1:01:51+22:1916:16
7Ingvar SvenssonBjursås OK1:02:06+22:3416:20
Per-Erik WåhlbergOK Linnéej godkänd

H75

3 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune RådeströmSnättringe SK42:5711:18
2Bengt ErikssonVäsby OK49:06+6:0912:55
3Sören JohanssonSala OK54:32+11:3514:21
4Sten BergstrandSkogsluffarnas OK59:34+16:3715:40
5Torbjörn TirénHellas Orientering1:06:25+23:2817:28
6Bo SundénKarlsbyhedens OK1:08:14+25:1717:57
7Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:11:09+28:1218:43
8Lars NordinSolna OK1:27:58+45:0123:08
Thord RådbergOK Roslagenej godkänd
Lars LöthmanJärfälla OKej start

U1

1 870 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia Dell'OrtoSundbybergs IK18:339:55
2Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK18:45+0:1210:01
3Nova FalkSundbybergs IK20:02+1:2910:42
4Lydia NordlundSundbybergs IK27:53+9:2014:54

U2

1 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kuzey BasolTäby OK17:389:08
2Malte HallmanAttunda OK17:49+0:119:13
3Lova JonssonSkarpnäcks OL24:04+6:2612:28

Öppen 3

2 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Timofei KartashevO-Friazyno44:3715:49
2Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:07:10+22:3323:49
Helena SellmarkJärfälla OKej godkänd

Öppen 5

3 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas HelgesonKlubblös53:3914:46
2Eva CarlsundTumba-Mälarhöjden OK53:40+0:0114:47
3Ida WesselLänna IF1:23:38+29:5923:02

Öppen 6

5 730 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl WennertorpOK Linné52:289:09
2Johan AnemyrNässjö OK53:17+0:499:17
3Alexander LindströmSundbybergs IK55:28+3:009:40
4Janne KokkalaKlubblös1:00:02+7:3410:28
5Erik JonssonLånghundra IF1:26:31+34:0315:05
6Marcus NormanSundbybergs IK1:32:05+39:3716:04
Anna Söderberg AmlertTäby OKej godkänd
Nayara GillsparrOK Österåkerej start

Öppen 8

4 910 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert JohanssonTäby OK31:096:20
2Tobias AbrahamssonSundbybergs IK33:44+2:356:52
3Niklas WansölinOK Ravinen37:49+6:407:42
4Pontus AxellIFK Enskede39:29+8:208:02
5Einar ErikssonAttunda OK40:48+9:398:18
6Bart Van WijngaardenOK Klemmingen42:11+11:028:35
7Tove LagerbergOK Södertörn42:21+11:128:37
8Joachim WansölinOK Ravinen43:48+12:398:55
9Karin HagwallLunds OK47:14+16:059:37
10Peter BergmanTullinge SK50:00+18:5110:10
11Jan StridhSkogsluffarnas OK50:03+18:5410:11
12Fredrik BauerIFK Lidingö SOK51:15+20:0610:26
13My HeinrupJärla Orientering52:37+21:2810:42
14Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF56:55+25:4611:35
15Anders ÖnerudOK Ravinen59:40+28:3112:09
16Linda SpjutJärla Orientering1:01:15+30:0612:28
17Thierry ReignierJärfälla OK1:10:28+39:1914:21
18Malin SundebyCentrum OK1:18:31+47:2215:59
19Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:19:14+48:0516:08
Sören AnderssonCentrum OKej godkänd
Maria PereverzinaHHej godkänd
Gustav BjörklundIFK Enskedeej start
Daniel HelanderTullinge SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser