Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Grymnatta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Grymnatta
Arrangörsorganisation: Väsby OK
Datum: fredag 5 april 2019

D21

8 310 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:02:287:31
2Rebecka LindbergOK Roslagen1:08:35+6:078:15
3Kate MorrisonOK Linné1:13:53+11:258:53
4Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:19:08+16:409:31
5Erica EdmanRehns BK1:19:57+17:299:37
6Sara KindlundIFK Mora OK1:20:36+18:089:41
Ellinor ErikssonOK Tisarenej godkänd
Filipa RodriguesJärla Orienteringej start
Hanna BarkegrenOK Kåreej start

H21

13 070 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SvenskStora Tuna OK1:12:255:32
2Rassmus AnderssonOK Linné1:14:18+1:535:41
3Jesper SvenskStora Tuna OK1:14:44+2:195:43
4Niklas AldénOK Linné1:14:58+2:335:44
5Jan TroengOK Linné1:15:43+3:185:47
6Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:15:50+3:255:48
7Mats TroengOK Linné1:16:00+3:355:48
8David LingforsOK Linné1:17:16+4:515:54
9Johan HöijOK Linné1:19:57+7:326:07
10Simon HodlerIFK Mora OK1:20:19+7:546:08
11David BejbomJärla Orientering1:21:02+8:376:11
12Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:21:33+9:086:14
13Erik LindgrenOK Tisaren1:21:44+9:196:15
14Andreas HallIFK Lidingö SOK1:21:51+9:266:15
15Timo MähönenIFK Lidingö SOK1:22:12+9:476:17
16Tommy LindbergOK Roslagen1:24:25+12:006:27
17Rimvydas AlminasOK Versmė1:24:49+12:246:29
18Henrik LöfåsStora Tuna OK1:25:49+13:246:33
19Carl NäslundVästerås SOK1:26:45+14:206:38
20Sven AschwandenStora Tuna OK1:27:04+14:396:39
21Ivan ForsgrenOK Tisaren1:27:06+14:416:39
22Mantas MartinkusIGTISA1:27:49+15:246:43
23Anders AxlingSundsvalls OK1:27:50+15:256:43
24Nick BarrableOK Ravinen1:28:04+15:396:44
25Sixten HillerhagOK Linné1:28:43+16:186:47
26Csaba GössweinOK Linné1:29:22+16:576:50
27Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:29:57+17:326:52
28Viktor AntonssonEksjö SOK1:30:03+17:386:53
29Ulf TroengOK Linné1:31:32+19:077:00
30Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK1:33:30+21:057:09
31Petter LindbergOK Linné1:34:02+21:377:11
32Anton SundgrenLånghundra IF1:34:40+22:157:14
33Simon AnderssonOK Rodhen1:34:51+22:267:15
34Robert JohanssonTäby OK1:35:08+22:437:16
35David SundströmSöderhamns OK1:35:45+23:207:19
36Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:36:18+23:537:22
37Jonas CarlssonSundbybergs IK1:37:08+24:437:25
38Johan EdenhamnLänna IF1:44:27+32:027:59
39Joakim SkärlénHaninge SOK1:46:23+33:588:08
40Johan HallgrenBjursås OK1:49:25+37:008:22
41Erik ToomingasSundsvalls OK1:51:33+39:088:32
42Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:54:47+42:228:46
43Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:01:11+48:469:16
44Arvid StrandbergSkogslöparna2:06:32+54:079:40
45Jörgen AxelssonTullinge SK2:11:02+58:3710:01
46Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK2:15:32+1:03:0710:22
Erik LiljequistStora Tuna OKej godkänd
Mattias MårtsStora Tuna OKej godkänd
Jonas AnderssonStora Tuna OKej godkänd
Linus RappIFK Mora OKej godkänd
Emanuel NäslundSkogslöparnaej godkänd
Anton StrandbergSkogslöparnaej start
Mark NixonSödertälje-Nykvarn OFej start
Mårten LundqvistSundbybergs IKej start
Joakim SvenskStora Tuna OKej start
Adrian DahlströmIFK Mora OKej start
Henrik JohannessonStora Tuna OKej start
Anton ForsbergStora Tuna OKej start

H21 Kort

8 310 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas NordströmTullinge SK57:316:55
2Daniel DuhlboIFK Mora OK59:37+2:067:10
3David MellinSundbybergs IK1:02:30+4:597:31
4Joachim WansölinOK Ravinen1:12:02+14:318:40
5Anders GranbergOK Klemmingen1:12:28+14:578:43
6Jacob SvenssonSöders-Tyresö1:21:58+24:279:51
7Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL1:29:27+31:5610:45
Simon MellinSundbybergs IKej start

D20

5 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida VikströmSundsvalls OK46:057:56
2Ella SjöbergTullinge SK57:15+11:109:52
3Malva SteenOK Enen58:59+12:5410:10
4Eliane DeiningerIFK Mora OK59:25+13:2010:14
5Josefine AnderssonTäby OK1:11:09+25:0412:16
Ella AnderssonOK Södertörnej start

H20

7 080 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GranqvistOK Ravinen39:465:37
2Johan GibergSödertälje-Nykvarn OF42:29+2:436:00
3Niklas CarlssonSundbybergs IK43:00+3:146:04
4Hannes SvahnOK Ravinen50:21+10:357:06
5Simon DahlbergOK Nolaskogsarna53:10+13:247:30
6Mattias IvaresOK Södertörn57:30+17:448:07
7Måns ErikssonSundsvalls OK1:02:37+22:518:50
8Martin SkärlénHaninge SOK1:12:14+32:2810:12

D18

4 460 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda LindhSundbybergs IK36:228:09
2Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK38:39+2:178:39
3Sofia IversAttunda OK40:29+4:079:04
4Nina PerssonHaninge SOK40:38+4:169:06
5Alice PalmgrenSundsvalls OK46:46+10:2410:29
6Amelie JosefssonSkogslöparna47:06+10:4410:33
7Lovisa HambäckLånghundra IF56:09+19:4712:35
8Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:00:43+24:2113:36
9Maja SandvikAttunda OK1:09:47+33:2515:38
10Karin WedmanVästerbergslagens OL1:27:47+51:2519:40
Tilda GolsäterKorsnäs IF OKej start

H18

6 340 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel LundgrenSundsvalls OK43:066:47
2Jakob Gadefors-NauHaninge SOK45:53+2:477:14
3Benjamin NäslundSkogslöparna46:54+3:487:23
4Jonatan StåhlSundbybergs IK48:00+4:547:34
5Manne HammarbergJärfälla OK48:20+5:147:37
6Samuel LindénAttunda OK49:49+6:437:51
7Martin RinnbäckOK Ravinen50:07+7:017:54
8Jonas CarlssonStora Tuna OK50:57+7:518:02
9Hannes LindahlSundsvalls OK51:04+7:588:03
10Isak ErikssonOK Nolaskogsarna54:53+11:478:39
11John WolgastSnättringe SK55:16+12:108:43
12Henry SvensVästerbergslagens OL59:19+16:139:21
13Lukas JohanssonSundsvalls OK1:08:31+25:2510:48
14Ville FontellOK Enen1:10:02+26:5611:02
Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Pontus AxellIFK Enskedeej start
Gustav BjörklundIFK Enskedeej start

H17-20 Kort

5 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias AbrahamssonSundbybergs IK48:009:33

D16

4 760 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid CarlssonSundbybergs IK44:079:16
2Johanna RoosOK Linné46:07+2:009:41
3Ida HänströmTäby OK46:17+2:109:43
4Tove SjöbergTullinge SK48:18+4:1110:08
5Åsa SundströmJärla Orientering49:02+4:5510:18
6Hedda RöstinOK Ravinen51:34+7:2710:50
7Emma AlmgrenOK Ravinen51:54+7:4710:54
8Alma WallmanVästerbergslagens OL54:07+10:0011:22
9Elsa LindahlHärnösands OK56:10+12:0311:47
10Olga RindeskogVästerbergslagens OL57:08+13:0112:00
11Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL59:32+15:2512:30
12Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL59:37+15:3012:31
13Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK1:00:19+16:1212:40
14Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK1:00:31+16:2412:42
15Tindra JonssonSkarpnäcks OL1:01:08+17:0112:50
16Elin WolgastSnättringe SK1:02:32+18:2513:08
17Miia RollerJärfälla OK1:07:06+22:5914:05
18Lisa ThunellIFK Lidingö SOK1:10:45+26:3814:51
19Wilma JosefssonVäsby OK1:11:43+27:3615:03
20Elmina MolinHärnösands OK1:15:40+31:3315:53
Ronja StåhlSundbybergs IKej godkänd
Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OKej start
Amanda GranqvistOK Ravinenej start
Fredrika NordquistTäby OKej start

H16

5 020 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin NilssonLånghundra IF30:576:09
2Isak GeliusSnättringe SK31:27+0:306:15
3Marcus SteneboAttunda OK32:12+1:156:24
4William GrunderJärfälla OK35:00+4:036:58
5Oskar VikströmSundsvalls OK35:05+4:086:59
6Hampus HatlenSnättringe SK36:20+5:237:14
7Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK36:45+5:487:19
8Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK37:18+6:217:25
9Olle KallurOK Ravinen37:23+6:267:26
10Filip LindqvistTäby OK39:52+8:557:56
11Eskil WidehagSundbybergs IK40:56+9:598:09
12Wilhelm BergmanTullinge SK42:43+11:468:30
13Erik BovalliusJärfälla OK43:20+12:238:37
14Elis IversAttunda OK44:17+13:208:49
15Melker PalmJärfälla OK44:27+13:308:51
16Wilhelm NordqvistWaxholms OK44:47+13:508:55
17Edvin LakeSundsvalls OK44:54+13:578:56
18Joel GolsäterKorsnäs IF OK45:16+14:199:01
19Jacob HenrikssonRånäs OK48:09+17:129:35
20Jonatan HälldalSkogslöparna52:47+21:5010:30
21Marcus EkmanTäby OK55:31+24:3411:03
Viktor SoneAttunda OKej start
Jesper ÅkessonJärfälla OKej start
Petter ErlandssonSundsvalls OKej start

H16 Kort

3 900 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vidar BäckmanFrösö IFej start

D14

3 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LindqvistÖstersunds OK46:4812:00
2Tove OlssonOK Södertörn48:44+1:5612:29
3Lovisa LindqvistIFK Enskede50:34+3:4612:57
4Klara HartOK Linné52:33+5:4513:28
5Emilia BergmanTullinge SK53:05+6:1713:36
6Malin StrömqvistAttunda OK57:38+10:5014:46
7Greta HägerOK Södertörn59:10+12:2215:10
8Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:07:28+20:4017:17
9Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK1:09:46+22:5817:53
10Isabel UnnerudLånghundra IF1:10:00+23:1217:56

H14

3 900 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan AndersonJärfälla OK33:078:29
2Hannes MogensenOK Ravinen35:15+2:089:02
3Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK35:57+2:509:13
4Olov NorinSundsvalls OK39:21+6:1410:05
5Joel WallnerAttunda OK39:26+6:1910:06
6Oliver LiwångIFK Lidingö SOK39:41+6:3410:10
7Erik NederheimTäby OK41:42+8:3510:41
8Erik LundquistOK Ravinen42:49+9:4210:58
9Axel HejdenbergGävle OK49:41+16:3412:44
10Marcus GrunderJärfälla OK55:04+21:5714:07
11Liam HälldalSkogslöparna59:08+26:0115:09
12Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL1:04:36+31:2916:33
13Alexander DybergIFK Lidingö SOK1:11:58+38:5118:27
Oskar ErlandssonSundsvalls OKej godkänd
Erik NorinSöders-Tyresöej start
Arvid MyrbergerTullinge SKej start

D12

2 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fanny KarlsVäsby OK27:3410:41
2Emelie HolmströmTäby OK32:23+4:4912:33
Signe ForsbergSkogslöparnaej start
Ella LindqvistTäby OKej start

H12

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin JohanssonVäsby OK17:136:40
2Ted LagerströmAttunda OK18:02+0:496:59
3Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK19:29+2:167:33
4Gustav LindbergOK Roslagen24:08+6:559:21
5Arvid RundströmOK Ravinen26:09+8:5610:08

H12 Kort

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor GranathVäsby OK24:1111:08

D35

6 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara JonassonCentrum OK1:20:3112:41
2My HeinrupJärla Orientering1:28:11+7:4013:54
Nayara GillsparrOK Österåkerej godkänd

H35

8 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf LindqvistÖstersunds OK1:10:478:31
2Kristoffer EdshageCentrum OK1:19:04+8:179:30
3Torbjörn PerssonNässjö OK1:26:16+15:2910:22

H40

7 080 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Richard HejdenbergGävle OK54:177:40
2Samuel SvenssonCentrum OK55:35+1:187:51
3Niclas SjögrenHaninge SOK57:05+2:488:03
4Gustav NäsmanHaninge SOK58:02+3:458:11
5Anders LagerwallOK Linné1:00:17+6:008:30
6Henrik SjögrenHaninge SOK1:01:07+6:508:37
7Jonas ByströmSkogslöparna1:01:33+7:168:41
8Jesper LagerbergOK Södertörn1:01:43+7:268:43
9Emil AnderssonLänna IF1:02:57+8:408:53
10Mikael WallnäsSundbybergs IK1:10:46+16:299:59
11Johan MalmströmOK Enen1:18:01+23:4411:01
12Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK1:25:38+31:2112:05
13Daniel EleniusCentrum OK1:26:03+31:4612:09
14Torbjörn GillsparrOK Österåker1:33:04+38:4713:08
Anders ErlandssonSundsvalls OKej godkänd
Per GöthssonTäby OKej godkänd
Börje PaulerSkogslöparnaej start
Joel BerringCentrum OKej start
Magnus LennartssonJärfälla OKej start
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OKej start

D45

4 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena ÖhmanCentrum OK47:0311:12
2Ann RollerJärfälla OK49:14+2:1111:43
3Stina BorängSnättringe SK1:06:52+19:4915:55

H45

6 340 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas HenrikssonAttunda OK49:417:50
2Björn LundquistOK Ravinen49:47+0:067:51
3Henrik RoosOK Linné51:05+1:248:03
4Johan LindqvistTäby OK52:07+2:268:13
5Niklas HenrikssonAttunda OK52:24+2:438:15
6Fredrik JohanssonSundbybergs IK52:49+3:088:19
7Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK54:00+4:198:31
8Patric De BoussardIFK Enskede54:13+4:328:33
9Jonas HälldalSkogslöparna55:14+5:338:42
10Bo SegermanIF Thor56:07+6:268:51
11Henrik MorastHaninge SOK1:01:07+11:269:38
12Magnus JonssonSundsvalls OK1:02:28+12:479:51
13Lars SegermanSkarpnäcks OL1:03:25+13:4410:00
14Mattias LindmarkRobertsfors IK1:09:52+20:1111:01
15Hans LiwångIFK Lidingö SOK1:12:49+23:0811:29
16Jerker DrottenmyrVisborgs OK1:12:53+23:1211:29
17Stefan NorinSöders-Tyresö1:27:14+37:3313:45
18Jakob WedmanVästerbergslagens OL1:53:01+1:03:2017:49
John SolbreckLånghundra IFej godkänd
Stefan Svensson GeliusSnättringe SKej godkänd
Thomas RexSundsvalls OKej start
Johan NäslundÖstersunds OKej start
Ulrik ImbergOK Linnéej start

D50

4 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HatlenSnättringe SK43:1910:18
2Annica JanssonIFK Lidingö SOK44:02+0:4310:29
3Maria HartOK Linné54:47+11:2813:02
4Teija LeppinenIFK Lidingö SOK56:08+12:4913:21
5Maria KvarnlöfOK Roslagen1:25:36+42:1720:22

H50

5 800 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK45:467:53
2Olov VikströmSundsvalls OK47:23+1:378:10
3Stefan LundOK Linné51:24+5:388:51
4Erik NorinSundsvalls OK51:42+5:568:54
5Joakim PerssonHaninge SOK53:26+7:409:12
6Juha LoenbergSkarpnäcks OL53:53+8:079:17
7Mats CarlssonSundbybergs IK54:17+8:319:21
8Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK54:23+8:379:22
9Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK57:30+11:449:54
10Patrik SteenOK Enen57:40+11:549:56
11Ola BovalliusJärfälla OK58:05+12:1910:00
12Kjell NordqvistWaxholms OK58:40+12:5410:06
13Torgny NäslundSkogslöparna59:48+14:0210:18
14Roger LindénAttunda OK59:52+14:0610:19
15Fredrik MorastHaninge SOK1:01:12+15:2610:33
16Peter AlbinssonIFK Enskede1:02:44+16:5810:48
17Daniel UnnerudLånghundra IF1:03:04+17:1810:52
18Nicklas BergströmTäby OK1:04:23+18:3711:06
19Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:09:08+23:2211:55
20Jonatan LindellGustavsbergs OK1:11:15+25:2912:17
21Per-Johan JosefssonSkogslöparna1:13:49+28:0312:43
22Andreas GrunderJärfälla OK1:18:14+32:2813:29
23Nils EklöwOK Södertörn1:20:46+35:0013:55
24Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:26:01+40:1514:49
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej godkänd
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Sven BolmbladOK Södertörnej godkänd
Kjell AlmgrenOK Ravinenej start
Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OLej start
Ola BengtssonTäby OKej start

D55

4 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SundströmJärla Orientering45:1710:46
2Camilla AdlertegOK Enen47:36+2:1911:20
3Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK57:56+12:3913:47
4Kerstin OhlssonHaninge SOK59:03+13:4614:03
5Gunnel RaskIFK Mora OK1:11:33+26:1617:02
6Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL1:12:19+27:0217:13 Ladda ner rutt i gpx-format
7Åsa LindhSundbybergs IK1:21:57+36:4019:30

H55

5 330 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK45:178:29
1Thomas JanssonOK Roslagen45:178:29
3Michael GranqvistOK Ravinen46:36+1:198:44
4Thomas NybergAttunda OK48:52+3:359:10
5Kalle PerssonOK Österåker49:05+3:489:12
6Lars GerhardssonAttunda OK51:14+5:579:36
7Janne NilssonCentrum OK52:38+7:219:52
8Mats JönssonKorsnäs IF OK52:45+7:289:53
9Hans OlsénSundbybergs IK52:59+7:429:56
10Håkan RolfssonSkarpnäcks OL53:42+8:2510:04
11Ove RinnbäckOK Ravinen55:27+10:1010:24
12Björn AlbinssonIFK Mora OK55:28+10:1110:24
13Carl-Johan ThorellOK Ravinen55:38+10:2110:26
14Ulf K. RaskIFK Mora OK56:06+10:4910:31
15Kenneth HermanssonSigtuna OK56:12+10:5510:32
16Bo LauriSnättringe SK58:15+12:5810:55
17Jan-Olov BergmanVästerås SOK58:17+13:0010:56
18Klas LindgrenVästerås SOK1:11:17+26:0013:22
19Jan NettelbjerJärfälla OK1:13:13+27:5613:44
20Werner KöhlerTullinge SK1:19:11+33:5414:51
21Gunnar SkärlénHaninge SOK1:22:25+37:0815:27
Johan TryggIFK Mora OKej godkänd
Torbjörn OhlssonHaninge SOKej start
Rolf CarlquistSkarpnäcks OLej start
Anders BjörklundIFK Enskedeej start
Mats AronssonBromma-Vällingby SOKej start
Per WolgastSnättringe SKej start
Sven EdvardssonSundbybergs IKej start
Thomas CallebergSnättringe SKej start

D60

3 420 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering40:2511:49
2Lotta ValentinGustavsbergs OK55:45+15:2016:18
3Lena LarssonSala OK57:47+17:2216:53
4Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:10:29+30:0420:36

H60

4 460 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran NilssonSnättringe SK39:138:47
2Olof FrænellSundsvalls OK41:17+2:049:15
3Ulf ErikssonStora Tuna OK43:29+4:169:44
4Lars RönnolsTäby OK45:51+6:3810:16
5Svante LindgrenKorsnäs IF OK45:58+6:4510:18
6Lars ForsstedtSöders-Tyresö46:01+6:4810:19
7Jan EskilssonHaninge SOK47:00+7:4710:32
8Ivar NäsholmÄrla IF48:17+9:0410:49
9Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK48:32+9:1910:52 Ladda ner rutt i gpx-format
10Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK51:09+11:5611:28
11Jan KihlSundbybergs IK52:57+13:4411:52
12Mikael SternJärla Orientering53:00+13:4711:53
13Lars LandströmLånghundra IF53:33+14:2012:00
14Torbjörn BergmanSnättringe SK55:23+16:1012:25
15Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK56:32+17:1912:40
16Tapani MattusIFK Lidingö SOK57:17+18:0412:50
17Lars HagrotTäby OK1:04:36+25:2314:29
18Roger LarssonSnättringe SK1:07:04+27:5115:02
19Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:13:55+34:4216:34
Anders JakobssonOK Södertörnej start
Björn RegerSöders-Tyresöej start
Krister GumaeliusWaxholms OKej start

D65

3 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid GraneliHaninge SOK1:02:4518:20

H65

4 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas WesterGustavsbergs OK48:2211:30
2Göran LarssonSala OK51:00+2:3812:08
3Anders KärrströmTullinge SK51:43+3:2112:18
4Magnus HaraldssonGustavsbergs OK58:06+9:4413:50
5Björn LindgrenOK Österåker59:15+10:5314:06
6Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:06:40+18:1815:52
7Kurt ErikssonVandrarringen1:07:13+18:5116:00
8Anders ForsstedtSöders-Tyresö1:16:10+27:4818:08
9Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:33:04+44:4222:09
Sten-Åke HolmbergSala OKej godkänd
Arne HolmerIFK Mora OKej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start

D70

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK39:4412:49
2Margareta HaraldssonGustavsbergs OK51:43+11:5916:40
3Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF53:40+13:5617:18
4Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:27:48+48:0428:19
Anna BlomgrenTullinge SKej start
Marianne SellgrenSigtuna OKej start
Elke WilkeTierps SOKej start

H70

3 590 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar LarssonTullinge SK38:0710:37
2Lars StrinnholmÖstersunds OK38:10+0:0310:37
3Ingvar SvenssonBjursås OK40:51+2:4411:22
4Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK41:19+3:1211:30
5Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden47:24+9:1713:12
6Jan BojlingSolna OK50:06+11:5913:57
7John ÖstlundSundbybergs IK53:47+15:4014:58

H75

3 590 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK41:5911:41
2Staffan ElmhagenSöders-Tyresö55:12+13:1315:22
3Sören JohanssonSala OK58:21+16:2216:15
4Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK1:00:51+18:5216:56
5Sten BergstrandSkogsluffarnas OK1:04:19+22:2017:54
6Arne YngströmHagaby GoIF Örebro1:06:10+24:1118:25
7Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:06:53+24:5418:37
8Karl-Göran GustafssonUpsala IF1:10:45+28:4619:42
9Rune RådeströmSnättringe SK1:15:48+33:4921:06
10Bo SundénKarlsbyhedens OK1:16:15+34:1621:14
11Leif HermundstadSnättringe SK1:30:42+48:4325:15
Lars NordinSolna OKej godkänd
Thord RådbergOK Roslagenej godkänd

H80

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar NordquistOK Järnbärarna1:27:1828:09
2Sivert SöderbärgOK Roslagen1:37:32+10:1431:27

Öppen 3

2 750 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik JohanssonOK Linné30:3811:08
2Conny ErikssonIFK Mora OK30:46+0:0811:11
3Britta IvarssonVästerbergslagens OL33:05+2:2712:01
4Madeleine GranathVäsby OK34:21+3:4312:29
5Ingela AlnessLånghundra IF44:18+13:4016:06
6Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK47:48+17:1017:22
7Helena StrömSundbybergs IK47:49+17:1117:23
8Heidi BjerkhaugOK Ravinen51:37+20:5918:46
9Matilda DrottenmyrVisborgs OK53:11+22:3319:20
10Aija SadurskisCentrum OK57:13+26:3520:48
11Roseanna EdvardssonSundbybergs IK1:33:38+1:03:0034:02
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLej godkänd

Öppen 5

3 900 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrei KuzminSundsvalls OK33:278:34
2Oskar StenviOK Linné35:32+2:059:06
3Tommy StenviOK Linné37:15+3:489:33
4Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK37:24+3:579:35
5Henrik HanssonJärfälla OK38:19+4:529:49
6Erik WidingSkarpnäcks OL40:17+6:5010:19
7Mikael NordquistTäby OK42:56+9:2911:00
8Filip NordströmSkogslöparna44:34+11:0711:25
9Hans NordströmSkogslöparna44:35+11:0811:25
10Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK45:10+11:4311:34
11Carolina JonsellOK Linné45:11+11:4411:35
12Carin RosénGustavsbergs OK49:17+15:5012:38
13Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK49:51+16:2412:46
14Kajsa LakeSundsvalls OK49:59+16:3212:48
15Thomas WestermarkTäby OK51:19+17:5213:09
16David SöderströmSala OK53:05+19:3813:36
17Carin HomannJärfälla OK57:42+24:1514:47
18Susanne BovalliusJärfälla OK1:00:42+27:1515:33
19Jan HägerOK Södertörn1:05:23+31:5616:45
20Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:07:14+33:4717:14
Anna HolmströmTäby OKej godkänd
Kristina HammarfalkÖstersunds OKej godkänd
Kerstin FrænellSundsvalls OKej godkänd

Öppen 7

3 060 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel HedströmÖstersunds OK29:519:45
2Pär LundkvistSundbybergs IK31:10+1:1910:11
3Björn RundströmOK Ravinen31:55+2:0410:25
4Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK35:21+5:3011:33
5Nina IversAttunda OK36:00+6:0911:45
6Tove FrænellSundsvalls OK41:27+11:3613:32
7Helena PepaHagaby GoIF Örebro41:40+11:4913:36
8Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK42:49+12:5813:59
9Johan SandlerOK Bävern45:31+15:4014:52
10Hanny EdströmHärnösands OK46:05+16:1415:03
11Susanna EdströmHärnösands OK46:09+16:1815:04
12Anders JohnsonJärfälla OK51:38+21:4716:52
13Jesper HenrikssonRånäs OK1:04:33+34:4221:05
14Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:09:09+39:1822:35
15Johan SandwallSkarpnäcks OL1:36:00+1:06:0931:22
Björn LevinVäsby OKej godkänd
Sanna BatzSkarpnäcks OLej godkänd
Erik JonssonLånghundra IFej start

Öppen 8

4 490 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik PetrisiVästerbergslagens OL36:558:13
2Johan KärrströmTullinge SK37:40+0:458:23
3Alexander AlnessLånghundra IF39:34+2:398:48
4Mats EkmanTäby OK40:06+3:118:55
5Ivan KuzminSundsvalls OK41:26+4:319:13
6Daniel RejmentOK Linné42:45+5:509:31
7Anders LindgrenLånghundra IF45:19+8:2410:05
8Erik ViklundRånäs OK45:33+8:3810:08
9Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby46:07+9:1210:16
10Lars ForsbergOK Ravinen46:36+9:4110:22
11Roger TynellRånäs OK47:53+10:5810:39
12Johan AnemyrNässjö OK49:06+12:1110:56
13Per EdströmHärnösands OK49:23+12:2810:59
14Erik AntonssonAttunda OK50:14+13:1911:11
15Mats KarlssonSnättringe SK52:04+15:0911:35
16Erik AnderssonOK Österåker52:37+15:4211:43
17Oskar NederheimTäby OK54:01+17:0612:01
18Mats HerbertTäby OK54:25+17:3012:07
19Staffan ÅkerblomOK Linné54:40+17:4512:10
20Peter BergmanTullinge SK55:21+18:2612:19
21Magnus StrömqvistAttunda OK59:14+22:1913:11
22Johan GrafKlubblös1:05:15+28:2014:31
23Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:34:22+57:2721:01
Ruhdi KarlssonVästerås SOKej start

Öppen 9

7 510 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian RedtzerAttunda OK1:00:398:04
2Philip PålssonSkåneslättens OL1:03:27+2:488:26
3André SahlstenSkarpnäcks OL1:07:11+6:328:56
4Rasmus SteenOK Enen1:10:11+9:329:20
5Matilda MartinssonFalkenbergs OK1:10:44+10:059:25
6Kalle BergmanOK Ravinen1:10:45+10:069:25
7Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL1:13:48+13:099:49
8Bart Van WijngaardenOK Klemmingen1:16:49+16:1010:13
9Tommy IvarssonOttawa OC1:17:31+16:5210:19
10Alexander SchandlEspoon Suunta1:20:36+19:5710:43
11Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK1:50:38+49:5914:43
12Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK1:50:39+50:0014:44

Challenge 5

4 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David RindeskogVästerbergslagens OL1:23:0616:45

Challenge 7,5

7 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn ThufvessonCentrum OK1:02:348:47
2Peter EdelsvärdCentrum OK1:02:51+0:178:49
3Andreas NylundKlubblös1:58:35+56:0116:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser