Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mörtsjödubbeln, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mörtsjödubbeln, långdistans
Arrangörsorganisationer: Snättringe SK / Söders-Tyresö
Datum: lördag 13 april 2019

D21

7 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK1:11:109:00
2Sofia LönnkvistTullinge SK1:11:24+0:149:02
3Sara EskilssonAlfta-Ösa OK1:13:53+2:439:21
4Carolin SvenssonHaninge SOK1:16:51+5:419:43
5Sofia ForsgrenOK Skogsfalken1:17:49+6:399:51
6Barbora PijákováIFK Lidingö SOK1:24:50+13:4010:44
7Rebecca WaldenfjordOK Ravinen1:28:18+17:0811:10
8Magdalena Van de VoordeTullinge SK1:31:30+20:2011:34
9Junia BirgerssonVisborgs OK1:32:33+21:2311:42
10Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK1:33:09+21:5911:47
11Marie VuittonOK Södertörn1:33:21+22:1111:48
12Lena ÖhmanCentrum OK1:37:09+25:5912:17
13Laura AngeloAttunda OK1:41:30+30:2012:50
14Boel SundbergOK Södertörn1:53:38+42:2814:23
15Emma LindgrenVisborgs OK2:06:56+55:4616:04
16Rachel CollinsIFK Hedemora OK2:18:01+1:06:5117:28
Matilda MartinssonFalkenbergs OKej godkänd
Johanna LönnkvistTullinge SKej godkänd
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Sanna SteenTumba-Mälarhöjden OKej start
Siri EngbergJärla Orienteringej start

H21

10 690 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HöijOK Linné1:12:176:45
2David LingforsOK Linné1:13:41+1:246:53
3Kalle BergmanOK Ravinen1:15:15+2:587:02
4Love SintringHagaby GoIF Örebro1:15:32+3:157:03
5Jakob JanssonJärla Orientering1:20:28+8:117:31
6Lasse JanssonGävle OK1:27:37+15:208:11
7Nikita GurevichOK Södertörn1:29:23+17:068:21
8Mathias HallJärla Orientering1:30:58+18:418:30
9Robert JohanssonTäby OK1:31:19+19:028:32
10Emil AnderssonTullinge SK1:34:21+22:048:49
11Linus RisplingCentrum OK1:36:26+24:099:01
12Jesper LagerbergOK Södertörn1:40:08+27:519:22
13Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL1:42:19+30:029:34
14Bruno GodefroyOK Ravinen1:44:58+32:419:49
15Taras RachukOK Södertörn1:47:02+34:4510:00
16Philip PålssonSkåneslättens OL1:51:55+39:3810:28
17Jonathan SerrandSundbybergs IK1:52:04+39:4710:28
18Jonas ÖhmanVäsby OK1:53:49+41:3210:38
19Karl BengtsonSol Tranås1:54:42+42:2510:43
20Olof LethagenCentrum OK2:00:00+47:4311:13
21Joel HallbergIFK Hedemora OK2:06:03+53:4611:47
22Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:06:45+54:2811:51
23Joakim OlssonVäsby OK2:13:17+1:01:0012:28
Tomas HolmbergCentrum OKej godkänd
Magnus KarlssonCentrum OKej godkänd
Mårten LundqvistSundbybergs IKej godkänd
Hannes SvahnOK Ravinenej start
Dan WesterJärla Orienteringej start

D21 Kort

5 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:01:0411:33
2Kristina CanowOK Österåker1:23:43+22:3915:51

H21 Kort

7 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GranbergOK Klemmingen1:35:3212:12
2Evgenii VenkovCube O-hunt 2:07:11+31:3916:14
3Sebastian TegnebrattOK Södertörn2:13:31+37:5917:03

D20

5 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia ZillingOK Södertörn1:21:3214:10
Malin StrandbergGustavsbergs OKej godkänd

D18

5 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK1:10:1313:25
2Tilda AnderssonTullinge SK1:19:10+8:5715:08
3Katja LeicktTullinge SK1:21:55+11:4215:39
4Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK1:22:29+12:1615:46
5Sara SundinWaxholms OK1:24:58+14:4516:14
6Tuva FalkSundbybergs IK1:29:57+19:4417:11

H18

6 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes BladhTullinge SK1:15:4611:02
2Bohdan GriazievOK Södertörn1:17:58+2:1211:21
3Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby1:48:48+33:0215:51
Melvin JakobssonOK Södertörnej start
Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OKej start

H17-20 Kort

5 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus KihlSundbybergs IK1:06:4212:03
2Emil KarlssonVäsby OK1:28:02+21:2015:55
Lukas ArkängTullinge SKej godkänd

D16

5 110 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida ÖsterbergGustavsbergs OK48:599:35
2Ida HänströmTäby OK49:14+0:159:38
3Smilla MogensenOK Ravinen49:32+0:339:41
4Fredrika NordquistTäby OK49:40+0:419:43
5Tove SjöbergTullinge SK55:46+6:4710:54
6Tilda MårtenssonOK Ravinen57:38+8:3911:16
7Agnes DambergIFK Lidingö SOK58:41+9:4211:29
8Ronja StåhlSundbybergs IK59:04+10:0511:33
9Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK59:56+10:5711:43
10Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö1:01:22+12:2312:00
11Alicia BjörnbergSöders-Tyresö1:02:58+13:5912:19
12Wilma JosefssonVäsby OK1:06:06+17:0712:56
13Sofia SundinWaxholms OK1:07:25+18:2613:11
14Alva BladhTullinge SK1:10:01+21:0213:42
15Miia RollerJärfälla OK1:10:41+21:4213:49
16Lisa ThunellIFK Lidingö SOK1:12:17+23:1814:08
17Tindra JonssonSkarpnäcks OL1:14:06+25:0714:30
18Vendela RundströmOK Ravinen1:18:52+29:5315:26
19Moa FröstadiusSundbybergs IK1:24:23+35:2416:30
20Tilde JonssonOK Österåker1:28:13+39:1417:15
21Lilly ChristieSnättringe SK1:38:50+49:5119:20
22Emilia NilssonGustavsbergs OK1:41:37+52:3819:53
23Louise ByströmBromma-Vällingby SOK2:07:43+1:18:4424:59
Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Sofia RaskKungälvs OKej godkänd
Doris IkoTäby OKej start
Sigrid CarlssonSundbybergs IKej start
Wilma LeicktTullinge SKej start

H16

5 530 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus HatlenSnättringe SK39:437:10
2Viktor JemthIF Thor45:55+6:128:18
3Edvin ForsbergOK Ravinen46:54+7:118:28
4Olle KallurOK Ravinen47:09+7:268:31
5Johan FochsenWaxholms OK49:20+9:378:55
6William GrunderJärfälla OK49:33+9:508:57
7Erik BovalliusJärfälla OK51:56+12:139:23
8Oscar AnelandOK Ravinen52:29+12:469:29
9Filip LindqvistTäby OK54:17+14:349:48
10Jesper ÅkessonJärfälla OK55:16+15:339:59
11Marcus EkmanTäby OK57:37+17:5410:25
12Melker PalmJärfälla OK58:20+18:3710:32
13Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK59:09+19:2610:41
14Wilhelm NordqvistWaxholms OK1:02:56+23:1311:22
15Eskil WidehagSundbybergs IK1:03:44+24:0111:31
16Filip StorellHaninge SOK1:06:29+26:4612:01
17Viktor SoneAttunda OK1:11:13+31:3012:52
18Lukas WallhedJärla Orientering1:14:01+34:1813:23
19Emil FranzénSundbybergs IK1:20:13+40:3014:30
20Björn RennerOK Södertörn1:30:05+50:2216:17
Edvin NilssonLånghundra IFej start
Uno BjörklundOK Ravinenej start
Viktor DavidssonSöders-Tyresöej start
Axel FribergerJärla Orienteringej start
Olle ThimbergSöders-Tyresöej start
Hugo BacklundTullinge SKej start

D16 Kort

4 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Madeleine GranathVäsby OKej godkänd

H16 Kort

4 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix ArkängTullinge SK1:17:3718:36

D14

4 170 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma MårtenssonOK Ravinen42:4310:14
2Alva Lidström LauriSnättringe SK43:45+1:0210:29
3Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK44:46+2:0310:44
4Alice RökenTäby OK47:44+5:0111:26
5Linn De BoussardIFK Enskede48:59+6:1611:44
6Sonja AhlquistJärla Orientering50:37+7:5412:08
7Vilma NilssonAttunda OK52:51+10:0812:40
8Felicia StrindérIFK Enskede55:04+12:2113:12
9Klara JunegardTullinge SK56:26+13:4313:31
10Tove OlssonOK Södertörn57:24+14:4113:45
11Lovisa NordquistTäby OK58:37+15:5414:03
12Maja LiljaIFK Lidingö SOK58:39+15:5614:03
13Tilde MansénSkarpnäcks OL58:54+16:1114:07
14Greta HägerOK Södertörn59:07+16:2414:10
15Wilda LundqvistMälarö SOK59:31+16:4814:16
16Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK59:32+16:4914:16
17Ellen AnelandOK Ravinen59:42+16:5914:18
18Maja FalkSundbybergs IK1:00:55+18:1214:36
19Lovis de VilliersOK Södertörn1:02:08+19:2514:54
20Malin StrömqvistAttunda OK1:02:27+19:4414:58
21Isa CarlsundTumba-Mälarhöjden OK1:04:15+21:3215:24
22Britta BörjessonJärla Orientering1:04:59+22:1615:35
23Elin AbelSnättringe SK1:05:24+22:4115:41
24Alice HedinIFK Lidingö SOK1:06:06+23:2315:51
25Stina YlipääMälarö SOK1:09:41+26:5816:42
26Elsa LifTumba-Mälarhöjden OK1:26:07+43:2420:39
27Amanda ClaessonTumba-Mälarhöjden OK1:28:11+45:2821:08
Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresöej godkänd
Molly GeliusSnättringe SKej start
Rebecka JavehedTäby OKej start
Nova MatthewsTullinge SKej start
Emma HallendalIFK Enskedeej start
Tuva HolmströmOK Ravinenej start
Fanny SundbergTullinge SKej start

H14

4 180 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes MogensenOK Ravinen27:486:39
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK33:15+5:277:57
3Joel WallnerAttunda OK34:28+6:408:14
4Erik LundquistOK Ravinen34:35+6:478:16
5Erik NorinSöders-Tyresö34:46+6:588:19
6Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK36:51+9:038:48
7Marcus GrunderJärfälla OK37:41+9:539:00
8Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF38:35+10:479:13
9Niklas ErlandssonOK Södertörn39:28+11:409:26
10Svante SandvikAttunda OK39:35+11:479:28
11Jens FochsenWaxholms OK39:39+11:519:29
12Malte ThelanderHaninge SOK40:02+12:149:34
13Arvid MyrbergerTullinge SK40:51+13:039:46
14Oliver LiwångIFK Lidingö SOK41:10+13:229:50
15Marcus BarbozaAttunda OK43:23+15:3510:22
16Simon StridhSkogsluffarnas OK45:14+17:2610:49
17Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK45:31+17:4310:53
18Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK47:12+19:2411:17
19Axel BalckTäby OK47:22+19:3411:19
20Axel TrofastTullinge SK47:58+20:1011:28
21Aron HöglundTullinge SK50:30+22:4212:04
22Gustav StorellHaninge SOK50:38+22:5012:06
23Malte AlbinssonOK Österåker51:19+23:3112:16
24Linus SkattOK Södertörn52:05+24:1712:27
25Alexander DybergIFK Lidingö SOK53:13+25:2512:43
26Sandro PruthSkogsluffarnas OK53:50+26:0212:52
27Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK54:12+26:2412:57
28Alexander RydbergSöders-Tyresö54:36+26:4813:03
29Linus ForsbergOK Ravinen55:36+27:4813:18
30Ludvig HagwallJärla Orientering55:38+27:5013:18
31Edvin WollbrandOK Ravinen56:15+28:2713:27
32Fabian TörnqvistAttunda OK59:56+32:0814:20
33David NybergSnättringe SK1:03:27+35:3915:10
34Malte BellanderGustavsbergs OK1:09:25+41:3716:36
35Johannes NorrbyOK Södertörn1:09:40+41:5216:40
36Folke KåbergOK Ravinen1:14:14+46:2617:45
37Ruben HårdSkogsluffarnas OK1:14:50+47:0217:54
38Joel BjörklundAttunda OK1:28:31+1:00:4321:10
39Morris BjörklundOK Ravinen1:33:52+1:06:0422:27
40Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF1:39:50+1:12:0223:53
Linus NileviHaninge SOKej godkänd
Jonathan NilssonGustavsbergs OKej godkänd
Hugo ZieglerSnättringe SKej start
Axel NordqvistWaxholms OKej start
Filip HatlenSnättringe SKej start
Elmin HovmöllerSöders-Tyresöej start

D12

3 240 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva WidegrenMälarö SOK28:398:50 Ladda ner rutt i gpx-format
2Maja ThimbergSöders-Tyresö33:27+4:4810:19
3Märta AhlquistJärla Orientering36:41+8:0211:19
4Nellie BolinTullinge SK36:58+8:1911:24
5Emelie HolmströmTäby OK43:07+14:2813:18
6Elsa TunbladMälarö SOK43:22+14:4313:23
7Ella LindqvistTäby OK43:49+15:1013:31
8Ida ZefferMälarö SOK47:03+18:2414:31
9Alma HallstenTäby OK49:45+21:0615:21
10Molly BomanMälarö SOK52:03+23:2416:03
11Wera BjörklundOK Ravinen58:26+29:4718:02
12Frida DäckforsTullinge SK1:00:47+32:0818:45
13Tora BjörklundOK Ravinen1:01:14+32:3518:53
14Linnea SandTullinge SK1:06:52+38:1320:38
15Clara WerdinOK Älvsjö-Örby1:07:40+39:0120:53
16Sara StrömqvistAttunda OK1:09:41+41:0221:30
17Viola HolmströmOK Ravinen1:10:48+42:0921:51
18Amanda MörkforsJärfälla OK1:11:30+42:5122:04
19Linda StrömqvistAttunda OK1:18:40+50:0124:16
20Alva SmedsVäsby OK1:21:33+52:5425:10
21Sofia QuasWaxholms OK1:27:17+58:3826:56
22Nova DahlstedtSöders-Tyresö1:27:48+59:0927:05
23Nike Mair HasslerSöders-Tyresö1:51:45+1:23:0634:29
24Ida SamuelssonOK Södertörn1:58:29+1:29:5036:34
Katja SmittSödertälje-Nykvarn OFej start
Thea GeliusSnättringe SKej start

H12

3 170 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK25:197:59
2Edvin JohanssonVäsby OK25:22+0:038:00
3Gustav MyrbergerTullinge SK25:58+0:398:11
4Ted LagerströmAttunda OK27:24+2:058:38
5Gustav NetzJärla Orientering28:35+3:169:01
6Simon TrossingTäby OK34:58+9:3911:01
7Petter FochsenWaxholms OK36:59+11:4011:40
8Arvid RundströmOK Ravinen38:25+13:0612:07
9Linus NybergJärla Orientering38:33+13:1412:09
10Victor GranathVäsby OK39:20+14:0112:24
11Caio PruthSkogsluffarnas OK40:29+15:1012:46
12Gustav HenrikssonOK Södertörn42:50+17:3113:30
13Lukas SjöblomAttunda OK44:30+19:1114:02
14Ivar MessingOK Älvsjö-Örby47:41+22:2215:02
15Malte JennerGustavsbergs OK53:30+28:1116:52
16Egon WistedtSundbybergs IK53:43+28:2416:56
17Edvin WallnerAttunda OK1:03:05+37:4619:54
18Samuel SylvanTullinge SK1:14:32+49:1323:30
Carl WännmanOK Södertörnej start
Isac NoblingTullinge SKej start
Mose GrafströmAttunda OKej start

D12 Kort

2 810 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina NygrenTullinge SK33:2911:54
2Ester HägerOK Södertörn43:51+10:2215:36
3Ida RökenTäby OK47:05+13:3616:45

H12 Kort

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin HessleTullinge SK41:2914:48
2Junior YlipääMälarö SOK41:59+0:3014:59
Fredrik RydbergSöders-Tyresöej start
Felix ÖhmanVäsby OKej start

D10

2 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bodil JohanssonSundbybergs IK30:2910:53
2Nora AhlströmIFK Enskede35:21+4:5212:37
3Sofia Dell'OrtoSundbybergs IK36:17+5:4812:57
4Alva GawellIFK Lidingö SOK37:07+6:3813:15
5Greta SandvikAttunda OK38:59+8:3013:55
6Lova JonssonSkarpnäcks OL41:16+10:4714:44
7Elin JavehedTäby OK43:34+13:0515:33
8Vera RevenySkarpnäcks OL45:36+15:0716:17
9Alice Slars PaulssonSundbybergs IK46:03+15:3416:26
10Hedda TunbladMälarö SOK47:19+16:5016:53
11Julia HolmströmTäby OK48:44+18:1517:24
12Telma PruthSkogsluffarnas OK1:02:29+32:0022:18
Cloe MatthewsTullinge SKej godkänd
Signe AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Tilda JohanssonAttunda OKej start
Dagny IkoTäby OKej start

H10

2 810 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kuzey BasolTäby OK21:217:35
2Deniz BasolTäby OK23:11+1:508:15
3Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK23:15+1:548:16
4Sven BörjessonJärla Orientering24:48+3:278:49
5Olof HagwallJärla Orientering25:37+4:169:06
6Linus DanielssonSolna OK27:04+5:439:37
7Samuel AnderssonJärfälla OK28:50+7:2910:15
8Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK29:33+8:1210:30
9Maximilian MazyaAttunda OK30:08+8:4710:43
10Harry NorellSnättringe SK30:37+9:1610:53
11Folke JohanssonSundbybergs IK30:55+9:3411:00
12Max LindqvistTäby OK33:35+12:1411:57
13Elias TrossingTäby OK34:16+12:5512:11
14Axel NäsmanTullinge SK34:26+13:0512:15
15Hugo NyströmOK Ravinen34:35+13:1412:18
16Hugo AbelSnättringe SK35:32+14:1112:38
17Melker HagwallJärla Orientering37:44+16:2313:25
18Malte IhlisMälarö SOK39:22+18:0114:00
19Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK42:34+21:1315:08
20Sixten BohmanHellas Orientering45:14+23:5316:05
21Anton WarneIFK Lidingö SOK49:02+27:4117:26
22Alve WistedtSundbybergs IK50:22+29:0117:55
23Simon AhlströmIFK Enskede50:45+29:2418:03
24Felix AhlströmIFK Enskede1:19:19+57:5828:13
Joel ÅhgrenTullinge SKej godkänd
Eskil MyrbergerTullinge SKej start
Loa MattilaTullinge SKej start

D35

6 210 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie HolmströmKamrat och IF KIF1:14:4712:02
2Karin LundbergTullinge SK1:17:26+2:3912:28
3Emeli GrafströmAttunda OK1:27:51+13:0414:08
4Julia PrestonSouth Ribble OC1:49:14+34:2717:35
5Nayara GillsparrOK Österåker2:10:35+55:4821:01

H35

7 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar LindbergGustavsbergs OK1:10:328:55
2Ulf TroengOK Linné1:10:40+0:088:56
3Mattias ÅgrenCentrum OK1:16:14+5:429:38
4Kristoffer EdshageCentrum OK1:23:28+12:5610:33
5Fredrik SetterqvistOK Södertörn1:25:45+15:1310:51
6Joachim WansölinOK Ravinen1:26:02+15:3010:53
7Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby1:32:43+22:1111:44
8Christofer NäsholmCentrum OK1:35:00+24:2812:01
9Peter LöfgrenTäby OK1:41:06+30:3412:47

D40

5 280 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK51:529:49
2Linda LönnebergTäby OK57:44+5:5210:56
3Sofia SundströmTullinge SK59:41+7:4911:18
4Ingela ErikssonGävle OK1:03:53+12:0112:05
5Mette BrolinsonCentrum OK1:04:33+12:4112:13
6Jenny WallnerAttunda OK1:04:39+12:4712:14
7Lena NileviHaninge SOK1:07:00+15:0812:41
8Marianne HenkeAttunda OK1:07:59+16:0712:52
9Sofia LundbergOK Renen1:10:09+18:1713:17
10Anna Roehring FlorczykHaninge SOK1:31:24+39:3217:18 Ladda ner rutt i gpx-format
11Annie SandbergJärla Orientering1:56:39+1:04:4722:05
Carina HallendalIFK Enskedeej start

H40

7 830 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MårtenssonOK Ravinen1:07:008:33
2Samuel SvenssonCentrum OK1:14:54+7:549:33
3Joel BerringCentrum OK1:18:40+11:4010:02
4Kent LundvallVallentuna-Össeby OL1:20:27+13:2710:16
5Amund BeitnesOK771:22:02+15:0210:28
6Christian OlssonFrösö IF1:22:32+15:3210:32
7Gustav NäsmanHaninge SOK1:23:41+16:4110:41
8Olle TyrlandCentrum OK1:23:50+16:5010:42
9Daniel RejmentOK Linné1:33:05+26:0511:53
10Jan StridhSkogsluffarnas OK1:37:18+30:1812:25
11Per GöthssonTäby OK1:40:51+33:5112:52
12Torbjörn GillsparrOK Österåker1:50:01+43:0114:03
13Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:54:15+47:1514:35
14Jan Robert AhlbergGävle OK1:56:32+49:3214:52
15Niclas PeterssonCentrum OK1:56:35+49:3514:53
16Stefan SandbergJärla Orientering2:10:40+1:03:4016:41
Henrik LundgrenCentrum OKej godkänd
Henrik NorellSnättringe SKej start
Joakim AlmtorpLånghundra IFej start
Ove OksvoldCentrum OKej start

D45

4 750 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HallstenTäby OK45:569:40
2Anna StrandAttunda OK46:59+1:039:53
3Maria Von SchmalenséeAttunda OK50:18+4:2210:35
4Annika LundströmSundbybergs IK52:13+6:1710:59
5Lena NilssonAttunda OK54:29+8:3311:28
6Kristina AnelandOK Ravinen56:51+10:5511:58
7Ann RollerJärfälla OK57:55+11:5912:11
8Ulrika ForsbergOK Ravinen59:26+13:3012:30
9Cecilia FochsenWaxholms OK1:00:35+14:3912:45
10Anna SchandlOK Södertörn1:04:40+18:4413:36
11Ann-Christin NybergSnättringe SK1:04:58+19:0213:40
12Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:11:14+25:1814:59
13Hillevi EkstrandGustavsbergs OK1:11:22+25:2615:01
14Emma JohanssonSundbybergs IK1:11:57+26:0115:08
15Ewa AlbrektssonOK Ravinen1:15:48+29:5215:57
16Pinar BasolTäby OK1:16:32+30:3616:06
17Anette Dell'OrtoSundbybergs IK1:20:09+34:1316:52
18Åsa Rimsjö SandTullinge SK1:20:53+34:5717:01
19Katrin JosefssonVäsby OK1:22:50+36:5417:26
20Therese HolmströmOK Ravinen1:28:28+42:3218:37
21Lisa TörnqvistAttunda OK1:33:58+48:0219:46
22Lisa ÖsterlingOK Södertörn1:37:00+51:0420:25
Sara ThörnOK Södertörnej godkänd
Charlotte FlansbjerOK Djerfej start

H45

6 860 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan NäsmanTäby OK53:337:48
2Mårten WaldenfjordJärfälla OK53:58+0:257:52
3Nick BarrableOK Ravinen56:40+3:078:15
4Magnus JohanssonNyköpings OK56:51+3:188:17
5Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK57:27+3:548:22
6Ulf PerssonIFK Enskede1:01:50+8:179:00
7Lars LindbomMälarö SOK1:02:54+9:219:10
8Jacob BolinTullinge SK1:03:07+9:349:12
9Pär LiljaIFK Lidingö SOK1:04:05+10:329:20
10Fredrik JohanssonSundbybergs IK1:04:47+11:149:26
11Calle BohmanHellas Orientering1:04:58+11:259:28
12Tomas HenrikssonAttunda OK1:05:00+11:279:28
13Anders BøgevigBromma-Vällingby SOK1:05:11+11:389:30
14Mikael NyströmOK Ravinen1:05:36+12:039:33
15Lars HjulströmNynäshamns OK1:05:39+12:069:34
16Patric De BoussardIFK Enskede1:05:54+12:219:36
17Lasse ForsbergOK Ravinen1:08:18+14:459:57
18Ronny FalkSundbybergs IK1:08:42+15:0910:00
19Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK1:08:54+15:2110:02
20Henrik SjögrenHaninge SOK1:11:30+17:5710:25
21Peter JakobssonOK Södertörn1:11:51+18:1810:28
22Björn LundquistOK Ravinen1:12:02+18:2910:30
23Tobias SpångHammarby IF OF1:12:48+19:1510:36
24Jonas LundbergOK Renen1:13:08+19:3510:39
25Per LembreJärla Orientering1:14:31+20:5810:51
26Mats SandinHaninge SOK1:15:17+21:4410:58
27Samuel BjörklundAttunda OK1:21:21+27:4811:51
28Lars SegermanSkarpnäcks OL1:26:39+33:0612:37
29Mark ÅkessonJärfälla OK1:38:11+44:3814:18
Niklas HallHaninge SOKej godkänd
Jonas HolmgrenGustavsbergs OKej godkänd
Patrik BlidefalkOK Södertörnej godkänd
Johan DanielssonSolna OKej godkänd
Björn RundströmOK Ravinenej godkänd
Henrik MorastHaninge SOKej godkänd
Anders WidegrenMälarö SOKej start
Thierry ReignierJärfälla OKej start
Jörgen TheanderHaninge SOKej start
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start

D50

4 340 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotta GibergHellas Orientering41:589:40
2Anna-Lena LängheimTullinge SK45:44+3:4610:32
3Yvonne AnderssonTullinge SK46:24+4:2610:41
4Sussie TistadIFK Lidingö SOK53:04+11:0612:13
5Ann FranzénOK Södertörn54:59+13:0112:40
6Teija LeppinenIFK Lidingö SOK56:28+14:3013:00
7Mia LiljaIFK Lidingö SOK56:47+14:4913:05
8Anna EngquistHaninge SOK59:33+17:3513:43
9Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK1:05:55+23:5715:11
10Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK1:06:46+24:4815:23
11Anette BrunanderAttunda OK1:08:40+26:4215:49
12Madelene BarbozaAttunda OK1:09:00+27:0215:53
13Anethe MansénSkarpnäcks OL1:13:25+31:2716:54
14Katarina LindbärgOK Södertörn1:17:48+35:5017:55
15Malin KvarnefalkJärfälla OK1:21:49+39:5118:51
16Jeanette JonssonOK Österåker1:57:27+1:15:2927:03
Susanne BovalliusJärfälla OKej godkänd
Eva PerssonOK Österåkerej godkänd
Kristina ZillingOK Södertörnej start

H50

6 210 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK46:557:33
2Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL50:40+3:458:09
3Fredrik SoneAttunda OK51:31+4:368:17
4Conny StrandbergGustavsbergs OK51:38+4:438:18
5Christer AlmHagaby GoIF Örebro57:23+10:289:14
6Patrik LeicktTullinge SK59:00+12:059:30
7Göran LängheimTullinge SK1:00:06+13:119:40
8Erik BerggrenTullinge SK1:02:08+15:1310:00
9Mats EkmanTäby OK1:02:24+15:2910:02
10Per FranzénOK Södertörn1:03:30+16:3510:13
11Eric RollerJärfälla OK1:03:38+16:4310:14
12Jens WernerGustavsbergs OK1:03:42+16:4710:15
13Ola KåbergOK Ravinen1:04:32+17:3710:23
14Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK1:05:11+18:1610:29
15Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:07:59+21:0410:56
16Per WollbrandOK Ravinen1:10:32+23:3711:21
17Ola BengtssonTäby OK1:10:52+23:5711:24
18Kenneth JönssonTullinge SK1:12:07+25:1211:36
19Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:12:39+25:4411:41
20Kjell NordqvistWaxholms OK1:13:25+26:3011:49
21Fredrik MorastHaninge SOK1:14:00+27:0511:54
22Tomas MattssonOK Södertörn1:16:56+30:0112:23
23Tomas SandqvistVäsby OK1:18:30+31:3512:38
24Peter LandénGustavsbergs OK1:18:46+31:5112:41
25Andreas GrunderJärfälla OK1:20:23+33:2812:56
26Göran JonssonSundbybergs IK1:21:05+34:1013:03
27Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:21:11+34:1613:04
28Eric HuijsersHammarby IF OF1:21:30+34:3513:07
29Olle SandénOK Södertörn1:21:50+34:5513:10
30Tom SvenssonHammarby IF OF1:22:12+35:1713:14
31Nicklas BergströmTäby OK1:24:19+37:2413:34
32Per DambergIFK Lidingö SOK1:25:22+38:2713:44
33Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:25:56+39:0113:50
34Mattias SkepplingOK Södertörn1:28:15+41:2014:12
35Thomas LundbergMälarö SOK1:28:49+41:5414:18
36Jonas KarlssonVäsby OK1:32:09+45:1414:50
37Anders BerkelundVäsby OK1:41:38+54:4316:21
38Anders SjöbergOK Reftele1:45:06+58:1116:55
Stefan MusslinderFalköpings AIK OKej godkänd
Ola BovalliusJärfälla OKej godkänd
Sven BolmbladOK Södertörnej godkänd
Johan SundinWaxholms OKej godkänd
Allan MogensenOK Ravinenej start
Dan NorinGävle OKej start
Lennart SwahnSundbybergs IKej start
Olle HjerneTumba-Mälarhöjden OKej start
Mikael NordquistTäby OKej start
Mikael NybergHellas Orienteringej start

D55

4 340 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK47:5611:02
2Berit AslaksenJärfälla OK49:27+1:3111:23
3Ulla MolinAttunda OK49:30+1:3411:24
4Maria BrattTullinge SK56:00+8:0412:54
5Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK1:00:59+13:0314:03
6Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK1:03:28+15:3214:37
7Annika SvenssonSolna OK1:06:40+18:4415:21
8Kerstin OhlssonHaninge SOK1:06:51+18:5515:24
9Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK1:13:59+26:0317:02
Charlotte EngesAttunda OKej godkänd
Christel NilssonHaninge SOKej godkänd
Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örbyej start

H55

5 750 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell ObergerIFK Lidingö SOK46:098:01
2Peter RosénAlfta-Ösa OK48:15+2:068:23
3Per BacklundOK Södertörn50:17+4:088:44
4Mats BernSnättringe SK55:21+9:129:37
5Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF56:57+10:489:54
6Kalle PerssonOK Österåker57:12+11:039:56
7Jörgen AxelssonTullinge SK57:48+11:3910:03
8Bengt HallJärla Orientering57:57+11:4810:04 Ladda ner rutt i gpx-format
9Anders MansénSkarpnäcks OL58:21+12:1210:08
10Piero SannicolòTullinge SK58:57+12:4810:15
11Lars PalmqvistJärfälla OK59:25+13:1610:20
12Håkan RolfssonSkarpnäcks OL1:00:33+14:2410:31
13Janne NilssonCentrum OK1:02:22+16:1310:50
14Bengt SvenssonSundbybergs IK1:02:43+16:3410:54
15Mats CarlssonSundbybergs IK1:03:13+17:0410:59
16Thomas NybergAttunda OK1:03:17+17:0811:00
17Ronny NordgrenSundbybergs IK1:04:35+18:2611:13
18Stefan MarteliusAttunda OK1:08:13+22:0411:51
19Lars GerhardssonAttunda OK1:09:35+23:2612:06
20Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:12:23+26:1412:35
21Mats JavehedTäby OK1:13:46+27:3712:49
22Torbjörn OhlssonHaninge SOK1:15:18+29:0913:05
23Per-Anders LindgrenCentrum OK1:16:31+30:2213:18
24Håkan RedtzerAttunda OK1:16:34+30:2513:18
25Jan DahlinHellas Orientering1:20:24+34:1513:58
26Claes RennerOK Södertörn1:21:18+35:0914:08
27Lars ÖhrmanStockholms OK1:28:12+42:0315:20
28Roger DjupsjöOskarströms OK1:29:41+43:3215:35
29Anders WinaldHellas Orientering1:38:45+52:3617:10
30Jan NettelbjerJärfälla OK1:44:16+58:0718:08
Staffan ZillingOK Södertörnej godkänd
Göran SvenssonAlfta-Ösa OKej godkänd
Peter AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Roger TinglöfVäsby OKej godkänd
Anders MattssonOK Älvsjö-Örbyej start

D60

3 870 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering45:0311:38
2Lotta ValentinGustavsbergs OK52:59+7:5613:41
3Åsa SundbergOK Södertörn53:52+8:4913:55
4Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby54:03+9:0013:57
5EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF57:41+12:3814:54
6Ulla WesterlundTäby OK1:04:59+19:5616:47
7Karin IvarssonHaninge SOK1:07:41+22:3817:29
8Anita KarlssonOK Södertörn1:08:48+23:4517:46
9Kristina HammarfalkÖstersunds OK1:12:17+27:1418:40
10Margareta WadinOK Älvsjö-Örby1:13:24+28:2118:57
Carina DoyleSundbybergs IKej start

H60

5 230 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK46:598:59
2Peter LundbergJärfälla OK49:12+2:139:24
3Anders JakobssonOK Södertörn50:23+3:249:38
4Jan GottfridssonNorbergs OK51:18+4:199:48
5Anders LöfgrenJärfälla OK53:25+6:2610:12
6Gunnar LangsSkarpnäcks OL54:57+7:5810:30
7Mikael ByströmJärfälla OK55:43+8:4410:39
8Lennart AgénTullinge SK57:33+10:3411:00
9Jan KihlSundbybergs IK1:01:39+14:4011:47
10Ulf BurmanGustavsbergs OK1:02:53+15:5412:01
11Sten-Olof MatssonLeksands OK1:03:09+16:1012:04
12Tapani MattusIFK Lidingö SOK1:03:55+16:5612:13
13Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL1:05:18+18:1912:29
14Jan-Olof BäckOK Djerf1:06:28+19:2912:42
15Peder KarlssonRånäs OK1:09:46+22:4713:20
16Harald BauerIFK Lidingö SOK1:13:33+26:3414:03
17Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:18:35+31:3615:01
18Göran IvarezOK Södertörn1:21:36+34:3715:36
19Reinhold LenneboIF Thor1:38:08+51:0918:45
Claes GustafssonOK Södertörnej godkänd
Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Rolf KarlssonJärla Orienteringej start
Göran DoyleSundbybergs IKej start
Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Peter OlssonTäby OKej start

D65

3 870 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JanssonJärla Orientering56:0414:29
2Ulla GummesonVäsby OK1:13:39+17:3519:01
3Helena KorhonenHaninge SOK1:19:18+23:1420:29
4Inger SchwartzOK Södertörn1:37:21+41:1725:09

H65

4 750 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK42:348:57
2Eidar LindgrenOK Ravinen45:58+3:249:40
3Per Ove WallénTäby OK53:37+11:0311:17
4Per ÖhlundGustavsbergs OK58:06+15:3212:13
5Arne JohanssonOK Ravinen59:20+16:4612:29
6Leif ÅkerblomOK Österåker59:57+17:2312:37
7Sten ÅhlinOK Måsen1:06:46+24:1214:03
8Hans-Erik PerssonSundbybergs IK1:08:21+25:4714:23
9Reijo KorhonenHaninge SOK1:11:33+28:5915:03
10Jan LindgrenOK Södertörn1:12:38+30:0415:17
11Kjell JanssonLånghundra IF1:13:11+30:3715:24
12Leif JonssonGustavsbergs OK1:14:34+32:0015:41
13Tommy LindbergHaninge SOK1:15:03+32:2915:48
14Björn LindgrenOK Österåker1:16:48+34:1416:10
15Matz LarssonGustavsbergs OK1:21:27+38:5317:08
16Lars BoudrieVäsby OK1:23:48+41:1417:38
17Martin ErikssonOK Södertörn1:48:02+1:05:2822:44
Thomas WesterGustavsbergs OKej start

D70

3 230 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria EhnTullinge SK45:1914:01
2Kerstin RosengrenAttunda OK47:23+2:0414:40
3Gullevi SvenssonRonneby OK52:09+6:5016:08
4Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK52:19+7:0016:11
5Anna BlomgrenTullinge SK52:34+7:1516:16
6Margareta HagstedtVäsby OK57:22+12:0317:45
7Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK59:21+14:0218:22
Marianne SellgrenSigtuna OKej start

H70

4 260 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke WallOK Tisaren48:1011:18
2Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF49:43+1:3311:40
3Lars GrankvistTäby OK55:21+7:1112:59
4Anders SellgrenSigtuna OK56:37+8:2713:17
5Ingemar LarssonTullinge SK57:28+9:1813:29
6Tomas ÅhgrenLånghundra IF1:04:34+16:2415:09
7Per-Johan VikforsOK Österåker1:06:46+18:3615:40
8Bror FureskogAlfta-Ösa OK1:06:52+18:4215:41
9Per-Åke CarlenstamVäsby OK1:10:50+22:4016:37
10Göran HällströmOK Nipan1:13:06+24:5617:09
11Olle ArmanNyköpings OK1:15:47+27:3717:47
12Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:17:09+28:5918:06
13John ÖstlundSundbybergs IK1:18:47+30:3718:29
14Willy LjungdellTäby OK1:21:56+33:4619:13
15Lars StrinnholmÖstersunds OK1:24:42+36:3219:52
16Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden1:25:40+37:3020:06
Jan BojlingSolna OKej godkänd
Anders GärderudEnebybergs IFej start

D75

3 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1UC Lybert ErikssonVäsby OK1:18:0124:09
2Berit LindungerHaninge SOK1:28:58+10:5727:32
Yvonne RoosAttunda OKej godkänd

H75

3 710 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK42:5311:33
2Bengt ErikssonVäsby OK44:14+1:2111:55
3Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF45:37+2:4412:17
4Jan SöderbergIFK Lidingö SOK52:35+9:4214:10
5Rolf ÖhrnNynäshamns OK1:02:29+19:3616:50
6Torbjörn TirénHellas Orientering1:06:43+23:5017:58
7Ove ForsbergTurebergs IF SOK1:07:40+24:4718:14
8Ingvar LarssonGustavsbergs OK1:15:14+32:2120:16
9Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL1:19:16+36:2321:21
10Bertil RydgrenIFK Enskede1:20:52+37:5921:47
11Gunnar HellströmHaninge SOK1:26:29+43:3623:18
12Sverre JonssonOK Ravinen1:28:04+45:1123:44
13Lars NordinSolna OK1:40:24+57:3127:03
14Kurt AnderssonEnebybergs IF1:40:41+57:4827:08
Leif HermundstadSnättringe SKej godkänd

D80

2 830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK46:5316:33
2Gunnel JunegardOK Södertörn1:19:18+32:2528:01

H80

3 230 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK44:1613:42
2Rune CarlssonSundbybergs IK45:19+1:0314:01
3Stig LindskogVisborgs OK1:00:02+15:4618:35
4Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL1:04:41+20:2520:01
5Lars RoosAttunda OK1:05:23+21:0720:14
6Bo WinaldHellas Orientering1:05:26+21:1020:15
7Lars PerssonVäsby OK1:12:02+27:4622:18
Hugo IsgrenIFK Enskedeej start

D85

2 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britta HallJärla Orientering1:40:0035:20

Inskolning

1 680 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Viola AnderssonTullinge SKfullföljt
Ivar AntonssonAttunda OKfullföljt
Melker HallmanAttunda OKfullföljt
Love HeinrupJärla Orienteringfullföljt
Elliot HemmyrJärla Orienteringfullföljt
Tilda HemmyrJärla Orienteringfullföljt
Maja HjulströmKlubblösfullföljt
Oliver JohanssonNyköpings OKfullföljt
Ludvig LindbergGustavsbergs OKfullföljt
Konrad ValentinKlubblösfullföljt
Linnea WallOK Södertörnfullföljt
Anton WallsténSnättringe SKfullföljt
Irma WesterdahlTäby OKfullföljt
Mattias WestermarkTäby OKfullföljt

U1

2 320 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK20:178:44
2Tom ZefferMälarö SOK23:39+3:2210:11
3Milla-elvira LjungqvistMälarö SOK23:40+3:2310:12
3Signe MartinelleSöders-Tyresö23:40+3:2310:12
5Wilma WallsténSnättringe SK24:30+4:1310:33
6Max LeireMälarö SOK24:40+4:2310:37
7Viktor WarneIFK Lidingö SOK25:29+5:1210:59
8Stina MartinelleSöders-Tyresö26:24+6:0711:22
9Lilly LundqvistMälarö SOK29:43+9:2612:48
10Ella HallstenTäby OK32:44+12:2714:06
11Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK33:13+12:5614:19
12Isak GawellIFK Lidingö SOK33:40+13:2314:30
13Tage WallanderMälarö SOK34:15+13:5814:45
14Nora TunbladMälarö SOK35:16+14:5915:12
15Isak NetzJärla Orientering35:54+15:3715:28
16Emil SundbladSnättringe SK37:03+16:4615:58
17Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OK38:44+18:2716:41
18Alvin ForslinSnättringe SK39:14+18:5716:54
19Eskil BergTullinge SK40:36+20:1917:30
20Ture NivaKlubblös41:18+21:0117:48
21Tjalve JunkkaSundbybergs IK43:39+23:2218:48
22Jamie RollerJärfälla OK1:03:05+42:4827:11
Filip WimmerSnättringe SKej godkänd
Isak WimmerSnättringe SKej godkänd
Conrad RateraKlubblösej godkänd
Andrian RateraKlubblösej godkänd
Nova FalkSundbybergs IKej start
Holger PerssonTullinge SKej start
Saga WallnerAttunda OKej start

U2

2 810 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna KarlsonBromma-Vällingby SOK30:1110:44
2Tuva NybergJärla Orientering32:13+2:0211:27
3Noomi ZefferMälarö SOK32:15+2:0411:28
4Axel NymanSnättringe SK33:28+3:1711:54
5Tilda JohanssonAttunda OK33:31+3:2011:55
6Elin StorellHaninge SOK36:24+6:1312:57
7Martin EklundOK Södertörn40:55+10:4414:33
8Heimer Wendt-JunkkaSundbybergs IK43:02+12:5115:18
9Rasmus SigfridssonVäsby OK43:51+13:4015:36
10Tilda PousetteTullinge SK52:44+22:3318:45
11Elin SmedsVäsby OK55:29+25:1819:44
12Amanda BlidefalkOK Södertörn57:09+26:5820:20
13Vanja LifTumba-Mälarhöjden OK59:10+28:5921:03
14Ida AnderssonTullinge SK1:01:34+31:2321:54
15Vide MessingOK Älvsjö-Örby1:05:04+34:5323:09
16Alma OlssonTullinge SK1:05:48+35:3723:24
Miranda MazyaAttunda OKej godkänd
Albin FranzénOK Södertörnej start
Emil ThimbergSöders-Tyresöej start

U3

3 170 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK41:5413:13
2Kerstin ChristieSnättringe SK45:46+3:5214:26
3Torun Berneklint RhedinWaxholms OK55:36+13:4217:32
4Ebba HultqvistMälarö SOK58:29+16:3518:26
5Leonard DabrowskiJärla Orientering58:42+16:4818:31
6Moa JohanssonVäsby OK1:00:26+18:3219:03
7Love NorellSnättringe SK1:21:44+39:5025:47
Marius HovmöllerSöders-Tyresöej start
Freja ÖhmanVäsby OKej start

Öppen 1

2 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Olof LarssonTäby OK32:4111:40
2Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby38:03+5:2213:35
3Truls MansénSkarpnäcks OL41:08+8:2714:41
4Dagny TirénOK Ravinen48:33+15:5217:20
5Bror WahlbergHaninge SOK48:37+15:5617:21
6Tanja LindkvistTäby OK1:07:12+34:3124:00
Ingrid LindgrenKlubblösej godkänd

Öppen 2

3 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LundqvistMälarö SOK36:4610:01

Öppen 3

3 240 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar LundquistOK Ravinen30:219:22
2Tomas NetzJärla Orientering35:59+5:3811:06
3Johan WestmanOK Älvsjö-Örby38:45+8:2411:57
4Jacob HäggströmSkarpnäcks OL43:03+12:4213:17
5Elisabeth StålhammarTullinge SK43:34+13:1313:26
6Maria HessleTullinge SK46:35+16:1414:22
7Per NivaKlubblös49:12+18:5115:11
8Mårten HägströmKlubblös50:35+20:1415:36
9Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL52:59+22:3816:21
10Teodor GerholmJärla Orientering53:00+22:3916:21
11Cecilia NilssonGustavsbergs OK53:05+22:4416:23
12Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK53:17+22:5616:26
13Petra EkblomHellas Orientering55:18+24:5717:04
14Per ArnessonSkarpnäcks OL56:45+26:2417:30
15Sofia GerholmJärla Orientering57:28+27:0717:44
16Mona LifTumba-Mälarhöjden OK58:11+27:5017:57
17Carin BauerIFK Lidingö SOK58:32+28:1118:03
18Henric PalmJärfälla OK58:50+28:2918:09
19Marianne SandströmOK Ravinen1:17:01+46:4023:46
20Alvin WestmanOK Älvsjö-Örby1:17:55+47:3424:02
21Anne KarlssonTäby OK1:30:26+1:00:0527:54
22Nenette DäckforsTullinge SK2:02:32+1:32:1137:49
Jonas SjöblomAttunda OKej godkänd
Marie DybergIFK Lidingö SOKej godkänd
Melker JohanssonAttunda OKej godkänd
Michael MazyaAttunda OKej start
Magnus SamuelssonOK Södertörnej start

Öppen 4

4 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria Slars PaulssonSundbybergs IK49:4010:56
2Evelina ÖstblomOK Hammaren53:48+4:0811:51
3Patrik EliassonKlubblös54:40+5:0012:02
4Niklas SkervingKlubblös59:46+10:0613:09
5Åsa EklövOK Södertörn1:08:40+19:0015:07
6Christina StrandbergGustavsbergs OK1:09:45+20:0515:21
7Malin ThelanderHaninge SOK1:11:36+21:5615:46
8Hanna MairSöders-Tyresö1:13:14+23:3416:07
9Henrik JönssonKlubblös1:36:53+47:1321:20

Öppen 5

3 760 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik OlssonHellas Orientering46:1512:18
2Jonas EsbjörnssonFrösö IF47:51+1:3612:43
3Katja KinnunenTäby OK52:23+6:0813:55
4Ann Hermansson AlmHagaby GoIF Örebro52:55+6:4014:04
5Robert HagströmEskilstuna OL53:43+7:2814:17
6Anders PerssonJärla Orientering53:56+7:4114:20
7Jessica BomanMälarö SOK56:51+10:3615:07
8Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:00:46+14:3116:09
9Daniel EkenstedtTullinge SK1:00:58+14:4316:12
10David LifTumba-Mälarhöjden OK1:02:48+16:3316:42
11Erica StrandbergGustavsbergs OK1:02:50+16:3516:42
12Johan CarlsundTumba-Mälarhöjden OK1:02:58+16:4316:44
13Katarina LythKlubblös1:03:36+17:2116:54
14Martin KvarnefalkJärfälla OK1:04:39+18:2417:11
15Ingalill KåbergOK Ravinen1:05:05+18:5017:18
16Sebastian GrunewaldKlubblös1:05:47+19:3217:29
17Fredrik WännmanOK Södertörn1:06:31+20:1617:41
18Fredrik WarneIFK Lidingö SOK1:06:55+20:4017:47
19John LindbergTacton OK1:07:08+20:5317:51
20Helena BerglindOK Södertörn1:08:10+21:5518:07
21Anders HänströmTäby OK1:08:39+22:2418:15
22Henning LundkvistSnättringe SK1:08:44+22:2918:16
23Sara RuneborgAttunda OK1:10:11+23:5618:39
24Ing-Marie NilssonOK Södertörn1:15:10+28:5519:59
25Karin TunbladMälarö SOK1:15:24+29:0920:03
26Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OK1:16:36+30:2120:22
27Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK1:18:39+32:2420:55
28Anna TrossingTäby OK1:30:25+44:1024:02
29Oskar KleyerRånäs OK1:32:01+45:4624:28
30Linnéa KarlssonRånäs OK1:32:04+45:4924:29
31Kimberly EkenstedtTullinge SK1:32:26+46:1124:35
32Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK1:45:44+59:2928:07
Carolina AnderssonTullinge SKej godkänd
Jack CarlsundTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Kristina TinglöfDegerfors OKej godkänd
Cleo MattilaTullinge SKej start

Öppen 6

5 810 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LjungCentrum OK1:13:3212:39
2Tomas BorgSundbybergs IK1:18:14+4:4213:27
3Stefan HogartKamrat och IF KIF1:39:59+26:2717:12
4Magnus HagfjärdSöders-Tyresö1:47:22+33:5018:28
5Erik SylvanTullinge SK1:47:25+33:5318:29
6Olle SundbladSnättringe SK2:12:53+59:2122:52
Jan HägerOK Södertörnej godkänd
Per WistedtSundbybergs IKej godkänd
Mats SalemyrBromma-Vällingby SOKej godkänd
Camilo AhrénKlubblösej godkänd
Wilmar TobonKlubblösej godkänd
Johan AnemyrNässjö OKej godkänd
Dan MattissonHaninge SOKej godkänd

Öppen 7

3 230 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mårten AnterudVäsby OK30:099:20
2Jenny HallmanAttunda OK33:07+2:5810:15
3Lenka ZatloukalovaTullinge SK34:02+3:5310:32
4Nils EklöwOK Södertörn34:22+4:1310:38
5Matts AnderssonOK Ravinen36:35+6:2611:19
6Tore AhlinHellas Orientering37:19+7:1011:33
7Anton MörkforsJärfälla OK38:09+8:0011:48
8Leif MörkforsJärfälla OK38:42+8:3311:58
9Torbjörn BergmanSnättringe SK38:55+8:4612:02
10Anne-Chr SchunnessonAttunda OK39:08+8:5912:06
11Henrik NybergJärla Orientering39:30+9:2112:13
12Håkan Berglund LakeKovlands IF39:36+9:2712:15
13Leif LundinJärla Orientering39:53+9:4412:20
14Mikael ÅhgrenTullinge SK39:57+9:4812:22
15Agnes ThorCentrum OK41:06+10:5712:43
16Anders S NybergSäterbygdens OK41:32+11:2312:51
17Johan LeireMälarö SOK42:23+12:1413:07
18Henning BennetTäby OK43:42+13:3313:31
19Jan LavénGustavsbergs OK43:52+13:4313:34
20Per IkoTäby OK44:23+14:1413:44
21Emma BellanderGustavsbergs OK44:32+14:2313:47
22Anders LarssonSkarpnäcks OL44:37+14:2813:48
22Karin Axelsdotter OlssonIF Tjalve44:37+14:2813:48
24Anders MeurkKlubblös44:43+14:3413:50
25Petra HellbergOK Södertörn45:12+15:0313:59
26Elina GrahnIFK Lidingö SOK45:49+15:4014:11
27Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen46:06+15:5714:16
28Emma RisbyKlubblös46:19+16:1014:20
29Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresö46:33+16:2414:24
30Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK46:38+16:2914:26
31Anna LundquistOK Ravinen46:40+16:3114:26
32Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF48:04+17:5514:52
33Lena RisbyKlubblös48:14+18:0514:55
34Krister AskerblomKlubblös48:58+18:4915:09
35Helena AnderssonJärfälla OK49:22+19:1315:17
36Anna CarlsundTumba-Mälarhöjden OK49:31+19:2215:19
37Helene EklundOK Södertörn49:52+19:4315:26
37Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK49:52+19:4315:26
39Carina MöllerOK Södertörn49:53+19:4415:26
40Lisa DahlstedtSöders-Tyresö50:30+20:2115:38
41Jessica StrömqvistAttunda OK52:09+22:0016:08
42Anna LarssonCentrum OK52:12+22:0316:09
43Simon LiljaIFK Lidingö SOK52:22+22:1316:12
44Charlotte StåhlSundbybergs IK53:49+23:4016:39
45Inge SundströmNyköpings OK53:56+23:4716:41
46Anna-Clara WistedtSundbybergs IK54:41+24:3216:55
47Per StålhammarTullinge SK55:18+25:0917:07
48Charlotta NygårdKlubblös55:37+25:2817:13
49Camilla WesterlundTäby OK59:35+29:2618:26
50Pia BellanderGustavsbergs OK59:46+29:3718:30
51Kajsa GradinAttunda OK59:58+29:4918:33
52Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:02:54+32:4519:28
53Åke AndreassonGustavsbergs OK1:04:33+34:2419:59
54Anna WolgastSnättringe SK1:06:44+36:3520:39
55Lovisa HöglundTullinge SK1:07:56+37:4721:01
56Niclas RökenTäby OK1:10:24+40:1521:47
57Donald StaudteJärla Orientering1:11:42+41:3322:11
58Gunnar BramstenSundbybergs IK1:12:51+42:4222:33
59Karin AbelSnättringe SK1:14:26+44:1723:02
60Kerstin ZällTullinge SK1:14:28+44:1923:03
61Anki LandarvKlubblös1:17:22+47:1323:57
62Bo LandarvKlubblös1:18:27+48:1824:17
63Elisabeth ErikssonNyköpings OK1:26:05+55:5626:39
64Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:34:43+1:04:3429:19
65Leif HagstedtVäsby OK1:36:45+1:06:3629:57
Linus HolmqvistOK Österåkerej godkänd
Bjarne ErlandssonHammarby IF OFej godkänd
Tomas AlaeusOK Södertörnej godkänd
Thomas HallengrenKlubblösej godkänd
Peter MattilaTullinge SKej godkänd
Tina JunegardTullinge SKej godkänd
Bengt SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Anneli LidmarSnättringe SKej godkänd

Öppen 8

4 750 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin AnderssonOK Ravinen35:097:24
2Joar SvartholmBergnäsets AIK39:32+4:238:19
3Henrik ErlandssonOK Södertörn42:50+7:419:01
4Rickard AnderssonTullinge SK43:21+8:129:07
5Jakob IvarssonHaninge SOK44:57+9:489:27
6Robin WesterlundKlubblös45:28+10:199:34
7Maria MogensenOK Ravinen48:02+12:5310:06
8Andrea WesterdahlTäby OK48:16+13:0710:09
9Viktor HäggströmKlubblös50:31+15:2210:38
10Ingemar ÅkermanTullinge SK52:18+17:0911:00
11Lars ForsbergOK Ravinen52:45+17:3611:06
12Johan PalmgrenTäby OK53:17+18:0811:13
13Per WallOK Södertörn53:37+18:2811:17
14Alexandra SundgrenCentrum OK54:02+18:5311:22
15Joakim GimholtTrosabygdens OK54:39+19:3011:30
15Linnea MalmbergStora Tuna OK54:39+19:3011:30
17Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK54:48+19:3911:32
18Michael AhlquistJärla Orientering54:51+19:4211:32
19Björn LinderGustavsbergs OK56:49+21:4011:57
20Nina LundkvistOK Österåker58:05+22:5612:13
21Daniela RennerOK Södertörn58:41+23:3212:21
22Stefan FerdmanTullinge SK58:57+23:4812:24
23Anders JennerGustavsbergs OK59:21+24:1212:29
24Daniel JönssonAttunda OK1:00:15+25:0612:41
25Kerstin SjökvistOK Österåker1:01:24+26:1512:55
26Susanna ÖstSkogsluffarnas OK1:02:13+27:0413:05
27Mattias LiljedahlFK Boken1:02:30+27:2113:09
28Emma ZetterströmSkarpnäcks OL1:02:50+27:4113:13
29Andrea BalakovaNyköpings OK1:02:56+27:4713:14
30Anna RökenTäby OK1:03:09+28:0013:17
31Urban StåhlSundbybergs IK1:03:40+28:3113:24
32Henrik HagwallJärla Orientering1:04:06+28:5713:29
33Johanna DahlinSkogsluffarnas OK1:04:23+29:1413:33
34Börje PerssonOK Ravinen1:04:48+29:3913:38
35Eva NygrenOK Ravinen1:05:07+29:5813:42
36Karin Führ LindqvistSkogsluffarnas OK1:05:20+30:1113:45
37Karin SteneboAttunda OK1:06:06+30:5713:54
38Robert SvartholmGammelstads IF1:06:29+31:2013:59
39Anders DegseliusVäsby OK1:08:23+33:1414:23
40David WesterlundTäby OK1:09:04+33:5514:32
41Marika ArvidssonVäxjö OK1:09:27+34:1814:37
42Leo LarssonKlubblös1:10:04+34:5514:45
43Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK1:10:07+34:5814:45
44My HeinrupJärla Orientering1:10:59+35:5014:56
45Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:11:48+36:3915:06
46Daniel WallnerAttunda OK1:12:19+37:1015:13
47Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK1:13:25+38:1615:27
48Anders ÖnerudOK Ravinen1:14:12+39:0315:37
49Lars HörnströmKlubblös1:15:10+40:0115:49
50Magnus StrömqvistAttunda OK1:15:43+40:3415:56
51Kristina MarteliusAttunda OK1:18:51+43:4216:36
52Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF1:19:48+44:3916:48
53Beatrice Schelin LetforsKlubblös1:21:00+45:5117:03
54Kristin BerghTullinge SK1:21:04+45:5517:04
55Kjell BengtssonKlubblös1:22:09+47:0017:17
56Daniel HelanderTullinge SK1:27:39+52:3018:27
57Johanna ClarinIF Rigor1:27:58+52:4918:31
58Erik FochsenWaxholms OK1:29:34+54:2518:51
59Peter LindKlubblös1:29:54+54:4518:55
60Igor EngströmKlubblös1:32:02+56:5319:22
61Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:32:46+57:3719:31
62Henrik ByströmBromma-Vällingby SOK1:39:54+1:04:4521:01
63Ebba Lindgren HermanssonLunds OK1:51:46+1:16:3723:31
Henrik TrofastTullinge SKej godkänd
Elin PetterssonSurahammars SOKej godkänd

Öppen 9

7 830 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov EricsonAlfta-Ösa OK1:03:108:04
2Andreas HallIFK Lidingö SOK1:08:19+5:098:43
3Simon BohmanRånäs OK1:09:37+6:278:53
4Fredrik AhnlénOK Hammaren1:11:52+8:429:10
5Lennart JohanssonNyköpings OK1:14:10+11:009:28
6Katarina SvahnAlfta-Ösa OK1:16:11+13:019:43
7Tomas SjökvistOK Österåker1:17:37+14:279:54
8Fredrik SteneboAttunda OK1:22:40+19:3010:33
9Douglas LundinSkogsluffarnas OK1:27:01+23:5111:06
10Anders AbelSnättringe SK1:32:23+29:1311:47
11Niklas EverittCentrum OK1:37:03+33:5312:23
12Björn BängtssonCentrum OK1:38:47+35:3712:36
13Oskar HermanssonCentrum OK1:40:10+37:0012:47
14Åsa BörjessonJärla Orientering1:42:40+39:3013:06
15Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK1:46:21+43:1113:34
16Nicklas BerneklintWaxholms OK1:53:45+50:3514:31
17Ingemar LindströmOK Österåker2:02:20+59:1015:37
18Johan GrafKlubblös2:08:14+1:05:0416:22
19Eva HagwallJärla Orientering2:09:42+1:06:3216:33
20Matilda AhlquistJärla Orientering2:21:21+1:18:1118:03
Per JemthIF Thorej godkänd
Matthias IvaresOK Södertörnej godkänd
Martin BellanderGustavsbergs OKej godkänd
Henrik WiklundBromma-Vällingby SOKej godkänd
Joachim LythTullinge SKej godkänd
Janne KokkalaCentrum OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser