Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mörtsjödubbeln, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mörtsjödubbeln, medeldistans
Arrangörsorganisationer: Snättringe SK / Söders-Tyresö
Datum: söndag 14 april 2019

Tullinge SK

72 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Felix ArkängH16 Kort (1)1:15:3925:02
1Maria EhnD70 (5)38:2315:40
1Maria BrattD55 (9)36:3612:04
1Johanna LönnkvistD21 (24)28:547:52
1Göran LängheimH50 (25)34:029:13
2Johannes BladhH18 (3)37:00+0:559:53
2Anna-Karin SundqvistD55 (9)37:13+0:3712:16
2Anders KärrströmH65 (14)35:30+0:4711:31
2Lukas ArkängÖppen 5 (37)38:24+7:1212:35
2Kerstin ImarkD50 (13)31:30+3:1510:13
3Sonja PernebyD75 (3)56:23+9:3226:35
3Adam BrattH18 (3)48:20+12:1512:55
3Mikael SundqvistH55 (11)40:51+3:5911:17
3Jacob BolinH45 (18)34:26+2:328:22
3Patrik LeicktH50 (25)35:16+1:149:33
3Lina BerggrenD50 (13)33:17+5:0210:48
3Tintin KarlbergÖppen 8 (64)35:15+1:547:43
4Anna-Lena LängheimD50 (13)38:37+10:2212:32
4Albin HessleH12 (4)42:55+15:1216:41
4Anna BlomgrenD70 (5)1:02:53+24:3025:39
4Anna-Karin OhlssonD60 (8)36:43+4:1114:30
4Christoffer EskilssonH21 (29)35:24+7:377:45
4Carl Johan ArevångH45 (18)35:00+3:068:30
5Lina MatthewsD40 (8)54:02+16:5214:43
5Cloe MatthewsD10 (7)36:08+10:0415:26
5Tilda AnderssonD18 (6)57:41+16:0915:56
5Viktor WistrandH14 (16)39:47+10:5713:02
5Emil AnderssonH21 (29)36:22+8:357:58
6Katja LeicktD18 (6)1:10:56+29:2419:35
8Frida DäckforsD12 (10)49:57+21:3319:49
8Maria HessleÖppen 3 (33)41:09+16:4514:54
8Jan LarssonH75 (12)1:10:51+33:5022:42
8Elin SundqvistD21 (24)37:44+8:5010:16
8Klara JunegardD14 (15)42:14+6:2013:59
8Göran OhlssonH60 (15)46:08+7:1012:20
8Sofia PerssonD45 (17)40:41+12:3713:25
8Torbjörn HellquistH70 (15)52:48+13:4316:55
10Anna PernebyD50 (13)50:13+21:5816:18
10Lars NordinÖppen 8 (64)40:15+6:548:49
10Lenka ZatloukalovaÖppen 7 (91)37:46+6:3912:27
11Ida AnderssonU2 (16)57:53+28:0324:44
11Olof ArevångH14 (16)46:24+17:3415:12
11Emil HelanderH16 (19)49:18+16:0113:17
12Alice LindholmU2 (16)58:00+28:1024:47
12Elisabeth StålhammarÖppen 3 (33)44:43+20:1916:12
13Felix FlodmanH14 (16)1:01:31+32:4120:10
13Emeli PetterssonÖppen 8 (64)41:48+8:279:10
14Oskar LindholmU2 (16)1:38:27+1:08:3742:04
15Ludvig FerdmanH16 (19)54:52+21:3514:47
16Johan KärrströmH21 (29)44:44+16:579:48
18Daniel HelanderH50 (25)52:49+18:4714:18
19Terri LindholmÖppen 3 (33)52:47+28:2319:07
19Tomas HerstadÖppen 5 (37)1:09:36+38:2422:49
20Carolina AnderssonÖppen 3 (33)52:52+28:2819:09
22Tina JunegardÖppen 7 (91)41:35+10:2813:43
24Magdalena Hoffsten-ArkängÖppen 5 (37)1:23:45+52:3327:27
25Anna FlodmanÖppen 5 (37)1:26:35+55:2328:23
27Cleo MattilaÖppen 5 (37)1:30:43+59:3129:44
28Björn AxelssonÖppen 8 (64)48:11+14:5010:33
29Kent BerggrenÖppen 7 (91)44:52+13:4514:48
29Carin MattilaÖppen 5 (37)1:30:52+59:4029:47
35Ingemar ÅkermanÖppen 8 (64)52:52+19:3111:35
36Karin LundbergÖppen 8 (64)53:39+20:1811:45
43Rudolf HersénÖppen 8 (64)57:38+24:1712:38
46Josefin HersénÖppen 8 (64)58:09+24:4812:45
51Per StålhammarÖppen 7 (91)57:01+25:5418:49
67Gunilla ErikssonÖppen 7 (91)1:09:59+38:5223:05
70Örjan ArkängÖppen 7 (91)1:13:53+42:4624:23
Astrid OhlinInskolning (20)fullföljt
Wilma OhlinInskolning (20)fullföljt
Gustav ÅkermanInskolning (20)fullföljt
Rolf E. NilssonH60 (15)ej godkänd
Wilma LeicktD16 (6)ej start
Yvonne AnderssonD50 (13)ej start
Nova MatthewsD14 (15)ej start
Joel ÅhgrenH10 (14)ej start
Axel TrofastH14 (16)ej start
John FlodmarkU1 (20)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser