Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mörtsjödubbeln, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mörtsjödubbeln, medeldistans
Arrangörsorganisationer: Snättringe SK / Söders-Tyresö
Datum: söndag 14 april 2019

IFK Lidingö SOK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mikael JanssonH40 (3)36:008:45
1Anna FranklingD12 (10)28:2411:16
1Magdalena CarlsteinD40 (8)37:1010:07
1Alva GawellD10 (7)26:0411:08
1Jenni SimolaÖppen 5 (37)31:1210:13
1Edvin CarlsteinU1 (20)23:099:33
2Irma JarlemarkD12 Kort (2)1:11:09+38:3731:28
2Astrid SkantzeD12 (10)28:46+0:2211:24
2Mattias CarlsteinH45 (18)34:19+2:258:20
2Tapani MattusH60 (15)40:46+1:4810:54
2Ebba FrendeliusU2 (16)33:04+3:1414:07
2Elsa WanekU1 (20)30:37+7:2812:39
3Johanna SanderiD21 (24)32:21+3:278:48
3Oliver LiwångH14 (16)37:43+8:5312:21
4Isabelle DahlerusU1 (20)32:26+9:1713:24
4Sara LiwångD12 (10)33:12+4:4813:10
7Hans TarandiH60 (15)45:03+6:0512:02
7Tilde JanssonU2 (16)40:55+11:0517:29
8Mikael TarandiH65 (14)42:05+7:2213:39
8Ebba SkantzeU1 (20)36:46+13:3715:11
8Wilmer CarlsteinH10 (14)29:57+10:0713:15
11Caroline LiwångÖppen 3 (33)44:07+19:4315:59
11Barbora PijákováD21 (24)39:33+10:3910:46
12Nils SamrudH14 (16)51:19+22:2916:49
12Harald BauerH60 (15)56:52+17:5415:12
13Maria FranklingÖppen 5 (37)1:02:30+31:1820:29
13Karin SkantzeÖppen 3 (33)47:04+22:4017:03
13Alice HedinD14 (15)1:06:15+30:2121:56
13Lava FischerU1 (20)40:06+16:5716:34
14Kobbe FischerH10 (14)41:51+22:0118:31
15Petter SkantzeÖppen 7 (91)39:03+7:5612:53
17Per FranklingÖppen 5 (37)1:04:35+33:2321:10
17Ida GawellÖppen 7 (91)40:52+9:4513:29
23Lennart BrattgårdÖppen 7 (91)41:56+10:4913:50
45Torbjörn JarlemarkÖppen 7 (91)54:52+23:4518:06
48Joel SanderiÖppen 8 (64)1:00:29+27:0813:15
50Madeleine CasselÖppen 7 (91)56:33+25:2618:39
59Elisabeth BengtssonÖppen 7 (91)1:00:43+29:3620:02
74Jasinta RajanÖppen 7 (91)1:21:22+50:1526:51
Otto FrendeliusInskolning (20)fullföljt
Adam SandellInskolning (20)fullföljt
Vera SkantzeD14 (15)ej godkänd
Lukas TanrandiU2 (16)ej godkänd
Krister NilssonÖppen 7 (91)ej godkänd
Simon TarandiU1 (20)ej godkänd
Björn LovangH45 (18)ej start
Erik FranklingH16 (19)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser