Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för IFK Lidingö, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IFK Lidingö, medeldistans
Arrangörsorganisation: IFK Lidingö SOK
Datum: onsdag 1 maj 2019

D21

4 660 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolin OhlssonJärla Orientering31:426:48
2Carolin SvenssonHaninge SOK38:08+6:268:10
3Galina RibediucHellas Orientering38:24+6:428:14
4Selma GumaeliusWaxholms OK42:49+11:079:11
5Filipa RodriguesJärla Orientering42:59+11:179:13
6Aleksandra ShusharinaTäby OK43:10+11:289:15
7Moa KjellstrandCentrum OK43:46+12:049:23
8Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK45:28+13:469:45
9Linnea BörjarsCentrum OK46:01+14:199:52
10Karin HagwallLunds OK47:48+16:0610:15
11Malin CarlssonSöders-Tyresö51:50+20:0811:07
12Tove SundSundbybergs IK52:08+20:2611:11 Ladda ner rutt i gpx-format
13Lena ÖhmanCentrum OK52:37+20:5511:17
14Tereza BialozytSK Praga52:46+21:0411:19
15Alexandra SundgrenCentrum OK55:05+23:2311:49
16Sara JonassonCentrum OK55:26+23:4411:53
17Anna JohanssonJärla Orientering57:42+26:0012:22
18Henny SamuelssonCentrum OK59:22+27:4012:44
19Audrey FoleySigtuna OK1:01:55+30:1313:17
20Marie HerrnholdAttunda OK1:02:46+31:0413:28
21Maria PereverzinaHertfordshire Orienteering Club HH1:05:26+33:4414:02
Ellinor ErikssonOK Tisarenej godkänd
Anna GranathTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Sigrid HolmgrenOK Renenej start
Nadja RutzSundbybergs IKej start

H21

5 290 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BejbomJärla Orientering31:405:59
2Flavio PoltéraSnättringe SK33:44+2:046:22
3Nikita GurevichOK Södertörn34:16+2:366:28
4Johan NäsmanTäby OK34:32+2:526:31
5Taras RachukOK Södertörn34:43+3:036:33
6Isak LangerakJärfälla OK35:03+3:236:37
7Anders BoströmJärfälla OK35:21+3:416:40
8Anders HedmanSnättringe SK35:51+4:116:46
9Emil GranqvistOK Ravinen36:06+4:266:49
10Vladyslav LaskarzhevskyOK Ravinen36:11+4:316:50
11Hannes SvahnOK Ravinen36:56+5:166:58
12Per-Åke OlssonOK Ravinen37:04+5:247:00
13Vladislav DevyatovSnättringe SK37:21+5:417:03
14Martin JohnssonSnättringe SK37:23+5:437:04
15Nikolai PetrovetsOK Södertörn37:35+5:557:06
16Jonas KjällCentrum OK37:40+6:007:07
17Manne HammarbergJärfälla OK37:44+6:047:07
18David HectorSnättringe SK38:15+6:357:13
19Nick BarrableOK Ravinen38:24+6:447:15
20Martin LindskogOK Ravinen38:27+6:477:16
21Mårten WaldenfjordJärfälla OK39:19+7:397:25
22Dan LarssonOK Tisaren39:37+7:577:29
23Johan EdenhamnLänna IF39:39+7:597:29
24Erik LindgrenOK Tisaren40:34+8:547:40
25Tobias KarlssonSnättringe SK40:41+9:017:41
26Mattias ÅgrenCentrum OK41:05+9:257:45
27Alexander FrolovOK Södertörn41:10+9:307:46
28Robert JohanssonTäby OK41:44+10:047:53
29Lars JakobssonCentrum OK42:22+10:428:00
30Mårten SundhSundbybergs IK42:45+11:058:04
31Andreas NordforsStora Tuna OK42:56+11:168:06
32Aleksandr ManoilovJärfälla OK44:26+12:468:23
33Adam NymanCentrum OK46:37+14:578:48
34Fredric JohanssonSnättringe SK46:43+15:038:49 Ladda ner rutt i gpx-format
35Martin RinnbäckOK Ravinen46:44+15:048:50
36John HartleySöders-Tyresö47:36+15:568:59
37Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna48:11+16:319:06
38Jerker DrottenmyrVisborgs OK1:13:31+41:5113:53
39Yngve RahlénOK Ravinen1:15:20+43:4014:14
40Mattias HenrikssonCentrum OK1:20:38+48:5815:14
41Michael Chun Chi TsangScout Orienteering Club1:42:11+1:10:3119:18
Robert WallsténSnättringe SKej godkänd
Niklas WraneSöders-Tyresöej godkänd
Johan AnderssonSundbybergs IKej start
Mattias HovmöllerSöders-Tyresöej start
Love BerzellOK Ravinenej start
Sergiu FalaOK Ravinenej start
Peter LöfgrenTäby OKej start
Mattias JohanssonUmeå OKej start
Oliver HagmanOK Roslagenej start
Kristoffer EdshageCentrum OKej start

D20

3 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin DahlbäckOK Österåker34:008:58
2Malin StrandbergGustavsbergs OK41:08+7:0810:51
3Meta NordesjöSundbybergs IK48:08+14:0812:42
4Vera BogrenSundbybergs IK1:05:05+31:0517:10
Anna AnderssonPiteå IF Orienteringsklubbej start
Elsa ChristofferssonOK Renenej start

H20

3 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin LangerakJärfälla OK29:207:31
2Christian LindhSundbybergs IK37:40+8:209:39
3Gustav EknerSnättringe SK39:28+10:0810:07
Harald LarssonBergnäsets AIKej start
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej start

D18

3 410 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK34:4510:11
2Ellinor HambergJärfälla OK41:25+6:4012:08
3Tilda AnderssonTullinge SK42:22+7:3712:25
4Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK44:02+9:1712:54
5Tuva FalkSundbybergs IK44:04+9:1912:55
6Maja SandvikAttunda OK44:51+10:0613:09
7Isabella NilssonGustavsbergs OK47:04+12:1913:48
8Jana AmacherTullinge SK52:27+17:4215:22
Sofia IversAttunda OKej start

H18

3 650 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker ForsbergKFUM Örebro OK26:577:23
2Samuel LindénAttunda OK27:37+0:407:33
3John WolgastSnättringe SK29:09+2:127:59
4Albin LindskogOK Ravinen29:22+2:258:02
5Alfred LängheimTullinge SK30:46+3:498:25
6Ludde BlomIFK Enskede31:35+4:388:39
7Pontus AxellIFK Enskede35:04+8:079:36
8Gustav BjörklundIFK Enskede39:21+12:2410:46
9Oskar StenviOK Linné43:01+16:0411:47
Johannes BladhTullinge SKej start

D16

3 090 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Smilla MogensenOK Ravinen22:367:18
2Amanda GranqvistOK Ravinen23:24+0:487:34
3Ida HänströmTäby OK24:23+1:477:53
4Elisabeth LarssonOK Södertörn24:42+2:067:59
5Tilda MårtenssonOK Ravinen25:00+2:248:05
6Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK25:09+2:338:08
7Ida ÖsterbergGustavsbergs OK25:25+2:498:13
8Wilma LeicktTullinge SK25:59+3:238:24
9Sigrid CarlssonSundbybergs IK26:21+3:458:31
10Lisa ThunellIFK Lidingö SOK26:22+3:468:31
11Tove SjöbergTullinge SK26:27+3:518:33
12Hedda RöstinOK Ravinen27:47+5:118:59
13Alicia SchandlOK Södertörn29:05+6:299:24
14Miia RollerJärfälla OK29:26+6:509:31
15Tindra JonssonSkarpnäcks OL29:35+6:599:34
16Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK29:36+7:009:34
17Ronja StåhlSundbybergs IK29:39+7:039:35
18Doris IkoTäby OK30:09+7:339:45
19Alicia BjörnbergSöders-Tyresö32:39+10:0310:33
20Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL33:19+10:4310:46
21Alva BladhTullinge SK33:49+11:1310:56
22Lisa WadenbrantSundbybergs IK33:56+11:2010:58
23Agnes DambergIFK Lidingö SOK34:31+11:5511:10
24Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö35:23+12:4711:27
25Emma SvidénSöders-Tyresö40:20+17:4413:03
26Tilda DalekantIFK Enskede41:21+18:4513:22
27Emma NorinSöders-Tyresö42:01+19:2513:35
28Wilma JosefssonVäsby OK42:30+19:5413:45
29Johanna AlmgrenOK Ravinen43:57+21:2114:13
30Emilia NilssonGustavsbergs OK50:39+28:0316:23
31Ebba HörlingSundbybergs IK52:27+29:5116:58
32Linn NilssonSöders-Tyresö56:52+34:1618:24
Sofia LindhagenIFK Enskedeej start
Åsa SundströmJärla Orienteringej start
Emma AlmgrenOK Ravinenej start

H16

3 160 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK18:275:50
2Isak GeliusSnättringe SK19:22+0:556:07
3Hampus HatlenSnättringe SK20:24+1:576:27
4Viktor JemthIF Thor20:26+1:596:27
5Olle KallurOK Ravinen20:38+2:116:31
6Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK20:44+2:176:33
7Edvin NilssonLånghundra IF21:00+2:336:38
8Otto BalckTäby OK21:19+2:526:44
9Aron HellgrenIF Thor21:23+2:566:46
10Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK21:50+3:236:54
11Pelle NilssonOK Linné22:07+3:406:59
12Erik BovalliusJärfälla OK22:09+3:427:00
13Johan FochsenWaxholms OK22:21+3:547:04
14William GrunderJärfälla OK22:41+4:147:10
15Oscar AnelandOK Ravinen22:53+4:267:14
16Elis Forsberg RundströmIFK Enskede23:24+4:577:24
17Jesper ÅkessonJärfälla OK23:26+4:597:24
18Eskil WidehagSundbybergs IK23:36+5:097:28
19Edvin ForsbergOK Ravinen23:40+5:137:29
20Viktor SoneAttunda OK23:53+5:267:33
21Elis IversAttunda OK23:59+5:327:35
22Emil LarssonOK Tisaren24:10+5:437:38
23Melker PalmJärfälla OK24:16+5:497:40
24Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby24:35+6:087:46
25Noel HelmerssonOK Tisaren24:52+6:257:52
26Henrik LundforsIFK Enskede25:13+6:467:58
27Wilhelm BergmanTullinge SK26:34+8:078:24
28Filip StorellHaninge SOK27:33+9:068:43
29Axel GidlundOK Linné27:41+9:148:45
30Mattis SandénOK Södertörn29:36+11:099:22
31Björn RennerOK Södertörn29:46+11:199:25
32Hugo LindskogOK Ravinen29:58+11:319:28
33Anton MörkforsJärfälla OK30:41+12:149:42
34Melker LundqvistJärfälla OK32:19+13:5210:13
35Anton WällstedtJärfälla OK32:59+14:3210:26
36Uno BjörklundOK Ravinen33:40+15:1310:39
37Oskar EknerSnättringe SK34:21+15:5410:52
38Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOK34:46+16:1911:00
39Erik FranklingIFK Lidingö SOK34:57+16:3011:03
40Ivar GentzJärla Orientering35:40+17:1311:17
41Rasmus LindblomGustavsbergs OK37:23+18:5611:49
42Ludvig FerdmanTullinge SK38:35+20:0812:12
43Jonathan NorrmanOK Ravinen40:54+22:2712:56
44Lukas WallhedJärla Orientering41:13+22:4613:02
Filip LindqvistTäby OKej start
Olof MelchersonIFK Lidingö SOKej start
Olle SandströmOK Ravinenej start
David RyderåsWaxholms OKej start
Marcus EkmanTäby OKej start

D16 Kort

2 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Madeleine GranathVäsby OK48:1616:59

H16 Kort

2 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lucas AlzénGustavsbergs OKej godkänd

D14

2 840 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma MårtenssonOK Ravinen22:117:48
2Ingrid JohanssonSundbybergs IK22:50+0:398:02
3Alice RökenTäby OK24:19+2:088:33
4Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö24:48+2:378:43
5Emilia BergmanTullinge SK26:14+4:039:14
6Klara JunegardTullinge SK26:34+4:239:21
7Nova MatthewsTullinge SK29:01+6:5010:13
8Moa GlanshedHaninge SOK29:05+6:5410:14
9Lovisa NordquistTäby OK29:07+6:5610:15
10Ellen AnelandOK Ravinen29:11+7:0010:16
11Sonja AhlquistJärla Orientering29:26+7:1510:21
12Lovisa LindqvistIFK Enskede29:35+7:2410:25
13Tove OlssonOK Södertörn30:37+8:2610:46
14Linn De BoussardIFK Enskede30:47+8:3610:50
15Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK31:11+9:0010:58
16Alva Lidström LauriSnättringe SK31:19+9:0811:01
17Elin AbelSnättringe SK31:24+9:1311:03
18Fanny SundbergTullinge SK32:02+9:5111:16
19Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK32:16+10:0511:21
20Amanda ClaessonTumba-Mälarhöjden OK32:58+10:4711:36
21Märta WigleOK Södertörn32:59+10:4811:36
22Molly GeliusSnättringe SK33:22+11:1111:44
23Vilma NilssonAttunda OK33:34+11:2311:49
24Emma HöökIFK Lidingö SOK33:51+11:4011:55
25Tilde MansénSkarpnäcks OL34:00+11:4911:58
26Rut LundinOK Södertörn34:25+12:1412:07
27Emmy RoosIF Thor34:59+12:4812:19
28Emma HallendalIFK Enskede35:02+12:5112:20
29Felicia StrindérIFK Enskede35:44+13:3312:34
30Vera SkantzeIFK Lidingö SOK36:39+14:2812:54
31Wilda LundqvistMälarö SOK36:59+14:4813:01
32Maja LiljaIFK Lidingö SOK42:06+19:5514:49
33Elsa LifTumba-Mälarhöjden OK42:15+20:0414:52
34Tuva HolmströmOK Ravinen42:45+20:3415:03
35Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK43:16+21:0515:14
36Maja FalkSundbybergs IK50:39+28:2817:50
37Eleonora Dell'OrtoSundbybergs IK52:57+30:4618:38
38Elsa ForsbergJärfälla OK53:15+31:0418:45
39Stina YlipääMälarö SOK54:57+32:4619:20
40Greta HägerOK Södertörn1:08:53+46:4224:15
Ebba WestringJärfälla OKej start
Rebecka JavehedTäby OKej start
Emma HenriquesOK Södertörnej start

H14

2 780 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max ÖsterbergGustavsbergs OK15:445:39
2Hannes LindqvistIFK Enskede16:23+0:395:53
3Niklas ErlandssonOK Södertörn17:19+1:356:13
4Jonatan AndersonJärfälla OK18:19+2:356:35
5Hannes MogensenOK Ravinen18:22+2:386:36
6Axel AnderssonIF Thor18:48+3:046:45
7Erik NederheimTäby OK18:56+3:126:48
8Erik LundquistOK Ravinen19:12+3:286:54
9Joel WallnerAttunda OK19:28+3:447:00
10Marcus GrunderJärfälla OK19:42+3:587:05
11Erik NorinSöders-Tyresö20:41+4:577:26
12Svante SandvikAttunda OK21:03+5:197:34
13Oliver LiwångIFK Lidingö SOK21:51+6:077:51
14Arvid MyrbergerTullinge SK22:27+6:438:04
15Elmin HovmöllerSöders-Tyresö22:41+6:578:09
16Malte AlbinssonOK Österåker22:52+7:088:13
17David NybergSnättringe SK24:16+8:328:43
18Elias LjungdellTäby OK24:32+8:488:49
19Noa HelgarsTäby OK25:00+9:168:59
20Jens FochsenWaxholms OK25:08+9:249:02
21Marcus BarbozaAttunda OK25:23+9:399:07
22Edvin WollbrandOK Ravinen25:27+9:439:09
23Ruben HårdSkogsluffarnas OK25:45+10:019:15
24Erik WällstedtJärfälla OK28:55+13:1110:24
25Axel TrofastTullinge SK30:04+14:2010:48
26Alexander DybergIFK Lidingö SOK31:25+15:4111:18
27Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK31:30+15:4611:19
28Elliot JonssonAttunda OK33:06+17:2211:54
29Folke KåbergOK Ravinen36:06+20:2212:59
30Elias BladhTullinge SK36:28+20:4413:07
31Sebastian LindblomGustavsbergs OK37:29+21:4513:28
32Ture JohanssonSkogsluffarnas OK40:03+24:1914:24
33Felix FlodmanTullinge SK40:25+24:4114:32
34Joel BjörklundAttunda OK41:51+26:0715:03
35Jonathan NilssonGustavsbergs OK43:47+28:0315:44
36Melvin EkSundbybergs IK1:02:08+46:2422:21
Axel BalckTäby OKej start
Leo SvenreHellas Orienteringej start
Hampus SundbergJärfälla OKej start
Linus ForsbergOK Ravinenej start
Fabian TörnqvistAttunda OKej start
Gustav LübckeOK Ravinenej start

D14 Kort

2 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma DalekantIFK Enskede41:0419:00
Klara SkunckeTäby OKej start

H14 Kort

2 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel SchölinTäby OK23:0510:18
Joel BrandonBromma-Vällingby SOKej start

D12

2 160 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva WidegrenMälarö SOK15:427:16
2Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK17:34+1:528:07
3Anna FranklingIFK Lidingö SOK19:16+3:348:55
4Ida ZefferMälarö SOK19:25+3:438:59
5Alma HallstenTäby OK19:42+4:009:07
6Sara LiwångIFK Lidingö SOK19:46+4:049:09
7Alice HellbergSundbybergs IK19:48+4:069:10
8Elsa TunbladMälarö SOK20:04+4:229:17
9Ella LindqvistTäby OK20:31+4:499:29
10Fanny BergmanTullinge SK21:16+5:349:50
11Thea GeliusSnättringe SK21:51+6:0910:06
12Emelie HolmströmTäby OK21:56+6:1410:09
13Ella MatthewsTullinge SK22:11+6:2910:16
14Nellie BolinTullinge SK23:05+7:2310:41
15Molly BomanMälarö SOK23:11+7:2910:43
16Julia EkOK Ravinen24:32+8:5011:21
17Irma WidehagSundbybergs IK26:08+10:2612:05
18Greta SandvikAttunda OK27:15+11:3312:36
19Viola HolmströmOK Ravinen27:56+12:1412:55
20Ida RökenTäby OK28:16+12:3413:05
21Hilda TrofastTullinge SK29:17+13:3513:33
22Frida DäckforsTullinge SK29:20+13:3813:34
22Selma SundbergSundbybergs IK29:20+13:3813:34
24Signe FredingTäby OK29:54+14:1213:50
25Paulina AlzénGustavsbergs OK31:23+15:4114:31
26Julia PetterssonJärfälla OK36:15+20:3316:46
27Isabel CarlssonIFK Lidingö SOK40:41+24:5918:50
28Ellen NybäckTullinge SK44:25+28:4320:33
29Saga LindellTäby OK46:35+30:5321:33
Amanda MörkforsJärfälla OKej start
Märta AhlquistJärla Orienteringej start
Isa FlodmanTullinge SKej start
Ester HägerOK Södertörnej start

H12

2 240 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK13:376:04
2Gustav NetzJärla Orientering15:48+2:117:03
3Noel HellbergSundbybergs IK16:37+3:007:25
4Edvin WallnerAttunda OK16:57+3:207:34
5Linus NybergJärla Orientering17:03+3:267:36
6Egon WistedtSundbybergs IK17:16+3:397:42
7Teodor JonssonSkarpnäcks OL18:17+4:408:09
8Gustav MyrbergerTullinge SK18:19+4:428:10
9Lucas De BoussardIFK Enskede18:54+5:178:26
10Botvid SimonssonSundbybergs IK19:06+5:298:31
11Mose GrafströmAttunda OK20:48+7:119:17
12Simon TrossingTäby OK21:46+8:099:43
13Ture LindskogOK Ravinen21:54+8:179:46
14Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK22:13+8:369:55
15Emil NorlinIFK Enskede22:42+9:0510:08
16Max BoströmJärfälla OK23:51+10:1410:38
17Victor GranathVäsby OK25:06+11:2911:12
18Arvid HellbergSundbybergs IK25:52+12:1511:32
19Timofei KartashevSundbybergs IK26:44+13:0711:56
20Erik BalckTäby OK28:22+14:4512:39
21Elliot LjungdellTäby OK33:24+19:4714:54
22Albin HessleTullinge SK37:05+23:2816:33
23Oliver JonssonAttunda OK42:23+28:4618:55
24David EideforsSundbybergs IK1:35:06+1:21:2942:27
Petter FochsenWaxholms OKej godkänd
Leo WisborgTullinge SKej godkänd
Jelmer SellingLänna IFej start
Wilmer HagrotTäby OKej start
Benjamin HjerténJärfälla OKej start

D12 Kort

2 130 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Miranda StrandTullinge SKej start

H12 Kort

2 130 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Axel HögbergTäby OKej start
Dan TirénVallentuna-Össeby OLej start

D10

2 130 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bodil JohanssonSundbybergs IK12:055:40
2Nora AhlströmIFK Enskede13:20+1:156:15
3Sofia Dell'OrtoSundbybergs IK13:25+1:206:17
4Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK14:21+2:166:44
5Alice Slars PaulssonSundbybergs IK15:11+3:067:07
6Ida PetterssonJärfälla OK15:23+3:187:13
7Julia HolmströmTäby OK15:30+3:257:16
8Stella Näsman LandhSundbybergs IK15:53+3:487:27
9Saga HellbergSundbybergs IK16:02+3:577:31
10Frida EkOK Ravinen16:04+3:597:32
11Alva GawellIFK Lidingö SOK16:08+4:037:34
12Hedda TunbladMälarö SOK16:10+4:057:35
13Cloe MatthewsTullinge SK16:37+4:327:48
14Dagny IkoTäby OK16:58+4:537:57
15Ida HellbergSundbybergs IK18:10+6:058:31
16Mira VejedalSnättringe SK18:12+6:078:32
17Lovisa NederheimTäby OK19:31+7:269:09
18Ella LjungdellTäby OK19:44+7:399:15
19Tilde JanssonIFK Lidingö SOK20:04+7:599:25
20Betty PerssonSundbybergs IK21:42+9:3710:11
21Lova JonssonSkarpnäcks OL22:04+9:5910:21
22Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK23:38+11:3311:05
23Carolinne GripIFK Lidingö SOK24:13+12:0811:22
24Rebecca SchölinTäby OK24:44+12:3911:36
25Isabella SjögrenOK Ravinen26:12+14:0712:18
26Vanja LifTumba-Mälarhöjden OK27:23+15:1812:51
Signe AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Elin JavehedTäby OKej start
Agnes LübckeOK Ravinenej start

H10

2 130 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Deniz BasolTäby OK11:305:23
2Kuzey BasolTäby OK12:08+0:385:41
3Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK12:22+0:525:48
4Elias TrossingTäby OK12:57+1:276:04
5Joel ÅhgrenTullinge SK13:14+1:446:12
6Folke JohanssonSundbybergs IK14:26+2:566:46
7Samuel AnderssonJärfälla OK14:39+3:096:52
8Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK14:41+3:116:53
9Malte HallmanAttunda OK14:57+3:277:01
10Jon Forsberg RundströmIFK Enskede15:20+3:507:11
11Vincent RylanderVäsby OK15:21+3:517:12
12Max LindqvistTäby OK16:10+4:407:35
13Maximilian MazyaAttunda OK16:53+5:237:55
14Hugo AbelSnättringe SK16:54+5:247:56
15Alve WistedtSundbybergs IK17:54+6:248:24
16Emil SöderströmTäby OK18:13+6:438:33
17Eskil MyrbergerTullinge SK19:21+7:519:05
18Malte IhlisMälarö SOK19:23+7:539:06
19Lukas HenrikssonAttunda OK19:26+7:569:07
20Viktor TederTäby OK20:19+8:499:32
21Anton WarneIFK Lidingö SOK21:32+10:0210:06
22Simon AhlströmIFK Enskede21:48+10:1810:14
23Felix AhlströmIFK Enskede22:14+10:4410:26

D35

3 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika Boyenga ÖdlundRaid Orientation Paris32:409:24
2Karin HedmanSnättringe SK34:16+1:369:52
3Emeli GrafströmAttunda OK37:40+5:0010:51
4Nayara GillsparrOK Österåker50:35+17:5514:34
5Cecilia AlzénGustavsbergs OK58:00+25:2016:42

H35

4 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin AhlströmIFK Enskede33:158:17
2Gustaf PeterssonCentrum OK37:43+4:289:24

D40

3 380 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina HellbergSundbybergs IK27:258:06
2Maria HenriquesOK Södertörn28:07+0:428:19
3Louise JohanssonOK Roslagen29:47+2:228:48
4Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö29:49+2:248:49
5Åsa LinnersjöOK Tor30:52+3:279:07
6Lina MatthewsTullinge SK31:06+3:419:12
7Carina HallendalIFK Enskede31:36+4:119:20
8Nina De BoussardIFK Enskede32:09+4:449:30
9Elin AhlströmIFK Enskede32:15+4:509:32
10Malin LindskogOK Ravinen34:01+6:3610:03
11Marianne HenkeAttunda OK36:20+8:5510:44
12Jenny WallnerAttunda OK37:03+9:3810:57
13Tina Näsman LandhSundbybergs IK38:12+10:4711:18
14Daniela RennerOK Södertörn38:24+10:5911:21
15Anna LundquistOK Ravinen39:02+11:3711:32
16Petra LjungdellTäby OK39:13+11:4811:36
17Anette Dell'OrtoSundbybergs IK44:35+17:1013:11
18Lina SöderkvistSäterbygdens OK45:45+18:2013:32
19Annika BengtssonSöders-Tyresö48:21+20:5614:18
20Angelica LindblomGustavsbergs OK48:57+21:3214:28
21Emma JohanssonSundbybergs IK50:33+23:0814:57
22Jessica StrömqvistAttunda OK51:05+23:4015:06
23Anna-Clara WistedtSundbybergs IK55:09+27:4416:18
24Sara ForsbergJärfälla OK1:00:24+32:5917:52
25Anna EideforsSundbybergs IK1:07:38+40:1320:00
Mette BrolinsonCentrum OKej start
Katarina GalleOK Enenej start

H40

4 010 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HellmanJärla Orientering29:527:26
2Jacob BolinTullinge SK30:45+0:537:40
3Anders TillegårdSundbybergs IK31:17+1:257:48
4Conny StrandbergGustavsbergs OK31:23+1:317:49
5Fredrik JohanssonSundbybergs IK31:44+1:527:54
6Kent LundvallVallentuna-Össeby OL33:22+3:308:19
7Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö34:00+4:088:28
8Ove OksvoldCentrum OK34:11+4:198:31
9Henrik SjögrenHaninge SOK34:33+4:418:36
10Mikael WallnäsSundbybergs IK35:45+5:538:54
11Henrik PerssonSundbybergs IK37:52+8:009:26
12Henrik FranzonOK Älvsjö-Örby38:07+8:159:30
13Magnus LindblomGustavsbergs OK38:08+8:169:30
14Magnus AnderssonSundbybergs IK38:25+8:339:34
15Torbjörn OlssonSundbybergs IK40:15+10:2310:02
16Anders KolmskogSundbybergs IK40:26+10:3410:04
17Daniel RejmentOK Linné41:27+11:3510:20
18Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK41:43+11:5110:24
19Henrik LundgrenCentrum OK42:27+12:3510:35
20Torbjörn GillsparrOK Österåker44:00+14:0810:58
21Niclas PeterssonCentrum OK44:47+14:5511:10
22Anders JennerGustavsbergs OK46:21+16:2911:33
23Per GöthssonTäby OK46:52+17:0011:41
24Johan LeireMälarö SOK49:38+19:4612:22
25Fredrik AlzénGustavsbergs OK55:18+25:2613:47
26Martin TrossingTäby OK59:01+29:0914:43
Ronny FalkSundbybergs IKej godkänd
Per OksvoldCentrum OKej start
Tommy AnderssonSöders-Tyresöej start
Jonas SellingLänna IFej start

D45

3 380 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HallstenTäby OK26:387:52
2Maria MogensenOK Ravinen26:44+0:067:54
3Maria Von SchmalenséeAttunda OK27:51+1:138:14
4Anna StrandAttunda OK28:26+1:488:24
5Jenny BergOK Ravinen29:01+2:238:35
6Kristina AnelandOK Ravinen30:05+3:278:54
7Camilla GöstasSöders-Tyresö31:32+4:549:19
8Malin SamuelssonJärla Orientering33:17+6:399:50
9Karin HallstenOK Ravinen34:37+7:5910:14
10Lena NilssonAttunda OK35:06+8:2810:23
11Cecilia FochsenWaxholms OK36:11+9:3310:42
12Ann RollerJärfälla OK36:46+10:0810:52
13Johanna RaukolaOK Södertörn38:59+12:2111:32
14Pinar BasolTäby OK40:09+13:3111:52
15Pille HedströmSöders-Tyresö40:20+13:4211:55
16Petra HellbergOK Södertörn40:22+13:4411:56
17Åsa WilestedtAttunda OK40:35+13:5712:00
18Katrin JosefssonVäsby OK41:17+14:3912:12
19Katja KinnunenTäby OK41:26+14:4812:15
20Therese HolmströmOK Ravinen41:29+14:5112:16
21Gittan GeliusSnättringe SK41:39+15:0112:19
22Stina BorängSnättringe SK42:16+15:3812:30
23Ann-Christin NybergSnättringe SK42:43+16:0512:38
24Helena AnderssonJärfälla OK43:25+16:4712:50
25Teresia WällstedtJärfälla OK43:36+16:5812:53
26Nina IversAttunda OK44:46+18:0813:14
27Karolina AnderssonLänna IF46:00+19:2213:36
28Magdalena GrunderJärfälla OK1:03:09+36:3118:41
Kristin HellbergSundbybergs IKej godkänd
Lisa LeicktTullinge SKej start
Lisa TörnqvistAttunda OKej start
Kristina NorinSöders-Tyresöej start

H45

3 820 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders WidegrenMälarö SOK28:007:19
2Joakim HelgarsTäby OK28:04+0:047:20
3Tomas HenrikssonAttunda OK28:31+0:317:27
4Lars LindbomMälarö SOK28:46+0:467:31
5Roland PerssonSkarpnäcks OL30:43+2:438:02
6Patric De BoussardIFK Enskede31:24+3:248:13
7Ola CarlénBromma-Vällingby SOK31:57+3:578:21
8Stefan NorinSöders-Tyresö32:41+4:418:33
9Henrik MorastHaninge SOK34:09+6:098:56
10Peter HaglundHaninge SOK34:17+6:178:58
11Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK34:30+6:309:01
12Per EdvallSkarpnäcks OL34:46+6:469:06
13Tommy StenviOK Linné40:09+12:0910:30
14Jonas AnderssonIF Thor40:16+12:1610:32
15Stefan NorlinIFK Enskede40:33+12:3310:36
16Magnus StrömqvistAttunda OK42:49+14:4911:12
17Peter BergmanTullinge SK44:27+16:2711:38
18Henrik LundqvistJärfälla OK46:18+18:1812:07
19Henrik BladhTullinge SK47:16+19:1612:22
20Fredrik JonssonAttunda OK49:10+21:1012:52
21Robert CederholmLänna IF50:55+22:5513:19
22Niclas LarssonAttunda OK59:42+31:4215:37
23Thierry ReignierJärfälla OK1:00:34+32:3415:51
Christopher LindqvistIFK Enskedeej godkänd
Björn LundquistOK Ravinenej godkänd
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Johan LindqvistTäby OKej start
Mattias HolmbergCentrum OKej start
Jon SundbergJärfälla OKej start

D50

3 170 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HatlenSnättringe SK26:508:27
2Anna-Lena LängheimTullinge SK28:03+1:138:50
3Madeleine LimparAttunda OK29:26+2:369:17
4Anna SundbergOK Södertörn30:02+3:129:28
5Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK30:06+3:169:29
6Ann FranzénOK Södertörn31:10+4:209:49
7Anna EngquistHaninge SOK33:12+6:2210:28
8Pia HellgrenOK Södertörn34:02+7:1210:44
9Anna BogrenSundbybergs IK35:49+8:5911:17
10Cecilia WestströmSundbybergs IK35:55+9:0511:19
11Anna LarssonSöders-Tyresö36:27+9:3711:29
12Andrea SilierJärfälla OK36:29+9:3911:30
13Karin SteneboAttunda OK36:58+10:0811:39
14Carina NilssonTäby OK37:54+11:0411:57
15Anethe MansénSkarpnäcks OL38:35+11:4512:10
16Tove HammarbergJärfälla OK38:46+11:5612:13
17Anette BrunanderAttunda OK39:36+12:4612:29
18Maria KvarnlöfOK Roslagen40:22+13:3212:44
19Karin BjörklundIFK Enskede42:08+15:1813:17
20Lena GumaeliusWaxholms OK42:43+15:5313:28
21Madelene BjernulfSundbybergs IK43:14+16:2413:38
22Johanna  AnderssonNynäshamns OK43:33+16:4313:44
23RANDI RobertssonSundbybergs IK44:19+17:2913:58
24Anna PernebyTullinge SK44:45+17:5514:07
25Åsa LindhSundbybergs IK45:38+18:4814:23
26Ebba NordesjöSundbybergs IK46:00+19:1014:30
27Liselott KihlSundbybergs IK46:01+19:1114:30
28Ylva TederTäby OK48:51+22:0115:24
29Anna LindellGustavsbergs OK49:06+22:1615:29
30Anette ArksandVallentuna-Össeby OL50:39+23:4915:58
31Catharina JäderbergSundbybergs IK50:56+24:0616:04
32Annette WigertzLånghundra IF53:25+26:3516:51
33Sara HektorJärla Orientering59:13+32:2318:40
Ann GranqvistOK Ravinenej godkänd
Katarina RundströmIFK Enskedeej godkänd
Carina MartinssonSundbybergs IKej start
Ingegerd CarlssonSundbybergs IKej start

H50

3 470 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allan MogensenOK Ravinen22:146:24
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK22:15+0:016:24
3Ola HultinOK Roslagen23:08+0:546:40
4Kjell AlmgrenOK Ravinen24:45+2:317:07
5Fredrik SoneAttunda OK24:59+2:457:11
6Per ForsbergIFK Enskede25:25+3:117:19
7Per MårtenssonOK Ravinen26:12+3:587:33
8Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL26:55+4:417:45
9Stefan HenrikssonIFK Enskede27:20+5:067:52
10Christer AlmHagaby GoIF Örebro27:28+5:147:54
11Patrik LeicktTullinge SK27:36+5:227:57
12Peter JakobssonOK Södertörn27:52+5:388:01
12Anders BrinkmanVandrarringen27:52+5:388:01
14Mats EkmanTäby OK28:07+5:538:06
15Per SchölinTäby OK28:20+6:068:09
16Ulrik IversAttunda OK28:24+6:108:11
17Ola KåbergOK Ravinen28:27+6:138:11
18Ronny NordgrenSundbybergs IK28:35+6:218:14
19Mats AjlingTäby OK29:04+6:508:22
20Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK29:11+6:578:24
21Per WollbrandOK Ravinen29:16+7:028:26
22Jan-Olof BogrenSundbybergs IK29:34+7:208:31
23Christer ArksandVallentuna-Össeby OL29:50+7:368:35
24Fredrik MorastHaninge SOK30:13+7:598:42
25Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby30:38+8:248:49
26Joakim SkantzeSundbybergs IK30:39+8:258:49
27Ola BovalliusJärfälla OK31:16+9:029:00
28Magnus ElwinIFK Enskede31:18+9:049:01
29Asbjörn GrøvlenJärfälla OK31:19+9:059:01
30Lennart SwahnSundbybergs IK31:33+9:199:05
31Hans OlsénSundbybergs IK32:02+9:489:13
32Lars OlssonOK Linné32:08+9:549:15
33Johan LidmarSnättringe SK32:40+10:269:24
34Peter LandénGustavsbergs OK32:58+10:449:30
35Pär LundkvistSundbybergs IK33:10+10:569:33
36Jonatan LindellGustavsbergs OK33:11+10:579:33
37Göran LängheimTullinge SK33:39+11:259:41
38Per FranzénOK Södertörn33:59+11:459:47
39Tom SvenssonHammarby IF OF34:40+12:269:59
40Eric HuijsersHammarby IF OF34:41+12:279:59
41Thomas RoosIF Thor34:44+12:3010:00
42Bengt SvenssonSundbybergs IK35:05+12:5110:06
43Andreas GrunderJärfälla OK35:28+13:1410:13
44Mikael NordquistTäby OK35:50+13:3610:19
45Anders HolmqvistSnättringe SK36:10+13:5610:25
46Olle SandénOK Södertörn36:38+14:2410:33
47Hans JonssonVäsby OK37:30+15:1610:48
48Jan LindhSundbybergs IK37:49+15:3510:53
49Sven BolmbladOK Södertörn38:21+16:0711:03
50Esa MyllyvainioVallentuna-Össeby OL38:31+16:1711:05
51Stefan AbrahamssonSundbybergs IK40:58+18:4411:48
52Johan BalckTäby OK42:50+20:3612:20
53Nicklas BergströmTäby OK44:21+22:0712:46
54Björn JäderbergSundbybergs IK44:30+22:1612:49
55Per DalekantIFK Enskede46:52+24:3813:30
56Sven EdvardssonSundbybergs IK47:42+25:2813:44
57Oskar NederheimTäby OK49:36+27:2214:17
58Christian AnderssonVallentuna-Össeby OL57:04+34:5016:26
59Robert NordesjöSundbybergs IK58:46+36:3216:56
60Ansgar SimonssonSundbybergs IK1:00:37+38:2317:28
Roger NybergSnättringe SKej godkänd
Johan LundvallTäby OKej godkänd
Magnus GrafströmCentrum OKej godkänd
Johan WestringJärfälla OKej start
Jonas NordströmOK Roslagenej start

D55

3 020 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla MolinAttunda OK23:387:49
2Kristina BergstrandSöders-Tyresö25:36+1:588:28
3Kia NordströmTäby OK28:13+4:359:20
4Johanna SundströmJärla Orientering28:59+5:219:35
5Marie MalmborgSöders-Tyresö30:00+6:229:56
6Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL30:35+6:5710:07
7Maria BrattTullinge SK31:42+8:0410:29
8Annika SvenssonSolna OK31:51+8:1310:32
9Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK32:10+8:3210:39
10Karina LangerakJärfälla OK34:05+10:2711:17
11Kerstin OhlssonHaninge SOK34:34+10:5611:26
12Annika LundströmVäsby OK37:42+14:0412:29
13Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK38:59+15:2112:54
14Birgitta OlssonTäby OK41:24+17:4613:42
15Ingalill KåbergOK Ravinen46:13+22:3515:18
16Christel NilssonHaninge SOK48:57+25:1916:12
Helena PepaHagaby GoIF Örebroej godkänd
Gunilla ThunstedtJärfälla OKej start
Katarina RingelsOK Klemmingenej start

H55

3 380 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter RosénAlfta-Ösa OK25:577:40
2Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK26:01+0:047:41
3Sven WigertzLånghundra IF26:18+0:217:46
4Lars PalmqvistJärfälla OK26:47+0:507:55
5Mats BernSnättringe SK28:39+2:428:28
6Janne NilssonCentrum OK28:56+2:598:33
7Håkan DahlbäckOK Österåker29:07+3:108:36
8Jan CarlssonSöders-Tyresö29:43+3:468:47
9Håkan RolfssonSkarpnäcks OL29:49+3:528:49
10Mats FryxellTullinge SK29:56+3:598:51
11Michael GranqvistOK Ravinen30:05+4:088:54
12Frank SteinerJärfälla OK30:56+4:599:09
13Erik AnderssonOK Österåker31:01+5:049:10
14Anders LundJärfälla OK31:40+5:439:22
15Tomas HultqvistTullinge SK31:54+5:579:26
16Sven Olov HellströmSträngnäs-Malmby OL32:10+6:139:31
17Per-Anders LindgrenCentrum OK32:37+6:409:38
18Mats LundinLånghundra IF32:48+6:519:42
19Mats JavehedTäby OK33:01+7:049:46
20Roger DjupsjöOskarströms OK33:22+7:259:52
21Ove RinnbäckOK Ravinen33:26+7:299:53
22Carl-Johan ThorellOK Ravinen33:46+7:499:59
23Roger TinglöfVäsby OK33:54+7:5710:01
24Anders NilssonTäby OK35:13+9:1610:25
25Leif MörkforsJärfälla OK35:14+9:1710:25
26Anders S NybergSäterbygdens OK35:33+9:3610:31
27Jan NettelbjerJärfälla OK36:37+10:4010:50
28Claes RennerOK Södertörn38:52+12:5511:29
29Leif LundinJärla Orientering39:18+13:2111:37
30Torbjörn OhlssonHaninge SOK39:35+13:3811:42
31Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF40:59+15:0212:07
32Per IkoTäby OK41:14+15:1712:11
33Anders BjörklundIFK Enskede44:12+18:1513:04
34Per EknerSnättringe SK51:21+25:2415:11
35Torbjörn WrighedMotala AIF OL52:41+26:4415:35
36Per BlomIFK Enskede53:03+27:0615:41
37Johan SköldJärfälla OK53:07+27:1015:42
Per WolgastSnättringe SKej start

D60

3 020 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta ValentinGustavsbergs OK29:299:45
2Anita KarlssonOK Södertörn31:33+2:0410:26
3Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby32:14+2:4510:40
4Carina DoyleSundbybergs IK34:27+4:5811:24
5Lena RunessonOK Vivill37:39+8:1012:28
6Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK42:08+12:3913:57
7Susanne HolmbergOK Södertörn42:56+13:2714:12
8Margareta WadinOK Älvsjö-Örby48:37+19:0816:05
9Ulla WesterlundTäby OK59:03+29:3419:33
10Anneli OjapaloRajamäen Rykmentti1:11:58+42:2923:49
Anne-Chr SchunnessonAttunda OKej start
Kristina HammarfalkÖstersunds OKej start

H60

3 170 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter LundbergJärfälla OK22:277:04
2Göran NilssonSnättringe SK23:42+1:157:28
3Jan GottfridssonNorbergs OK26:05+3:388:13
4Björn RegerSöders-Tyresö28:10+5:438:53
5Ulf BurmanGustavsbergs OK28:50+6:239:05
6Göran DoyleSundbybergs IK28:58+6:319:08
7Ilkka OjapaloRajamäen Rykmentti29:44+7:179:22
8Mats LundmanOK Roslagen30:09+7:429:30
9Rolf KarlssonJärla Orientering30:15+7:489:32
10Anders NissarJärfälla OK30:26+7:599:36
11Lars RunessonOK Vivill30:57+8:309:45
12Christer HördellSöders-Tyresö31:59+9:3210:05
13Torbjörn BergmanSnättringe SK32:05+9:3810:07
14Stefan SundeliusJärfälla OK32:56+10:2910:23
15Sten-Olof MatssonLeksands OK33:37+11:1010:36
16Jan KihlSundbybergs IK34:12+11:4510:47
17Matts AnderssonOK Ravinen34:16+11:4910:48
18Reinhold LenneboIF Thor34:36+12:0910:54
19Lars HörnströmCentrum OK34:46+12:1910:58
20Tomas BorgSundbybergs IK35:47+13:2011:17
21Gila PolteraQuack OK36:44+14:1711:35
22Werner KöhlerTullinge SK37:12+14:4511:44
23Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK37:34+15:0711:51
24Ton LangerakJärfälla OK37:40+15:1311:52
25Roger LarssonSnättringe SK37:59+15:3211:58
26Lars HagrotTäby OK39:05+16:3812:19
27Curt RahlénOK Ravinen39:14+16:4712:22
28Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK39:49+17:2212:33
29Kenneth PetterssonJärfälla OK39:54+17:2712:35
30Hans-Erik PerssonSundbybergs IK40:29+18:0212:46
31Peter OlssonTäby OK42:41+20:1413:27
32Kurt MaxéSundbybergs IK50:47+28:2016:01
Håkan SjunnestrandSolna OKej godkänd
Mikael ByströmJärfälla OKej godkänd
Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Lars ForsstedtSöders-Tyresöej start
Tommy HolmérVäsby OKej start
Mikael SternJärla Orienteringej start

D65

2 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marita SamuelssonSundbybergs IK27:5710:32
2Anneli LindqvistGustavsbergs OK29:10+1:1311:00
3Lena JanssonJärla Orientering32:20+4:2312:12
4Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK34:55+6:5813:10
5Helena KorhonenHaninge SOK35:01+7:0413:12
6Ulla GummesonVäsby OK35:22+7:2513:20
7Kristina WåhlinVästerås SOK46:23+18:2617:30
8Catherine DawsonGafanhori55:24+27:2720:54

H65

3 020 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vesa TervoRajamäen Rykmentti27:279:05
2Karl-Erik JohanssonOK Södertörn28:52+1:259:33
3Lennart HävrénTullinge SK30:56+3:2910:14
4Eidar LindgrenOK Ravinen30:59+3:3210:15
5Jan LindgrenOK Södertörn31:39+4:1210:28
6Sven HedmanAttunda OK31:47+4:2010:31
7Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn34:00+6:3311:15
8Arne JohanssonOK Ravinen34:15+6:4811:20
9Lars BoudrieVäsby OK34:23+6:5611:23
10Lars-Erik HermanssonOK Linné34:28+7:0111:24
11Olle BlomgrenOK Södertörn34:39+7:1211:28
12Kjell HolmbergOK Södertörn34:52+7:2511:32
13Reijo KorhonenHaninge SOK35:11+7:4411:39
14Anders LarssonSkarpnäcks OL35:23+7:5611:42
15Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK35:48+8:2111:51
16Björn LindgrenOK Österåker36:30+9:0312:05
16Per ÖhlundGustavsbergs OK36:30+9:0312:05
18Leif JonssonGustavsbergs OK37:18+9:5112:21
19Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF37:33+10:0612:26
20Kjell JanssonLånghundra IF40:22+12:5513:21
21Tommy HöglundLånghundra IF40:30+13:0313:24
22Gerhard LilliestiernaOK Roslagen46:01+18:3415:14
23Håkan ErikssonUmeå OK47:33+20:0615:44
Thomas WesterGustavsbergs OKej start
Kjell LidholmIFK Hedemora OKej start

D70

2 430 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL22:069:05
2Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF30:43+8:3712:38
3Anna BlomgrenTullinge SK31:11+9:0512:49
4Maria EhnTullinge SK31:28+9:2212:56
5Carin RunqvistJärfälla OK33:02+10:5613:35
6Margareta HaraldssonGustavsbergs OK33:58+11:5213:58
7Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK35:13+13:0714:29
8Gun-Inger SahlbergLånghundra IF35:27+13:2114:35
9Kristina Nygren FriskAttunda OK37:03+14:5715:14
10Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL37:42+15:3615:30
11Birgitta KlangLånghundra IF42:45+20:3917:35
12Anna-Stina NyströmLänna IF52:57+30:5121:47
Birgitta BillstamJärfälla OKej start
Anne LundmarkJärfälla OKej start

H70

2 560 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars StrinnholmÖstersunds OK23:539:19
2Per-Erik WåhlbergOK Linné25:49+1:5610:05
3Åke WansölinSöders-Tyresö26:37+2:4410:23
4Bror FureskogAlfta-Ösa OK26:44+2:5110:26
5Roy DawsonGafanhori27:41+3:4810:48
6Tomas ÅhgrenLånghundra IF28:25+4:3211:06
7Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK28:35+4:4211:09
8Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden32:41+8:4812:46
9Göran FriskAttunda OK34:20+10:2713:24 Ladda ner rutt i gpx-format
10Roland SalomonssonVittjärvs IK35:19+11:2613:47
11Göran LarboAttunda OK36:02+12:0914:04
12John ÖstlundSundbybergs IK36:11+12:1814:08
13Anders WetterlingJärla Orientering37:00+13:0714:27
14Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö37:06+13:1314:29
15Ebbe AdolfssonSundbybergs IK41:08+17:1516:04
16Anders StenbackBromma-Vällingby SOK42:09+18:1616:27
17Tommy WåhlinVästerås SOK43:50+19:5717:07
18Göran FredrikssonMålilla OK45:23+21:3017:43
Jan BojlingSolna OKej godkänd
Urban BoströmSolna OKej start
Christer GalleMälarö SOKej start

D75

2 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HaraldssonSigtuna OK39:5416:25
2Eva von HeijneSigtuna OK50:13+10:1920:39
Berit LindungerHaninge SOKej godkänd
Marianne HamiltonEnebybergs IFej start

H75

2 560 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HedlundIFK Enskede28:3411:09
2Staffan ElmhagenSöders-Tyresö31:02+2:2812:07
3Kurt AnderssonEnebybergs IF33:51+5:1713:13
4Rolf LöfqvistSöders-Tyresö35:12+6:3813:45
5Thord RådbergOK Roslagen35:50+7:1613:59
6Gunnar BengtssonSundsvalls OK38:53+10:1915:11
7Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL39:49+11:1515:33
8Göran JohanssonSnättringe SK40:22+11:4815:46
9Henrik BergmanOK Linné40:41+12:0715:53
10Håkan SjökvistSöders-Tyresö41:48+13:1416:19
11Erik KardellNjurunda OK42:38+14:0416:39
12Ingemar JohnssonOK Södertörn49:01+20:2719:08
13Lars NordinSolna OK52:49+24:1520:37
14Bo SundénKarlsbyhedens OK54:36+26:0221:19
15Ronny HedlundOK Södertörn56:32+27:5822:05
Göran AnderssonTäby OKej start
Lars JonassonJärfälla OKej start

D80

2 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann SjöbergEnebybergs IF31:4815:30

H80

2 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK31:0112:45
2Jan-Olof MalmSigtuna OK32:29+1:2813:22
3Sten BergstrandSkogsluffarnas OK34:23+3:2214:08
4Erland LjungströmGustavsbergs OK35:58+4:5714:48
5Per-Olof ErikssonOK Hammaren38:48+7:4715:58
6Lars-Erik LindellVäsby OK49:11+18:1020:14
7Sivert SöderbärgOK Roslagen53:57+22:5622:12
8Lars LöthmanJärfälla OK56:36+25:3523:17
Bjarne ErlandssonHammarby IF OFej start

Inskolning

1 810 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Otto FrendeliusIFK Lidingö SOKfullföljt
Elvin HedmanSnättringe SKfullföljt
Amelie HellmanJärla Orienteringfullföljt
Leia JanssonIFK Lidingö SOKfullföljt
Charlie KarlssonKlubblösfullföljt
Viggo LidmarSnättringe SKfullföljt
Maxwell MontgomerieTäby OKfullföljt
Edith NilssonLånghundra IFfullföljt
Stella SamuelssonJärla Orienteringfullföljt
Melker WisborgTullinge SKfullföljt
Folke WällstedtJärfälla OKfullföljt
kalle LiljaKlubblösej start

U1

2 130 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK13:166:13
2Noel HedmanSnättringe SK14:31+1:156:48
3Lukas Amblie TarandiIFK Lidingö SOK16:14+2:587:37
4Lukas ForssmanIFK Lidingö SOK16:18+3:027:39
5Viktor HellbergSundbybergs IK17:02+3:467:59
6Juni RylanderVäsby OK17:31+4:158:13
7Alina AsplundIFK Lidingö SOK17:33+4:178:14
8Francis Plate KahlmannKlubblös17:42+4:268:18
9Nils PalmIFK Lidingö SOK17:45+4:298:20
10Nike VejedalSnättringe SK18:16+5:008:34
11Meja HelgarsTäby OK18:24+5:088:38
12Nova FalkSundbybergs IK18:52+5:368:51
13Conrad BerglundKlubblös19:20+6:049:04
14Gry WisénSnättringe SK19:23+6:079:06
15Greta LarssonIFK Lidingö SOK19:38+6:229:13
16Max LeireMälarö SOK19:50+6:349:18
17Stina MartinelleSöders-Tyresö20:04+6:489:25
18Isak NetzJärla Orientering20:12+6:569:29
19Simon Amblie TarandiIFK Lidingö SOK20:23+7:079:34
20Melker HallmanAttunda OK20:32+7:169:38
21Emil EdwardssonIFK Lidingö SOK21:01+7:459:52
22Vidar WisénSnättringe SK21:17+8:019:59
23Viktor WarneIFK Lidingö SOK21:29+8:1310:05
24Ella HallstenTäby OK21:32+8:1610:06
25Irma HelgarsTäby OK21:58+8:4210:18
26Isabell HellmanOK Södertörn22:39+9:2310:38
27Lilja HellmanJärla Orientering23:19+10:0310:56
28Milla-elvira LjungqvistMälarö SOK24:05+10:4911:18
29David NordblomIFK Lidingö SOK25:15+11:5911:51
30Emma AsplundIFK Lidingö SOK25:17+12:0111:52
31Edvin ForssmanIFK Lidingö SOK25:43+12:2712:04
32Isak GawellIFK Lidingö SOK26:41+13:2512:31
33Ines ThepperSnättringe SK28:03+14:4713:10
34Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OK28:07+14:5113:12
35Joar PerssonSundbybergs IK28:37+15:2113:26
36Axel ThepperSnättringe SK30:42+17:2614:24
37Helmer Malmström HöijOK Linné30:44+17:2814:25
38Eira HäggblomKlubblös33:15+19:5915:36
39Alice LindholmTullinge SK37:14+23:5817:28
40Emma DybergIFK Lidingö SOK40:00+26:4418:46
Gustav Malmström HöijOK Linnéej godkänd
Lilly Slars PaulssonSundbybergs IKej godkänd
Edith KlasènIFK Lidingö SOKej start
Lilly LundqvistMälarö SOKej start
Signe MartinelleSöders-Tyresöej start

U2

2 550 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noomi ZefferMälarö SOK24:189:31
2Wilma WallsténSnättringe SK27:04+2:4610:36
3Ville Åman KlasénIFK Lidingö SOK27:19+3:0110:42
4Maximilian JohanssonIFK Lidingö SOK29:34+5:1611:35 Ladda ner rutt i gpx-format
5Freja SundbladVallentuna-Össeby OL32:17+7:5912:39
6Arvid EdwardssonIFK Lidingö SOK33:15+8:5713:02
7Sigge LindellTäby OK33:18+9:0013:03
8Elin StorellHaninge SOK37:11+12:5314:34
9Oscar Kirsten CreusenIFK Lidingö SOK37:18+13:0014:37
10Fabian FredingTäby OK37:35+13:1714:44
11Tom WalliusIFK Lidingö SOK37:38+13:2014:45
12Liam de BoussardIFK Enskede38:29+14:1115:05
13Tuva NybergJärla Orientering38:34+14:1615:07
14Ludvig BomanMälarö SOK40:28+16:1015:52
15Hedda MogensenOK Ravinen40:41+16:2315:57
16Alma OlssonTullinge SK42:13+17:5516:33
17Nora TunbladMälarö SOK43:27+19:0917:02
18Viola Swärdh SjöquistSöders-Tyresö45:11+20:5317:43
19Jakob SvedenåsKlubblös45:43+21:2517:55
20Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK46:36+22:1818:16
21Vera SundbergSundbybergs IK49:55+25:3719:34
22Johanna SköldSigtuna OK50:02+25:4419:37
23Ebba-Lisa FlygarTullinge SK50:14+25:5619:41
24Oskar LindholmTullinge SK50:50+26:3219:56
25Elin SköldSigtuna OK51:58+27:4020:22
26Erik NybäckTullinge SK52:47+28:2920:41
Mirja HårdSkogsluffarnas OKej start

U3

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin ChristieSnättringe SK37:4212:34
2Ture NivaKlubblös1:05:37+27:5521:52
Theodor NorrbyIFK Lidingö SOKej godkänd

U4

3 040 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus GlanshedHaninge SOK51:1116:50
2Marcus ElgTäby OK56:53+5:4218:42
3William ElgTäby OK57:13+6:0218:49
4Eric PerssonBromma-Vällingby SOK59:14+8:0319:29
Lilly ChristieSnättringe SKej start

Öppen 1

2 460 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina FridEnebybergs IF33:5713:48
2Karin M PalmIFK Lidingö SOK34:33+0:3614:02
3Ted KarlströmKlubblös39:22+5:2516:00
4Tanja LindquistTäby OK44:34+10:3718:06
5Hampus AlzénGustavsbergs OK46:23+12:2618:51
6Ruben StenbergKlubblös Södermalm1:13:39+39:4229:56
7Nettan StenbergKlubblös Södermalam1:15:32+41:3530:42
Ellie BjörklundAttunda OKej start
Ingela KarlssonAttunda OKej start

Öppen 3

2 990 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas NyströmKlubblös31:0710:24
2Jonas BerglundBromma-Vällingby SOK34:34+3:2711:33
3Daniel HolmbergKlubblös35:51+4:4411:59
4Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK36:09+5:0212:05
5Krister AskerblomKlubblös37:34+6:2712:33
6Maria HessleTullinge SK37:44+6:3712:37
7Birgitta ByströmJärfälla OK38:36+7:2912:54
8Johan LundqvistMälarö SOK39:19+8:1213:08
9Michael MazyaAttunda OK40:20+9:1313:29
10Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL41:16+10:0913:48
11Elin SkagerlindKlubblös41:29+10:2213:52
12Claes OlssonTullinge SK45:50+14:4315:19
13Eva HagrotTäby OK45:59+14:5215:22
14Henric PalmJärfälla OK47:03+15:5615:44
15Kjell AnderssonSundsvalls OK47:05+15:5815:44
16Kerstin BrunnSundsvalls OK48:36+17:2916:15
17Linda BergmanTullinge SK50:30+19:2316:53
18Truls MansénSkarpnäcks OL50:31+19:2416:53
19Nina BoljangTumba-Mälarhöjden OK51:06+19:5917:05
20Åsa ÖströmJärfälla OK51:11+20:0417:07
21Margaretha NylundOK Södertörn52:22+21:1517:30
22Karin RådenmanOK ÄÖ54:37+23:3018:15
23Stefano Dell'OrtoSundbybergs IK56:10+25:0318:47
24Ulrika AxellIFK Enskede1:02:57+31:5021:03
25Karin SetterqvistOK Södertörn1:04:10+33:0321:27
26Christina ElgTäby OK1:05:17+34:1021:50
27Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:06:37+35:3022:16
28Oliver NilssonSöders-Tyresö1:16:07+45:0025:27
29Margareta  LandgrenKlubblöas1:24:45+53:3828:20
30Marius HovmöllerSöders-Tyresö1:39:57+1:08:5033:25
Erik HöglundTurebergs IF SOKej godkänd
Josefina HårdSkogsluffarnas OKej start
Åsa WisénKlubblösej start

Öppen 5

3 380 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LjungCentrum OK34:0310:04
2Jessica KarlsenJärfälla OK37:07+3:0410:58
3leo  larssonMälarhöjdens IK38:24+4:2111:21
4Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK39:08+5:0511:34
5Anders HänströmTäby OK39:13+5:1011:36
6David LifTumba-Mälarhöjden OK42:12+8:0912:29
7Mats FredingTäby OK42:57+8:5412:42
8Per NivaKlubblös43:09+9:0612:45
9Sara RuneborgAttunda OK43:29+9:2612:51
10Henrik OlssonHellas Orientering44:38+10:3513:12
11Pär OlssonTäby OK44:50+10:4713:15
12Linda NilssonLånghundra IF45:11+11:0813:22
13Thomas KarlsVäsby OK46:00+11:5713:36
14Fanny KarlsVäsby OK46:03+12:0013:37
15Bernt-Olof GustafssonTäby OK46:12+12:0913:40
16Ingemar BengtssonSöders-Tyresö46:14+12:1113:40
17Patrik EliassonKlubblös46:34+12:3113:46
18Per WistedtSundbybergs IK46:53+12:5013:52
19Anders Johnny KarlsenJärfälla OK46:56+12:5313:53
20Martin Malm BlomqvistKlubblös47:56+13:5314:10
21Maria Slars PaulssonSundbybergs IK48:02+13:5914:12
22Eva LenellMälarö SOK48:18+14:1514:17
23Helena FalkTäby OK50:00+15:5714:47
24Jonathan TarbergBromma-Vällingby SOK52:55+18:5215:39
25Cecilia KarlsenJärfälla OK53:25+19:2215:48
26Andrei KartashevSundbybergs IK53:47+19:4415:54
27Jacob Hård Af SegerstadOK Södertörn54:16+20:1316:03
28Klara HåstadBromma-Vällingby SOK54:47+20:4416:12
29Christina StrandbergGustavsbergs OK55:15+21:1216:20
30Matilda WalfridssonBromma-Vällingby SOK56:10+22:0716:37
31Johan ElghCentrum OK57:34+23:3117:01
32Ulf LundinOK Södertörn58:47+24:4417:23
33Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK59:19+25:1617:32
34Lars-Olof LarssonTäby OK59:30+25:2717:36
35Jonny BobergBromma-Vällingby SOK1:00:08+26:0517:47
36Helena BerglindOK Södertörn1:00:51+26:4818:00
37Niklas KahlmannKlubblös1:01:09+27:0618:05
38Hanna MairSöders-Tyresö1:03:02+28:5918:38
39Anna FlodmanTullinge SK1:03:19+29:1618:43
40Julia DreberKlubblös1:06:37+32:3419:42
41Stefan PalmOK Roslagen1:07:12+33:0919:52
42Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OK1:07:56+33:5320:05
43Alva SöderlindVallentuna-Össeby OL1:10:30+36:2720:51
44Anna MalmströmOK Linné1:11:03+37:0021:01
45Karin KlasénIFK Lidingö SOK1:12:54+38:5121:34
46Christer NorinJärfälla OK1:14:57+40:5422:10
47Åsa EklövOK Södertörn1:20:12+46:0923:43
48Terri LindholmTullinge SK1:22:35+48:3224:25 Ladda ner rutt i gpx-format
49Åsa HanssonTullinge SK1:23:17+49:1424:38
50Cecilia NilssonGustavsbergs OK1:23:35+49:3224:43
51Louise LindellGustavsbergs OK1:24:02+49:5924:51
52Anders ElgTäby OK1:28:20+54:1726:08
53Lisa SundbergTullinge SK1:34:47+1:00:4428:02
54Ingrid UlfstedtJärfälla OK1:38:50+1:04:4729:14
Anna TrossingTäby OKej godkänd
Petter SchafferCentrum OKej godkänd
Monika MagnussonJärfälla OKej godkänd
Annica LübckeOK Ravinenej start

Öppen 7

3 030 m, 91 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HedmanSöders-Tyresö24:318:05
2Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF25:05+0:348:16
3Erik FochsenWaxholms OK25:06+0:358:17
4Jan LavénGustavsbergs OK25:45+1:148:29
5Tina JunegardTullinge SK26:57+2:268:53
6Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF29:05+4:349:35
7Mats HerbertTäby OK29:06+4:359:36
8Ulrika ForsbergOK Ravinen29:44+5:139:48
9Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK30:47+6:1610:09
10Anna EkOK Ravinen30:58+6:2710:13
11Johan StridhAttunda OK31:24+6:5310:21
12Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK31:25+6:5410:22
13Jörgen HellbergTäby OK31:29+6:5810:23
14Samantha AhlgrenCentrum OK31:38+7:0710:26
15Bernth GustavssonWaxholms OK32:01+7:3010:33
16Hans MalmbergWaxholms OK32:02+7:3110:34
17Sara NylénBromma-Vällingby SOK33:30+8:5911:03
18Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK33:31+9:0011:03
19Ulf CarnbyTäby OK33:37+9:0611:05
20Fredrik BjörkstedtIFK Lidingö SOK34:12+9:4111:17
21Lenka ZatloukalovaTullinge SK34:53+10:2211:30
22Paul TederTäby OK35:08+10:3711:35
23Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL35:22+10:5111:40
24Andreas LjungkvistJärla Orientering35:41+11:1011:46
25Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen37:05+12:3412:14
26Tomas GlanshedHaninge SOK37:19+12:4812:18
27Emelie RökenTäby OK37:28+12:5712:21
28Åsa NylénBromma-Vällingby SOK37:40+13:0912:25
29Maria SjögrenOK Ravinen38:29+13:5812:42
30Jörgen AhlqvistSundbybergs IK38:40+14:0912:45
31Annika LindbergAttunda OK38:43+14:1212:46
32Björn BoströmJärfälla OK39:01+14:3012:52
33Karolina MontgomerieTäby OK39:57+15:2613:11
34Linnea CarlssonSkarpnäcks OL40:29+15:5813:21
35Frida RoosIF Thor40:47+16:1613:27
35Camilla BennetTäby OK40:47+16:1613:27
35Niklas PetterssonCentrum OK40:47+16:1613:27
38Henning BennetTäby OK40:52+16:2113:29
39Magnus JosefssonVäsby OK41:25+16:5413:40
40Jan HägerOK Södertörn42:15+17:4413:56
41Carin HomannJärfälla OK42:17+17:4613:57
42Anna CarlsundTumba-Mälarhöjden OK42:32+18:0114:02
43Stefan NorellAttunda OK42:34+18:0314:02
44Arne LindqvistTäby OK42:45+18:1414:06
45Sissel WidehagSundbybergs IK43:10+18:3914:14
46Anna OlssonIF Thor43:30+18:5914:21
47Flavio FreitasKlubblös44:09+19:3814:34
48Margareta Huitfeldt AhlqvistSundbybergs IK44:35+20:0414:42
49Moa OlssonKlubblös44:45+20:1414:46
50Fredrik SundbladVallentuna-Össeby OL44:48+20:1714:47
51Olle  HillgrenOK Österåker44:55+20:2414:49
52Fredrik NilssonLånghundra IF45:06+20:3514:53
53Charlotta NygårdKlubblös45:28+20:5715:00
54Garry PetterssonStockholms OK45:51+21:2015:07
55Håkan SvahnOK Ravinen45:57+21:2615:09
56Sandra ValjusIFK Lidingö SOK46:34+22:0315:22
57Hannah LinngårdCentrum OK46:49+22:1815:27
58Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK47:33+23:0215:41
59James ChristieSnättringe SK48:17+23:4615:56
60Therese BergstedtCentrum OK48:25+23:5415:58
61Anna-Karin FridmarGustavsbergs OK48:38+24:0716:03
62Margareta BerghSkarpnäcks OL49:23+24:5216:17
63Priscilla FerreraSkarpnäcks OL49:45+25:1416:25
64Stefan OhlsonKlubblös49:53+25:2216:27
65Olof LindholmTullinge SK49:59+25:2816:29 Ladda ner rutt i gpx-format
66Eva ElnerudSigtuna OK50:25+25:5416:38
67Lars BrodinOK Kontinent50:38+26:0716:42
68Charlotte StåhlSundbybergs IK51:25+26:5416:58
69Josef AnderssonJärfälla OK51:47+27:1617:05
70Jan LarssonTullinge SK52:54+28:2317:27
71Per NybonsVästerås SOK53:02+28:3117:30
72Lars SköldSigtuna OK54:31+30:0017:59
73Anna LarssonCentrum OK55:03+30:3218:10
74Anna MyrbergerTullinge SK55:22+30:5118:16
75Karin AbelSnättringe SK56:18+31:4718:34
76Carina LidforssJärla Orientering56:53+32:2218:46
77Åke AndreassonGustavsbergs OK57:41+33:1019:02
78Kristina TinglöfDegerfors OK58:30+33:5919:18
79Anneli ChristieSnättringe SK1:00:16+35:4519:53
80Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:01:51+37:2020:24
81Marianne JernbergSöders-Tyresö1:01:55+37:2420:26
82Thomas WidehagSundbybergs IK1:02:20+37:4920:34
83Morgan SkoghKlubblös1:03:50+39:1921:04
84Åke LinderothSundbybergs IK1:07:44+43:1322:21
85Anna TuressonBromma-Vällingby SOK1:12:09+47:3823:48
Aija SadurskisCentrum OKej godkänd
Björn LevinVäsby OKej godkänd
Gustav BoströmVallentuna-Össeby OLej godkänd
Jenny KoertgeVisborgs OKej godkänd
Fredrik WarneIFK Lidingö SOKej godkänd
Anneli LidmarSnättringe SKej godkänd

Öppen 8

4 300 m, 89 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus MartinelleSöders-Tyresö28:496:42
2Niklas CarlssonSundbybergs IK30:57+2:087:11
3Cristian FoleySigtuna OK31:21+2:327:17
4Axel GranqvistOK Ravinen31:55+3:067:25
5Emil NilssonUmeå OK32:06+3:177:27
6Jonas HallmanAttunda OK32:44+3:557:36
7Irina NybergAlfta-Ösa OK32:53+4:047:38
8Alexandra VejedalKamrat och IF KIF32:58+4:097:40
9Mikael NybergHellas Orientering33:41+4:527:50
10Anders WisénSnättringe SK33:51+5:027:52
11Johan CarlsuddTumba-Mälarhöjden OK34:02+5:137:54
12Stina HaraldssonJärla Orientering34:34+5:458:02
13Henrik ErlandssonOK Södertörn35:11+6:228:10
14Fredrik TarbergBromma-Vällingby SOK35:51+7:028:20
15Halvor Eid NielsenÄrla IF35:58+7:098:21
16Philip PålssonSkåneslättens OL36:49+8:008:33
17Jorrit BoekelCentrum OK38:15+9:268:53
18Lars ForsbergOK Ravinen38:32+9:438:57
19Karl LemoineGävle OK38:33+9:448:57
20Andreas BjärkmarSävedalens AIK38:36+9:478:58
21Fredrik SteneboAttunda OK39:13+10:249:07
22Anders AbelSnättringe SK39:42+10:539:13
23Anton UddCentrum OK39:51+11:029:16
24Mats AnderssonCentrum OK40:01+11:129:18
25Oskar HermanssonCentrum OK40:21+11:329:23
26Erik AnderssonOK Södertörn40:38+11:499:26
27Mark ÅkessonJärfälla OK40:46+11:579:28
28Andreas AnderssonOK Roslagen41:09+12:209:34
29Maelle BeauvirTampereen Pyrintö41:17+12:289:36
30Henrik TrofastTullinge SK41:40+12:519:41
31Peter AlbinssonIFK Enskede41:41+12:529:41
32Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby41:46+12:579:42
33Per LindJärfälla OK42:33+13:449:53
34Johan PalmgrenTäby OK43:15+14:2610:03
35Björn LinderGustavsbergs OK43:47+14:5810:10
36Petra SundströmTäby OK43:56+15:0710:13
37Agnes ThorCentrum OK45:06+16:1710:29
38Stefan FerdmanTullinge SK45:39+16:5010:36
39Björn IsraelssonBurseryds IF46:03+17:1410:42
40Nils Forsberg RundströmIFK Enskede46:04+17:1510:42
41Michael AhlquistJärla Orientering46:22+17:3310:46
42klas GranlundKlubblös46:31+17:4210:49
43Gustaf GergeCentrum OK47:16+18:2710:59
44Börje PerssonOK Ravinen47:26+18:3711:01
45Jonas EklundVallentuna-Össeby OL47:35+18:4611:03
46Gro DahlbomCentrum OK47:49+19:0011:07
47Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK47:50+19:0111:07
48Sarah-Jane BarrableOK Ravinen48:30+19:4111:16
49Anna RökenTäby OK48:34+19:4511:17
50Ulf MagnussonJärfälla OK48:35+19:4611:17
51Samuel BjörklundAttunda OK48:47+19:5811:20
52Magnus SneitzJärfälla OK49:36+20:4711:32
53Mattias PalmKlubblös49:43+20:5411:33
54Thomas LundbergMälarö SOK50:32+21:4311:45
55Emmy TuressonBurseryds IF50:45+21:5611:48
56Henrik HanssonJärfälla OK50:58+22:0911:51
57Håkan SvenssonKlubblös51:01+22:1211:51
57Mattias GyllenswärdOK Linné51:01+22:1211:51
59Lars GrankvistTäby OK51:07+22:1811:53
60Anna HolmströmTäby OK51:25+22:3611:57
61Sofie SihverIFK Lidingö SOK51:29+22:4011:58
62Stefan WisborgTullinge SK51:34+22:4511:59
63Niclas RökenTäby OK52:19+23:3012:10
64Henrik NybergJärla Orientering52:43+23:5412:15
65Fredrik MatssonLeksands OK52:49+24:0012:16
66Matilda AhlquistJärla Orientering53:29+24:4012:26
67Ellinor LangeTumba-Mälarhöjden OK53:33+24:4412:27
68Jonas SjöblomAttunda OK54:11+25:2212:36
69Magnus ThorOK Liné54:33+25:4412:41
70Linus HjerpeKlubblös55:06+26:1712:48
71Urban StåhlSundbybergs IK55:13+26:2412:50
72Jennie Malm BlomqvistCentrum OK55:33+26:4412:55
73Katarina LindbärgOK Södertörn55:39+26:5012:56
74Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK55:51+27:0212:59
75Ludvig HagwallJärla Orientering55:58+27:0913:00
76Eva HagwallJärla Orientering56:11+27:2213:03
77Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK56:44+27:5513:11
78Sofia GyllenswärdOK Linné56:46+27:5713:12
79Svante FridEnebybergs IF58:32+29:4313:36
80Henrik SpovinKlubblös58:35+29:4613:37
81Anders RöstinSöders-Tyresö58:51+30:0213:41
82Anders LundbergOK Roslagen1:00:03+31:1413:57
83Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK1:03:40+34:5114:48
84Anna SchandlOK Södertörn1:05:18+36:2915:11
85Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL1:14:12+45:2317:15
86Daniel WalnerAttunda OK1:15:37+46:4817:35
87Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK1:18:23+49:3418:13
Anders ÖnerudOK Ravinenej godkänd
Marie VuittonOK Södertörnej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser