Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för IFK Lidingö, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IFK Lidingö, medeldistans
Arrangörsorganisation: IFK Lidingö SOK
Datum: onsdag 1 maj 2019

OK Södertörn

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Karl-Erik JohanssonH65 (23)28:52+1:259:33
2Maria HenriquesD40 (25)28:07+0:428:19
2Anita KarlssonD60 (10)31:33+2:0410:26
3Niklas ErlandssonH14 (36)17:19+1:356:13
3Nikita GurevichH21 (43)34:16+2:366:28
4Anna SundbergD50 (35)30:02+3:129:28
4Elisabeth LarssonD16 (32)24:42+2:067:59
5Taras RachukH21 (43)34:43+3:036:33
5Jan LindgrenH65 (23)31:39+4:1210:28
6Ann FranzénD50 (35)31:10+4:209:49
7Lars-Gunnar LarssonH65 (23)34:00+6:3311:15
7Susanne HolmbergD60 (10)42:56+13:2714:12
8Pia HellgrenD50 (35)34:02+7:1210:44
11Olle BlomgrenH65 (23)34:39+7:1211:28
12Ingemar JohnssonH75 (15)49:01+20:2719:08
12Kjell HolmbergH65 (23)34:52+7:2511:32
12Peter JakobssonH50 (63)27:52+5:388:01
13Henrik ErlandssonÖppen 8 (89)35:11+6:228:10
13Tove OlssonD14 (40)30:37+8:2610:46
13Alicia SchandlD16 (32)29:05+6:299:24
13Johanna RaukolaD45 (29)38:59+12:2111:32
14Daniela RennerD40 (25)38:24+10:5911:21
15Ronny HedlundH75 (15)56:32+27:5822:05
15Nikolai PetrovetsH21 (43)37:35+5:557:06
16Petra HellbergD45 (29)40:22+13:4411:56
21Margaretha NylundÖppen 3 (31)52:22+21:1517:30
21Märta WigleD14 (40)32:59+10:4811:36
25Karin SetterqvistÖppen 3 (31)1:04:10+33:0321:27
26Rut LundinD14 (40)34:25+12:1412:07
26Erik AnderssonÖppen 8 (89)40:38+11:499:26
26Isabell HellmanU1 (42)22:39+9:2310:38
27Alexander FrolovH21 (43)41:10+9:307:46
27Jacob Hård Af SegerstadÖppen 5 (57)54:16+20:1316:03
28Claes RennerH55 (37)38:52+12:5511:29
30Mattis SandénH16 (44)29:36+11:099:22
31Björn RennerH16 (44)29:46+11:199:25
32Ulf LundinÖppen 5 (57)58:47+24:4417:23
36Helena BerglindÖppen 5 (57)1:00:51+26:4818:00
38Per FranzénH50 (63)33:59+11:459:47
40Jan HägerÖppen 7 (91)42:15+17:4413:56
40Greta HägerD14 (40)1:08:53+46:4224:15
46Olle SandénH50 (63)36:38+14:2410:33
47Åsa EklövÖppen 5 (57)1:20:12+46:0923:43
49Sven BolmbladH50 (63)38:21+16:0711:03
73Katarina LindbärgÖppen 8 (89)55:39+26:5012:56
84Anna SchandlÖppen 8 (89)1:05:18+36:2915:11
Marie VuittonÖppen 8 (89)ej godkänd
Emma HenriquesD14 (40)ej start
Ester HägerD12 (29)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser