Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Stockholm
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: onsdag 8 maj 2019

D21

2 320 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolin OhlssonJärla Orientering14:576:26
2Anna BachmanIFK Lidingö SOK16:07+1:106:56
3Sara SjökvistJärla Orientering16:57+2:007:18
4Irina NybergAlfta-Ösa OK17:04+2:077:21
5Helena KarlssonIFK Lidingö SOK17:35+2:387:34
6Tova OlssonIK Hakarpspojkarna17:44+2:477:38
6Filipa RodriguesJärla Orientering17:44+2:477:38
8Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering17:50+2:537:41
9Tove LagerbergOK Södertörn18:08+3:117:48
10Galina RibediucHellas Orientering18:13+3:167:51
11Jenni SimolaIFK Lidingö SOK18:44+3:478:04
12Helena BergmanOK Ravinen19:10+4:138:15
13Karin HagwallLunds OK19:27+4:308:23
14Moa KjellstrandCentrum OK19:30+4:338:24
15Siri EngbergJärla Orientering19:35+4:388:26
16Barbora PijákováIFK Lidingö SOK19:50+4:538:32
17Hilda MattssonJärla Orientering20:48+5:518:57
18Linnea BörjarsCentrum OK21:55+6:589:26
19Nadja RutzSundbybergs IK22:29+7:329:41
20Emma BromarkLånghundra IF23:06+8:099:57
21Tone AlbrektssonOK Ravinen23:34+8:3710:09
22Lina BerglundJärfälla OK24:30+9:3310:33
23Kristina CanowOK Österåker24:48+9:5110:41
24Embla MorastHaninge SOK26:45+11:4811:31
25Katarina HammasVäsby OK27:47+12:5011:58
Maria PereverzinaHertfordshire Orienteering Club HHej godkänd
Cajsa GrapeDalaportens OLutgått
Mikaela WallerströmOK Österåkerej start

H21

2 820 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen15:395:32
2Simon HectorSnättringe SK17:01+1:226:02
3Victor ImarkTullinge SK17:10+1:316:05
4Erik BerzellJärla Orientering17:17+1:386:07
5Love BerzellOK Ravinen17:28+1:496:11
6Valentin KoziavinSnättringe SK17:42+2:036:16
7Kalle BergmanOK Ravinen17:47+2:086:18
8David BejbomJärla Orientering17:50+2:116:19
9Flavio PoltéraSnättringe SK18:10+2:316:26
10Yury MasnyyHellas Orientering18:15+2:366:28
11Albin AnderssonOK Ravinen18:19+2:406:29
12Mathias HallJärla Orientering18:26+2:476:32
13Leonas MockunasHellas Orientering18:40+3:016:37
14Dan WesterJärla Orientering18:48+3:096:40
15Michael ReforsJärla Orientering18:59+3:206:43
16Simon BohmanRånäs OK19:07+3:286:46
17Jonas KjällCentrum OK19:10+3:316:47
18David HectorSnättringe SK19:32+3:536:55
19Joel LännevallOK Roslagen19:37+3:586:57
20Sergiu FalaOK Ravinen19:57+4:187:04
21Magnus KarlssonCentrum OK20:06+4:277:07
22Emil AnderssonTullinge SK20:16+4:377:11
23Oscar BjörckJärla Orientering20:20+4:417:12
24Bruno GodefroyOK Ravinen20:37+4:587:18
25Thomas PetterssonAttunda OK20:54+5:157:24
26Mårten SundhSundbybergs IK20:56+5:177:25
27Hampus OlesundOK Landehof21:01+5:227:27
28Jonas ÖhmanVäsby OK21:57+6:187:47
29Erik MattssonJärla Orientering21:59+6:207:47
30Fredric JohanssonSnättringe SK22:39+7:008:01
31Joakim BergBromma-Vällingby SOK22:46+7:078:04
32Alexander AlnessLånghundra IF23:01+7:228:09
33Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL23:06+7:278:11
34Jesper AnderssonSnättringe SK23:33+7:548:21
35Joakim OlssonVäsby OK24:34+8:558:42
36William HultqvistVallentuna-Össeby OL25:05+9:268:53
37Dennis NyqvistVäsby OK25:31+9:529:02
38Björn LöfdahlHässleholms OK25:41+10:029:06
39Mattias HenrikssonCentrum OK27:55+12:169:53
Karl BengtsonSol Tranåsej start
Harald HenrikssonJärla Orienteringej start
Tobias AnderssonOK Österåkerej start

D20

2 340 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin DahlbäckOK Österåker14:416:16
2Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK14:48+0:076:19
3Caroline PigerreIFK Lidingö SOK15:10+0:296:28
4Hanna LagerbergOK Södertörn15:34+0:536:39
5Karin ModinBromma-Vällingby SOK16:05+1:246:52
6Frida HectorSnättringe SK17:26+2:457:27
7Ella AnderssonOK Södertörn17:54+3:137:38
8Meta NordesjöSundbybergs IK21:29+6:489:10
Selma GumaeliusWaxholms OKej start
Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OLej start

H20

2 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HerneOK Ravinen13:365:37
2Oskar EdvardssonJärfälla OK14:30+0:545:59
3Albin AnderssonTullinge SK14:44+1:086:05
4Oskar ForsbergSnättringe SK15:32+1:566:25
5Hannes SvahnOK Ravinen15:53+2:176:33
6Tobias KarlssonSnättringe SK16:34+2:586:50
Alexander KällTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Johan GibergSödertälje-Nykvarn OFej start
Niklas CarlssonSundbybergs IKej start
Viggo KlassonOK Ravinenej start
Filip MöllerOK Södertörnej start

D18

2 340 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia IversAttunda OK16:196:58
2Therese NilssonOK Österåker16:20+0:016:58
3Nina PerssonHaninge SOK16:24+0:057:00
4Ylva SandénOK Södertörn17:00+0:417:15
5Sara MöllerOK Södertörn17:08+0:497:19
6Lovisa HambäckLånghundra IF17:56+1:377:39
7Sanna HedbergOK Södertörn18:41+2:227:59
8Jana AmacherTullinge SK19:32+3:138:20
9Sofia EdvardssonJärfälla OK19:37+3:188:22
10Frida ArnessonSkarpnäcks OL19:49+3:308:28
11Tuva FalkSundbybergs IK20:16+3:578:39
12Ellinor BjörklundJärfälla OK20:23+4:048:42
12Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK20:23+4:048:42
14Sara HertegrenJärfälla OK20:31+4:128:46
15Josefin HersénTullinge SK21:48+5:299:18
16Isabella NilssonGustavsbergs OK22:19+6:009:32
Elin BjessmoBromma-Vällingby SOKej godkänd
Maja SandvikAttunda OKej start
Matilda DrottenmyrVisborgs OKej start

H18

2 320 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper LidmarSnättringe SK13:075:39
2Lukas WernerIFK Lidingö SOK13:22+0:155:45
3Johan LundbackJärfälla OK13:29+0:225:48
4Anton SilierJärfälla OK13:40+0:335:53
5Johan CallebergSnättringe SK13:43+0:365:54
6Manne HammarbergJärfälla OK14:10+1:036:06
7Duncan RobertsonSvaide Roma SOK14:30+1:236:15
8Alexander SchandlOK Södertörn14:32+1:256:15
9Samuel LindénAttunda OK14:42+1:356:20
10Alfred LängheimTullinge SK15:02+1:556:28
10Tamás SzütsVästerås SOK15:02+1:556:28
12Alvar MelinHaninge SOK15:06+1:596:30
13Martin RinnbäckOK Ravinen15:12+2:056:33
14Albin LindskogOK Ravinen15:37+2:306:43
14John WolgastSnättringe SK15:37+2:306:43
16Johannes BladhTullinge SK15:38+2:316:44
17Gustav BjörklundIFK Enskede15:47+2:406:48
18Pontus AxellIFK Enskede16:08+3:016:57
19Nils Forsberg RundströmIFK Enskede16:18+3:117:01
20Isak WestringJärfälla OK16:38+3:317:10
21Albin HainkeSnättringe SK16:41+3:347:11
22Ludde BlomIFK Enskede16:59+3:527:19
23Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby18:21+5:147:54
24Simon LiljaIFK Lidingö SOK22:34+9:279:43
Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OKej start
Jakob Gadefors-NauHaninge SOKej start

D16

1 910 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda GranqvistOK Ravinen13:387:08
2Smilla MogensenOK Ravinen14:49+1:117:45
3Elisabeth LarssonOK Södertörn14:59+1:217:50
4Ida ÖsterbergGustavsbergs OK15:18+1:408:00
5Fredrika NordquistTäby OK15:22+1:448:02
6Tilda MårtenssonOK Ravinen15:34+1:568:09
7Sigrid CarlssonSundbybergs IK15:37+1:598:10
8Ronja StåhlSundbybergs IK16:06+2:288:25
9Ida HänströmTäby OK16:07+2:298:26
10Miia RollerJärfälla OK16:13+2:358:29
11Åsa SundströmJärla Orientering16:18+2:408:32
12Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK16:28+2:508:37
13Ester AnderssonOK Södertörn16:29+2:518:37
14Doris IkoTäby OK16:32+2:548:39
15Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK16:38+3:008:42
16Wilma LeicktTullinge SK16:41+3:038:44
17Tove SjöbergTullinge SK17:21+3:439:05
18Agnes DambergIFK Lidingö SOK17:35+3:579:12
19Hedda RöstinOK Ravinen17:51+4:139:20
20Tindra JonssonSkarpnäcks OL17:55+4:179:22
20Alicia SchandlOK Södertörn17:55+4:179:22
22Lisa WadenbrantSundbybergs IK18:20+4:429:35
23Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö18:33+4:559:42
24Vendela RundströmOK Ravinen18:40+5:029:46
25Agnes WeissLånghundra IF18:43+5:059:47
26Elin WolgastSnättringe SK18:49+5:119:51
27Emma SvidénSöders-Tyresö19:01+5:239:57
28Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK19:06+5:2810:00
29Wilma JosefssonVäsby OK19:07+5:2910:00
30Bella PedersenJärfälla OK19:20+5:4210:07
31Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK19:21+5:4310:07
32Tilda DalekantIFK Enskede19:26+5:4810:10
33Emma NorinSöders-Tyresö19:32+5:5410:13
34Alva BladhTullinge SK20:00+6:2210:28
35Johanna AlmgrenOK Ravinen20:24+6:4610:40
36Moa FröstadiusSundbybergs IK20:56+7:1810:57
37Sanna RinnbäckOK Ravinen22:09+8:3111:35
38Emilia NilssonGustavsbergs OK23:05+9:2712:05
39Sara GranholmJärfälla OK24:44+11:0612:56
40Madeleine GranathVäsby OK25:08+11:3013:09
41Tilde BredermanVäsby OK27:38+14:0014:28
42Ebba HörlingSundbybergs IK27:55+14:1714:36
43Hailey BuhreAttunda OK33:51+20:1317:43
Lisa ThunellIFK Lidingö SOKej godkänd
Moa JohanssonVäsby OKej godkänd
Louise LindellGustavsbergs OKej start
Emma AlmgrenOK Ravinenej start
Emma AlmJärfälla OKej start

H16

2 150 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK14:276:43
2Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK15:09+0:427:02
3William GrunderJärfälla OK15:18+0:517:06
4Otto BalckTäby OK15:33+1:067:13
5Isak GeliusSnättringe SK15:47+1:207:20
6Johan FochsenWaxholms OK16:11+1:447:31
6Erik BovalliusJärfälla OK16:11+1:447:31
8Hampus HatlenSnättringe SK16:17+1:507:34
9Jesper ÅkessonJärfälla OK16:30+2:037:40
10Eskil WidehagSundbybergs IK17:05+2:387:56
11Wilhelm NordqvistWaxholms OK17:16+2:498:01
12Marcus EkmanTäby OK17:28+3:018:07
13Hugo LindskogOK Ravinen17:48+3:218:16
14Olle ThimbergSöders-Tyresö17:57+3:308:20
15Elis Forsberg RundströmIFK Enskede17:59+3:328:21
16Elis IversAttunda OK18:00+3:338:22
17Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby18:02+3:358:23
18Wilhelm BergmanTullinge SK18:32+4:058:37
19Albin WarvelinLånghundra IF18:34+4:078:38
19Max ÖsterlingOK Södertörn18:34+4:078:38
21Anton MörkforsJärfälla OK19:06+4:398:53
22Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK19:09+4:428:54
23Filip StorellHaninge SOK19:18+4:518:58
24Gustaf HofstedtTäby OK19:30+5:039:04
25Olle SandströmOK Ravinen19:33+5:069:05
26Hugo BacklundTullinge SK19:51+5:249:13
26Ivar GentzJärla Orientering19:51+5:249:13
28Fredrik AhlbergTäby OK20:09+5:429:22
29Filip WidénHellas Orientering20:20+5:539:27
30Rasmus LindblomGustavsbergs OK20:34+6:079:33
31Mattis SandénOK Södertörn21:11+6:449:51
32Anton WällstedtJärfälla OK22:24+7:5710:25
33Anton PleinerTäby OK24:22+9:5511:20
34Lucas AlzénGustavsbergs OK27:05+12:3812:35
35Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK31:34+17:0714:40
36Robin HyppelOK Österåker32:08+17:4114:56
Henrik LundforsIFK Enskedeej godkänd
Viktor SoneAttunda OKej godkänd
Melker PalmJärfälla OKej godkänd
Thomas WidehagSundbybergs IKej godkänd
Olle KallurOK Ravinenej start
Erik FranklingIFK Lidingö SOKej start
Tim RobertsHellas Orienteringej start
Ludvig FerdmanTullinge SKej start
Olle BrohagenOK Ravinenej start
David RyderåsWaxholms OKej start
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Tore AhlinHellas Orienteringej start
Filip LindqvistTäby OKej start

D14

1 900 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma MårtenssonOK Ravinen12:006:18
2Linn De BoussardIFK Enskede12:27+0:276:33
3Maja LiljaIFK Lidingö SOK13:14+1:146:57
4Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK13:27+1:277:04
5Ellen AnelandOK Ravinen13:32+1:327:07
6Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK13:35+1:357:08
7Klara JunegardTullinge SK13:42+1:427:12
8Tove OlssonOK Södertörn13:44+1:447:13
9Vilma NilssonAttunda OK13:45+1:457:14
10Lovisa BergstenOK Södertörn13:50+1:507:16
11Felicia StrindérIFK Enskede14:01+2:017:22
12Ebba WestringJärfälla OK14:03+2:037:23
13Alva Lidström LauriSnättringe SK14:19+2:197:32
14Elin AbelSnättringe SK14:23+2:237:34
14Molly GeliusSnättringe SK14:23+2:237:34
16Emma HenriquesOK Södertörn14:29+2:297:37
17Ingrid JohanssonSundbybergs IK14:48+2:487:47
18Nova MatthewsTullinge SK14:55+2:557:51
19Stina PedersenJärfälla OK14:56+2:567:51
20Malin StrömqvistAttunda OK14:58+2:587:52
21Emma HöökIFK Lidingö SOK15:00+3:007:53
22Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK15:01+3:017:54
23Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK15:03+3:037:55
24Rut LundinOK Södertörn15:08+3:087:57
25Alice HedinIFK Lidingö SOK15:14+3:148:01
26Emma HallendalIFK Enskede15:21+3:218:04
27Fanny SundbergTullinge SK15:33+3:338:11
28Eleonora Dell'OrtoSundbybergs IK15:38+3:388:13
29Stina YlipääMälarö SOK15:45+3:458:17
30Lovis de VilliersOK Södertörn15:50+3:508:20
31Märta WigleOK Södertörn15:51+3:518:20
32Maja FalkSundbybergs IK16:04+4:048:27
33Lovisa LindqvistIFK Enskede16:19+4:198:35
34Lovisa NordquistTäby OK16:47+4:478:50
35Britta BörjessonJärla Orientering17:14+5:149:04
36Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK17:30+5:309:12
37Elsa ForsbergJärfälla OK18:20+6:209:38
38Emilia BergmanTullinge SK18:28+6:289:43
39Alice RökenTäby OK19:39+7:3910:20
40Stella ÖstblomJärfälla OK20:33+8:3310:48
41Alma BarkstedtTäby OK21:05+9:0511:05
42Ida WarvelinLånghundra IF22:02+10:0211:35
43Lina TorbiörnssonJärla Orientering22:05+10:0511:37
Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresöej godkänd
Elsa LifTumba-Mälarhöjden OKej start
Vera SkantzeIFK Lidingö SOKej start
Moa GlanshedHaninge SOKej start
Amanda ClaessonTumba-Mälarhöjden OKej start
Olivia MasonTumba-Mälarhöjden OKej start

H14

2 030 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes MogensenOK Ravinen10:185:04
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK10:20+0:025:05
3Erik NederheimTäby OK10:35+0:175:12
4Niklas ErlandssonOK Södertörn10:53+0:355:21
5Jonatan AndersonJärfälla OK10:56+0:385:23
6Hannes LindqvistIFK Enskede11:12+0:545:31
7Marcus GrunderJärfälla OK11:34+1:165:41
8Linus NilssonOK Österåker11:37+1:195:43
9Malte ThelanderHaninge SOK12:00+1:425:54
10Erik LundquistOK Ravinen12:16+1:586:02
11Jens FochsenWaxholms OK12:18+2:006:03
12Noa HelgarsTäby OK12:19+2:016:04
13Erik NorinSöders-Tyresö12:31+2:136:09
14Nils SamrudIFK Lidingö SOK12:38+2:206:13
15Simon StridhSkogsluffarnas OK12:41+2:236:14
16Elias LjungdellTäby OK12:44+2:266:16
17Hugo SjölanderTäby OK12:45+2:276:16
18Rasmus LundströmVäsby OK12:48+2:306:18
19Oliver LiwångIFK Lidingö SOK13:05+2:476:26
19Ludvig HagwallJärla Orientering13:05+2:476:26
21Svante SandvikAttunda OK13:20+3:026:34
22Arvid MyrbergerTullinge SK13:24+3:066:36
23Joel WallnerAttunda OK13:29+3:116:38
24Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK13:39+3:216:43
25Axel TrofastTullinge SK13:49+3:316:48
26Emil AnterudVäsby OK14:06+3:486:56
26Marcus BarbozaAttunda OK14:06+3:486:56
28Malte BellanderGustavsbergs OK14:10+3:526:58
29Jonathan NilssonGustavsbergs OK14:15+3:577:01
30Felix FlodmanTullinge SK14:38+4:207:12
31Hampus SundbergJärfälla OK14:44+4:267:15
31Erik WällstedtJärfälla OK14:44+4:267:15
33Alexander DybergIFK Lidingö SOK14:50+4:327:18
34Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK14:51+4:337:18
35Adrian WernerIFK Lidingö SOK15:02+4:447:24
36Noah SantaliusVäsby OK15:05+4:477:25
37Filip HatlenSnättringe SK15:09+4:517:27
38Elias PetterssonJärfälla OK15:12+4:547:29
39Edvin WollbrandOK Ravinen15:41+5:237:43
40Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK16:17+5:598:01
41Malte AlbinssonOK Österåker16:21+6:038:03
42Sandro PruthSkogsluffarnas OK16:40+6:228:12
43Folke KåbergOK Ravinen16:54+6:368:19
44Axel BalckTäby OK16:57+6:398:20
45Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK16:58+6:408:21
46Johannes NorrbyOK Södertörn17:12+6:548:28
47Anton HedströmSöders-Tyresö17:19+7:018:31
48Joel BjörklundAttunda OK17:26+7:088:35
49Love DanielssonSolna OK17:27+7:098:35
50Axel NordqvistWaxholms OK19:42+9:249:42
51Fabian TörnqvistAttunda OK20:25+10:0710:03
52Melvin EkSundbybergs IK23:45+13:2711:41
53Erik LidénVäsby OK28:06+17:4813:50
Linus SkattOK Södertörnej godkänd
Noah MehreteabJärfälla OKej godkänd
Ruben HårdSkogsluffarnas OKej godkänd
August OldingTäby OKej godkänd
Elias BladhTullinge SKej start
Leo SvenreHellas Orienteringej start
Saga HammarbäckSkogsluffarnas OKej start

D12

1 720 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HellbergSundbybergs IK10:195:59
2Alva WidegrenMälarö SOK10:26+0:076:03
3Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK11:49+1:306:52
4Ella LindqvistTäby OK12:33+2:147:17
5Elsa TunbladMälarö SOK13:07+2:487:37
6Sara LiwångIFK Lidingö SOK13:11+2:527:39
7Elin AlmgrenSöders-Tyresö13:30+3:117:50
8Matilda ModigVäsby OK13:37+3:187:55
9Majken LindqvistSkogsluffarnas OK13:50+3:318:02
10Irma WidehagSundbybergs IK13:59+3:408:07
11Alma HallstenTäby OK14:05+3:468:11
12Fanny KarlsVäsby OK14:12+3:538:15
13Emelie HolmströmTäby OK14:17+3:588:18
14Molly BomanMälarö SOK14:31+4:128:26
15Signe FredingTäby OK14:46+4:278:35
16Isabel CarlssonIFK Lidingö SOK15:26+5:078:58
17Linda StrömqvistAttunda OK15:29+5:109:00
18Milla KlassonOK Ravinen15:57+5:389:16
19Paulina AlzénGustavsbergs OK16:03+5:449:19
20Sara StrömqvistAttunda OK16:14+5:559:26
21Thea GeliusSnättringe SK16:54+6:359:49
22Fiffi MalmströmJärfälla OK17:02+6:439:54
23Frida EkbladOK Ravinen17:05+6:469:55
24Nora ElkertAttunda OK17:22+7:0310:05
25Ida RökenTäby OK17:28+7:0910:09
26Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK17:42+7:2310:17
27Sofia QuasWaxholms OK17:52+7:3310:23
28Julia PetterssonJärfälla OK18:02+7:4310:29
29Selma SundbergSundbybergs IK18:05+7:4610:30
30Freja SundbladVallentuna-Össeby OL18:23+8:0410:41
31Amanda MörkforsJärfälla OK18:53+8:3410:58
32Hilda TrofastTullinge SK19:11+8:5211:09
33Ebba HultqvistMälarö SOK33:15+22:5619:19
Anna FranklingIFK Lidingö SOKej godkänd
Maja ThimbergSöders-Tyresöej start
Nellie BolinTullinge SKej start

H12

1 770 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ted LagerströmAttunda OK8:394:53
2Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK8:56+0:175:02
3Edvin JohanssonVäsby OK9:43+1:045:29
4Noel HellbergSundbybergs IK10:09+1:305:44
5Petter FochsenWaxholms OK10:14+1:355:46
6Gustav NetzJärla Orientering10:26+1:475:53
7Gustav MyrbergerTullinge SK10:53+2:146:08
8Oscar LundquistOK Ravinen11:04+2:256:15
9Ture LindskogOK Ravinen11:18+2:396:23
10Edvin WallnerAttunda OK11:22+2:436:25
11Benjamin HjerténJärfälla OK11:45+3:066:38
12Simon TrossingTäby OK12:22+3:436:59
13Arvid RundströmOK Ravinen12:26+3:477:01
14Botvid SimonssonSundbybergs IK12:51+4:127:15
15Mikael BergOK Enen13:29+4:507:37
16Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK13:48+5:097:47
17Max BoströmJärfälla OK13:51+5:127:49
18Carl ÖrnebrandJärfälla OK13:55+5:167:51
19Carl WännmanOK Södertörn14:06+5:277:57
20Teodor JonssonSkarpnäcks OL14:10+5:318:00
21Lucas De BoussardIFK Enskede14:30+5:518:11
22Wilmer HagrotTäby OK14:48+6:098:21
23Caio PruthSkogsluffarnas OK15:04+6:258:30
24Simon AndersonJärfälla OK15:21+6:428:40
25Filip SjölanderTäby OK15:36+6:578:48
26Victor GranathVäsby OK16:23+7:449:15
27Linus LundströmVäsby OK16:31+7:529:19
28Alexander Segolsson LarssonVäsby OK16:49+8:109:30
29Erik BalckTäby OK18:05+9:2610:12
30Elliot LjungdellTäby OK18:22+9:4310:22
31Arthur LindquistJärfälla OK18:30+9:5110:27
32John NymanJärfälla OK18:35+9:5610:29
33Albin PerssonTäby OK18:39+10:0010:32
34Gustav NyströmOK Ravinen19:27+10:4810:59
35Anton GranholmJärfälla OK21:04+12:2511:54
36David EideforsSundbybergs IK34:54+26:1519:43
37Leo WisborgTullinge SK41:17+32:3823:19
Gustav DarginTäby OKej godkänd
Åke EngmanIFK Lidingö SOKutgått
Egon WistedtSundbybergs IKej start
Junior YlipääMälarö SOKej start

D10

1 540 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bodil JohanssonSundbybergs IK9:276:08
2Sofia Dell'OrtoSundbybergs IK10:30+1:036:49
3Hedda TunbladMälarö SOK10:46+1:196:59
4Ida PetterssonJärfälla OK11:03+1:367:10
5Greta SandvikAttunda OK11:32+2:057:29
6Ida HellbergSundbybergs IK11:36+2:097:31
7Nora AhlströmIFK Enskede11:54+2:277:43
8Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK12:29+3:028:06
9Saga HellbergSundbybergs IK12:34+3:078:09
10Sophia ÖrnebrandJärfälla OK12:41+3:148:14
11Stella Näsman LandhSundbybergs IK13:21+3:548:40
12Lovisa NederheimTäby OK13:34+4:078:48
13Mia LagerströmAttunda OK13:43+4:168:54
14Sigrid MellbergWaxholms OK13:45+4:188:55
15Lova JonssonSkarpnäcks OL13:57+4:309:03
16Julia HolmströmTäby OK15:12+5:459:52
17Alice Slars PaulssonSundbybergs IK15:33+6:0610:05
18Iben StattinVäsby OK15:47+6:2010:14
19Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK16:01+6:3410:24
20Carolinne GripIFK Lidingö SOK16:16+6:4910:33
21Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK16:24+6:5710:38
22Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK17:40+8:1311:28
23Moa PerssonTäby OK17:46+8:1911:32
24Ella LjungdellTäby OK18:49+9:2212:13
25Alva GawellIFK Lidingö SOK21:38+12:1114:02
26Signe AlbinssonOK Österåker22:43+13:1614:45
Julia E PetterssonJärfälla OKej godkänd
Vanja LifTumba-Mälarhöjden OKej start

H10

1 560 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof HagwallJärla Orientering8:495:39
2Elias TrossingTäby OK8:51+0:025:40
3Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK9:08+0:195:51
4Sven BörjessonJärla Orientering9:17+0:285:57
5Deniz BasolTäby OK9:23+0:346:00
6Linus DanielssonSolna OK9:32+0:436:06
7Samuel AnderssonJärfälla OK10:28+1:396:42
8Vincent RylanderVäsby OK10:40+1:516:50
9Max LindqvistTäby OK11:04+2:157:05
10Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK11:05+2:167:06
10Kuzey BasolTäby OK11:05+2:167:06
12Eskil MyrbergerTullinge SK11:06+2:177:06
13Folke JohanssonSundbybergs IK11:31+2:427:22
14Anton ThermaeniusTäby OK12:21+3:327:55
15Alve WistedtSundbybergs IK12:24+3:357:56
16Hugo NyströmOK Ravinen13:08+4:198:25
17Erik SjölanderTäby OK13:09+4:208:25
18David NymanJärfälla OK13:25+4:368:36
19Malte IhlisMälarö SOK13:39+4:508:45
20Viktor NygrenVäsby OK13:47+4:588:50
21Viggo HenriquesOK Södertörn13:53+5:048:53
22Jonathan ChristianssonTäby OK14:00+5:118:58
23Felix AhlströmIFK Enskede15:33+6:449:58
24Hugo AbelSnättringe SK15:56+7:0710:12
25Erik KällTumba-Mälarhöjden OK16:15+7:2610:25
26Fabian FredingTäby OK16:58+8:0910:52
27Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK17:35+8:4611:16
28Simon AhlströmIFK Enskede19:15+10:2612:20
29Tage StattinVäsby OK20:40+11:5113:14
30Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK21:22+12:3313:41
31Martin WännmanOK Södertörn24:22+15:3315:37
Isak WarvelinLånghundra IFej godkänd

D35

2 070 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sarah-Jane BarrableOK Ravinen15:567:41
2Stina AndreassonGustavsbergs OK17:08+1:128:16
3Maria Slars PaulssonSundbybergs IK17:12+1:168:18
4Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK17:20+1:248:22
5Jenny Bagge AnlindLeksands OK17:23+1:278:23
6Sara JonassonCentrum OK18:50+2:549:05
7Nayara GillsparrOK Österåker22:27+6:3110:50
8Cecilia AlzénGustavsbergs OK29:05+13:0914:02

H35

2 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BoströmJärfälla OK16:397:10
2Jonathan AlmJärfälla OK17:42+1:037:37
3Martin AhlströmIFK Enskede19:10+2:318:15
4Johan ForsstedtSöders-Tyresö19:50+3:118:32
5Erik AntonssonAttunda OK21:45+5:069:22

D40

2 070 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK14:557:12
2Karolina HellbergSundbybergs IK15:22+0:277:25
3Malin LindskogOK Ravinen16:04+1:097:45
4Nina De BoussardIFK Enskede16:30+1:357:58
5Elin AhlströmIFK Enskede17:09+2:148:17
6Maria PedersenJärfälla OK17:17+2:228:20
7Carina HallendalIFK Enskede17:31+2:368:27
8Anna LundquistOK Ravinen17:51+2:568:37
9Sara AndersonJärfälla OK17:54+2:598:38
10Torun EkbladOK Ravinen17:57+3:028:40
11Jenny WallnerAttunda OK18:35+3:408:58
12Sara ForsbergJärfälla OK18:53+3:589:07
12Eva HagwallJärla Orientering18:53+3:589:07
14Helena NymanJärfälla OK19:22+4:279:21
15Anna-Clara WistedtSundbybergs IK19:51+4:569:35
16Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen21:32+6:3710:24
17Jessica StrömqvistAttunda OK21:45+6:5010:30
18Lena BuhreAttunda OK24:02+9:0711:36
19Märit NordlundJärfälla OK24:20+9:2511:45
20Nina BoljangTumba-Mälarhöjden OK32:07+17:1215:30
Lina MatthewsTullinge SKutgått

H40

2 320 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ThimbergSöders-Tyresö14:346:16
2Robert PedersenJärfälla OK15:16+0:426:34
3Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF15:22+0:486:37
4Henrik HellmanJärla Orientering15:23+0:496:37
5Johan HedmanSöders-Tyresö15:28+0:546:40
6Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö15:35+1:016:43
7Mats WarvelinLånghundra IF16:08+1:346:57
8Per OksvoldCentrum OK16:40+2:067:11
9Mikael PetterssonJärfälla OK16:44+2:107:12
10Henrik NorellSnättringe SK16:59+2:257:19
11Magnus LindblomGustavsbergs OK17:06+2:327:22
12Mikael WallnäsSundbybergs IK17:22+2:487:29
13Ove OksvoldCentrum OK17:59+3:257:45
14Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK18:09+3:357:49
15Anders AbelSnättringe SK18:40+4:068:02
16Torbjörn GillsparrOK Österåker18:53+4:198:08
17Fredrik BoströmSnättringe SK19:31+4:578:24
18Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK20:13+5:398:42
19Fredrik AlzénGustavsbergs OK21:20+6:469:11
20Erik JonssonLånghundra IF22:37+8:039:44
21Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK24:21+9:4710:29
22Fredrik SundbladVallentuna-Össeby OL24:47+10:1310:40

D45

2 060 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria Von SchmalenséeAttunda OK15:107:21
2Kristina AnelandOK Ravinen15:41+0:317:36
3Camilla GöstasSöders-Tyresö16:07+0:577:49
3Anna StrandAttunda OK16:07+0:577:49
5Åsa BörjessonJärla Orientering16:08+0:587:49
6Åsa WilestedtAttunda OK16:29+1:198:00
7Cecilia FochsenWaxholms OK16:30+1:208:00
8Ann RollerJärfälla OK17:24+2:148:26
9Tina Näsman LandhSundbybergs IK17:28+2:188:28
10Gittan GeliusSnättringe SK19:24+4:149:25
10Johanna RaukolaOK Södertörn19:24+4:149:25
12Pinar BasolTäby OK19:27+4:179:26
13Ewa AlbrektssonOK Ravinen19:31+4:219:28
14Katrin JosefssonVäsby OK19:46+4:369:35
15Nadja DahlströmSnättringe SK19:58+4:489:41
16Teresia WällstedtJärfälla OK20:03+4:539:43
17Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK20:09+4:599:46
18Maria EdvardssonJärfälla OK20:14+5:049:49
19Pille HedströmSöders-Tyresö20:24+5:149:54
20Stina BorängSnättringe SK20:27+5:179:55
21Emma JohanssonSundbybergs IK22:07+6:5710:44
22Anna EideforsSundbybergs IK23:16+8:0611:17
23Mia StattinVäsby OK24:25+9:1511:51
24Lisa TörnqvistAttunda OK25:44+10:3412:29
25Maria LidénVäsby OK26:50+11:4013:01
26Kristina NorinSöders-Tyresö29:55+14:4514:31
Josefin LindqvistIFK Enskedeej godkänd

H45

2 300 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils EdvardssonJärfälla OK13:285:51
2Nick BarrableOK Ravinen13:34+0:065:53
3Björn LundquistOK Ravinen14:40+1:126:22
4Patric De BoussardIFK Enskede15:00+1:326:31
5Stefan Svensson GeliusSnättringe SK15:25+1:576:42
6John SolbreckLånghundra IF15:31+2:036:44
7Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK15:33+2:056:45
8Mats HainkeSnättringe SK15:49+2:216:52
9Anders WidegrenMälarö SOK15:54+2:266:54
10Pär LiljaIFK Lidingö SOK16:08+2:407:00
10Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK16:08+2:407:00
12Stefan BergOK Enen16:19+2:517:05
13Hans LiwångIFK Lidingö SOK16:30+3:027:10
14Ola CarlénBromma-Vällingby SOK17:02+3:347:24
15Mikael NyströmOK Ravinen17:35+4:077:38
16Henrik BladhTullinge SK17:52+4:247:46
17Jerker DrottenmyrVisborgs OK18:40+5:128:06
18Henrik MorastHaninge SOK19:25+5:578:26
19Stefan NorinSöders-Tyresö19:33+6:058:30
20Håkan Hjortzberg-nordlundJärfälla OK19:44+6:168:34
21Johan TirénSkogsluffarnas OK20:22+6:548:51
22Magnus StrömqvistAttunda OK20:59+7:319:07
23Josef AnderssonJärfälla OK22:05+8:379:36
Anders KällTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Martin BellanderGustavsbergs OKej godkänd
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start
Martin LindskogOK Ravinenej start
Samuel BjörklundAttunda OKej start
Christopher LindqvistIFK Enskedeej start

D50

2 010 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HatlenSnättringe SK15:027:28
2Sussie TistadIFK Lidingö SOK15:53+0:517:54
3Nina KarlssonIFK Lidingö SOK16:39+1:378:17
4Andrea SilierJärfälla OK16:54+1:528:24
5Ann GranqvistOK Ravinen16:55+1:538:24
6Anna GyllenstiernaIFK Lidingö SOK17:05+2:038:29
7Maria ColeVäsby OK17:18+2:168:36
8Mia LiljaIFK Lidingö SOK17:22+2:208:38
9Teija LeppinenIFK Lidingö SOK17:31+2:298:42
10Katarina RundströmIFK Enskede17:41+2:398:47
11Liselott KihlSundbybergs IK17:42+2:408:48
12Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK18:12+3:109:03
13Karin SteneboAttunda OK18:21+3:199:07
14Lena GrandinOK Linné18:27+3:259:10
15Malin KvarnefalkJärfälla OK18:35+3:339:14
16Madelene BarbozaAttunda OK18:52+3:509:23
17Heléne KlassonOK Ravinen19:47+4:459:50
18Anette BrunanderAttunda OK19:50+4:489:52
19Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK20:16+5:1410:04
20Lena ErlandssonOK Södertörn21:19+6:1710:36
21Ingegerd CarlssonSundbybergs IK21:39+6:3710:46
22Anna LindellGustavsbergs OK24:02+9:0011:57
23Karin BjörklundIFK Enskede25:20+10:1812:36
24Susanne BovalliusJärfälla OK26:49+11:4713:20
Lina BerggrenTullinge SKej godkänd
Annica JanssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Kerstin ImarkTullinge SKej start
Charlotta GibergHellas Orienteringej start

H50

2 090 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allan MogensenOK Ravinen14:146:48
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK14:28+0:146:55
3Eric RollerJärfälla OK15:37+1:237:28
4Klas BirgerssonLånghundra IF15:52+1:387:35
5Fredrik SoneAttunda OK16:08+1:547:43
6Anders HolmqvistSnättringe SK16:15+2:017:46
7Per ForsbergIFK Enskede16:41+2:277:58
8Joakim SkantzeSundbybergs IK16:43+2:297:59
9Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK16:48+2:348:02
10Fredrik SteneboAttunda OK16:49+2:358:02
11Peter LandénGustavsbergs OK17:00+2:468:08
12Ulrik IversAttunda OK17:17+3:038:16
13Johan LidmarSnättringe SK17:19+3:058:17
14Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby17:26+3:128:20
15Johan WestringJärfälla OK17:28+3:148:21
16Roger LindénAttunda OK17:32+3:188:23
16Asbjörn GrøvlenJärfälla OK17:32+3:188:23
18Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK17:35+3:218:24
19Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby17:49+3:358:31
20Per FranzénOK Södertörn18:11+3:578:42
21Kjell NordqvistWaxholms OK18:17+4:038:44
22Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK18:19+4:058:45
23Rudolf HersénTullinge SK18:29+4:158:50
24Ola KåbergOK Ravinen18:42+4:288:56
25Mattias RobertsonCentrum OK18:45+4:318:58
26Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OK18:46+4:328:58
27Fredrik MorastHaninge SOK18:49+4:359:00
28Staffan KjellmanOK Ravinen18:59+4:459:04
29Jan StridhSkogsluffarnas OK19:40+5:269:24
30Eric HuijsersHammarby IF OF19:46+5:329:27
31Roger BerggrenAttunda OK19:56+5:429:32
32Svante JonsellVallentuna-Össeby OL20:22+6:089:44
33Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK21:01+6:4710:03
34Hans JonssonVäsby OK21:10+6:5610:07
35Jonatan LindellGustavsbergs OK21:24+7:1010:14
36Erik NylundJärfälla OK22:08+7:5410:35
37Anders BerkelundVäsby OK22:35+8:2110:48
38Jörgen ÖrnebrandJärfälla OK23:06+8:5211:03
39Thomas KarlsVäsby OK24:16+10:0211:36
40Robert NordesjöSundbybergs IK24:31+10:1711:43
41Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL26:02+11:4812:27
Jens WernerGustavsbergs OKej godkänd
Mattias BerglundBromma-Vällingby SOKej godkänd
Olle HjerneTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OKej start
Lars KlassonOK Ravinenej start
Kjell AlmgrenOK Ravinenej start

D55

1 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla MolinAttunda OK14:539:18
2Marie MalmborgSöders-Tyresö15:35+0:429:44
3Kristina BergstrandSöders-Tyresö15:47+0:549:51
4Johanna SundströmJärla Orientering16:43+1:5010:26
5Annika SvenssonSolna OK16:58+2:0510:36
6Anette LantzOK Österåker17:22+2:2910:51
7Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK17:24+2:3110:52
8Kerstin OhlssonHaninge SOK17:58+3:0511:13
9Lena HellströmOK Ravinen18:13+3:2011:23
10Eva SvanbergJärfälla OK18:21+3:2811:28
11Annika LundströmVäsby OK18:30+3:3711:33
12Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK19:27+4:3412:09
13Carina GullbergOK Österåker19:29+4:3612:10
14Ingalill KåbergOK Ravinen20:28+5:3512:47
15Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK23:27+8:3414:39
16Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK24:23+9:3015:14
Maria HallmansVäsby OKej start

H55

2 070 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell ObergerIFK Lidingö SOK13:356:33
2Per BacklundOK Södertörn14:51+1:167:10
3Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK14:53+1:187:11
4Lars BerzellVäsby OK14:54+1:197:11
5Jörgen HectorSnättringe SK15:11+1:367:20
6Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK15:14+1:397:21
7Mats FryxellTullinge SK15:29+1:547:28
8Michael GranqvistOK Ravinen15:39+2:047:33
9Håkan DahlbäckOK Österåker15:51+2:167:39
10Henrik HagwallJärla Orientering15:54+2:197:40
11Kalle PerssonOK Österåker16:01+2:267:44
12Peter HambäckLånghundra IF16:07+2:327:47
13Ronny NordgrenSundbybergs IK16:31+2:567:58
14Göran HellgrenOK Södertörn16:40+3:058:03
15Anders ÖnerudOK Ravinen17:01+3:268:13
16Lars GerhardssonAttunda OK17:08+3:338:16
17Stefan MarteliusAttunda OK17:11+3:368:18
18Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK17:17+3:428:20
19Frank SteinerJärfälla OK17:32+3:578:28
20Henrik DufbergTullinge SK17:45+4:108:34
21Bengt NilssonSolna OK18:13+4:388:48
22Per WolgastSnättringe SK18:18+4:438:50
23Erik AnderssonOK Österåker18:33+4:588:57
24Ove RinnbäckOK Ravinen18:47+5:129:04
25Bo LauriSnättringe SK19:06+5:319:13
26Leif MörkforsJärfälla OK19:08+5:339:14
27Jan DahlinHellas Orientering19:30+5:559:25
28Leif LundinJärla Orientering21:05+7:3010:11
29Christer NorinJärfälla OK21:50+8:1510:32
30Ansgar SimonssonSundbybergs IK21:52+8:1710:33
Stig ThunellIFK Lidingö SOKej godkänd
Jan NettelbjerJärfälla OKej start

D60

1 590 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering13:038:12
2Lotta ValentinGustavsbergs OK15:22+2:199:39
3Anita KarlssonOK Södertörn15:49+2:469:56
4Margareta WadinOK Älvsjö-Örby16:54+3:5110:37
5Linnea CarlssonSkarpnäcks OL17:29+4:2610:59
6Elisabeth BybergerSolna OK18:36+5:3311:41

H60

2 060 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans TarandiIFK Lidingö SOK14:597:16
2Lars LandströmLånghundra IF15:59+1:007:45
3Ulf BurmanGustavsbergs OK16:11+1:127:51
4Magnus ForshällenAttunda OK16:56+1:578:13
5Björn RegerSöders-Tyresö17:05+2:068:17 Ladda ner rutt i gpx-format
6Gunnar SvanbergJärfälla OK17:20+2:218:24
7Torbjörn BergmanSnättringe SK17:24+2:258:26
8Matts AnderssonOK Ravinen18:46+3:479:06
9Rolf KarlssonJärla Orientering18:57+3:589:11
10Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK18:59+4:009:12
11Sven-Anders OlssonAttunda OK19:44+4:459:34
12Håkan SjunnestrandSolna OK20:46+5:4710:04
13Stefan GustafssonSkarpnäcks OL20:52+5:5310:07
14Johan KarlstenSolna OK23:26+8:2711:22
15Tommy WendtHellas Orientering24:03+9:0411:40
16Stefan SundeliusJärfälla OK24:17+9:1811:47
17Glenn WiderströmOK Ravinen24:53+9:5412:04
Anders NissarJärfälla OKej godkänd
Krister GumaeliusWaxholms OKej godkänd
Harald BauerIFK Lidingö SOKej godkänd
Jan KihlSundbybergs IKej start

D65

1 590 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JanssonJärla Orientering15:179:36
2Ingrid E StrömRonneby OK16:46+1:2910:32
3Anneli LindqvistGustavsbergs OK17:00+1:4310:41
4Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK17:55+2:3811:16
5Helena KorhonenHaninge SOK18:21+3:0411:32
6Ulla GummesonVäsby OK18:53+3:3611:52

H65

2 010 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF14:327:13
2P-O IvarssonHaninge SOK16:29+1:578:12
3Lennart HävrénTullinge SK18:14+3:429:04
4Mikael TarandiIFK Lidingö SOK18:37+4:059:15
5Lennart BrattgårdIFK Lidingö SOK18:55+4:239:24
6Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn19:44+5:129:49
7Hans-Erik PerssonSundbybergs IK20:00+5:289:57
8Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK21:44+7:1210:48
9Matz LarssonGustavsbergs OK22:27+7:5511:10
10Håkan ErikssonUmeå OK29:05+14:3314:28
Reijo KorhonenHaninge SOKej godkänd
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start

D70

1 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK15:059:59
2Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK15:54+0:4910:31
3Anna BlomgrenTullinge SK16:55+1:5011:12
4Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK17:01+1:5611:16
5Margareta HaraldssonGustavsbergs OK18:07+3:0211:59
6Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF20:26+5:2113:31
7Ingalill TimgrenOK Österåker21:54+6:4914:30
8Karin TibbelinAttunda OK39:01+23:5625:50
Anne LundmarkJärfälla OKej start

H70

1 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf BråsjöJärla Orientering17:5711:13
2Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK18:55+0:5811:49
3Ingemar LarssonTullinge SK20:42+2:4512:56
4Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden21:46+3:4913:36
5Jan BojlingSolna OK21:51+3:5413:39
6Bror FureskogAlfta-Ösa OK22:22+4:2513:58
7Tage SandbergBromma-Vällingby SOK23:34+5:3714:43
8Per-Erik WåhlbergOK Linné24:12+6:1515:07
Bo WinanderJärfälla OKej start
Urban BoströmSolna OKej start

D75

1 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel BalckIFK Lidingö SOK20:3814:50
2Barbro CedérusSnättringe SK22:51+2:1316:26
Berit LindungerHaninge SOKej godkänd

H75

1 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK14:109:22
2Rune RådeströmSnättringe SK22:58+8:4815:12
3Ingemar JohnssonOK Södertörn23:06+8:5615:17
4Lars NordinSolna OK29:03+14:5319:14
Ingvar LarssonGustavsbergs OKej godkänd
Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OFutgått

D80

1 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK20:2414:40
2Gunnel JunegardOK Södertörn23:36+3:1216:58
3Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby24:39+4:1517:44
4Ebba-Lisa FlygarTullinge SK25:37+5:1318:25
5Gunvor GranathNynäshamns OK25:39+5:1518:27
6Britt ErikssonHammarby IF OF25:42+5:1818:29

H80

1 510 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK15:2210:10
2Lars CedérusSnättringe SK18:08+2:4612:00
3Sture NilssonStockholmspolisens IF OF23:13+7:5115:22
4Lars LöthmanJärfälla OK23:21+7:5915:27
5Erland LjungströmGustavsbergs OK25:01+9:3916:34
6Karl Erik NyströmSeskarö IF26:42+11:2017:40
7Lars-Erik LindellVäsby OK28:10+12:4818:39
8Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby30:47+15:2520:23
Sten BergstrandSkogsluffarnas OKej godkänd

Inskolning

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Wilmer LindqvistTäby OK12:35+0:36
Viktor HolmströmTäby OK11:59
Axel ThermaeniusTäby OKej godkänd

U1

920 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK5:245:52
2Juni RylanderVäsby OK6:23+0:596:56
2Meja HelgarsTäby OK6:23+0:596:56
4Ella HallstenTäby OK6:43+1:197:18
5Irma HelgarsTäby OK6:58+1:347:34
6Edvin HultqvistMälarö SOK6:59+1:357:35
7Isak NetzJärla Orientering7:05+1:417:41
8Erik EkbladOK Ravinen7:21+1:577:59
9Mattias WestermarkTäby OK7:48+2:248:28
10Ludvig BomanMälarö SOK7:50+2:268:30
11Edwin kovanenTäby OK8:28+3:049:12
12Gustav PsilanderEj klubbansluten8:31+3:079:15
13Nova FalkSundbybergs IK8:58+3:349:44
14Walter LindquistJärfälla OK9:30+4:0610:19
15Sara AlmgrenSöders-Tyresö10:20+4:5611:13
16Ellen PinnerJärfälla OK10:22+4:5811:16
17Saga WallnerAttunda OK12:03+6:3913:05
18Folke WällstedtJärfälla OK15:01+9:3716:19
19Emma DybergIFK Lidingö SOK15:55+10:3117:18
20Isak PerssonTäby OK18:14+12:5019:49
Emma NygrenVäsby OKej start

U2

1 220 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville Åman KlasénIFK Lidingö SOK8:016:34
2Emilia DarginTäby OK9:35+1:347:51
3Melker HagwallJärla Orientering10:15+2:148:24
4Gustaf MonellTäby OK11:25+3:249:21
5Jamie RollerJärfälla OK11:32+3:319:27
6Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK11:50+3:499:41
7Per NicanderJärla Orientering11:54+3:539:45
8Hampus SiljekvistJärfälla OK12:01+4:009:50
9Vilhelm AskehedTäby OK12:45+4:4410:27
10Nestor BlomqvistVäsby OK14:16+6:1511:41
11Isak AndersonJärfälla OK14:25+6:2411:49
12Theo SantaliusVäsby OK15:53+7:5213:01
13Helena EideforsSundbybergs IK16:08+8:0713:13
14Erik PinnerJärfälla OK16:54+8:5313:51
15Frida LordTäby OK17:06+9:0514:00
16Hugo PleinerTäby OK17:12+9:1114:05
17Nora TunbladMälarö SOK18:22+10:2115:03
18Liam de BoussardIFK Enskede29:30+21:2924:10
19Franz EngmanIFK Lidingö SOK42:36+34:3534:55
20Melinda BergOK Enen45:58+37:5737:40
Ellen ThermaeniusTäby OKej godkänd

Öppen motion 1

1 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Angelica GranholmJärfälla OK10:338:38
2Ingrid AnderssonOK Österåker11:13+0:409:11
3Helena HjerténJärfälla OK12:32+1:5910:16
4Tatiana LindqvistTäby OK16:28+5:5513:29
Hampus AlzénGustavsbergs OKej godkänd

Öppen motion 2

2 030 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erland SimonssonSundbybergs IK15:097:27
2Björn LinderGustavsbergs OK15:33+0:247:39
3Carin RosénGustavsbergs OK15:46+0:377:46
4Hans GranholmJärfälla OK16:54+1:458:19
5Anton KarlsVäsby OK17:36+2:278:40
6Sixten Björklundklubblös19:03+3:549:23
7Björn LevinVäsby OK19:04+3:559:23
8sanna svidénklubblös19:32+4:239:37
9Dan BomanTumba-Mälarhöjden OK21:15+6:0610:28
10Anna FlodmanTullinge SK21:29+6:2010:34
11stefan nordqvistklubblös22:14+7:0510:57
12Annika BerntssonVäsby OK22:20+7:1111:00
13Helena GanslandtIFK Lidingö SOK23:19+8:1011:29
14Lena NilssonOK Österåker25:03+9:5412:20
15Lisa SundbergTullinge SK25:16+10:0712:26
16Ulrika AxellIFK Enskede31:08+15:5915:20
17LarsOwe StrömRonneby OK31:22+16:1315:27
18Sofia LindhagenIFK Enskede37:36+22:2718:31
19Solveig SpångbergIFK Lidingö SOK1:05:54+50:4532:27
Isa CarlsundTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Cecilia HenrikssonSvaide Roma SOKej godkänd
Karin KlasénIFK Lidingö SOKej godkänd

Öppen motion 3

2 330 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter AnderssonSöders-Tyresö17:277:29
2Philip PålssonSkåneslättens OL18:49+1:228:04
2Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK18:49+1:228:04
4Frida ForshällenSouthern Navigators18:53+1:268:06
5Ellinor FryxellTullinge SK18:54+1:278:06
6Erik WidingSkarpnäcks OL19:46+2:198:29
7Måns Torbiörnssonklubblös20:26+2:598:46
8Johan CarlsundTumba-Mälarhöjden OK20:37+3:108:50
9Nina ThörnqvistSöders-Tyresö21:01+3:349:01
10Mattias Palmklubblös21:14+3:479:06
11Mark ObersHästveda OK21:19+3:529:08
12Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK21:42+4:159:18
13Henrik TrofastTullinge SK21:51+4:249:22
14Erik FochsenWaxholms OK21:59+4:329:26
15Elin ThyrCentrum OK22:04+4:379:28
16Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK22:23+4:569:36
17Mats KarlströmFrösö IF22:37+5:109:42
18Stefan WisborgTullinge SK22:52+5:259:48
19Tove SundSundbybergs IK23:12+5:459:57
20Anthony LoccisanoKOT23:37+6:1010:08
21Theodor Bjarnasonklubblös23:43+6:1610:10
22Henrik Tenebergklubblös24:16+6:4910:24
23Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK24:25+6:5810:28
24Johan DanielssonSolna OK24:47+7:2010:38
25Amanda TibellLånghundra IF25:10+7:4310:48
26Staffan ZillingOK Södertörn25:33+8:0610:57
27David Lindeklubblös26:07+8:4011:12
28Björn BoströmJärfälla OK26:14+8:4711:15
29Fredrik WännmanOK Södertörn28:06+10:3912:03
30Stefan NorellAttunda OK28:27+11:0012:12
31Torbjörn Larssonklubblös28:35+11:0812:16
32Jonas BerglundBromma-Vällingby SOK29:05+11:3812:28
33Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL29:08+11:4112:30
34malla grenfeldtlklubblös29:18+11:5112:34
35Marie ForshällenAttunda OK29:40+12:1312:43
36Magnus JosefssonVäsby OK31:06+13:3913:20
37Christel BergOK Enen31:29+14:0213:30
38Martin LandhSundbybergs IK31:48+14:2113:38
39Maria FranklingIFK Lidingö SOK32:05+14:3813:46
40Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL34:57+17:3015:00
41Johan AnderssonSundbybergs IK35:35+18:0815:16
42Jacob SvenssonSöders-Tyresö36:46+19:1915:46
43Louise BergmanSöders-Tyresö36:59+19:3215:52
44Olle StorellHaninge SOK38:45+21:1816:37
45Esbjörn NyströmSeskarö IF40:36+23:0917:25
46Maria TibellLånghundra IF40:54+23:2717:33
47Lisa RönnolsOK Linné43:00+25:3318:27
48Anton AlverbäckCentrum OK43:02+25:3518:28
49Rune ThurénVallentuna-Össeby OL47:51+30:2420:32
50Ingvar OskarssonSolna OK52:45+35:1822:38
51Ingrid GunnarssonTäby OK1:03:19+45:5227:10
Stefan Ohlsonklubblösej godkänd
Oskar HermanssonCentrum OKej godkänd
Henrik SandströmOK Ravinenej godkänd
Mark ÅkessonJärfälla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser