Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Stockholm City Cup, #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm City Cup, #1
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: onsdag 15 maj 2019

D14

1 540 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linn De BoussardIFK Enskede10:52
2Ellen AnelandOK Ravinen11:29+0:37
3Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö11:56+1:04
4Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK12:03+1:11
5Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF12:07+1:15
6Vilma NilssonAttunda OK12:19+1:27
7Emilia BergmanTullinge SK12:21+1:29
8Lovisa BergstenOK Södertörn12:25+1:33
9Emma HenriquesOK Södertörn12:42+1:50
10Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK12:55+2:03
11Märta WigleOK Södertörn13:06+2:14
12Maja LiljaIFK Lidingö SOK13:10+2:18
13Elin AbelSnättringe SK13:14+2:22
14Klara JunegardTullinge SK13:16+2:24
15Wilma MårtenssonOK Ravinen13:17+2:25
16Lovis de VilliersOK Södertörn13:24+2:32
17Ingrid JohanssonSundbybergs IK13:27+2:35
18Tuva HolmströmOK Ravinen13:32+2:40
19Lovisa LindqvistIFK Enskede13:35+2:43
20Britta BörjessonJärla Orientering13:37+2:45
21Nova MatthewsTullinge SK13:42+2:50
21Sonja AhlquistJärla Orientering13:42+2:50
23Lovisa NordquistTäby OK13:54+3:02
24Felicia StrindérIFK Enskede13:58+3:06
25Alice HedinIFK Lidingö SOK14:03+3:11
25Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF14:03+3:11
27Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK14:13+3:21
28Isabel UnnerudLånghundra IF14:15+3:23
29Alva Lidström LauriSnättringe SK14:28+3:36
30Rut LundinOK Södertörn14:38+3:46
31Elvira BjörnbergVästerås SOK14:49+3:57
32Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK14:56+4:04
33Moa GlanshedHaninge SOK15:10+4:18
33Stina YlipääMälarö SOK15:10+4:18
35Molly GeliusSnättringe SK15:12+4:20
36Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF15:51+4:59
37Greta HägerOK Södertörn15:54+5:02
38Malin StrömqvistAttunda OK16:03+5:11
39Stella ÖstblomJärfälla OK16:05+5:13
40Olivia UnnerudLånghundra IF16:07+5:15
41Fanny SundbergTullinge SK16:10+5:18
42Elsa LifTumba-Mälarhöjden OK16:17+5:25
43Maja FalkSundbybergs IK16:46+5:54
44Alma BarkstedtTäby OK16:58+6:06
45Tilda MattssonOK Södertörn17:06+6:14
46Ida WarvelinLånghundra IF17:26+6:34
47Eleonora Dell'OrtoSundbybergs IK18:20+7:28
48Amanda ClaessonTumba-Mälarhöjden OK18:28+7:36
49Lina TorbiörnssonJärla Orientering19:00+8:08
50Vera SkantzeIFK Lidingö SOK20:41+9:49
51Ebba ForsbergOK Ravinen24:26+13:34
52Klara SkunckeTäby OK26:32+15:40
53Wilda LundqvistMälarö SOK26:40+15:48
54Wilma DalekantIFK Enskede42:25+31:33
Ellen LöfgrenSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Emma HallendalIFK Enskedeej start
Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OKej start
Tove OlssonOK Södertörnej start
Ebba WestringJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser