Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Stockholm City Cup, #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm City Cup, #1
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: onsdag 15 maj 2019

D12

1 280 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ella LindqvistTäby OK9:44
2Alice HellbergSundbybergs IK9:53+0:09
3Anna FranklingIFK Lidingö SOK10:40+0:56
4Märta AhlquistJärla Orientering10:46+1:02
5Milla KlassonOK Ravinen11:44+2:00
6Sara LiwångIFK Lidingö SOK12:04+2:20
7Fanny BergmanTullinge SK12:07+2:23
8Elsa TunbladMälarö SOK12:20+2:36
9Nora AhlströmIFK Enskede12:29+2:45
10Selma SundbergSundbybergs IK12:37+2:53
11Lovisa BjörnbergVästerås SOK13:07+3:23
12Sofia Dell'OrtoSundbybergs IK13:15+3:31
13Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF13:27+3:43
14Ida PetterssonJärfälla OK13:29+3:45
15Thea GeliusSnättringe SK13:40+3:56
16Greta SandvikAttunda OK13:41+3:57
17Linda StrömqvistAttunda OK13:43+3:59
18Ebba SahlstedtSöders-Tyresö13:47+4:03
19Sara StrömqvistAttunda OK14:00+4:16
20Sofia QuasWaxholms OK14:03+4:19
21Julia PetterssonJärfälla OK14:24+4:40
22Elin AlmgrenSöders-Tyresö15:30+5:46
23Emelie HolmströmTäby OK15:34+5:50
24Kerstin ChristieSnättringe SK15:39+5:55
25Hedda TunbladMälarö SOK15:56+6:12
26Clara WerdinOK Älvsjö-Örby15:58+6:14
27Frida EkbladOK Ravinen16:38+6:54
28Paulina AlzénGustavsbergs OK17:01+7:17
29Amanda MörkforsJärfälla OK18:01+8:17
30Freja  SaersTumba-Mälarhöjden OK18:13+8:29
31Freja SundbladVallentuna-Össeby OL19:00+9:16
32Moa PerssonTäby OK20:09+10:25
33Julia HolmströmTäby OK22:15+12:31
34Ebba HultqvistMälarö SOK22:45+13:01
35Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK25:02+15:18
36Ella LjungdellTäby OK25:17+15:33
37Lovisa NederheimTäby OK31:45+22:01
Alva GawellIFK Lidingö SOKej godkänd
Molly BomanMälarö SOKej godkänd
Astrid SkantzeIFK Lidingö SOKej godkänd
Johanna Skogholm AllaredTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Irma WidehagSundbybergs IKej godkänd
Elin StorellHaninge SOKej start
Hilda TrofastTullinge SKej start
Viola HolmströmOK Ravinenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser