Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Stockholm City Cup, #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm City Cup, #1
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: onsdag 15 maj 2019

Alfta-Ösa OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Irina NybergD21 (197)12:42+0:575:40
11Josefine HeikkaD21 (197)13:13+1:285:54
12Sara EskilssonD21 (197)13:18+1:335:56

Ankarsrums OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
212Cristian FranzénH21 (262)20:43+8:407:50

AstraZeneca IF Mölndal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
116Luca BarbieriÖppen motion 3 (174)20:35+10:3811:58

Attunda OK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Marcus SteneboH16 (49)12:175:19
6Vilma NilssonD14 (55)12:19+1:277:59
7Edvin WallnerH12 (57)9:23+2:347:19
9Madeleine LimparD50 (94)14:23+2:058:02
11Viktor SoneH16 (49)13:23+1:065:47
14Marcus BarbozaH14 (69)11:07+2:217:13
16Fredrik SoneH50 (168)13:25+1:126:17
16Greta SandvikD12 (42)13:41+3:5710:41
17Elis IversH16 (49)14:16+1:596:10
17Linda StrömqvistD12 (42)13:43+3:5910:42
17Svante SandvikH14 (69)11:17+2:317:19
19Sara StrömqvistD12 (42)14:00+4:1610:56
21Joel WallnerH14 (69)11:24+2:387:24
25Madelene BarbozaD50 (94)15:46+3:288:48
29Karin SteneboD50 (94)15:51+3:338:51
30Ulrik IversH50 (168)14:06+1:536:37
37Oliver JonssonH12 (57)14:56+8:0711:40
38Malin StrömqvistD14 (55)16:03+5:1110:25
40Anette BrunanderD50 (94)17:05+4:479:32
44Märta SandvikD16 (59)20:12+7:1910:58
49Joel BjörklundH14 (69)14:23+5:379:20
57Fabian TörnqvistH14 (69)15:09+6:239:50
57Maria Von SchmalenséeD21 (197)15:44+3:597:01
61Terese HerlinD21 (197)15:51+4:067:04
62Elliot JonssonH14 (69)19:19+10:3312:32
64Anna StrandD21 (197)15:54+4:097:05
65Thomas PetterssonH21 (262)15:29+3:265:51
67Charlotte EngesD50 (94)21:51+9:3312:12
67Roger LindénH50 (168)16:06+3:537:33
71Lars GerhardssonH50 (168)16:14+4:017:37
72Samuel LindénH21 (262)15:35+3:325:54
75Marie HerrnholdD21 (197)16:17+4:327:16
80Stefan MarteliusH50 (168)16:46+4:337:52
96Magnus ForshällenH50 (168)17:26+5:138:11
97Åsa WilestedtD21 (197)17:30+5:457:48
107Maja SandvikD21 (197)17:59+6:148:01
127Sara RuneborgD21 (197)19:02+7:178:29
143Jenny WallnerD21 (197)19:32+7:478:43
151Anna GerhardssonD21 (197)19:50+8:058:51
165Jessica StrömqvistD21 (197)21:03+9:189:23
173Lena BuhreD21 (197)22:01+10:169:49
180Lisa TörnqvistD21 (197)22:49+11:0410:11
187Josefin KarlssonD21 (197)24:40+12:5511:00
200Magnus StrömqvistH21 (262)19:34+7:317:24
231Fredrik JonssonH21 (262)22:07+10:048:22
Sofia IversD21 (197)ej start
Daniel JönssonH21 (262)ej start
Jonas KastenholmH21 (262)ej start
Emma MiléusD21 (197)ej start
Laura AngeloD21 (197)ej start
Lukas SjöblomH12 (57)ej start

Avesta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
145Hans ÄlvegranH50 (168)22:23+10:1010:30

Boussole-en-Forez

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
210Pierre MerletH21 (262)20:34+8:317:47

Bromma-Vällingby SOK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Signe Danielson DamneU2 (35)17:46+9:0116:27
29Thomas PetterssonH50 (168)14:05+1:526:36
32Martin BjurnerH50 (168)14:07+1:546:37
32Lena BjessmoD50 (94)16:25+4:079:10
41Mattias BerglundH50 (168)14:34+2:216:50
43Thomas DanielsonÖppen motion 3 (174)15:06+5:098:46
49Emma BarnardD16 (59)23:24+10:3112:43
52Louise ByströmD16 (59)25:24+12:3113:48
61Elin BjessmoD21 (197)15:51+4:067:04
62Sven HunhammarH50 (168)15:50+3:377:26
64Agnes ModinD50 (94)20:35+8:1711:29
67Eric PerssonH14 (69)23:09+14:2315:01
76Staffan BjessmoH50 (168)16:40+4:277:49
77Gunvor SandbergD50 (94)28:28+16:1015:54
79Jonas BerglundÖppen motion 3 (174)17:49+7:5210:21
96Thomas BabtistH50 (168)17:26+5:138:11
112Sofia Danielson DamneD21 (197)18:14+6:298:08
119Matz TapperH50 (168)18:58+6:458:54
126Tage SandbergH50 (168)19:49+7:369:18
174Ola CarlénH21 (262)18:40+6:377:04
230Henrik ByströmH21 (262)21:58+9:558:19
Cia HunhammarD50 (94)ej godkänd
Karin ModinD21 (197)ej start

Centrum OK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Johan ElghÖppen motion 3 (174)12:23+2:267:11
20Moa KjellstrandD21 (197)13:48+2:036:09
23Per LjungÖppen motion 3 (174)13:27+3:307:49
33Jonas KjällH21 (262)14:07+2:045:20
49Mattias RobertsonH50 (168)15:00+2:477:02
56Magnus YngvessonH21 (262)15:08+3:055:43
65Julia FriskD21 (197)15:56+4:117:06
69Samantha AhlgrenD21 (197)16:10+4:257:13
69Daniel LindH21 (262)15:32+3:295:53
74Torbjörn ThufvessonÖppen motion 3 (174)17:08+7:119:57
75Jennie Malm BlomqvistD21 (197)16:17+4:327:16
75Lovisa BirathÖppen motion 3 (174)17:11+7:149:59
80Malin WilliamssonD21 (197)16:39+4:547:25
81Frej FredmanÖppen motion 3 (174)17:51+7:5410:22
82Linnea BörjarsD21 (197)16:43+4:587:27
82Åsa HallanderÖppen motion 3 (174)17:55+7:5810:25
91Mattias ÅgrenH21 (262)15:59+3:566:03
93Amanda WiknerÖppen motion 3 (174)18:58+9:0111:01
99Andreas LundstenH21 (262)16:18+4:156:10
103Maria CarlströmD21 (197)17:47+6:027:56
116Anna ÅhmanD21 (197)18:27+6:428:14
117Ove OksvoldH21 (262)16:45+4:426:20
118Agnes ThorD21 (197)18:37+6:528:18
125Joel BerringH21 (262)17:05+5:026:28
127Linus RisplingH21 (262)17:06+5:036:28
131Sofie KarlssonD21 (197)19:13+7:288:34
131Hannah LinngårdÖppen motion 3 (174)22:57+13:0013:20
135Jorrit BoekelH21 (262)17:22+5:196:34
145Oskar HermanssonH21 (262)17:43+5:406:42
157Jon LindmarkH21 (262)18:06+6:036:51
159Per OksvoldH21 (262)18:07+6:046:51
163Daniel PerssonH21 (262)18:19+6:166:56
167Elin ThyrD21 (197)21:20+9:359:31
168Emil TallhageH21 (262)18:31+6:287:00
170Sverker LenasH21 (262)18:32+6:297:01
186Mats AnderssonH21 (262)18:58+6:557:11
188Malin SundebyD21 (197)26:20+14:3511:45
196Arvid RudbergH21 (262)19:25+7:227:21
220Mattias HenrikssonH21 (262)21:00+8:577:57
227Henrik LundgrenH21 (262)21:31+9:288:09
Niklas EverittH21 (262)ej godkänd
Kristin KarlssonÖppen motion 3 (174)ej godkänd
Sara JonassonD21 (197)ej godkänd
Anton UddH21 (262)ej godkänd
Martin KarlssonH21 (262)ej start

COUFRJ

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
211Elmiro de MendonçaH21 (262)20:39+8:367:49

Eksjö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Viktor AntonssonH21 (262)14:36+2:335:31
61Ing-Marie BackÖppen motion 3 (174)16:21+6:249:30

Enebybergs IF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
56Anders GärderudÖppen motion 3 (174)16:06+6:099:21
68Carl-Gunnar BoströmÖppen motion 3 (174)16:50+6:539:47
70Svante FridÖppen motion 3 (174)16:52+6:559:48
101Stellan FehrnströmÖppen motion 3 (174)19:24+9:2711:16
103Ann-Marie Rees-AnderssonÖppen motion 3 (174)19:42+9:4511:27
143Kurt AnderssonÖppen motion 3 (174)24:41+14:4414:21
163Lars Olavi PeldanÖppen motion 3 (174)34:28+24:3120:02
Ann SjöbergÖppen motion 3 (174)ej godkänd

Falkenbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Matilda MartinssonD21 (197)14:44+2:596:34

Forsa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
183Mia ForslinD21 (197)23:35+11:5010:31

Fredrikshofs IF Skid & OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Mats WindstedtH50 (168)14:06+1:536:37
78Gunilla ÖqvistÖppen motion 3 (174)17:47+7:5010:20
111Bengt ÖqvistH50 (168)18:34+6:218:43
111Björn ÖqvistÖppen motion 3 (174)20:17+10:2011:47
141Elisabet ÖqvistÖppen motion 3 (174)24:20+14:2314:08
159Gunnar DahlströmÖppen motion 3 (174)33:49+23:5219:39

Frösö IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
60Jonas EsbjörnssonÖppen motion 3 (174)16:20+6:239:29

Gustavsbergs OK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ida ÖsterbergD16 (59)12:537:00
2Max ÖsterbergH14 (69)9:01+0:155:51
15Jan LavénÖppen motion 3 (174)12:24+2:277:12
15Carin RosénD50 (94)15:02+2:448:23
17Lotta ValentinD50 (94)15:07+2:498:26
20Joel Linder LinnersjöU2 (35)15:35+6:5014:25
21Peter LandénH50 (168)13:37+1:246:23
28Paulina AlzénD12 (42)17:01+7:1713:17
29Henrik ÖsterbergÖppen motion 3 (174)13:58+4:018:07
38Jonathan NilssonH14 (69)12:26+3:408:04
40Emilia NilssonD16 (59)19:27+6:3410:34
44Lucas AlzénH16 (49)19:33+7:168:27
44Malte JennerH12 (57)17:42+10:5313:49
45Ann-Marie HolmströmD50 (94)17:59+5:4110:02
48Ulf BurmanH50 (168)14:54+2:416:59
49Margareta HaraldssonD50 (94)18:18+6:0010:13
50Axel Linder LinnersjöH14 (69)14:25+5:399:21
53Louise LindellD16 (59)33:26+20:3318:10
59Stina AndreassonD21 (197)15:50+4:057:04
69Malte BellanderH14 (69)26:56+18:1017:29
75Anna LindellD50 (94)24:09+11:5113:29
127Sten Åke  JohanssonÖppen motion 3 (174)22:35+12:3813:07
128Emma BellanderD21 (197)19:03+7:188:30
134Clas-Göran HerrgårdH50 (168)20:46+8:339:44
143Magnus LindblomH21 (262)17:36+5:336:40
156Lova AggeforsD21 (197)20:13+8:289:01
157Isabella NilssonD21 (197)20:14+8:299:01
166Tilda BellanderD21 (197)21:15+9:309:29
184Martin BellanderH21 (262)18:51+6:487:08
218Patrik FriskH21 (262)20:52+8:497:54
219Anders JennerH21 (262)20:59+8:567:56
228Fredrik AlzénH21 (262)21:37+9:348:11
Rasmus LindblomH16 (49)ej godkänd
Per ÖhlundH50 (168)ej godkänd

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
54Egil EdvardsenH21 (262)15:02+2:595:41

Hagaby GoIF Örebro

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Filip DahlgrenH21 (262)12:23+0:204:41
19Christer AlmH50 (168)13:33+1:206:21
21Helena PepaD50 (94)15:22+3:048:35

Hammarby IF OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
70Eric HuijsersH50 (168)16:12+3:597:36

Haninge SOK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Gustav StorellH14 (69)10:42+1:566:56
13Kerstin OhlssonD50 (94)14:57+2:398:21
18Carolin SvenssonD21 (197)13:35+1:506:03
21Filip StorellH16 (49)14:36+2:196:19
27Joakim PerssonH50 (168)13:53+1:406:31
32Linus NileviH14 (69)11:55+3:097:44
33Moa GlanshedD14 (55)15:10+4:189:50
36Malte ThelanderH14 (69)12:25+3:398:03
41Nina PerssonD21 (197)15:20+3:356:50
48Ingrid GraneliD50 (94)18:14+5:5610:11
51Jan DahlbergH50 (168)15:11+2:587:07
55Helena KorhonenD50 (94)19:01+6:4310:37
56Peter LindvallH14 (69)15:04+6:189:47
62Christel NilssonD50 (94)20:11+7:5311:16
69Fredrik MorastH50 (168)16:11+3:587:35
77Jakob Gadefors-NauH21 (262)15:40+3:375:56
80Alvar MelinH21 (262)15:44+3:415:57
85Lena NileviD21 (197)16:45+5:007:28
104Reijo KorhonenH50 (168)17:43+5:308:19
109Johanna AlmlundÖppen motion 3 (174)20:16+10:1911:46
111Love OttossonH21 (262)16:33+4:306:16
119Niclas SjögrenH21 (262)16:56+4:536:24
123Felix PerssonH21 (262)17:01+4:586:26
130Gustav NäsmanH21 (262)17:10+5:076:30
132Anders NauH50 (168)20:43+8:309:43
150Gunnar SkärlénH50 (168)22:54+10:4110:45
150Embla MorastD21 (197)19:49+8:048:50
172Henrik SjögrenH21 (262)18:36+6:337:02
179Martin SkärlénH21 (262)18:46+6:437:06
181Henrik MorastH21 (262)18:50+6:477:08
208Olle StorellH21 (262)20:24+8:217:43
214Stefan LindvallH21 (262)20:47+8:447:52
Elin StorellD12 (42)ej start
Felix PerssonÖppen motion 3 (174)ej start

Hellas Orientering

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Mikael NybergH50 (168)12:40+0:275:56
10Galina RibediucD21 (197)13:04+1:195:49
17Filip WidénÖppen motion 3 (174)12:38+2:417:20
21Bonnie BroméU2 (35)16:00+7:1514:48
83Henrik OhlssonÖppen motion 3 (174)17:56+7:5910:25
118Tommy WendtH50 (168)18:57+6:448:53
144Karl-Erik BäckströmH50 (168)22:16+10:0310:27

Hertfordshire Orienteering Club HH

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
61Maria PereverzinaD21 (197)15:51+4:067:04

HJS-Vansbro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Maria OlssonD50 (94)13:13+0:557:23

IBM Club Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
130Jan-Olof WåhlbergH50 (168)20:30+8:179:37

IF Hagen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Ada BanckU2 (35)17:24+8:3916:06
30Stina BanckÖppen motion 3 (174)14:02+4:058:09

IF Thor

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
112Reinhold LenneboH50 (168)18:41+6:288:46Ladda ner rutt i gpx-format
126Sofia WallinD21 (197)18:59+7:148:28

IF Tjalve

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
80Karin Axelsdotter OlssonÖppen motion 3 (174)17:50+7:5310:22

IFK Enskede

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Linn De BoussardD14 (55)10:527:03
1Jon Forsberg RundströmU2 (35)8:458:06
6Hannes LindqvistH14 (69)9:40+0:546:16
7Per ForsbergH50 (168)12:42+0:295:57
9Nora AhlströmD12 (42)12:29+2:459:45
10Katarina RundströmD50 (94)14:37+2:198:09
18Elis Forsberg RundströmH16 (49)14:19+2:026:11
19Lovisa LindqvistD14 (55)13:35+2:438:49
23Henrik LundforsH16 (49)14:49+2:326:24
24Felicia StrindérD14 (55)13:58+3:069:04
27Tilda DalekantD16 (59)16:28+3:358:56
28Lucas De BoussardH12 (57)12:45+5:569:57
31Liam de BoussardU2 (35)27:08+18:2325:07
39Nina De BoussardD21 (197)15:14+3:296:48
42Karin BjörklundD50 (94)17:43+5:259:53
52Simon AhlströmH12 (57)28:36+21:4722:20
54Wilma DalekantD14 (55)42:25+31:3327:32
55Felix AhlströmH12 (57)33:54+27:0526:29
61Patric De BoussardH21 (262)15:21+3:185:48
76Ulrika AxellD50 (94)25:57+13:3914:29
82Elin AhlströmD21 (197)16:43+4:587:27
87Mats LarssonH50 (168)16:57+4:447:57
110Nils Forsberg RundströmH21 (262)16:32+4:296:15
118Pontus AxellH21 (262)16:55+4:526:24
144Martin AhlströmH21 (262)17:38+5:356:40
152Josefin LindqvistD21 (197)19:53+8:088:52
152Gustav BjörklundH21 (262)17:55+5:526:47
168Christopher LindqvistH21 (262)18:31+6:287:00
185Ludde BlomH21 (262)18:54+6:517:09
233Fredric HöglindH21 (262)22:15+10:128:25
Sofia LindhagenÖppen motion 3 (174)ej godkänd
Emma HallendalD14 (55)ej start
Carina HallendalD21 (197)ej start

IFK Lidingö SOK

64 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Peter ÅmanÖppen motion 3 (174)9:575:47
2Emma BjessmoD21 (197)11:47+0:025:15
3Anna FranklingD12 (42)10:40+0:568:20
3Mårten BoströmH21 (262)12:23+0:204:41
4Edvin CarlsteinU2 (35)9:35+0:508:52
4Helena KarlssonD21 (197)12:18+0:335:29
5Anna BachmanD21 (197)12:22+0:375:31
6Sussie TistadD50 (94)13:35+1:177:35
6Sara LiwångD12 (42)12:04+2:209:25
8Mia LiljaD50 (94)14:13+1:557:56
10Petter SkantzeÖppen motion 3 (174)12:02+2:056:59
12Maja LiljaD14 (55)13:10+2:188:32
12Oliver LiwångH14 (69)10:44+1:586:58
17Synnøve BråtenD21 (197)13:30+1:456:01
19Ebba GanslandtD21 (197)13:45+2:006:08
19Ville Åman KlasénU2 (35)15:31+6:4614:22
19Teija LeppinenD50 (94)15:12+2:548:29
21Magdalena CarlsteinD21 (197)13:50+2:056:10
22Barbora PijákováD21 (197)13:53+2:086:11
24Caroline PigerreD21 (197)14:08+2:236:18
24Zac HuddH21 (262)13:33+1:305:07
25Alice HedinD14 (55)14:03+3:119:07
27Cina BroquistD50 (94)15:47+3:298:49
30Jenni SimolaD21 (197)14:43+2:586:34
31Wilmer CarlsteinH12 (57)13:08+6:1910:15
33Freja DentU2 (35)30:56+22:1128:38
34Andreas HallH21 (262)14:09+2:065:21
34Jutta JussilaD21 (197)14:46+3:016:35
35Irma JarlemarkD12 (42)25:02+15:1819:33
35Adrian WernerH14 (69)12:23+3:378:02
36Sandra ValjusD16 (59)18:40+5:4710:08
38Jonas CarlssonH50 (168)14:25+2:126:46
38Caroline LiwångÖppen motion 3 (174)14:42+4:458:32
39Timo MähönenH21 (262)14:26+2:235:28
41Ella BroquistD21 (197)15:20+3:356:50
43Petter BodingH21 (262)14:36+2:335:31
45Hans TarandiH50 (168)14:45+2:326:55
48Alexander DybergH14 (69)14:16+5:309:15
50Elisabeth BengtssonD50 (94)18:21+6:0310:15
50Vera SkantzeD14 (55)20:41+9:4913:25
51Isabella TapperD21 (197)15:38+3:536:58
58Karin KlasénÖppen motion 3 (174)16:13+6:169:25
59Nils SamrudH14 (69)15:42+6:5610:11
65Michael BroquistH50 (168)15:57+3:447:29
78Madeleine CasselD50 (94)29:05+16:4716:14
97Jeanette JarlemarkÖppen motion 3 (174)19:11+9:1411:09
107Helene SwartzÖppen motion 3 (174)20:13+10:1611:45
109Lukas WernerH21 (262)16:31+4:286:15
113Torbjörn JarlemarkÖppen motion 3 (174)20:30+10:3311:55
114Samuel MurrayH21 (262)16:42+4:396:19Ladda ner rutt i gpx-format
121Birgitta ThunellÖppen motion 3 (174)21:24+11:2712:26
133Hans LiwångH21 (262)17:20+5:176:33
139Maria FranklingÖppen motion 3 (174)24:10+14:1314:03
142Gunnel BalckÖppen motion 3 (174)24:30+14:3314:14
161Elina GrahnD21 (197)20:40+8:559:13
167Solveig SpångbergÖppen motion 3 (174)1:01:52+51:5535:58
250Felix SpäthH21 (262)35:31+23:2813:27
Alva GawellD12 (42)ej godkänd
Mattias CarlsteinH21 (262)ej godkänd
Rasmus Palmqvist AslaksenH21 (262)ej godkänd
Nina KarlssonD50 (94)ej godkänd
Lisa ThunellD16 (59)ej godkänd
Astrid SkantzeD12 (42)ej godkänd
Henrik BodingÖppen motion 3 (174)ej godkänd
Amelie RajanD21 (197)ej start
Stig ThunellH50 (168)ej start
Linnea ClaesdotterD21 (197)ej start
Julian DentH21 (262)ej start
Ludvig JarlemarkÖppen motion 3 (174)ej start

IK Gandvik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
86Johanna JonssonÖppen motion 3 (174)17:59+8:0210:27

IK Hakarpspojkarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Tova OlssonD21 (197)14:13+2:286:20
68Alice AxelssonD21 (197)16:03+4:187:09

IK Hephata

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
126Adam RackiÖppen motion 3 (174)22:14+12:1712:55
153Kenneth LundhÖppen motion 3 (174)29:34+19:3717:11

IK Vista

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
93Oskar  LundH21 (262)16:04+4:016:05

Järfälla OK

63 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Jesper ÅkessonH16 (49)12:38+0:215:28
5Jonatan AndersonH14 (69)9:36+0:506:14
6Benjamin HjerténH12 (57)9:19+2:307:16
6Jamie RollerU2 (35)12:26+3:4111:30
7Miia RollerD16 (59)13:18+0:257:13
8William GrunderH16 (49)13:04+0:475:39
12Erik BovalliusH16 (49)13:28+1:115:49
14Marcus GrunderH14 (69)11:07+2:217:13
14Max BoströmH12 (57)10:48+3:598:26
14Ida PetterssonD12 (42)13:29+3:4510:32
15Oskar EdvardssonH21 (262)13:11+1:084:59
16Carin HomannD50 (94)15:04+2:468:25
20Malin KvarnefalkD50 (94)15:20+3:028:33
21Julia PetterssonD12 (42)14:24+4:4011:15
27Melker PalmH16 (49)15:20+3:036:38
29Anton SilierH21 (262)14:01+1:585:18
29Amanda MörkforsD12 (42)18:01+8:1714:04
31Theodor Karlsson BrabieH16 (49)16:11+3:547:00
32Folke WällstedtU2 (35)27:17+18:3225:15
36Anton MörkforsH16 (49)16:37+4:207:11
37Frank SteinerH50 (168)14:24+2:116:45
39Birgitta BillstamD50 (94)17:04+4:469:32
39Stella ÖstblomD14 (55)16:05+5:1310:26
39Samuel AnderssonH12 (57)15:15+8:2611:54
43Anton WällstedtH16 (49)18:25+6:087:58
47Erik WällstedtH14 (69)14:06+5:209:09
47Anders LundH50 (168)14:46+2:336:55
53Nils EdvardssonH21 (262)15:00+2:575:40
54Sara AndersonÖppen motion 3 (174)15:45+5:489:09
57Noah MehreteabH14 (69)15:09+6:239:50
59Eric RollerH50 (168)15:29+3:167:16
60Anders BoströmH21 (262)15:18+3:155:47
61Andreas GrunderH50 (168)15:42+3:297:22
63Henrik HanssonH50 (168)15:54+3:417:27
65Tina Eriksson EdénD21 (197)15:56+4:117:06
82Erik NylundH50 (168)16:48+4:357:53
84Magdalena GrunderD21 (197)16:44+4:597:28
95Ellinor HambergD21 (197)17:06+5:217:38
96Jonatan PinnerÖppen motion 3 (174)19:00+9:0311:02
100Sofia EdvardssonD21 (197)17:37+5:527:51
106Ann RollerD21 (197)17:55+6:107:59
107Isak WestringH21 (262)16:30+4:276:15
109Angelica GranholmÖppen motion 3 (174)20:16+10:1911:46
123Leif MörkforsH50 (168)19:38+7:259:13
135Helena SellmarkÖppen motion 3 (174)23:37+13:4013:43
137Christer NorinH50 (168)21:07+8:549:54
140Ellinor BjörklundD21 (197)19:29+7:448:41
146Stefan SundeliusH50 (168)22:24+10:1110:30
151Lars JonassonH50 (168)23:47+11:3411:09
155Alice HallménD21 (197)20:02+8:178:56
159Lars LöthmanH50 (168)29:58+17:4514:04
160Maria EdvardssonD21 (197)20:38+8:539:12
198Jonas GoldH21 (262)19:30+7:277:23
204Jon SundbergH21 (262)19:53+7:507:31
217Thierry ReignierH21 (262)20:50+8:477:53
238Mark ÅkessonH21 (262)22:32+10:298:32
246Martin StenbackH21 (262)24:47+12:449:23
248Josef AnderssonH21 (262)29:10+17:0711:02
Emma AlmD16 (59)ej godkänd
Louise NilssonD50 (94)ej godkänd
Andrea SilierD50 (94)ej godkänd
Manne HammarbergH21 (262)ej godkänd
Anders NissarH50 (168)ej godkänd
Helena HjerténD50 (94)ej start
Mårten WaldenfjordH21 (262)ej start
Hampus SundbergH14 (69)ej start
Johan WestringH50 (168)ej start
Märit NordlundD21 (197)ej start
Ebba WestringD14 (55)ej start
Moa SundbergU2 (35)ej start

Järla Orientering

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karolin OhlssonD21 (197)11:455:14
4Märta AhlquistD12 (42)10:46+1:028:24
5Melker HagwallU2 (35)10:34+1:499:47
5Åsa SundströmD16 (59)13:11+0:187:09
6Jens RönnolsH21 (262)12:29+0:264:43
9Anna Dahlgren-RosénD21 (197)12:52+1:075:44
10Olof HagwallH12 (57)10:08+3:197:55
11Sven BörjessonH12 (57)10:19+3:308:03
12Gustav NetzH12 (57)10:20+3:318:04
13Filipa RodriguesD21 (197)13:23+1:385:58
13David BejbomH21 (262)13:04+1:014:56
18Mathias HallH21 (262)13:20+1:175:03
20Britta BörjessonD14 (55)13:37+2:458:50
21Tomas NetzÖppen motion 3 (174)13:02+3:057:34
21Erik BerzellH21 (262)13:24+1:215:04
21Sonja AhlquistD14 (55)13:42+2:508:53
24Johanna SundströmD50 (94)15:41+3:238:45
24Henrik HagwallH50 (168)13:44+1:316:26
27Love HeinrupU2 (35)20:45+12:0019:12
33Axel FribergerH16 (49)16:15+3:587:02
33Ludvig HagwallH14 (69)12:08+3:227:52
33Siri EngbergD21 (197)14:45+3:006:35
34Teodor GerholmH12 (57)13:50+7:0110:48
35Ola HenrikssonH50 (168)14:16+2:036:41
41Niklas BrytzerÖppen motion 3 (174)15:03+5:068:45
41Annika SundvallD50 (94)17:18+5:009:39
49Lina TorbiörnssonD14 (55)19:00+8:0812:20
50Tindra ÅhlinD16 (59)24:26+11:3313:16
50Michael ReforsH21 (262)14:52+2:495:37
67Hilda MattssonD21 (197)15:57+4:127:07
68Mikael SternH50 (168)16:07+3:547:33
69Ylva RudanderD50 (94)22:29+10:1112:33
77Anders PerssonÖppen motion 3 (174)17:17+7:2010:02
80Harald HenrikssonH21 (262)15:44+3:415:57
87Matilda AhlquistD21 (197)16:49+5:047:30
89Anna JohanssonD21 (197)16:50+5:057:30
93Ulf BråsjöH50 (168)17:07+4:548:02
104Erik MattssonH21 (262)16:25+4:226:13
109Emma SundvallD21 (197)18:10+6:258:06
114Eva HagwallD21 (197)18:21+6:368:11
117Lovisa Nimvik SternD21 (197)18:36+6:518:18
124Leif LundinH50 (168)19:40+7:279:13
129Tomas  BjörelindH50 (168)20:21+8:089:33
138David  SkantzeH21 (262)17:27+5:246:36
147My HeinrupD21 (197)19:41+7:568:47
147Michael AhlquistH21 (262)17:44+5:416:43
156William BrytzerÖppen motion 3 (174)32:13+22:1618:43
158William VikanderÖppen motion 3 (174)32:21+22:2418:48
206Anders PlattH21 (262)20:08+8:057:37
223Andreas LjungkvistH21 (262)21:08+9:058:00
243Martin SahlinH21 (262)23:52+11:499:02
Maria SternD50 (94)ej godkänd
Anna  BrandhorstD50 (94)ej godkänd
Mattias MillingerH21 (262)ej godkänd
Åsa BörjessonD21 (197)ej godkänd
Rolf KarlssonH50 (168)ej godkänd
Oscar BjörckH21 (262)ej godkänd
Petter JohanssonÖppen motion 3 (174)ej godkänd
Sara SjökvistD21 (197)ej start
Victor SadaranganiH21 (262)ej start
Dan WesterH21 (262)ej start
David SkantzeH21 (262)ej start

Kamrat och IF KIF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Christian HjalmarssonH21 (262)14:10+2:075:21
46Casper GidingH21 (262)14:41+2:385:33
50Emelie HolmströmD21 (197)15:36+3:516:57
74Nils-Robert PerssonH50 (168)16:35+4:227:47
85Mattias JohanssonH21 (262)15:47+3:445:58
87Johan HydénH21 (262)15:53+3:506:00
89Jonas HalaiH21 (262)15:56+3:536:02

Katrineholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
157Axel FlordalH21 (262)18:06+6:036:51

KFUM Örebro OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Melker ForsbergH21 (262)ej start

KjV

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
87Leif SkantzeÖppen motion 3 (174)18:02+8:0510:29

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
90Henrik  NyströmH50 (168)17:00+4:477:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
133Paul ChristopheH50 (168)20:44+8:319:44

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Avvai SingamD50 (94)16:37+4:199:16

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
179Elisabet  LundströmD21 (197)22:43+10:5810:08

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
181Olga AxellD21 (197)23:04+11:1910:17

Klubblös

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Annika LarssonD21 (197)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Hilding NäslundU2 (35)12:51+4:0611:53

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Edith NäslundU2 (35)12:54+4:0911:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Viktoria MalkiU2 (35)14:14+5:2913:10

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Albin IderheimU2 (35)20:48+12:0319:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Rasmus WibergU2 (35)26:38+17:5324:39

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Mikael NäslundÖppen motion 3 (174)10:01+0:045:49

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Theodor BjarnasonÖppen motion 3 (174)11:03+1:066:25

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Robin WesterlundÖppen motion 3 (174)11:06+1:096:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Anders BackÖppen motion 3 (174)11:33+1:366:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Hannes HallénÖppen motion 3 (174)11:59+2:026:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Peter SvanbergÖppen motion 3 (174)12:49+2:527:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Elias BuskeÖppen motion 3 (174)12:53+2:567:29

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Patrik EliassonÖppen motion 3 (174)13:52+3:558:03

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Jan GrevenÖppen motion 3 (174)14:14+4:178:16

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Daniel HildingÖppen motion 3 (174)14:19+4:228:19

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Patric LundinÖppen motion 3 (174)14:27+4:308:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Leif DanforsÖppen motion 3 (174)14:57+5:008:41

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Malin ErikssonÖppen motion 3 (174)15:08+5:118:47

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
51Sofia IderheimÖppen motion 3 (174)15:31+5:349:01

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
52Stina RichardÖppen motion 3 (174)15:36+5:399:04

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Rolf Vikström LookÖppen motion 3 (174)16:05+6:089:21

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
57Jukka TahkokorpiÖppen motion 3 (174)16:08+6:119:22

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
63Wei HsiehÖppen motion 3 (174)16:35+6:389:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
67Stefan OlssonÖppen motion 3 (174)16:48+6:519:46

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
71Marie EkbergÖppen motion 3 (174)16:54+6:579:49

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
72Mats EklundÖppen motion 3 (174)16:55+6:589:50

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
93Joakim NelssonÖppen motion 3 (174)18:58+9:0111:01

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
99Susanna GraucobÖppen motion 3 (174)19:18+9:2111:13

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
106Rebecca RosenqvistÖppen motion 3 (174)19:55+9:5811:34

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
107Johannes KochÖppen motion 3 (174)20:13+10:1611:45

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
122Pedro BeloÖppen motion 3 (174)21:26+11:2912:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
125Eva OlssonÖppen motion 3 (174)21:51+11:5412:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
130Linnea VestinÖppen motion 3 (174)22:53+12:5613:18

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
132Malinda SvenssonÖppen motion 3 (174)23:04+13:0713:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
136Linda ÖlundÖppen motion 3 (174)23:45+13:4813:48

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
137Mårten TerborchÖppen motion 3 (174)23:50+13:5313:51

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
148Magnus BacklundÖppen motion 3 (174)27:05+17:0815:44

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
151Johan GrafÖppen motion 3 (174)28:29+18:3216:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
154Agnetha BjörklundÖppen motion 3 (174)29:52+19:5517:21

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
165Mei FamÖppen motion 3 (174)45:58+36:0126:43

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Marie SparreusÖppen motion 3 (174)ej godkänd

Klubblös

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Matti SchviliÖppen motion 3 (174)ej start

Köping-Kolsva OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Erik ValdemarssonÖppen motion 3 (174)10:02+0:055:50

Leksands OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ulf MagnussonH50 (168)12:39+0:265:56
22Åsa SpikD50 (94)15:28+3:108:38
193Janne SkarnerH21 (262)19:18+7:157:18

Linköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
77Therese KlintbergD21 (197)16:28+4:437:21
223Oskar HektorH21 (262)21:08+9:058:00

Lunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Karin HagwallD21 (197)15:24+3:396:52

Långhundra IF

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Conny ForsbergH50 (168)12:36+0:235:54
4Klas BirgerssonH50 (168)12:38+0:255:55
9Albin WarvelinH16 (49)13:18+1:015:45
15Kai UnnerudU2 (35)14:18+5:3313:14
19Sara SundqvistD16 (59)15:20+2:278:20
28Isabel UnnerudD14 (55)14:15+3:239:15
40Olivia UnnerudD14 (55)16:07+5:1510:27
42Ella ServinD16 (59)19:30+6:3710:35
44Daniel UnnerudH50 (168)14:43+2:306:54
46Ida WarvelinD14 (55)17:26+6:3411:19
56Isak WarvelinH12 (57)36:42+29:5328:40
58Lars LandströmH50 (168)15:25+3:127:14
87Håkan BrandbergH50 (168)16:57+4:447:57
93Alva JonssonD21 (197)17:01+5:167:35
119Heidi WarvelinÖppen motion 3 (174)20:56+10:5912:10
172Andrea JonssonD21 (197)21:57+10:129:47
175Johanna WeissD21 (197)22:06+10:219:51
176Joakim WigertzH21 (262)18:41+6:387:04
181Mats WarvelinH21 (262)18:50+6:477:08
221Sture SundqvistH21 (262)21:01+8:587:57
222Anders LindgrenH21 (262)21:05+9:027:59
234Patrik ServinH21 (262)22:16+10:138:26
242Anton SundgrenH21 (262)23:11+11:088:46
Agnes WeissD16 (59)ej start
Alexander AlnessH21 (262)ej start
Emma BromarkD21 (197)ej start

Malungs OK Skogsmårdarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Thomas LandqvistH21 (262)12:53+0:504:52

Markbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
115Joel UddH21 (262)16:43+4:406:19

Motala AIF OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
148Torbjörn WrighedH50 (168)22:36+10:2310:36

Mälarhöjdens IK OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
140Patrik GunnarssonH21 (262)17:29+5:266:37

Mälarö SOK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Elsa TunbladD12 (42)12:20+2:369:38
25Hedda TunbladD12 (42)15:56+6:1212:26
29Ludvig BomanU2 (35)21:43+12:5820:06
33Stina YlipääD14 (55)15:10+4:189:50
34Ebba HultqvistD12 (42)22:45+13:0117:46
35Edvin HultqvistU2 (35)1:02:47+54:0258:07
36Dan BomanÖppen motion 3 (174)14:41+4:448:32
53Wilda LundqvistD14 (55)26:40+15:4817:18
94Lars LindbomH21 (262)16:05+4:026:05
Molly BomanD12 (42)ej godkänd

Netlight

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Matilda AnderssonÖppen motion 3 (174)13:13+3:167:41

Netlight

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
89Kristina BradleyÖppen motion 3 (174)18:06+8:0910:31

Norbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Jan GottfridssonH50 (168)ej godkänd

Nyköpings OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Odin EkH14 (69)9:50+1:046:23
8Per EkH50 (168)12:48+0:356:00
14Carl CarlssonH21 (262)13:08+1:054:58
17Axel Björnberg FärdigH14 (69)11:17+2:317:19
25Gustav NorbergÖppen motion 3 (174)13:43+3:467:58
Alice EkD16 (59)ej godkänd
Lennart JohanssonH21 (262)ej start

Nässjö OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
187Johan AnemyrH21 (262)18:59+6:567:11
205Daniel HalvardssonH21 (262)20:04+8:017:36

OK Hällen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Hugo KindbornH16 (49)12:53+0:365:34
10Mikael KindbornH50 (168)13:01+0:486:06
22Rasmus ÖbergH14 (69)11:26+2:407:25
27Karl LundinH21 (262)13:53+1:505:15
31Melker LundinH21 (262)14:04+2:015:19
38Per ÖbergH21 (262)14:25+2:225:27
46Roger NorbergÖppen motion 3 (174)15:15+5:188:51
69Åsa LarssonÖppen motion 3 (174)16:51+6:549:47

OK Klemmingen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Olle MolinÖppen motion 3 (174)13:01+3:047:34
134Elin PramlidD21 (197)19:19+7:348:37
154Norna MolinD21 (197)19:58+8:138:54
Gun JanssonD50 (94)ej godkänd

OK Kolmården

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Ebba HedegårdD50 (94)15:46+3:288:48

OK Kontinent

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
92Lars BrodinÖppen motion 3 (174)18:30+8:3310:45

OK Kåre

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
124Hanna GustafssonD21 (197)18:50+7:058:24
125Anders OksvoldH21 (262)17:05+5:026:28

OK Landehof

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Hampus OlesundH21 (262)ej start

OK Lindéna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
100Pernilla LindÖppen motion 3 (174)19:22+9:2511:15

OK Linné

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Rassmus AnderssonH21 (262)12:57+0:544:54
58Carolina JonsellD21 (197)15:47+4:027:02
71Tuve MöllerH21 (262)15:33+3:305:53

OK Pan-Kristianstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Rasmus SvantessonH21 (262)13:36+1:335:09

OK Ravinen

81 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gustav BergmanH21 (262)12:034:33
1Hannes MogensenH14 (69)8:465:41
2Ellen AnelandD14 (55)11:29+0:377:27
2Ruslan GlebovH21 (262)12:12+0:094:37
2Smilla MogensenD16 (59)13:01+0:087:04
3Helena BergmanD21 (197)12:05+0:205:23
5Milla KlassonD12 (42)11:44+2:009:10
7Olle KallurH16 (49)12:55+0:385:35
7Erik HerneH21 (262)12:44+0:414:49
9Tilda MårtenssonD16 (59)13:29+0:367:19
9Linus ForsbergH14 (69)10:31+1:456:49
12Ann GranqvistD50 (94)14:49+2:318:16
13Erik LundquistH14 (69)11:01+2:157:09
14Edvin ForsbergH16 (49)13:39+1:225:54
15Wilma MårtenssonD14 (55)13:17+2:258:37
17Erik EkbladU2 (35)15:13+6:2814:05
18Tuva HolmströmD14 (55)13:32+2:408:47
20Love BerzellH21 (262)13:22+1:195:03
21Arvid RundströmH12 (57)11:43+4:549:09
22Emma AlmgrenD16 (59)15:39+2:468:30
26Albin AnderssonH21 (262)13:52+1:495:15
27Frida EkbladD12 (42)16:38+6:5412:59
27Heléne KlassonD50 (94)15:47+3:298:49
28Vendela RundströmD16 (59)16:34+3:419:00
29Ture LindskogH12 (57)12:49+6:0010:00
30Lena HellströmD50 (94)15:52+3:348:51
30Sergiu FalaH21 (262)14:03+2:005:19
31Hugo LindskogH16 (49)16:11+3:547:00
37Allan MogensenH21 (262)14:19+2:165:25
38Jonathan NorrmanH16 (49)16:58+4:417:20
38Johanna AlmgrenD16 (59)18:53+6:0010:15
38Malin LindskogD21 (197)15:03+3:186:43
39Olle SandströmH16 (49)17:03+4:467:22
40Assar HellströmH21 (262)14:31+2:285:29
43Sanna RinnbäckD16 (59)19:42+6:4910:42
43Anna EkD21 (197)15:23+3:386:52
44Ingalill KåbergD50 (94)17:56+5:3810:01
45Staffan KjellmanH50 (168)14:45+2:326:55
45Nick BarrableH21 (262)14:39+2:365:32
47Jenny BergD21 (197)15:33+3:486:56
48Svante BrohagenH12 (57)18:45+11:5614:38
50Peter LübckeÖppen motion 3 (174)15:21+5:248:55
51Ebba ForsbergD14 (55)24:26+13:3415:51
51Hugo NyströmH12 (57)20:07+13:1815:42
51Bruno GodefroyH21 (262)14:53+2:505:38
52Hannes SvahnH21 (262)14:54+2:515:38
53Eva NygrenÖppen motion 3 (174)15:42+5:459:07
53Sarah-Jane BarrableD21 (197)15:41+3:567:00
53Adam GranathH12 (57)30:53+24:0424:07
55Folke KåbergH14 (69)14:59+6:139:43
58Martin LindskogH21 (262)15:12+3:095:45
59Martin RinnbäckH21 (262)15:14+3:115:46
66Gustav LübckeH14 (69)22:29+13:4314:35
69Henrik SandströmH21 (262)15:32+3:295:53
74Björn LundquistH21 (262)15:37+3:345:54
85Ove RinnbäckH50 (168)16:50+4:377:54
98Tone AlbrektssonD21 (197)17:35+5:507:50
103Glenn WiderströmH50 (168)17:37+5:248:16
115Per MårtenssonH21 (262)16:43+4:406:19
123Anna LundquistD21 (197)18:48+7:038:23
124Krister KölzowH21 (262)17:03+5:006:27
129Ulrika ForsbergD21 (197)19:09+7:248:32
136Albin LindskogH21 (262)17:24+5:216:35
137Mikael NyströmH21 (262)17:25+5:226:35
138Ewa AlbrektssonD21 (197)19:27+7:428:40
138Matts AnderssonH50 (168)21:19+9:0610:00
139Torbjörn KölzowH21 (262)17:28+5:256:36
145Björn StoltÖppen motion 3 (174)25:24+15:2714:46
145Niklas WansölinH21 (262)17:43+5:406:42
150Heidi BjerkhaugÖppen motion 3 (174)27:58+18:0116:15
154Viggo KlassonH21 (262)18:01+5:586:49
157Annakarin RahlénÖppen motion 3 (174)32:18+22:2118:46
165Lasse ForsbergH21 (262)18:22+6:196:57
176Therese HolmströmD21 (197)22:08+10:239:52
177Joachim WansölinH21 (262)18:42+6:397:05
190Lars KlassonH21 (262)19:11+7:087:15
191Kristina AnelandD21 (197)30:31+18:4613:37
226Yngve RahlénH21 (262)21:30+9:278:08
Torun EkbladD21 (197)ej godkänd
Olle BrohagenH16 (49)ej godkänd
Kalle BergmanH21 (262)ej godkänd
Hedda RöstinD16 (59)ej start
Tore WenellH12 (57)ej start
Sanna-Kaisa NyströmD21 (197)ej start
Amanda GranqvistD16 (59)ej start
Gustav NyströmH12 (57)ej start
Viola HolmströmD12 (42)ej start
Love WenellU2 (35)ej start
Nils WenellU2 (35)ej start

OK Rodhen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48Emil GrehnH21 (262)14:45+2:425:35

OK Roslagen

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ola HultinH50 (168)12:135:44
10Torbjörn LännevallH50 (168)13:01+0:486:06
14Maria KvarnlöfD50 (94)14:59+2:418:22
14Agnes BromanD21 (197)13:24+1:395:58
26Rebecka LindbergD21 (197)14:20+2:356:23
32Gustav LindbergH12 (57)13:11+6:2210:17
38Maria LännevallD50 (94)16:49+4:319:23
51Johanna LännevallD21 (197)15:38+3:536:58
63Joel LännevallH21 (262)15:25+3:225:50
89Anders SöderbärgH50 (168)16:59+4:467:58
91Katarina SundÖppen motion 3 (174)18:16+8:1910:37
109Carolina NealisD21 (197)18:10+6:258:06
118Johan SkoglundÖppen motion 3 (174)20:50+10:5312:06
120Mats LundmanH50 (168)19:02+6:498:56
120Viktor LindbergH21 (262)16:57+4:546:25
140Sarah ÖrnesvedÖppen motion 3 (174)24:11+14:1414:03
146Anders LundbergH50 (168)22:24+10:1110:30
181Oliver HagmanH21 (262)18:50+6:477:08
241Robin ErikssonH21 (262)23:09+11:068:46
Birgitta   SkoglundD50 (94)ej godkänd

OK Södertörn

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jesper LagerbergH50 (168)12:20+0:075:47
3Elisabeth LarssonD16 (59)13:03+0:107:05
4Niklas ErlandssonH14 (69)9:30+0:446:10
8Lovisa BergstenD14 (55)12:25+1:338:03
9Emma HenriquesD14 (55)12:42+1:508:14
11Märta WigleD14 (55)13:06+2:148:30
13Molly MolnarU2 (35)14:09+5:2413:06
14Hanna LagerbergD21 (197)13:24+1:395:58
15Ester AnderssonD16 (59)14:37+1:447:56
16Lovis de VilliersD14 (55)13:24+2:328:42
22Björn RennerH16 (49)14:48+2:316:24
23Alicia SchandlD16 (59)15:48+2:558:35
28Sara MöllerD21 (197)14:27+2:426:27
30Rut LundinD14 (55)14:38+3:469:30
31Tove LagerbergD21 (197)14:44+2:596:34
32Filip MöllerH21 (262)14:06+2:035:20
37Greta HägerD14 (55)15:54+5:0210:19
45Tilda MattssonD14 (55)17:06+6:1411:06
46Sanna HedbergD21 (197)15:26+3:416:53
46Linus SkattH14 (69)14:04+5:189:08
53Göran HellgrenH50 (168)15:18+3:057:10
62Tove ErlandssonÖppen motion 3 (174)16:27+6:309:33
62Alexander SchandlH21 (262)15:24+3:215:50
78Ylva SandénD21 (197)16:32+4:477:22
118Boel SundbergD21 (197)18:37+6:528:18
234Sebastian TegnebrattH21 (262)22:16+10:138:26
Tove OlssonD14 (55)ej start

OK Tisaren

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
68Jakob AttåsH21 (262)15:31+3:285:52
79Malin LignellD21 (197)16:34+4:497:23
92Martin SandH21 (262)16:02+3:596:04

OK Tor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
96Åsa LinnersjöD21 (197)17:09+5:247:39

OK Tyr

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Kristin KensbyÖppen motion 3 (174)15:20+5:238:54
174Alma KappelD21 (197)22:02+10:179:50

OK Älvsjö-Örby

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Hjalmar SandbergH16 (49)14:07+1:506:06
21Ivar MessingH12 (57)11:43+4:549:09
24Love AkterinU2 (35)18:19+9:3416:57
25Fredrik SandbergH50 (168)13:45+1:326:27
26Clara WerdinD12 (42)15:58+6:1412:28
35Britt-Marie HellgrenD50 (94)16:39+4:219:18
43Anton AkterinH12 (57)17:26+10:3713:37
54Gabriel GiaconiH12 (57)31:56+25:0724:56
72Erica HellgrenD21 (197)16:13+4:287:14
109Jan RönnbergH50 (168)18:12+5:598:32
124Jenny OlareÖppen motion 3 (174)21:48+11:5112:40
160Robert PuustaH50 (168)32:22+20:0915:11
170Karin Rådenman GidlöfD21 (197)21:47+10:029:43
189Susanne AkterinD21 (197)26:30+14:4511:49
201Emil ThalinH21 (262)19:41+7:387:27

OK Österåker

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Håkan DahlbäckH50 (168)13:31+1:186:20
20Simon LundellH14 (69)11:23+2:377:23
23Malin DahlbäckD21 (197)13:59+2:146:14
37Therese NilssonD21 (197)14:54+3:096:39
43Linus NilssonH14 (69)13:17+4:318:37
44Malte AlbinssonH14 (69)13:19+4:338:38
58Carina GullbergD50 (94)19:25+7:0710:50
86Niclas NilssonH50 (168)16:54+4:417:56
99Erik AnderssonH50 (168)17:30+5:178:12
111Kristina CanowD21 (197)18:11+6:268:07
112Ingrid AnderssonÖppen motion 3 (174)20:21+10:2411:49
137Nayara GillsparrD21 (197)19:26+7:418:40
146Lena NilssonÖppen motion 3 (174)26:03+16:0615:08
188Tobias AnderssonH21 (262)19:03+7:007:12
192Mikaela WallerströmD21 (197)31:07+19:2213:53
197Ingemar LindströmH21 (262)19:26+7:237:21
Anette LantzD50 (94)ej godkänd

OL Trollelg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
130Tommy SchmidH21 (262)17:10+5:076:30

Ottawa OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
209Tommy  IvarssonH21 (262)20:29+8:267:45

Rehns BK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Erica EdmanD21 (197)14:48+3:036:36
156Jonas ErlandssonH21 (262)18:03+6:006:50

Rånäs OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
73Monica RostöD50 (94)23:05+10:4712:53
98Lena Nyström-NilssonÖppen motion 3 (174)19:16+9:1911:12
101Henrik SundblomH21 (262)16:20+4:176:11
105Magnus BergströmH50 (168)17:48+5:358:21
110Håkan RostöH50 (168)18:13+6:008:33
178Fanny RostöD21 (197)22:25+10:4010:00
237Rasmus RostöH21 (262)22:23+10:208:28
Oskar SundblomH21 (262)ej start

Sigtuna OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46Eva ElnerudD50 (94)18:02+5:4410:04
71Agneta SörqvistD50 (94)22:55+10:3712:48
157Lars Göran SörqvistH50 (168)29:25+17:1213:48

Skarpnäcks OL

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Lova JonssonU2 (35)14:03+5:1813:00
18Amelie DryseliusU2 (35)15:14+6:2914:06
24Karolina Bergh PapasikasD16 (59)16:02+3:098:42
34Justus ArenanderH16 (49)16:16+3:597:02
37Tindra JonssonD16 (59)18:41+5:4810:09
38Ruben ArenanderH12 (57)15:04+8:1511:46
39Tove SvedellD16 (59)19:19+6:2610:29
42Kevin KarlssonH12 (57)17:20+10:3113:32
43Linnea CarlssonD50 (94)17:47+5:299:56
45Mathias DryseliusH16 (49)19:43+7:268:32
46Filip DryseliusH16 (49)20:17+8:008:46
46Teodor JonssonH12 (57)18:28+11:3914:25
53Leo LjungbergH14 (69)14:39+5:539:30
57Fredrik GrimborgH21 (262)15:09+3:065:44
59Vera RolfssonD21 (197)15:50+4:057:04
61Arvid KristofferssonH14 (69)17:25+8:3911:18
68Samuel HowardH14 (69)25:03+16:1716:15
76Joel LundgrenÖppen motion 3 (174)17:12+7:1510:00
82Nicklas DoyleH50 (168)16:48+4:357:53
84Alf JanssonH50 (168)16:49+4:367:53
99Göran EklundH50 (168)17:30+5:178:12
105Frida ArnessonD21 (197)17:53+6:087:59
120Sara KarlssonÖppen motion 3 (174)21:13+11:1612:20
128Per ArnessonÖppen motion 3 (174)22:52+12:5513:17
134Ingela ArenanderÖppen motion 3 (174)23:09+13:1213:27
142Lars SegerqvistH50 (168)22:10+9:5710:24
144Margareta BerghÖppen motion 3 (174)25:21+15:2414:44
152Klas LangelsH50 (168)24:04+11:5111:17
155Roland PerssonH21 (262)18:02+5:596:49
169Priscilla FerreraD21 (197)21:39+9:549:39
171Åsa EdgrenD21 (197)21:54+10:099:46
173Lars SegermanH21 (262)18:37+6:347:03
180Nils-Göran Nilsson BatzH21 (262)18:48+6:457:07
229Erik WidingH21 (262)21:40+9:378:12
Nikiforos PapasikasH50 (168)ej godkänd
Håkan RolfssonH50 (168)ej start
Åke LewanderH50 (168)ej start
Pauline VilgonU2 (35)ej start

Skellefteå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
184Fanny LinderborgD21 (197)23:56+12:1110:41
Mats GustafssonH50 (168)ej start

Skogsluffarnas OK

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Henning FalkenströmH12 (57)7:42+0:536:00
10Sixten LindqvistH14 (69)10:40+1:546:55
23Simon StridhH14 (69)11:29+2:437:27
24Arvid  HammarbäckH14 (69)11:32+2:467:29
25Åke FalkenströmH14 (69)11:34+2:487:30
26Freja Juno SandlerU2 (35)18:40+9:5517:17
29Simon PalmgrenH14 (69)11:39+2:537:33
35Hjalmar HolmströmH12 (57)13:59+7:1010:55
39Olle SynnermarkH14 (69)12:29+3:438:06
40Ruben HårdH14 (69)12:39+3:538:12
42Henrik WolffÖppen motion 3 (174)15:05+5:088:46
47Catrin JohnsonD50 (94)18:11+5:5310:09
49Caio PruthH12 (57)19:27+12:3815:11
60Sandro PruthH14 (69)17:01+8:1511:02
60Ingrid PaulssonD50 (94)19:52+7:3411:05
64Fredrik PalmgrenH50 (168)15:56+3:437:28
70Karin EdströmD50 (94)22:37+10:1912:38
72Bjarne JohanssonH50 (168)16:21+4:087:40
79Ina WidegrenD50 (94)30:16+17:5816:54
84Per WesterlundÖppen motion 3 (174)17:58+8:0110:26
97Magnus FalkenströmH21 (262)16:08+4:056:06
98Torbjörn ThorsénH21 (262)16:17+4:146:10
105Tilda LindholmÖppen motion 3 (174)19:46+9:4911:29
135Ulf MalmborgH50 (168)20:49+8:369:46
147Johan SandlerH21 (262)17:44+5:416:43
148Karin TidevallD21 (197)19:43+7:588:48
158Sten BergstrandH50 (168)29:36+17:2313:53
160Kalle LindqvistH21 (262)18:15+6:126:54
192Jan StridhH21 (262)19:14+7:117:17
Carl ClaessonH16 (49)ej start
Hans-Christian HöieH50 (168)ej start
Fredrik WallstedtH50 (168)ej start
Ture JohanssonH14 (69)ej start

Skåneslättens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Philip PålssonÖppen motion 3 (174)10:32+0:356:07

Snättringe SK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ludvig Eggöy MarkhesterH12 (57)6:495:19
2Monica HatlenD50 (94)12:23+0:056:55
4Isak GeliusH16 (49)12:33+0:165:25
5Gustav Eggöy MarkhesterH12 (57)9:00+2:117:01
5Simon HectorH21 (262)12:26+0:234:42
7Alma FernandezU2 (35)12:45+4:0011:48
12Hampus HatlenH16 (49)13:28+1:115:49
13Elin AbelD14 (55)13:14+2:228:35
15Thea GeliusD12 (42)13:40+3:5610:40
16Valentin KoziavinH21 (262)13:13+1:105:00
21Elin WolgastD16 (59)15:36+2:438:28
22Jesper LidmarH21 (262)13:30+1:275:06
23Jörgen HectorH50 (168)13:39+1:266:24
24Kerstin ChristieD12 (42)15:39+5:5512:13
27Vilma KarlssonD21 (197)14:26+2:416:26
28Oskar ForsbergH21 (262)14:00+1:575:18
29Alva Lidström LauriD14 (55)14:28+3:369:23
30Hugo AbelH12 (57)12:59+6:1010:08
35Molly GeliusD14 (55)15:12+4:209:52
38Anders KarlssonH50 (168)14:25+2:126:46
41David HectorH21 (262)14:33+2:305:30
45Sofia PerssonD21 (197)15:25+3:406:52
48Anna FernandezÖppen motion 3 (174)15:16+5:198:52
50Anders HolmqvistH50 (168)15:03+2:507:03
55Johan BernhardH21 (262)15:04+3:015:42
73James ChristieH50 (168)16:33+4:207:46
73Frida HectorD21 (197)16:14+4:297:14
78Martin NilssonH21 (262)15:41+3:385:56
86Stefan Svensson GeliusH21 (262)15:51+3:486:00
92Per WolgastH50 (168)17:04+4:518:00
94Torbjörn BergmanH50 (168)17:09+4:568:03
102Nadja DahlströmD21 (197)17:38+5:537:52
102Bo LauriH50 (168)17:33+5:208:14
105Tobias KarlssonH21 (262)16:26+4:236:13
107John WolgastH21 (262)16:30+4:276:15
116Olof PerssonH50 (168)18:50+6:378:50
121Albin HainkeH21 (262)17:00+4:576:26
133Gittan GeliusD21 (197)19:15+7:308:35
133Rune RådeströmÖppen motion 3 (174)23:05+13:0813:25
144Stina BorängD21 (197)19:35+7:508:44
166Henrik NorellH21 (262)18:23+6:206:57
168Therese PerssonD21 (197)21:35+9:509:38
189Patrik ÄppelgranH21 (262)19:04+7:017:13
202Anders AbelH21 (262)19:47+7:447:29
207Erik CallebergH21 (262)20:20+8:177:42
215Erik DyreliusH21 (262)20:48+8:457:52
247Andreas BorängH21 (262)25:00+12:579:28
Lilly ChristieD16 (59)ej godkänd
Mikael NilssonH21 (262)ej godkänd
Leif HermundstadH50 (168)ej start
Mats HainkeH21 (262)ej start
Johan LidmarH50 (168)ej start
Johan CallebergH21 (262)ej start

SOK Viljan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
60Göran SvensonH50 (168)15:31+3:187:17

Solna OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Annika SvenssonD50 (94)13:52+1:347:44
51Mikael CronhjortH50 (168)15:11+2:587:07
56Elisabeth BybergerD50 (94)19:11+6:5310:43
65Jan BojlingÖppen motion 3 (174)16:46+6:499:44
95Bengt NilssonH50 (168)17:16+5:038:06
149Johan KarlstenH50 (168)22:43+10:3010:39
155Lars NordinÖppen motion 3 (174)31:19+21:2218:12
162Ingvar OskarssonÖppen motion 3 (174)34:19+24:2219:57
166Yvonne NilssonÖppen motion 3 (174)52:13+42:1630:21

Spårvägens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
80Berit HolmgrenD50 (94)30:39+18:2117:07

Stenungsunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Julia BirathÖppen motion 3 (174)12:21+2:247:10

Stockholm Multisport Klubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Allan EverumÖppen motion 3 (174)14:32+4:358:26

Stockholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
107Lars ÖhrmanH50 (168)17:59+5:468:26

Stora Tuna OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
74Andreas NordforsH21 (262)15:37+3:345:54
128Marcus WiklundH21 (262)17:07+5:046:29

Strängnäs-Malmby OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Susanne SöderholmD50 (94)14:39+2:218:11
29Hillevie SvärdD21 (197)14:31+2:466:28
66Karl Martin SvärdÖppen motion 3 (174)16:47+6:509:45

Sundbybergs IK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2William LindelöfU2 (35)8:47+0:028:07
2Alice HellbergD12 (42)9:53+0:097:43
8Botvid SimonssonH12 (57)9:38+2:497:31
8Kristoffer TengrothH21 (262)12:53+0:504:52
9Egon WistedtH12 (57)10:01+3:127:49
10Selma SundbergD12 (42)12:37+2:539:51
11Maja FinneU2 (35)14:02+5:1712:59
11Sigrid CarlssonD16 (59)13:50+0:577:31
12Ronja StåhlD16 (59)13:57+1:047:34
12Sofia Dell'OrtoD12 (42)13:15+3:3110:21
17Ingrid JohanssonD14 (55)13:27+2:358:44
18Noel HellbergH12 (57)11:16+4:278:48
34Lisa WadenbrantD16 (59)18:12+5:199:53
40Nadja RutzD21 (197)15:19+3:346:50
40Emil FranzénH16 (49)17:05+4:487:23
43Maja FalkD14 (55)16:46+5:5410:53
45Alve WistedtH12 (57)17:46+10:5713:52
46Emelie LindbomD16 (59)21:41+8:4811:47
47Eleonora Dell'OrtoD14 (55)18:20+7:2811:54
47Ebba HörlingD16 (59)22:21+9:2812:08
57Liselott KihlD50 (94)19:14+6:5610:44
63Melvin EkH14 (69)19:38+10:5212:44
76Jonathan SerrandH21 (262)15:38+3:355:55
86Julia EdströmD21 (197)16:48+5:037:30
100Tuva FalkD21 (197)17:37+5:527:51
102Rune CarlssonÖppen motion 3 (174)19:26+9:2911:17
113Rasmus KihlH21 (262)16:41+4:386:19
128Amanda SikströmÖppen motion 3 (174)22:52+12:5513:17
131Meta NordesjöD21 (197)19:13+7:288:34
136Ansgar SimonssonH50 (168)20:59+8:469:51
147Axel FröstadiusÖppen motion 3 (174)26:55+16:5815:38
154Ove WallsterH50 (168)25:29+13:1611:57
244Andrei KartashevH21 (262)24:43+12:409:21
Folke JohanssonH12 (57)ej godkänd
Eskil WidehagH16 (49)ej godkänd
Irma WidehagD12 (42)ej godkänd
Moa FröstadiusD16 (59)ej godkänd
Tobias AbrahamssonH21 (262)ej start

Söders-Tyresö

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Jenny Göstas KällmanD14 (55)11:56+1:047:44
5Marie MalmborgD50 (94)13:27+1:097:30
18Ebba SahlstedtD12 (42)13:47+4:0310:46
22Elin AlmgrenD12 (42)15:30+5:4612:06
24Olle ThimbergH16 (49)14:54+2:376:27
26Erik NorinH14 (69)11:37+2:517:32
28Emma SvidénD16 (59)16:34+3:419:00
30Lovisa Göstas KällmanD16 (59)16:44+3:519:05
31Alicia BjörnbergD16 (59)16:48+3:559:07
33Emma NorinD16 (59)18:02+5:099:48
35Viktor DavidssonH16 (49)16:36+4:197:11
35Ida SvahnD16 (59)18:19+5:269:57
36Markus  MartinelleH21 (262)14:12+2:095:22
54Anton HedströmH14 (69)14:53+6:079:39
57Björn RegerH50 (168)15:21+3:087:12Ladda ner rutt i gpx-format
64Janne HedströmÖppen motion 3 (174)16:43+6:469:43
78Christer HördellH50 (168)16:42+4:297:50
78Johan ForsstedtH21 (262)15:41+3:385:56
83Göran  ThimbergH21 (262)15:46+3:435:58
87Camilla GöstasD21 (197)16:49+5:047:30
102Johan HedmanH21 (262)16:21+4:186:11
129Peter AnderssonH21 (262)17:09+5:066:29
133Stefan NorinH21 (262)17:20+5:176:33
135Pille HedströmD21 (197)19:25+7:408:40
141Staffan ElmhagenH50 (168)22:00+9:4710:19
153Jacob SvenssonH21 (262)17:56+5:536:47
155Rolf LöfqvistH50 (168)26:08+13:5512:16
161Hanna JonssonD21 (197)20:40+8:559:13
193Kristina NorinD21 (197)33:51+22:0615:06
239Mårten KällmanH21 (262)22:53+10:508:40
240Ulf HedbergH21 (262)22:57+10:548:41
Marianne JernbergD50 (94)ej godkänd
Mikael WilhelmssonH21 (262)ej godkänd
Matts BjörkeH50 (168)ej start
Gunilla BergD50 (94)ej start
Evelina BergD21 (197)ej start
Signe MartinelleU2 (35)ej start
Stina MartinelleU2 (35)ej start
Irma SahlstedtU2 (35)ej start

Södertälje-Nykvarn OF

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sofia HeldtD50 (94)12:186:52
4Marianne PetterssonD50 (94)13:14+0:567:23
5Stina BygdénD14 (55)12:07+1:157:52
11Martin MoldinÖppen motion 3 (174)12:12+2:157:05
13Katja SmittD12 (42)13:27+3:4310:30
16Erik MånssonH14 (69)11:10+2:247:15
17Johan GibergH21 (262)13:16+1:135:01
23Johan Ek-LarssonH21 (262)13:31+1:285:07
25Lovisa BorgD14 (55)14:03+3:119:07
28Thomas KarlssonH50 (168)14:03+1:506:35
29Viktor LöfgrenH16 (49)15:37+3:206:45
31EvaLena EricsonD50 (94)16:03+3:458:57
34Joakim ErikssonH50 (168)14:15+2:026:41
36Alexandra StålD14 (55)15:51+4:5910:17
37Helena HedeD50 (94)16:46+4:289:22
45Lisa EdénD16 (59)20:33+7:4011:10
62Kerstin FrencknerD50 (94)20:11+7:5311:16
64Axel RystedtH14 (69)20:17+11:3113:10
65Frode SmittH14 (69)20:51+12:0513:32
71Annika BygdénD21 (197)16:12+4:277:13
96Martin BygdénH21 (262)16:07+4:046:06
99Sara HedeD21 (197)17:36+5:517:51
101Ove JanssonH50 (168)17:31+5:188:13
104Susanne StålD21 (197)17:49+6:047:57
114Rolf SkoglundÖppen motion 3 (174)20:32+10:3511:56
114Peter EdénH50 (168)18:46+6:338:48
114Lisa HeldtD21 (197)18:21+6:368:11
121Per MolinH50 (168)19:27+7:149:07
130Anna EkD21 (197)19:11+7:268:33
135Marlene BigrenD21 (197)19:25+7:408:40
140Mildred PetterssonD21 (197)19:29+7:448:41
142Lars BygdénH21 (262)17:34+5:316:39
150Tomas FagerstedtH21 (262)17:50+5:476:45
160Kristina SkoglundÖppen motion 3 (174)33:59+24:0219:45
232Henrik LöfgrenH21 (262)22:10+10:078:23
Katarina BorgD50 (94)ej godkänd
Klara BorgD16 (59)ej godkänd
Ellen LöfgrenD14 (55)ej godkänd
Jo StevensonD21 (197)ej start
Annamari SjöblomD50 (94)ej start
Mats HeldtH50 (168)ej start

Tampereen Pyrintö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Johan RunessonH21 (262)13:03+1:004:56

Tierps SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
82Elke WilkeD50 (94)38:53+26:3521:43

Tjällmo-Godegårds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
213David GranathH21 (262)20:46+8:437:51

Tullinge SK

68 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Emilia BergmanD14 (55)12:21+1:298:01
7Ella SjöbergD21 (197)12:36+0:515:37
7Fanny BergmanD12 (42)12:07+2:239:27
8Wilma LeicktD16 (59)13:27+0:347:18
10Victor ImarkH21 (262)12:57+0:544:54
12Henrik TrofastÖppen motion 3 (174)12:21+2:247:10
14Klara JunegardD14 (55)13:16+2:248:36
14Tove SjöbergD16 (59)14:34+1:417:55
15Gustav MyrbergerH12 (57)10:53+4:048:30
16Johanna LönnkvistD21 (197)13:25+1:405:59
17Göran LängheimH50 (168)13:26+1:136:18
17Leo WisborgH12 (57)11:15+4:268:47
18Märta SödervallD16 (59)14:57+2:048:07
18Maria BrattD50 (94)15:08+2:508:27
20Rikard ImarkH50 (168)13:34+1:216:22
21Nova MatthewsD14 (55)13:42+2:508:53
22Mats FryxellH50 (168)13:38+1:256:24
24Jonas KärrströmÖppen motion 3 (174)13:36+3:397:54
26Piero SannicolòH50 (168)13:49+1:366:29
26Lena SundqvistÖppen motion 3 (174)13:51+3:548:03
26Wilhelm BergmanH16 (49)15:02+2:456:30
27Arvid MyrbergerH14 (69)11:38+2:527:33
31Felix FlodmanH14 (69)11:49+3:037:40
32Alva BladhD16 (59)17:40+4:479:36
34Pär DahlströmÖppen motion 3 (174)14:28+4:318:24
34Axel TrofastH14 (69)12:13+3:277:55
36Anders KärrströmÖppen motion 3 (174)14:41+4:448:32
36Eskil MyrbergerH12 (57)14:53+8:0411:37
39Ingemar LarssonÖppen motion 3 (174)14:53+4:568:39
41Emil HelanderH16 (49)17:26+5:097:32
41Fanny SundbergD14 (55)16:10+5:1810:29
41Lena  PerssonD16 (59)19:28+6:3510:34
42Ludvig FerdmanH16 (49)18:06+5:497:50
46Albin AnderssonH21 (262)14:41+2:385:33
48Elin SundqvistD21 (197)15:34+3:496:56
48Karin LundbergD21 (197)15:34+3:496:56
51Eva Hadmark-P.D50 (94)18:25+6:0710:17
53Jessica SjöbergD21 (197)15:41+3:567:00
54Rudolf HersénH50 (168)15:19+3:067:11
55Ellinor  FryxellD21 (197)15:42+3:577:00
56Josefin HersénD21 (197)15:43+3:587:00
64Emil AnderssonH21 (262)15:26+3:235:50
66Anna PernebyD50 (94)21:31+9:1312:01
66Alfred LängheimH21 (262)15:30+3:275:52
75Henrik DufbergH50 (168)16:38+4:257:48
81Anna-Karin SundqvistD21 (197)16:41+4:567:26
83Johan  KärrströmH21 (262)15:46+3:435:58
91Daniel HelanderH50 (168)17:03+4:508:00
95Anna FlodmanÖppen motion 3 (174)18:59+9:0211:02
99Jörgen OhlinH21 (262)16:18+4:156:10
104Lisa SundbergÖppen motion 3 (174)19:44+9:4711:28
107Åsa Rimsjö SandD21 (197)17:59+6:148:01
120Jana AmacherD21 (197)18:40+6:558:20
121Lovisa LarssonD21 (197)18:41+6:568:20
121Johannes BladhH21 (262)17:00+4:576:26
125Werner KöhlerH50 (168)19:44+7:319:15
132Christoffer EskilssonH21 (262)17:17+5:146:32
142Erik MyrbergerH50 (168)22:10+9:5710:24
151Rickard AnderssonH21 (262)17:51+5:486:45
159Sofia PerssonD21 (197)20:19+8:349:04
174Adam BrattH21 (262)18:40+6:377:04
181Lisa LeicktD21 (197)23:04+11:1910:17
194Peter BergmanH21 (262)19:21+7:187:19
203Henrik BladhH21 (262)19:49+7:467:30
225Lukas ArkängH21 (262)21:10+9:078:01
Ebba-Lisa FlygarÖppen motion 3 (174)ej godkänd
Stefan WisborgH21 (262)ej godkänd
Lennart HävrénH50 (168)ej godkänd
Hilda TrofastD12 (42)ej start
Hugo BacklundH16 (49)ej start
Tintin KarlbergH21 (262)ej start
Elias BladhH14 (69)ej start
Albin HessleH12 (57)ej start

Tumba-Mälarhöjden OK

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ludvig LangeH16 (49)12:29+0:125:24
4Alice LjungbergD14 (55)12:03+1:117:49
7Matilda LagerholmÖppen motion 3 (174)11:12+1:156:30
8Elmer GardbyU2 (35)12:51+4:0611:53
10Freja HjerneD14 (55)12:55+2:038:23
10Ingrid AndréD16 (59)13:30+0:377:20
15Kim ÖrnbergH16 (49)13:46+1:295:57
15Elsa  KjellD16 (59)14:37+1:447:56
16Vanja LifU2 (35)14:45+6:0013:39
16Stefan LjungbergÖppen motion 3 (174)12:31+2:347:16
17Ebba KolmodinD16 (59)14:53+2:008:05
19Edvin Björklund BoljangH12 (57)11:22+4:338:52
20Kerstin ÅbergD16 (59)15:25+2:328:22
23Lena LjungbergD50 (94)15:40+3:228:45
26Liv HerneD16 (59)16:16+3:238:50
27Alva Björklund BoljangD14 (55)14:13+3:219:13
30Freja  SaersD12 (42)18:13+8:2914:13
32Hilda MårsellD14 (55)14:56+4:049:41
36Ebba AdebrantD21 (197)14:49+3:046:36
37Melker GardbyH16 (49)16:41+4:247:13
38Olle HjerneH50 (168)14:25+2:126:46
40Viggo MårsellH12 (57)16:23+9:3412:47
42Elsa LifD14 (55)16:17+5:2510:34
44Stefan GardbyÖppen motion 3 (174)15:08+5:118:47
48Amanda ClaessonD14 (55)18:28+7:3611:59
53Carina JohanssonD50 (94)18:39+6:2110:25
54Helen TörnrosD50 (94)18:42+6:2410:26
72Alexander KällH21 (262)15:35+3:325:54
73Emma PerssonD21 (197)16:14+4:297:14
82Mattias AllaredH21 (262)15:45+3:425:57
91Ronja HillD21 (197)16:53+5:087:32
94Åsa MårsellD21 (197)17:05+5:207:37
106Thomas ErikssonH50 (168)17:51+5:388:22
106Anders EnglidH21 (262)16:29+4:266:14
115Joakim JörgensenH50 (168)18:47+6:348:49
117Tomas HolmbergH50 (168)18:53+6:408:51
122Håkan ElderstigH50 (168)19:34+7:219:11
122Kajsa LjungbergD21 (197)18:47+7:028:23
127Staffan TörnrosH50 (168)19:55+7:429:21
137Mona LifÖppen motion 3 (174)23:50+13:5313:51
140Maria  BerglundD21 (197)19:29+7:448:41
161Max Igor KajanusH21 (262)18:17+6:146:55
161Charlotta ÖstervallD21 (197)20:40+8:559:13
164Björn NilssonH21 (262)18:21+6:186:57
171Andreas HerneH21 (262)18:35+6:327:02
236Robert BjörklundH21 (262)22:18+10:158:26
Ulrik EnglundH50 (168)ej godkänd
Johanna Skogholm AllaredD12 (42)ej godkänd
Filippa HjerneD14 (55)ej start
Nina BoljangD21 (197)ej start

Tyrving IL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Espen Hadmark HultgreenH21 (262)13:21+1:185:03

Täby OK

63 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ella LindqvistD12 (42)9:447:36
3Otto BalckH16 (49)12:30+0:135:24
3Erik NederheimH14 (69)9:24+0:386:06
4Fredrika NordquistD16 (59)13:05+0:127:06
6Ida HänströmD16 (59)13:15+0:227:12
8Noa HelgarsH14 (69)10:27+1:416:47
13Doris IkoD16 (59)14:33+1:407:54
14Johan HofstedtH50 (168)13:19+1:066:15
15Mats AjlingH50 (168)13:22+1:096:16
16Erik BalckH12 (57)11:05+4:168:39
19Hugo SjölanderH14 (69)11:21+2:357:22
19Marcus EkmanH16 (49)14:20+2:036:12
20Kuzey BasolH12 (57)11:30+4:418:59
23Filip SjölanderH12 (57)11:58+5:099:20
23Emelie HolmströmD12 (42)15:34+5:5012:09
23Lovisa NordquistD14 (55)13:54+3:029:01
25Filip LindqvistH16 (49)14:58+2:416:28
25Deniz BasolH12 (57)12:13+5:249:32
26Wilmer HagrotH12 (57)12:16+5:279:35
28Gustaf HofstedtH16 (49)15:22+3:056:39
28Annika NilssonÖppen motion 3 (174)13:57+4:008:06
32Moa PerssonD12 (42)20:09+10:2515:44
33Julia HolmströmD12 (42)22:15+12:3117:22
33Max LindqvistH12 (57)13:41+6:5210:41
34Isak PerssonU2 (35)35:34+26:4932:55
36Ella LjungdellD12 (42)25:17+15:3319:45
36My RönnolsD50 (94)16:40+4:229:18
37Lovisa NederheimD12 (42)31:45+22:0124:48
41Albin PerssonH12 (57)16:40+9:5113:01
42Elias LjungdellH14 (69)13:09+4:238:32
42Mats JavehedH50 (168)14:38+2:256:52
44Alma BarkstedtD14 (55)16:58+6:0611:01
46Anna HolmströmÖppen motion 3 (174)15:15+5:188:51
47Elliot LjungdellH12 (57)18:31+11:4214:27
49Martin OlssonH21 (262)14:51+2:485:37
50Erik SjölanderH12 (57)19:51+13:0215:30
51August OldingH14 (69)14:26+5:409:22
52Klara SkunckeD14 (55)26:32+15:4017:13
54Mikael NordquistH50 (168)15:19+3:067:11
56Mats EkmanH50 (168)15:20+3:077:11
66Robert JohanssonH21 (262)15:30+3:275:52
69Ida HofstedtD21 (197)16:10+4:257:13
72Åsa SkunckeD50 (94)23:00+10:4212:50
74Eva HagrotD50 (94)24:06+11:4813:27
81Oskar NederheimH50 (168)16:47+4:347:52
88Ulf CarnbyÖppen motion 3 (174)18:04+8:0710:30
89Anders HänströmÖppen motion 3 (174)18:06+8:0910:31
90Axel MålargårdH21 (262)15:58+3:556:02
90Pinar BasolD21 (197)16:52+5:077:31
92Josefine AnderssonD21 (197)16:58+5:137:34
113Petra LjungdellD21 (197)18:20+6:358:11
123Carina NilssonÖppen motion 3 (174)21:46+11:4912:39
125Matilda SkunckeD21 (197)18:57+7:128:27
141Johan LindqvistH21 (262)17:30+5:276:37
149Malin HanssonD21 (197)19:44+7:598:48
153Göran HanssonH50 (168)24:24+12:1111:27
153Helena FalkD21 (197)19:56+8:118:53
161Pia VikströmÖppen motion 3 (174)34:15+24:1819:54
164Viktoria HedenlundD21 (197)20:58+9:139:21
178Fredrik HanssonH21 (262)18:44+6:417:05
186Linnéa GranlundD21 (197)24:17+12:3210:50
249Mats LundbladH21 (262)32:31+20:2812:19
Nickolina HedenlundD21 (197)ej godkänd
Åsa SjölanderD21 (197)ej start

Umeå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
156Håkan ErikssonH50 (168)26:56+14:4312:38

Vallentuna-Össeby OL

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Freja SundbladD12 (42)19:00+9:1614:50
36Niklas CedstedtH50 (168)14:19+2:066:43
59Eva SundgrenD50 (94)19:35+7:1710:56
59Gustav BoströmÖppen motion 3 (174)16:16+6:199:27
68Christina SälgbladD50 (94)22:28+10:1012:33
94Fredrik ÅkerlindH21 (262)16:05+4:026:05
112Oscar GustavssonH21 (262)16:37+4:346:17
113Mattias SandqvistH50 (168)18:42+6:298:46
128Pär GustavssonH50 (168)20:08+7:559:27
131Claes LandqvistH50 (168)20:38+8:259:41
138Felicia CedstedtD21 (197)19:27+7:428:40
139Jonas GidingH50 (168)21:43+9:3010:11
145Elin GidingD21 (197)19:38+7:538:45
149Rune ThurénÖppen motion 3 (174)27:47+17:5016:09
167William HultqvistH21 (262)18:25+6:226:58
177Sofia GidingD21 (197)22:10+10:259:53
190Astrid AnderD21 (197)26:35+14:5011:52
191Jacob KällströmH21 (262)19:12+7:097:16
244Fredrik SundbladH21 (262)24:43+12:409:21
Svante JonsellH50 (168)ej godkänd

Waxholms OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Petter FochsenH12 (57)8:51+2:026:54
10Johan FochsenH16 (49)13:22+1:055:47
20Sofia QuasD12 (42)14:03+4:1910:58
20Wilhelm NordqvistH16 (49)14:33+2:166:17
30David RyderåsH16 (49)16:05+3:486:57
33Krister GumaeliusH50 (168)14:10+1:576:39
36Jens FochsenH14 (69)12:25+3:398:03
43Kjell NordqvistH50 (168)14:41+2:286:53
52Axel NordqvistH14 (69)14:31+5:459:25
Lena GumaeliusD50 (94)ej godkänd
Cecilia FochsenD21 (197)ej start
Claudia QuasD21 (197)ej start

Vingåkers OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
73Mikael WesterÖppen motion 3 (174)16:58+7:019:51

Visborgs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
215Jerker DrottenmyrH21 (262)20:48+8:457:52

Väsby OK

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Juni RylanderU2 (35)9:34+0:498:51
3Edvin JohanssonH12 (57)8:01+1:126:15
12Lars BerzellH50 (168)13:05+0:526:08
13Vincent RylanderH12 (57)10:28+3:398:10
24Linus LundströmH12 (57)12:05+5:169:26
25Mary RyllanderU2 (35)18:36+9:5117:13
25Wilma JosefssonD16 (59)16:14+3:218:49
27Victor GranathH12 (57)12:32+5:439:47
30Rasmus LundströmH14 (69)11:40+2:547:34
33Annika LundströmD50 (94)16:33+4:159:14
41Emil AnterudH14 (69)13:01+4:158:27
44Noah SantaliusH14 (69)13:19+4:338:38
48Tilde BredermanD16 (59)23:21+10:2812:41
51Madeleine GranathD16 (59)24:34+11:4113:21
52Pia BoudrieD50 (94)18:27+6:0910:18
61Annika BerntssonD50 (94)20:04+7:4611:12
64Ulla GummesonD50 (94)20:35+8:1711:29
66Roger TinglöfH50 (168)16:04+3:517:32
81Kerstin BjörnegrenD50 (94)34:03+21:4519:01
84Magnus JosefssonÖppen motion 3 (174)17:58+8:0110:26
98Hans JonssonH50 (168)17:29+5:168:12
108Anders BerkelundH50 (168)18:10+5:578:31
114Per LarssonÖppen motion 3 (174)20:32+10:3511:56
117Eva RyllanderÖppen motion 3 (174)20:36+10:3911:58
139Per-Åke CarlenstamH50 (168)21:43+9:3010:11
146Katrin JosefssonD21 (197)19:39+7:548:46
149Jonas ÖhmanH21 (262)17:48+5:456:44
157Catrine JohanssonD21 (197)20:14+8:299:01
185Maria LidénD21 (197)24:15+12:3010:49
195Joakim OlssonH21 (262)19:24+7:217:20
Emil KarlssonH21 (262)ej start

Västerås SOK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Lovisa BjörnbergD12 (42)13:07+3:2310:14
27Elis WiklundH14 (69)11:38+2:527:33
31Elvira BjörnbergD14 (55)14:49+3:579:37
77Anders ÄlvegranH50 (168)16:41+4:287:49
88Tamás SzütsH21 (262)15:55+3:526:01
152Pia WiklundÖppen motion 3 (174)29:14+19:1716:59
161Simon ÖsterlundH21 (262)18:17+6:146:55
164Pär WiklundÖppen motion 3 (174)34:48+24:5120:13
199Daniel BjörnbergH21 (262)19:32+7:297:23
Ludvig LarsendahlH21 (262)ej godkänd

Ärla IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Susen LöschD21 (197)12:28+0:435:33
13Håkan OlofssonH50 (168)13:18+1:056:14
41Oscar VångellH21 (262)14:33+2:305:30
103Oskar BacklundH21 (262)16:22+4:196:11

Örkelljunga FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
79Torbjörn OttossonH50 (168)16:44+4:317:51

Östersunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Ulf LindqvistH50 (168)12:49+0:366:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser